» »

zagon racunalnika - tezave

zagon racunalnika - tezave

bjelakrez ::

spet me jebe ta kompjuter!!

1. prtisnem gumb za vklop, zacne bootat, pol pa se pa kr naenkrat resetira (preden se pojav tist windows logo pa tisti modri kvadratki sibajo). pol jasno napise tist da al hocem v safe mode al last good configuration al normally..dam normally in spet isto. dam se enkrat normally in se lepo zazene.

2. pol pa se mi je zdej ze ene trikrat zgodil da se disk kr tko naenkrat (ko je racunalnik przgan in lepo dela) ugasne in pol se jasno masina resetira. pa smo spet tm na zacetku in spet morm ene 5x drkat da ga zbootam.

3. vcasih pa, ko ga vklopim, se preden se karkoli pojavi na zaslonu zaslisim en tak pisk iz pc speakerja in sistem se ugasne. pol k ga se 1x przgem pa napise kao warning pa neki cpu ratio pa neki..(nevem tocno na pamet)..pa sploh v biosu nc nism stimu. pol lepo f1 prtisnem in gre naprej. to se mi sicer dogaja ze ene 3-4 leta, odkar sem kupu ta racunalnik.

4. dostkrat se zgodi, da se sistem zboota v windowse (kar vedno traja ene 2 minuti - tok casa uni modri kvadratki skacejo sm pa ke pr windows logo) ampak se ne pokaze nobenih ikon in taskbarja in nc. vcasih se ikone pojavjo pa mi napise antivirus da je database corrupted pa da naj updejtam. vcasih kr naenkrat se pojav okno da je en program encountered an error pa da needs to be closed. in to kr naenkrat, brez da bi kej stekal. ok sej vem da se to dogaja, ampak zihr se nebi smel tok pogosto. vsaj en od teh problemov pod tocko 4. se mi pojav vsakic ko uspem zbootat windowse takoj ko se vsi programi nalozijo!

prosim za vsakrsno pomoc pri teh mojih problemih. resitev za kateregakoli bi mi velik pomagala.

konfiguracija:
epox 8K5AE KT333
amd athlon 1700+
768 ram
wd 120gb
dvdrw
cdrw
ati radeon 9550

ko pa mi koncno rata zbootat sistem normalno, pa dela vse k urca in hitr.

tko da prosim za pomoc in nasvete kaj bi lah blo narobe pa kaj naj pogledam pa to..

Stratus ::

Kok maš pa močn napajalnik ?
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

bjelakrez ::

napajalc je dobr: Tagan TG480-U01 480W

kixs ::

Po prvih stirih tockah bi rekel:

1. RAM (testiraj z MEMTEST86 - link), ce javi napako, testiraj modul po modul

ali

2. DISK ( WD ima na svoji strani Diagnostics software, ki ti testira disk - link), ampak najprej mora biti RAM OK!

Vendar na koncu napises, da ko se koncno nalozi, vse dela 100% .... kar seveda ne bi bilo mozno, ce je problem v RAMu ali DISKu!?

Vseeno probaj testirat ram in disk.

LP

filtr ::

Zdravo...jes imam tut en velik problem...in mogoce ze celo poznam odgovor, vendar se raje prepricam da vidim ce je to res...

Imel sem za narest seminarsko nalogo ter izdelek prinest pokazat v solo! Zmodificiral sem masino in jo prinesel v solo.... Tam sem masino prizgal, in poglej ga zlomka...masina se ne prizge!!!! Javi mi blue screen in napise : UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME. Kaj naj bi to bilo....zagnal sem masino potem z linux live kubuntu cdjem, ter masina je delala v linuxih navadno, cisto lepo! Nato sem doma vindovse ponovno nalozil in masin je delala sedaj dva dni dokaj normalno...res pa je da med instalacijo ni mogel naloziti ene 4 file!(sem jih skip(al)Grrrr.... Danes zjutraj ko pa sem masino ponovno hotel prizgat, mi javi to ponovno javi blue screen!! In blue screen javi vedno kadar hocem v safe mode,last know good...., svasta...

Ali je mogoce disk se kaj med transportom poskodoval?


Prosim za pomoc!!!

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen med zagonom ali namestitvijo OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
211303 (1029) ST-777
»

Kaj je narobe s tem PC-jem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5871 (756) Evolve
»

Nemogoče nalaganje Windowsov

Oddelek: Operacijski sistemi
131415 (1201) Nikonja
»

Kolikokrat se vam na mesec kaj sesuje?

Oddelek: Loža
201442 (934) gzibret
»

NUJNO. Je disk zanič ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241509 (1191) perci

Več podobnih tem