» »

Ful čudn problem z maso v avtu

Ful čudn problem z maso v avtu

Tero ::

Torej pred kratkim je kolega kupil pretvornik 12V --> 230V za v avto. Zadeva dela vredu, razen nastane en čudn problem. Prijatl ima priklopljen notebooka na ta pretvornik. Hkrati pa ima notebook povezan preko audio izhoda na AUX vhod na avtoradiu (Pioneer 6700).Tukaj pa nastane brnenje, oz. značilen zvok če je kaj narobe z maso. Zanimivo pa je to da ko notebooka dela na baterijo tega brnenja ni:\ (to pomeni ko pretvornik izklopim brnenje neha)
Torej kaj se da narediti? (pa upam da ne rečt kake optične povezave:D )
Kot kaže je torej nekaj narobe z maso... Razmišljal sem da bi vse mase skup povezal (avto, avtoradio, notebook, pretvornik) Se lahko kaj skuri? IN kje sploh najti maso na notebooku?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

TRIROG ::

kaj nej ti recem ... probi dodatno minus iz slusalk spelat na pleh nekam ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

Tero ::

Kaj si zdaj hoto s tem povedat?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

TRIROG ::

ja sm popravu ...

Jony ::

Če ima notebook 12V beterijo sploh ne rabiš pretvornika. Znebiš se bruma, pa še izgub zaradi pretvorbe nimaš.

jRk0 ::

sam avto nima lih 12V napetosti =) ne vem ce je pametno strom iz avta na notebook direkt vezat. avto ma tam 13-14V recmo (odvisno od akuja)...ko je vklopljen.
You fuck up once, you loose two teeth.

_Dejan_ ::

pa daš en stabilizator napetosti za 12V:D LM7812 odvisno od toka ki ga notebook rabi...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Tero ::

Če že imam pretvornik bi rad preko tega pvoezal. :\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Witboy ::

ja jst mam avto priklop za prenosnika kar od proizvajalca in dela lepo. po moje bi bilo fajn da nabavis kak original napajalc za prenosnika ki je narejen prov za napajanje za v avto.

BogyX ::

Z voltmetrom zmeri razliko potenciala obeh mas.
Mogoče bi šlo, če bi maso od notesnika dal na - , samo prej preveri potenciale. Težko je kaj rečt, če ne vidiš zadeve in ne pomeriš.

Pozabi na stabilizacijo z 7812 - ponavadi imajo notesniki 19V napajanje. No mogoče za kak notesnik z 12V - vezani v serijo, da prideš do ustreznega toka....

steev ::

Pa sej lahk pogleda kakšno napetost rab. Dej mal poglej ukol utikača na prenosniku.
:|

radiator ::

@BogyX:No mogoče za kak notesnik z 12V - vezani v serijo Dobro da te poznam pa vem da si se vsekall ;). Če že jih vezat paralelno ampak ne tega delat. Za kak mali tok je ok drugače pa linearni stabilizatorji odpadejo IMHO.

1. odklopi inverter. in ga pusti 15min počivat (da nebom jaz kaj kriv)
2. zmeri če je med ima katero od 12V ali GND-ja kontakt na 220AC. Sem 99% prepričan da nima.
3. če nima poveži ohišje laptopa ali pa ozemljitev od napajalnika na šasijo od avta.

zdaj več nebi smelo brnet. Problem pa je v tem da ima inverter plavajoči potencial (kar je vredu) ima pa tudi nek leakage iz AC na GND kar pa ni vredu. In to ti povzroča brnenje. Samo ne vem pa zakaj ti radio ne potegne dol potenciala ko skup priklopiš. Drua možnost pa je da imaš slabe kable ali pa se ti na sam MoBo od laptopa inducirajo motnje, ki jih oddaja inverter. To pa lahko probaš tako, da laufaš laptopa iz baterije na inverter pa daj neko grdo obremenitev (nekaj kaj ima notri switcher pa naj bo neka obremenitev ne odklopjen napajalc od laptopa). Lahko probaš tudi z žarnico samo nebo tak dober test.
Kaj je jutri že bilo?

BogyX ::

Radiator - sori - sem se zatipkal :8) sem pa že vido za 12A 12 teh vezanih pararelno. Tudi sam tega nebi počel - samo je malo više en nekaj omenjal te reulatorje.....

Azrael ::

Glede bruma, možnosti je več, poleg že omenjenih še:

- da so kabli speljani preblizu in pobirajo motnje pretvornika 12/230V,
- da že imaš neko zaključeno zanko z masami . Slednje bi bilo v primeru, če ima pretvornik na vtičnici za 230V tudi kontakt za ozemljitev in je le ta spojena z minus polom (maso) avtomobila.
Nekoč je bil Slo-tech.

steev ::

Kupi si nek boks proti brumu, ki ti galvansko loči (trnsformator) linijo od računalnika in linijo do radia.

Taka škatlica, ki ima dva činča na eni strani in dva činča na drugi strani, mal poglej u big-bangu.
:|

Brane2 ::

7812 je slaba rešitev. Poleg nizkega toka ima tudi visok padec napatosti, če hočeš dobro regulacijo.

Za 12V na izhodu bi moral imeti n vhodu vsaj 14.5V, še raje pa kakih 17V ali več. To pomeni tudi gretje regulatorja in energijsko potratnost.

Če je notesnik narejen za 12V akuje, potem bi verjetno moral dobro delati tudi z avtomobilskim- le dober filter in prenapetostno zaščito rabiš.
On the journey of life, I chose the psycho path.

radiator ::

Radiator - sori - sem se zatipkal sem pa že vido za 12A 12 teh vezanih pararelno.
He Ti verjamam mogoče se to videl pri meni :) :) Sem včasih tudi take delal :) :)
Kaj je jutri že bilo?

Tero ::

Samo kolko sem vido piše da ima notesnik 18V. Tak da to sploh ne pride v poštev. Zato pa smo kupli pretvornik.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvornik napetosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
182706 (2509) Duhec
»

Dvojni inverter 12 - 220 v avtomobilu - yes or no?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223029 (2602) Primorec
»

Priklop prenosnika v avtu

Oddelek: Loža
263439 (2653) mbwinners
»

Prenosnik na 12 V=

Oddelek: Kaj kupiti
202212 (1791) zmaki
»

am... neonke...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222555 (2229) Azrael

Več podobnih tem