» »

IBM DDYS 36Gb 10k SCSI vs. IBM 60GXP 7200 IDE

IBM DDYS 36Gb 10k SCSI vs. IBM 60GXP 7200 IDE

DrJm ::

O.K. Sem pred nabavo novega HDD. (Prej sem imel IBM DTLA 307045 ki mi je prejšnji teden po 6 mesecih uporabe neaekrat crknil!! Grrrr!;()

Pri Megahitu so mi v zamenjavo ponudili novo 60GXP serijo (40Gb model).
Ampak, ob boleči izgubi dragocenih podatkov sem se odločil, da grem tokrat en razred više - na SCSI. Cena ni vprašanje, a vseeno me zanima kakšna bo dejanska razlika med:

-SCSI 10k rpm IBM-om DDYS serija (36Gb model) in IDE 7200 rpm IBM-om 60GXP serija (40Gb model).

Ukvarjam se z avdio montažo, ki je kar zahteven proces za diskovje.

Zanima me tudi, če je med vami kdo ki poseduje ta SCSI model (DDYS):
Kakšne izkušnje ima z njim (se zelo greje, rabim dodaten hladilnik,..) je zaneslljiv (so bili kdaj kakšni problemi...), itd.

lp

hatch ::

SCSI je skoraj 1x hitrejsi...

http://www.storagereview.com/comparison...

Mr.B ::

Pa fajn ga hladi , ampak ni v nobenem primeru 1x hitrejši.

Peobaj nabaviti kakšen konkretnejši IDE Raid pa daj v RAID-5 polje tri dike pa bo , delalo krepko krepko 1x hitreje , na vse teste.


France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Malecky ::

Moj IC35 v sandri pro 2001 dobi 27000 pik, SCSI pa 28000 je pa res da je dostopni namesto 6,5 ic35 3,5 SCSI. Ti raje kupi dva IC-ja pa Raid polje nared pa bo v sandri boš dobil blizu 40000pik.

DrJm ::

Ga že imam! (SCSI IBM-a namreč...) Fantje, ne pretiravam, ampak zadeva je res uber hitra!! V primerjavi z DTLA serijo je to v praksi (ne v testih) etalo...
To pomeni, da med delovanjem v CEP, ko imaš odprtih cca. 100 file-ov in delaš z najmanj tremi diski SCSI res rula!!!
Že čakam na še dva komada, da bo zadeva laufala komplet na SCSI!
Nabavil sem tudi dvokanalni Adaptecov SCSI controler(sicer 64 bit, a je navzdol kompatibilen z 32bit)

Mogoce se edino malo fejst greje... Le kako bom učinkovito hladil tri take zverine v enem ohišju? (Ima kdo kašen predlog?)
BTW: imam PIII 1000MHz na osnovni plošči BX Master, 512 Mb RAM, Veliko tower ohišje...

Vnaprej hvala za pomoč in lep pozdrav!

Mr.B ::

No če pa si šel v to investicijo , pa bi si omislil raje SCSI-RAID kontroler pa boš videl kako to šele šopa. Res pa je da stane okoli 100.000 Sit + , no sej ti toliko stane tudi konkretni IDE RAID s cachom in ne te malo denarja ergo malo muske IDE-RAID kontrolerji.
In ko boš imel tri diske v RAID 5 s prenosom več kot je priporočljiv za snemanje MPEG2 filmov v realnem času , pa se ti bo šele iskrilo.

Kar se tiče splošne primerjave med IDE ter SCSI je SCSI bistveno naprednješi oz. samostojen . Saj znajo medsabo komunicerati diski brez prisotnosti procesorja. Predvsem zato ker ima vsak SCSI disk tudi kontroler svoj. Tako lahko dve enoti med sabo prenašata podatke na istemu kablu , ne da bi kdor koli ( procesor ) imel kaj zraven za dodati. ,,,,,, itd. Na netu je ogriomno o tej tematiki.

Diske pa hladi z ventilatorjem od spredej , in se izogibaj tistih ki se prilšraufajo od spodaj , saj crkujejo na veliko. Jaz namreč menjam osmega , Fu** , ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dami ::

Zgleda da keš tu ni ovira, zato me zlo čudi zakaj nis dau še enkrat tuk dnarja in si nabavu adaptecov scsi raid 2100S, ki pride 146k sit pri mlacomu. Vidim da maš zdej adaptecov 29160 scsi controler (kr ma ta 64 bitni pci). Lahk bi tud nabavi 19160, ki je dost cenej pa ma navadn 32 bitni pci.
No, nesi ta kontroler nazaj in ga zamenjaj z scsi raidom. Pol ko boš meu 3 diske v raid 5, pol boš pa v nebesih :D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

AlienRex ::

19160 ima tezave s podporo v server okoljih zato pozor!!
Adaptec msg tle
Sicer pa IBM mora rulat. Sam sem se sicer odlocu za Atlas II 10K (malo boljsi od IBMa ;) po storagereview.

Hladiti pa je tele mrcine absolutno potrebno. Kolega ima dve seagate citi (cca 2 leti) pa dva takela Globalwin I-Storm hladilnika:
istorm II.
Pravi da zadeva rula. Zunaj tole stane 59DEM/kos, sam sicer se iscem variante kako kupiti, a glede na to da Atlas prihaja bom moral pohiteti.

Sicer malo star claneka, a se vedno dober nastoragereview o hlajenju.

DrJm ::

Hmm, Raid pri meni ne pride v poštev, saj zaradi narave programa s katerim delam potrebujem dva diska! Vedno se nekaj kopira iz enega(Kjer je database) na drugega (Kjer je programov temp file)! Z Raidom, bi moral delati vse z "enim" diskom, kar bi verjetno celo zadevo še poslabšalo... (Razen če bi imel dvojni Raid....hmm ampak, tega si še v nebesih verjetno redko kdo privošči...)

Tretji disk bo pa samo za sistem (Win 2000).

A ima kdo kakšen boljši predlog?

P.S. Ti HDD ventilatorji za montažo pod disk, so pa res eno s****. Poleg tega da crkujejo, so še prav nemarno glasni.

DrJm ::

BTW: Pri Megahitu mi še zdaj niso zrihtali zmenjave za crknjen disk??? Že 14 dni traja.... a je to ploh možno? Ko mi je prejšnji disk (Segate Medalist Pro) začel dobivati bad sectorje (kupil sem ga pri PCX-u v Mb) so mi ga zamenjali še isti dan in to za boljši model brez doplačila!

Dami ::

alienrex: ta adaptecov controler dela sam v winsih, zato so to napisal. naslednji model pa že podpira unix sisteme.
Tisle hladilnik je brezveze, kr more ven štrlet, pa še glasno je to. Si planiram drgač diske hladit (z navadnim 12cm ventom. bo bolj učinkovit).
DrJm: če že rabiš dva diska, si pa lahk narediš 2 particiji če boš meu oba diska v raidu. to pa ja ni problem.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID vs. SCSI

Oddelek: Kaj kupiti
71279 (1071) schurda
»

strežnik - kosovnica

Oddelek: Kaj kupiti
111180 (988) McHusch
»

RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
71364 (1216) Mr.B
»

Vas sanjski racunalnik?

Oddelek: Strojna oprema
442476 (1808) Huey P
»

raid 5400rpm vs. ide 7200rpm

Oddelek: Strojna oprema
6841 (714) ABX

Več podobnih tem