» »

Maxtor 160 Sata

Maxtor 160 Sata

cole-22 ::

Kolegu sestavljam novo mašino in nikakor mi bios noče zaznat diska...
Kaj naj naredim?
Disk je Maxtor 160GB SATA in matična Gigamyte GA-K8NF-9 NF4!
Če pritiskam F6 mi sploh noče ustavit, da bi dal driverje gor. Potem sem počakal do konca, da se vsi tisti "fajli" naložijo... potem mi reče, da ne zazna nobenega diska in če hočem naložit driverje...dam gor drivrje, potem se lepo disk formatira, ko bi pa moglo začet winse instalirat pa spet isto, ni diska :\

cole-22 ::

Sm že zrihtu...

Hvala za pomoč :\

boštjan ::

zaupaj se nam kaj si delal narobe
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

OZZY ::

Na nf4 sploh ne potrebuješ sata drajverjev, saj je sata pri nf4 native varjanta. Jaz sem nalagal winse na sata na isti plti in ni zahteval nobenih drajverjev ampak je vse šlo lepo čez brez problema. Tud winsi lepo špilajo na tistem compu.

A si uporabu winse kao ''original'' al mal prilagojene winse..se pravi take, ki imajo notri dodane že razne dodatke. Ker pri teh drugih sem enrkat naletu na problem pri sata ker je kao inštalacija se kr vrtela v krogu..jo ni moglo zaključit. Medtem ko je ista varjanta delala BP na ide disku.
Go with the flow.

cole-22 ::

Jah jaz sem rabil Sata driverje...
Nisem imel problemov z Winsi ampak s tem, ker mi v biosu nikakor ni hotelo zaznat diska (ker ni zaznalo diska nisem mogel instalirat winsov).
No po enournem mučenju in spreminjanju nastavitev v biosu mi je nekako ratalo, da mi je odprlo na F6 sem dal driverje gor in potem je disk zaznalo...naprej ni bilo več problemov!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323557 (3063) amigo_no1
»

SATA disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
111580 (1448) Shagrath
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402285 (1648) PIII850
»

ne zazna sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191654 (1494) BladE_
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122692 (2569) jELKO

Več podobnih tem