» »

Excel - odstrani vse makre

Excel - odstrani vse makre

Lucifix ::

Ali mi zna kdo povedati, kako v excelu v celoti na najpreprostejši način odstraniti vse makre?

tratto ::

Po moje: Alt+F8 in jih pobrišeš iz seznama.

Sicer pa si to verjetno ugotovil že sam.

Lucifix ::

Sem jih izbrisal že iz seznama, vendar ko ponovno odprem dokument se mi pojavi okno, kjer me vpraša ali želim omogočiti oz. onemogočiti makre v dokumentu.

tratto ::

Poskusi tole:

Alt+F11 (odpre se ti urejevalnik za Visual Basic)
Ctrl+R (na levi se ti mora odpreti Project Explorer)
sedaj pa klikaj po drevesni strukturi (Modules, Forms (če si jih slučajno kreiral) in posamični listi) in pobriši v desnem oknu vse, kar diši po programski kodi.


Poročaj o uspehu - meni je delovalo na testnem fajlu.

Lucifix ::

To pa dela, sam je problem ker bom ta zvezek uporabljal pri izdaji računov in da bom potem moral za vsak račun izbrisati to kodo se bo na koncu kar zavleklo s časom.

Hvala

tratto ::

Če nočeš, da bi te Excel spraševal pri odpiranju, si nastavi varnost na nekoliko nižjo vrednost: Orodja -> Možnosti -> Varnost -> Varnostna nastavitev za makre... -> Nizka

Zgoraj navedeno velja za Excel 2003 - SLO. Če te moti, da je varnost nizka, te po moje skrbi po nepotrebnem. Verjetno je majhna možnost, da boš z 'lufta' fasal z makro virusom okuženo Excelovo datoteko.

Lucifix ::

Gre se za to, da se bo kakšen predračun poslal tudi po elektronski pošti (poleg navadne) in ne bi rad kakšnih bolj nevednim strankam vzujal strah, ko bodo dobili opozorilo, da dokument lahko vsebuje tudi nevarne makre/viruse.

steev ::

Pa naredi makro, ki bo brisal makre ... :\ :\
Nevem če je možno to, samo kot ideja.
:|

tratto ::

Skopiraj celotno vsebino lista na nov - čist list -> Posebno lepljenje -> Prilepi vredosti -> "Shrani kot..." in to je to.

Zgoraj opisan postopek lahko avtomatiziraš tako, da posnameš makro v datoteko z imenom npr. "XYZ.xls" in ga prirediš ikoni v orodni vrstici. Pri prirejanju makra ikoni pazi, da boš v pogovornem oknu določil, da je makro iz datoteke XYZ.xls in ne iz tvojega fajla s predračunom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Locky

Oddelek: Pomoč in nasveti
469613 (8051) SeMiNeSanja
»

makro v excelu

Oddelek: Programska oprema
61464 (1095) thor24
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314544 (3966) veteran
»

Visual Basic in Excel

Oddelek: Programiranje
262519 (2085) Vesoljc
»

Kako v excelu shraniti kot sliko?

Oddelek: Programska oprema
262358 (2057) Slavček

Več podobnih tem