» »

Radeon 9600XT problem!

Radeon 9600XT problem!

Housy ::

Imam grafično kartico ATI Radeon 9600XT 256mb.
Imam problem, za katerega pa ne vem rešitve. Problem je prah, ki se mi nabira na grafični kartici, v bistvu na coolerju od grafične kartice. Jaz to vsak teden čistim ali pa na dva tedna, vendar pa cooler vedno slabše deluje. Moram pa vam povedati, da imam to zaj že tretji cooler in še ta mi bo crknil počasi! Tako, da če ima kdo kakšno rešiteve, mi naj prosim sporoči!

LP in Hvala!

[-=Jaka=-] ::

Pomoje da prot prahu ni resitve ... kup si razpihovalec v obliki spreja ... ti bo olajsalo pucanje prahu
WW 3

Housy ::

Ja, sej to je pametna zamisel, sam fora je v tem, da meni se prah prav prime gor in ga ne gre spihat.

|O

ChessNut ::

glede prahu... zamenjaj cooler na grafični z hladilnim rebrom brez ventilatorja (Zalman)
+ hladilnik za VGA : Zalman ZM80D-HP
+ ventilator Zalman ZM-OP1 (usmerjen na graf.kartico, nameščen na hladilnik za VGA)... meni je glede prahu in temperature to pomagalo .. toda... ->

moj problem pa je :
Problem z grafiko !
Pred kratkim se mi je grafična kartica začela pregrevat in je bilo skoraj
nemogoče igrat kakšn špil (pojavijo se trikotniki in kvadratki)
Tudi po končanem "igranju" se je grafika še kar nekaj časa ni opomogla.
Dodatno sem nakupil zgoraj omenjeni hladilnik za VGA kartico in je kazalo na rešitev moje težave, vse dokler nism zaprl stranice ohišja. Poizkusil sem igrati
novi N4S-Most Wanted a se je že po parih dirkah grafika totalno zmiksala (kvadratkasto oz. nerazpoznavna slika).
Zdaj se mi tudi na namizju pojavljajo manjši kvadratki v ozadju ter bela obroba
okoli ikonc, skratka noisy ! Driverje imam najnovejše (ati - 11.11.2005), prav tako direct x 9.0c. Zanimivo je da temperatura na grafični ne presega 52'C tudi po igranju, v win okolju pa se giblje med 36-40'C, tudi temperature ostalih komponent niso previsoke.
Grafične kartice in procesorja nisem nikoli navijal.

Ali gre za pregretje (uničeno) grafične ? Kako odpraviti težavo oz. vsaj stestirati kaj in kje je težava ?

Prosim za pomoč (obupan).

Moje komponente :
Napajalnik : 350 W, freq. 47 Hz, model : TK-935TX+PFC Pentium 4
Matična plošča : ASUS A7N8X-X (AGP vodila)
Procesor : AMD Athlon XP 2500+ Socket A (delovanje na 1,84 GHz)
+ hladilnik na procesorju : Zalman CNP6000-CU (baker) Box
+ ventilator Zalman ZM-OP1 (usmerjen na bakrena rebra (proc.)
RAM : 1,00 GB (2x 512 MB) DDR
Disk : samsung SP1614N - (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Enote DVD/CD (2x) : - ASUS CRW-5224A (52x24x52x)
- NEC DVD-RW ND-3500AG
Disketnik : standard
Zvočna kartica : creative SB live 5.1
Grafična kartica : HIGHTECH RADEON 9600XT 256 MB
+ hladilnik za VGA : Zalman ZM80D-HP
+ ventilator Zalman ZM-OP1 (usmerjen na graf.kartico, nameščen na hladilnik za VGA)

v in iz ohišja še dva manjša ventilatorja.
Monitor : Maxdata Belinea 10 30 75 (17" CRT)
... garancije ni več :(

Hvala za pomoč in nasvete.
Brihtol je odlična droga !

Housy ::

Chessnut, bom kar s tvojim nasvetom poskusil, bom menjal cooler, pa bom videl, kako bo vse skupaj delovalo!

:D

Housy ::

A sam nekaj še, bi mogoče mrežica pomagala, bi to zaustavilo prah ali ne?

:\

ChessNut ::

dvomim... prah je prisoten po defaultu... ponavadi ga spiham z kompresorjem.. na vsake par mescu... in to je to... nikakor pa ga ne morš ustavt... no ja...razn z kakimi extremnimi potezami... npr... da ga potopiš v vodo ali kako drugo tekočino..

glede mojga problema ... a ma kdo kako idejo ?.. a bom mogu res novo kartico kjupt ?

tole bom pa nazaj na anni nesu.. in jo enmu v guzo zataknu... pa glih tm not pustu ... mhrsj mrdrsh hrsmfrh
matr jim... že drugič so mi prodal nestabilno zadevo.. ki laufa le tolk, da garancija poteče... pred tem sem imel matično ploščo v stiku nekje... pa so me tud jebal... dokler nism znoru... pa zahteval vse povrnitve stroškov + novo matično (boljšo za isti gnar).. in to sm tud dosegu (ker je bla še garancija).. tokrat sm malo zamudu :(
Brihtol je odlična droga !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF4 Ti 4200

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51060 (921) M@tejko
»

6600gt Privzeto vs. ZALMAN ZM80D-HP VGA

Oddelek: Navijanje
121851 (1273) Urke
»

Hlajenje...

Oddelek: Kaj kupiti
7965 (877) Loki
»

GeForce4 Ti 4200 128MB (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
894279 (3192) Sami
»

VGA cooler

Oddelek: Kaj kupiti
191263 (1022) Vikking

Več podobnih tem