» »

smučarski skoki 2005/2006

smučarski skoki 2005/2006

IČA ::

Začela se je sezona 2005/2006 in sicer trenutno zelo obetavno. Rezultati
Čakamo na morebitno prvo zmago. Robi vleci.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

IČA ::

Robi, super rezultat.
Prva zmaga za Krajnca, čakamo seveda še na več odličnih rezultatov.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

mtosev ::

Zakaj za vraga še Peterka vstraja? Tak je zavozil sebe.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fizikalko ::

mtosev, ko bos ti redno med 30 na svetu v katerikoli dejanvosti (razen teženju na forumu), se pa oglasi.

DOOM_er ::

fizikalko :D
Robots will steal your job. But that's OK

Lucas ::

:D

Svašta.
I was here...

mtosev ::

@Fizikalko

Sem nekaj v SLO. ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Alexius Heristalski ::

Fenomenalen začetek za Robija, tudi ostali so solidni, glede na to, da so se vsi uvrstili na obe tekmi.
Primož je bil na prvi tekmi enajsti, zato mtosev STFU. Jaz ga kvečjemu še bolj občudujem, da še vedno vztraja kljub temu, da je dosegel praktično že vse in ne samo to, uspela mu je tudi vrnitev med najboljše (po hudi krizi), kar je sicer v športu bolj redko. Pa kaj, če lani ni blestel.
Se še spomnite, ko se je Ulaga hotel znebiti Matjaža Zupana? Hehe ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mtosev ::

Peterka se je dobro zavozil. Motorji, opivanje, partiji, potem pa je letel iz reprezentance. Kak je bil glup da je najboljša leta za skoke zavozil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Alexius Heristalski ::

Jah, vidim, da se v skoke podrobno spoznaš. A to, da se je vrnil na vrh, pa nič ne pomeni? Glej Schmitta, ko ni več zmagal od kajjazvemkdajže. Boš rekel, da je tudi on zavozil svoja najboljša leta?

Sicer pa - kot vedno - se ponavlja stara zgodba. Ko zmaguje, je najhujši car, ko mu ne gre, se pljuva po njem. Sem videl že veliko takih debat.
Aja, Peterka je tako rekoč edini slab skok v letošnjem Kuusamu naredil ravno na drugi tekmi. Se zgodi, a ga zato ne rabiš metati v blato. Vidim, da ne spremljaš kvalifikacij in treningov, tako da nimaš pojma o pojmu.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

>>Sem nekaj v SLO. ;)

"Človek z naječ posti na slo-techu" ni ravno titula... ;)

- bwahaha, nisem si moral pomagat. :)
Ü

mtosev ::

Če te zanima kaj sem mislo pošlji ZS.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BlackHole ::

Peterka bo letos raztural. Poglej kaj se je zgodilo s Hannavaldom. Kje je Žonta?
LP Marko

karabin ::

Ahja Kranjec itak car...
...Petrka bi pa lahko s5 pršu na top10, če bi se posvečal samo skokom, ne pa da ga vidm vsak vikend(med letam) pjanega v nulo... jah sj ni važn, sam si je tko izbral...

BlackHole ::

Ajde, kolikokrat si ga res letos videl pijanega? ;)
LP Marko

IČA ::

Ta film priporočam vsem, ki samo obrekujejo Primoža.

Dokaz, kako se s pravim pristopom in trdim delom da priti nazaj. Sezona 2002/03 je bila z dvema zmagama zelo uspešna. Primož je še vedno šampionski material in še vedno lahko s pravim pristopom pride čisto na vrh. Malo zgodovine.

Kako blizu pa sta si pri skokih uspeh in polom pa bilo že nešteto dokazov.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Alexius Heristalski ::

GoGy^, če imaš dokaze, na plan z njimi.

