» »

Disk, kateri, kupiti, ?

Disk, kateri, kupiti, ?

Randomm2 ::

Zdravo!

Prebral sem kar nekaj člankov in ostalega materiala o tem, kateri disk je najbolj smoterno kupiti..
Odločam se za nakup sam mojemu sedanjemu disku ne zaupam in je vsekakor premahen kar se tiče kapacitet, iščem disk v cenovnem razredu do 20 tisoč in v velikosti do največ 160 gb.:))

Spet pa se postavi vprašanje če se splača dokupiti disk, sam v bližnji prihodnosti ("bližnji" - recimo slabe pol leta) načrtujem nakup novega računalnika v rangu do 300 tisoč, ampak recimo da se splača:D

Takole|O

Asus - P4SE133
P4 1.700mHz
RAM - 512mb
Maxtor - 60gb ATA

Lp in Hvala!
Mess with the best die like the rest.

dxx ::

Hitachi 160 GB, tih, hiter in zanesljiv.

flipflop ::

Zakaj največ do 160GB? Za dobrih 22k dobiš WD 200 giga, za tole kišto pomoje najboljši.

Randomm2 ::

flipflop:
Zdelo se mi je rahlo ne smilselno kupovati večji disk od 160gb, pa tudi z denarjem sem se nekako omejil na 20k in to se nekakok sklada. Vem da je 22k skoraj da isko kot 20k amapak mislim da vseeno ne rabim toliko.

dxx: Če mogoče veš kje bi si ta disk lahko ogledal (ne nameravam ga kupiti prek interneta), in če ga je sploh mogoče priklopiti na mojo kišto?
Mess with the best die like the rest.

Sami ::

Če mogoče veš kje bi si ta disk lahko ogledal (ne nameravam ga kupiti prek interneta), in če ga je sploh mogoče priklopiti na mojo kišto?

Ta disk ti tudi jaz priporočam, seveda ga je možno priklopiti na tvojo kišto, prodajajo ga pa v vsaki računalniški trgovini. Odloči se za 7K250 ali T7K250 serijo. Click
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

urke710 ::

Jz imam isti problem,...ker imam v starejšem samo 30Gb disk, iščem disk ATA (za MB NF-7) v velkosti 80-120gb in me zanima naslednje:

Kaj je razlika med 100 in 133MHz, ali se to dosti pozna in
razlika med 2 in 8 MB predpomnilnika.
d.i.g.

Sami ::

Kaj je razlika med 100 in 133MHz, ali se to dosti pozna in
razlika med 2 in 8 MB predpomnilnika.

Misliš med ATA100 in ATA133, to pomeni koliko MB/s lahko prenese disk. Razlika je samo na papirju, v praksi so ATA100, ATA133 in SATA150 isti shit.
Glede predpomnilnika, tisti disk ki ga ima več je za malenkost hitrejši.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

RC14 ::

Danes če kupuješ nov disk se manj kot 160Gb ne splača kupit, saj je cenovno najbolj ugoden.

Pa še to bi rekel, placa na disku ni nikoli preveč, kvečjemu premalo.



Lp

homesucker ::

Jaz ti priporočam Seagate Barracuda, sam imam 2 diska vezana v raid pa mi zelo dobro služita, je pa res da so barracude najbolj tihi diski trenutno!

LP
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

Sami ::

je pa res da so barracude najbolj tihi diski trenutno!

Nebi rekel, kolega ga ima pa je glasnejši kot moj Hitachi 7K250, Hitachi pa je tudi najhitrejši.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Randomm2 ::

Hm..Hvala za nasvete!:))

Ampak če sedaj kupim disk ATA 100/133 ga bom lahko priklopil tudi na novejši računalnik ki ima SATA
disk(e)? Vsaj zdi se mi tako:D
Mess with the best die like the rest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Randomm2 ()

JohnyB ::

Mene pa zanima če ima kdo izkušnje z Maxtorji!

Zanima me model DiamondMax Plus 9 160 GB SATA!

Dobim ga za zelo ugodno ceno, zato me zanima!
Apple iMac

Sami ::

Ampak če sedaj kupim disk ATA 100/133 ga bom lahko priklopil tudi na novejši računalnik ki ima SATA disk(e)?

Seveda, saj imajo še vse plate poleg SATA tudi IDE vodila.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Randomm2 ::

Hvala! To sem hotu slišat:))

Pa še eno vprašanje: homesucker - navedel si RAID večkrat sem že za to slišal toda nevem točno kej je to..ima kdo razlago za laika?:D
Mess with the best die like the rest.

urke710 ::

There are number of different RAID levels:
# Level 0 -- Striped Disk Array without Fault Tolerance: Provides data striping (spreading out blocks of each file across multiple disk drives) but no redundancy. This improves performance but does not deliver fault tolerance. If one drive fails then all data in the array is lost.
# Level 1 -- Mirroring and Duplexing: Provides disk mirroring. Level 1 provides twice the read transaction rate of single disks and the same write transaction rate as single disks.
# Level 2 -- Error-Correcting Coding: Not a typical implementation and rarely used, Level 2 stripes data at the bit level rather than the block level.
# Level 3 -- Bit-Interleaved Parity: Provides byte-level striping with a dedicated parity disk. Level 3, which cannot service simultaneous multiple requests, also is rarely used.
# Level 4 -- Dedicated Parity Drive: A commonly used implementation of RAID, Level 4 provides block-level striping (like Level 0) with a parity disk. If a data disk fails, the parity data is used to create a replacement disk. A disadvantage to Level 4 is that the parity disk can create write bottlenecks.
# Level 5 -- Block Interleaved Distributed Parity: Provides data striping at the byte level and also stripe error correction information. This results in excellent performance and good fault tolerance. Level 5 is one of the most popular implementations of RAID.
# Level 6 -- Independent Data Disks with Double Parity: Provides block-level striping with parity data distributed across all disks.
# Level 0+1 � A Mirror of Stripes: Not one of the original RAID levels, two RAID 0 stripes are created, and a RAID 1 mirror is created over them. Used for both replicating and sharing data among disks.
# Level 10 � A Stripe of Mirrors: Not one of the original RAID levels, multiple RAID 1 mirrors are created, and a RAID 0 stripe is created over these.
# Level 7: A trademark of Storage Computer Corporation that adds caching to Levels 3 or 4.
# RAID S: EMC Corporation's proprietary striped parity RAID system used in its Symmetrix storage systems.
d.i.g.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293532 (2291) element
»

RAID 0 in 1

Oddelek: Strojna oprema
61377 (1336) OmegaM
»

2X S-ATA => Raid

Oddelek: Navijanje
161830 (1454) Tilen
»

vezava diskov za montažo filmov

Oddelek: Strojna oprema
111408 (1274) Tilen
»

Kaj za vraga je to RAID?

Oddelek: Pomoč in nasveti
142101 (1766) krucymucy

Več podobnih tem