» »

m0n0wall

m0n0wall

Jst ::

Ker mi ClarcConnect ne deluje tako, kot bi moral (QOS), sem se odločil, da ga zamenjam. Smoothwall mi tudi ni všeč, IRCop bom zaenkrat pustil pri miru, tako, da mi ostane samo m0n0wall.

Zanima me, kako sploh to zadevo inštalirati na DISK. Največ je navodil, kako laufati zadevo iz cdja, ter nastavitve hraniti na CF katrici.

Jaz imam pa 20GBdisk, ki bi ga ponucal tudi za kakšen mldonkey ali pa kaj drugega (server). Tudi, če to ni možno na m0n0wall-u, potrebujem en računalnik, da moji hiši provida internet. In to efektivno, kar se da.


Kako torej inštalirati m0n0wall na disk?


...write the image to a CF card (> 5 MB) or an IDE hard disk, either with dd under FreeBSD or under Windows with my tool, physdiskwrite 0.5


Torej, na drug računalinik sem priklopil disk, na katerem želim imeti m0n0wall. Pognal sem iz windowsov physdiskwrite s parametrom -u (kar je zaščita, da ne bi pomotoma pobrisal kakšnih pomembnih podatkov), ter mu pokazal kater image naj zapiše na disk.

To je:

generic-pc
generic-pc-1.2.img
Type: raw CF/HD image for generic PCs
Size: 5.21 MB
MD5: d54bb1c8d28c4bede847be50759c5199

(če sem prav razumel, moram tole različico inštalirati).


Vendar, ko priklopim disk v računalnik, kater naj bi bil router, se ne zgodi nič.


What Am I missing?

bradek ::

Priporocam da na to konfiguracijo namestis izkljucno ipcop 1.4.10, glede na to da zelis da ti routa promet kar se da efektivno pa priporocam da si mulo in ostale zadeve vrzes na drugo kisto.

Jst ::

Kaj je pa narobe z m0n0wall?

Po Screenshotih mi je zelo vsec, pa glede na to, da je samo 5MB, pomeni, da je zelo optimiziran. I guess...

Highlander ::

Z m0n0wallom mi prav nic narobe, ravno nasprotno. Je bolj zmogljiv (res je zelo optimiziran!) in lazji za uporabo kot IPCop, Smoothwall in podobni. Predvsem je zelo, zelo konfigurabilen, ter ima nekaj slastnih bonbonckov. Sam ga uporabljam ~0.5 leta in sem zelo zadovoljen. :)

Postopek, ki si ga opisal za instalacijo, je pravilen. A 20GB disk je veliko prevec in ga je res skoda zaradi tistih 6MB, ki porabi m0n0wall. Probaj najti kaksen cimmanjsi disk, tudi ce je glasen. Itak lahko v m0n0wallu (ali pa v biosu) nastavis spindown po eni minuti in imas potem tisino (res starinski diski, recimo < 200MB, znajo ne podpirati tega). Mogoce, da je fora v tistem -u parametru (ki je za diske > 800MB), pa tudi upam, da si potem disk pravilno nastavil na "master" (ce je edini v masini)...

Ce nic ne pomaga, lahko probas zadevo instalirat iz Linuxa (jaz sem tako in je delovalo):

gunzip -c generic-pc-xxx.img | dd of=/dev/hdX bs=16k

Ce nimas pri roki nobenega linuxa, uporabi eno od linux live distribucij.

Jst ::

Sej meni inštalacija ne dela problemov.

Problem dela prvi zagon samega sistema. Ker se ne zažene, ampak se "nekje" ustavi. "Nekje" zato, ker si nisem nikamor zapisal kje, vendar po google searchu nisem našel nič pametnega, ki bi mi bilo v pomoč. Sem pa probal inštalirati iz Windowsow, tako, kot sem opisal. Ter iz Suse linuxa. Pa je v obeh primerih bilo isto.