BlackHole, Žonta je poškodovan (koleno) in bo moral na operacijo. Sezona je zanj že izgubljena.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

gkovac ::

Upam, da ne zvenim preveč pesimističen, ampak se bojim da je eksplozija Robija (svaka mu čast sicer) samo muha enodnevnica. Bi dal pa vse, da se motim.

Svetovni vrh bodo pa itak krojili isti kot prej... Janda, Ahonen, Malysz, Morgenstern in tako naprej.

Peterka pa je itak car... to kar je on naredil za slovensko skakanje nihče več ne bo. Tudi Benkovič ne, razen če ne bo februarja olimpijski prvak :D .

Kar se tiče naše skakalne ekipe... od njih resno pričakujem ekipno medaljo na OI, posamezno pa ne bom preveč pričakoval.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Super Sonic ::

"Upam, da ne zvenim preveč pesimističen, ampak se bojim da je eksplozija Robija (svaka mu čast sicer) samo muha enodnevnica. Bi dal pa vse, da se motim"

Ja Kranjc je vse presenetu. Še Matjaž je bil mal presenečn ampak je potem Ulaga dobr povedu, da Kranj skače na sistem odlično/zelo slabo, tako da pri njem nikol ne veš kako in kaj.

Mislm, da bodo letos spet med boljšimi. Sem optimist.


"Peterka pa je itak car... to kar je on naredil za slovensko skakanje nihče več ne bo."

Primož je pač Primož. Vse se mu je zgodil par let prekmal in zato še ne pomeni, da ga mora kdor koli blatit in pljuvat. Goflo otresal je itak simpl.

Skakalni šport je nekaj nepoemljivega. Ko sem v 8 razredu os. šole skoču iz mesta 3.15m so me iz skakalnega društva Ihan skušal spravt na skakalnico. Že na 30m skakalnici je totalna štala.

Ni denarja, da bi me kdor koli spravu po kateri koli skakalnici tega sveta.

Zato te fante še tolk bolj "občudujem".
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Alexius Heristalski ::

Zelo zanimivo je, kako je pri smučarskih skokih pomembna glava, občutki in podobno. Imam občutek, da bolj kot pri drugih priljubljenih športih. Lahko si odlično fizično pripravljen, a ne gre in ne gre.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

IČA ::

Tako kot si rekel, vse je v občutkih. Napraviti pravi gib v 0,2 sek. in v pravem času pri hitrostih okrog 90km/h je zelo zelo prefinjena zadeva.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

perci ::

Peterka je kljub vsem svojim porazom velik car. Največji dosezek mtoseva je pa "persona rudis". /ignore mtosev

Drugač, tale dokumentarec od Peterke je pa najbolj dolgočasen in nezanimiv dokumentarec kar sem jih kdaj gledal. Resno.

mtosev ::

Kaj je vami? Sam se je zavozo svojo kariero po tistem ko je bil 2x svetovni prvak. Zdaj pa je car tisti kateri se je opival in ni prihajal na treninge.

Bravo.

Vse mu je v glavo šlo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Alexius Heristalski ::

Meni ni jasno, zakaj se v vsaki temi o smučarskih skokih kregamo o Primožu, kot da je samo on v ekipi. Vedno se najde kak pametnjakovič, ki ga začne izpostavljati, ponavadi v negativnem smislu.

Jaz raje gledam vse in se veselim nove tekme.

mtosevih postov ne bom komentiral, raje ga bom lepo odmislil od te debate, tako kot pravi perci.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

"Kaj je vami?"

Kaj je nami, kaj? Ej, nami good. Nami dobr.

"Sam se je zavozo svojo kariero po tistem ko je bil 2x svetovni prvak."

Zavozu je glih ni no. Še vedno je pripomogel do enih velikih uspehov (na olimpiskih in svetovnih tekmovanjih).

"Zdaj pa je car tisti kateri se je opival in ni prihajal na treninge."

Ja sej je edini k je to počel. Ostali pač tega ne počnejo.

