» »

RAID optimizacija

RAID optimizacija

Yohan del Sud ::

Ma bom vse skup u kanto zagnov.

Ma zadeva je delala dokler sem imel dva identična IBM diska bp, dokler ni začel en delat težave in sem se ga znebil. Sedaj imam dva sicer zelo podobna diska (IBM DTLA in Seagate) 30 MB, 7200 obratov oba, oba lepo tiha in oba se kar lepo grejeta. Slednji je 500 MB manjši in ima nekoliko manj predpomnilnika (in košta 2jurja manj). Težava je v tem, da stvar ni hitra sploh. Nekako le 10% hitreje kot brez RAID strippinga. Alas. Prej je zadeva delala okrog 80% hitreje.

Ne bi smelo biti take razlike. Mnenja? Predlogi?

ToniT ::

Dva enaka diska!!

Mr.B ::

Vrjetno je drugi 5400 ter imajo 128k cacha ?

V vednost : Žal pa še vedno velja malo denarja malo muzike. Konkretni IDE RAID kontrolerji se začnejo okoli 100.000 sit in ne pri 15.000 sit .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zile ::

In kakšen je po tvoje konkreten ?
Je že res da nanj lahko priklopiš do 32 SCSI diskov, ampak glej to s stališča navadnega uporabnika.

Mr.B ::

Konkretni je tisti na katerega lahko priklopiš saj tri IDE diske in jih daš v RAID-5. Vse ostalo je itak nategovanje.

PS : Formateraj si svoja dva IDE diska v RAID-0 "stripset" potem pa skoperaj eno datoteko velikosti cca 500 MB na ta disk , in jo naistem disku skoperaj še enkrat , nato pa disk zafilaj in to datoteko še enkrat skopiraj na relativni zadnji del diska. Ponovi isto z kupom majhnih datotek , "recimo jpg slike " , ki isto zasedejo saj 500MB.
Sedaj pa ponovi to proceduro za en disk , in napiši rezultate. Jaz sem se s tem malo igral in vem kaj bi moral dobiti ven.
Seveda uporabi štoparco in si izmeri čas za vsako operacijo.

PS : pred enim mesecem se postavil konkretno SCSI polje v RAID-5 velikosti 200GB , s šestimi 36 GB ULtra 160 diski .Zadeva se je formateral tako hitro kot bi pod Win2k označil hitro formateranje.Kar pomeni .... pri taki velikosti particije ,.....Da ne omenim kako se inštalera na tak disk.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Yohan del Sud ::

Oba sta 7200. Raid je AMIjev na Iwill plati. Gonilniki zadnji. Rezultati pa isti tako na win98 kot na winxp. Merjeno s sandro. Eeeee...

Lahko da je tudi kontroler, ampak vseeno bi se zadeva skoraj morala tudi softwesko nekako optimizirat.

Yohan del Sud ::

Pa ne da se mi spet pucat diska. A veš kolko cajta rabiš da napolni 60 GB. To je 100 CD-jev matr vola.

luni ::

Mr.B u, ej ti si pa as. Ko bom velik, bom tak kot ti.

Zaenkrat pa sem majhen in (tako kot vecina ostalih) nimam pol milijona tolarjev za postavitev RAID polja.
Artificial Intelligentia

Mr.B ::

Luni : Dej raje dnar za kej drugega kot pa za plato ali krmilnik z IDE RAID-om , ki podpera samo Raid : 0 10 , 1 , raje nabavi kej drugega.

Yohan del Sud :
Sandra je za teste en K... , Uporabi enostavno kalkulacijo kot sem navedel v prejšem odgovoru , in ni treba komplet naresti vsega. Palo poračunaj kok je kej hitreje. Sandro pa uporabi samo v sili.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater IDE RAID kontroler?

Oddelek: Kaj kupiti
491814 (1144) bastadu
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413691 (9295) matrix2
»

RAID vs. SCSI

Oddelek: Kaj kupiti
71280 (1072) schurda
»

RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
71364 (1216) Mr.B
»

IBM DDYS 36Gb 10k SCSI vs. IBM 60GXP 7200 IDE

Oddelek: Strojna oprema
101000 (785) Dami

Več podobnih tem