Nejc Pintar ::

disk zanesljivo dela, pa mašina?
Lahko je biti prvi, če si edini!

Highlander ::

Vendar, ko priklopim disk v računalnik, kater naj bi bil router, se ne zgodi nič.


Torej se nekaj zgodi. To, kje se ustavi, zna bit pomembno - ravno zato se te stvari izpisujejo na zaslon. Kot svetuje Nejc, bi bilo dobro preveriti delovanje masine (CPU, ram, disk surface scan, itd.), potem pa se kompatibilnost hardvera s FreeBSD 4.x, na katerem m0n0wall temelji. Ce masina res dela in nimas kaksnega res eksoticnega hardvera, bi moralo delovati...

btw, a druge router distribucije delujejo na tej masini (in isto z diska)?

Jst ::

Prej mi je ene par mesecev laufal CC2.3, sedaj IPCOP. Vse bp.



To, kje se ustavi, sem iskal že po internetu, vendar nisem našel nič uporabnega. Pokaže se tist boot loader, nato napiše par vrstic, da se zadeve nalagajo in nato utihne.

Bom naslednji vikend po polnoči (takrat, ko ne bo noben prijavljen v omrežje) še enkrat probal in si zapisal kje se ustavi.


Se slišimo čez teden dni :)

sash ::

ina je kak napredek ?

si poskusil zagnati mašino z CD-jem. tako da bi se ti sistem zagnal s CD-ja, ker če se ti sistem začene potem imaš kompatibilno mašino, in delaš napako v instalaciji.

sam sem zadevo zinštalirl in deluje BP, sicer še ni dokončno konfigurirana, vendar bo, ko bo navoljo ves HW.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

njok ::

Si bom izposodil temo za kratko vprasanje:

Rad bi, da mi kista sluzi kot usmerjevalnik, ftp strežnik, web strežnik (z kako php ali rails podporo), pa se kak p2p client bi rade volje zalaufal.

Lahko torej uporabim m0n0wall za routanje, zraven pa namestim se kak streznik? Imam z m0n0wallom dostop do bsd konzole?

steev ::

Mislem da mas konzolo za to. monowall ni za to, uporabi kaki ClrkConnect?
:|

njok ::

ClarkConnect sem ze nekaj gledal in zgleda ok. A lahko poleg namestim poljuben software (ki je sicer namenjen distribuciji, na kateri je CC osnovan)?

Kami ::

Da, lahko

steev ::

Če slučajno kdo rabi, ma tukej konzolo za m0n0wall http://_ip routerja_/exec.php
:|

meacho ::

Clarkconnect je v osnovi Red Hat Enterprise Linux 4 (Centos 4), ki je v osnvi dost podoben Fedori 3...
Tako, da lahko uporabljaš vse pakete namenjene Rhel 4 linuxu in nekatere za Fedoro 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meacho ()

njok ::

Hvala... bom zacel malo meckat. :D

Jst ::

IpCop sam, takšen kot je v osnovni instalaciji*, zelo dobro služi namenu. Če imaš pa kakšno dodatno željo, kot si jo omenil sam, je pa ena sama velika zmešnjava za delo.


*obstaja add-on CopFilter, ki ti doda transparenten proxy, ki služi za iskanje virusov (clamav), grdih reklam (privoxy), ter antispam (SpamAssassin).

*plus en lep frontend za trafic shaping.

shock ::

A ste kaj gledali za mikrotik routerOS, zgleda kar hudo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri linux za router kišto

Oddelek: Omrežja in internet
141133 (935) blaz87
»

Firewall mašina

Oddelek: Omrežja in internet
111638 (1398) skico
»

Izbira routerja za majhno podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
393144 (2171) bastadu
»

*nix routerji-firewalli, vaše izkušnje z njimi

Oddelek: Informacijska varnost
81539 (1191) ethelred
»

Linux based router na USB

Oddelek: Omrežja in internet
492770 (1941) Steinkauz

Več podobnih tem