Veš, da razumeš skakalni šport je potrebno tiste dve možganske celice k jih za to razumevanje potrebuješ, skupi zvezat. Veš, skoki so posebn šport in morš bit mal odbit, da se spustiš po skakalnici (da o velikakah ne bi).
Pravzaprav, če uporabš še tretjo možgansko celico ugotoviš, da so vsi skakalci (so redke izjeme) totalne pijandure in da večina njih (svetovnih prvakov) je imela probleme z alkoholom.

In mtosev: Primož je fejst fant.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

gkovac ::

Pa samo btw. Peterka nikoli ni bil svetovni prvak (čeprav bi si to sigurno zaslužil). Bil pa je dvakratni zmagovalec skupnega seštevka v svetovnem pokalu in pa zmagovalec skupnega seštevka turneje štirih skakalnic (novoletna turneja).

Imamo pa dva svetovna prvaka in sicer Francija Petka in Roka Benkoviča. Poleg njiju imamo pa tudi bivšega svetovnega rekorderja (Jože Šlibar) ki je rekordno znamko 144 metrov postavil pred nevem koliko leti in mislim da samo za 2 dni :D upam, da se ne motim no.

Vsi naši skakalci so dobri.. zato resno računam na njih v skupinski tekmi na olimpijskih igrah.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Tear_DR0P ::

če bi bil peterka tak totaln pijanc, bi se že ubil - med skakanjem verjetno
to da se pa spuščaš po skakalnicah nad 90m pa terja živce in nek morš met ventil, da to sprostiš, če ne drugač alkohol in droga
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

IČA ::

Dajmo no fantje, naslov topica je sezona 2005/2006 in ne "ex" problemi PP-ke.

Komentirajmo aktualna dogajanja, pričakovanja...

Letošnja sezona je olimpijska, zato so želje in pričakovanja še toliko višja. Zelo lepo pa je videti po uvodnih tekmah v svetovnem pokalu na vrhu Slovenca.

Moštveno bodo naši fantje za kakše možnosti za koljano na OI morali pokazati kar precej izenačenosti, saj je konkurenca za medalje zelo huda. Norveška, Finska, Avstrija, Nemčija imajo po štiri kvalitetne skakalce. Lahko so seveda nevarni tudi Japonci in pa Švicarji, če še staknejo kakšnega skakalca za čez 120m.

Upam, da Robijeva odlična foma ni le slučaj in se bodo dobri skoki nadaljevali.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

Super Sonic ::

Mah tale tekmica (na pol regularna) ni dala pravega občutka kako stojijo.
Kranjc je zgleda v "šunku" oz. v občutku za letet. Kar je fantastično.

Drugače sem pa prepričan, da planirajo formo na olimpiske. Zato sem pričakaval na začetku sezone slabe rezultate.

Moštveno bodo močni, a samo ob dejstvu da bodo nabrali 4, ki bodo vsaj priližno v formi. Drugač pa moštvena tekma je ponavad tekma presenečenja.

Pravim, da je trenutno še prekmal za konkretne izjave.

Moja pričakovanja so pa dobri skoki. Zdej kam jih bo pa to pelal, bomo pa vidli. :)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

gkovac ::

@IČA
Na mojo največjo žalost so dnevi japonskih kamikaz mimo... Okabe, Harada, Kasai, Funaki so ali prestari ali pa tako očitno iz forme, da iz njih ne bo nič. Mijahira in Ito nikol nista obetala enakih rezultatov kot prejšnji, tale mali novinec je pa šele letos začel skakat pa tudi mislim, da ne bo preveč naredil... si še nabira izkušnje.

Jaz čakam na vrnitev skakalca z po moji oceni gotovo najlepšim stilom vseh časov... Kazuyoshi Funaki. Upam, da se mu bo ratal pobrat.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

IČA ::

@Sulc
>Jaz čakam na vrnitev skakalca z po moji oceni gotovo najlepšim stilom vseh časov... Kazuyoshi Funaki.


