» »

Snemanje muzike v živo (radio)

Snemanje muzike v živo (radio)

Dr.S ::

Zdravo,
prek neta poslušam radio pa me zanima s katerim programom in kako si lahko posnamem kak komad.
Radio poslušam prek WINAMP 5.1.1 imam pa tudi Cool Edit Pro.

Fino bi bilo da bi mi takoj shranil v mp3?
Je to možno. Prosim vaše izkušnje.
Aja pa še to (uporaba bo zgolj lastna)!


:\

SavoS ::

I-SOUND bi bil en od mnogih programov zate.....;)
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

bili_39 ::

Pred nekaj dnevi sem naložil Streamripper in dela bp. Za vsako snemanje naredi nov direktorij in posname ločene skladbe z imenom izvajalca in naslovom skladbe. Seveda v mp3 formatu.

Drugih programov nisem več iskal... :)

Dr.S ::

Bili_39 sem naložil. Mi lahko pomagaš kako naprej. Sem se že neki igral pa mi ravno ne gre.
Prosim.

bili_39 ::

Kaj ne gre?
Ko zažneš winamp in neko internetno postajo, se ti prikaže okence od Streamripperja. V navodilih je opisano, kako nastaviš, če nočeš, da ti zažene ločen stream - potem ti program deluje kot relay za to postajo: v playlisti ti vpše link, ki ga klikneš in nato poslušaš na Winampu, programček pa snema v izbran direktorij.
Meni je delalp od prve, edino, kar sem spremenil je to, da deluje kot stream relay server in mesto, kamor naj zapisuje datoteke.

bili_39 ::

Evo še originalna navodila:

The following steps should get you going to ripping a stream.

1. Go to shoutcast.com and click on a stream
2. The stream should be playing in Winamp, if it's not, click play. On the top of Streamripper you should notice it says like "Press start to rip http://something:port"
3. Click "start"; hope it works.

If you don't have a fat pipe (cable modem/dsl, T1, etc.) you'll want to use Streamripper "relay server". If you don't use this Streamripper will make another connection to the stream your listening too, effectively doubling your bandwidth usage. This is a feature that allows you to listen to the stream you’re ripping through Streamripper.

To listen through Streamripper relay function click on the box labeled "RLY", Streamripper will add an entry to your playlist. Click on that to listen through the relay.

Dejancek ::

Seveda imaš pa tudi zelo enostaven program zato kar ti potrebuješ in ima vse kar rabiš, pa enostaven je u nulo...
Sam ga imam in ga ne menjam za nobenega drugega. ;)

Super MP3 recorder

Dr.S ::

bili_39 hvala dela. SUPER!

bili_39 ::

Me veseli :)

Vedno mi je v veselje reklamirati dobre opensource programe!

SavoS ::

Sem tudi sam sprobal to zadevo in moram rečt, da so prvi vtisi odlični.... sploh zadeva za urejanje glasbe potem.... not bat at all :))
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

posnetek radia in v telefon

Oddelek: Zvok in slika
342664 (2167) Ikspe
»

D'Best Internet Radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9410161 (6889) Microsoft
»

itunes in snemanje

Oddelek: Zvok in slika
6880 (816) fahrenGONE
»

snemanje internet radiov/streamov

Oddelek: Zvok in slika
81726 (1656) DeLuX
»

Snemanje glasbe z radia na internetu

Oddelek: Omrežja in internet
72370 (2255) Tr0n

Več podobnih tem