Se popolnoma strinjam, najlepši doskok med modernimi skakalci, v zraku pa je mogoče še samo Janda tako ekstremen. Res super stil.
Lani je pa le imel en preblisk na domači tekmi z eno serijo.

Res je, da Japonci trenutno niso v top formi, ampak ne verjamem, da bo taka nacija in skakalna velesila kar tako odpisala boj za kolajno.

Kar pa se tiče Japonskih starih mačkov izpred osmih let. Nenormalni fanatiki v ekstremno težkih vremenski razmerah so naredili drmr z vso konkurenco.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Alexius Heristalski ::

Jaz čakam na vrnitev skakalca z po moji oceni gotovo najlepšim stilom vseh časov... Kazuyoshi Funaki. Upam, da se mu bo ratal pobrat.

On se pobira že zelo dolgo. Še en primer za mtoseva.
Aja, lani je zmagal na tekmi v Sapporu, če se še kdo spomni. Bila je zelo čudna tekma, ker je snežilo in so komaj izpeljali eno serijo. Da ne omenjam okrnjene konkurence. Ker je bilo prijavljenih le 41 tekmovalcev, kvalifikacij ni bilo. Funaki je sprva skočil le 82m, potem so očistili smučino in žirija je odločila, da sme ponoviti skok na koncu prve serije (skupaj še z dvema skakalcema, ki sta imela enake težave). Na koncu serije je vodil Morgenstern s 135,5m, nato so šli skočit še ponavljalci. Funaki skoči (imel je močan vzgonski veter) in pristane pri 135m s telemarkom. Dobi odlične ocene in prehiti Morgensterna za eno desetinko točke!
Drugo serijo so odpovedali po 16 skakalcih, ker ni bilo vse skupaj za nikamor in Funaki je dosegel svojo 15. zmago v svetovnem pokalu!
Naslednji dan je bil 10. z daljavama 90 in 103m, kar pove, kako "super" tekma je spet bila.

popravek: Vidim, da me je IČA že prehitel ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

IČA ::

Kar lepa tekma danes, malo slabši rezultati naših kot na uvodnih priskušnjah. Sicer pa kar solidno. Presenečenje je zmagovalec, vendar zelo zasluženo, sploh z drugim skokom in perfektnim doskokom pri 139m (rekord skakalnice).

Rezultati:

SMUČARSKI SKOKI - SVETOVNI POKAL
LILLEHAMMER, prva tekma

Končni vrstni red: točke daljavi
1. A. KÜTTEL ŠVI 296,2 135,0/139,0
2. J. JANDA ČEŠ 296,1 137,0/137,5
3. L. BYSTÖL NOR 291,7 137,5/134,0
4. M. UHRMANN NEM 287,2 135,5/136,0
5. J. AHONEN FIN 285,4 136,5/134,0
6. A. WIDHÖLZL AVT 282,5 132,5/135,0
7. R. KRANJEC SLO 282,1 134,5/132,5
8. R. LJÖKELSÖY NOR 278,9 133,0/132,5
9. T.MORGENSTERN AVT 278,5 136,0/129,0
10. A. MALYSZ POL 277,4 132,5/133,0
11. W. LOITZL AVT 274,0 129,0/133,5
...
18. J. DAMJAN SLO 249,3 127,5/123,5
19. R. BENKOVIČ SLO 247,8 129,0/122,0
25. P. PETERKA SLO 239,6 125,0/122,0
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smučarski skoki (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Šport
2179314887 (3017) boolsheat
»

Skoki - Vetrna izravnava (Wind compensation)

Oddelek: Šport
103715 (3020) msjr
»

najbolj uspešen slovenski smučar

Oddelek: Loža
467826 (6578) bajsibajsi
»

Benkovič TZAR

Oddelek: Loža
111201 (813) sid911
»

Peterka is Back (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
516111 (4994) Lucifer Tanatos

Več podobnih tem