» »

Kako na svojmu serverju spletno stran ???

Kako na svojmu serverju spletno stran ???

l3ksy ::

LP.
Jst mam server (linux slackware) pa me zanima kk je z gostovanjem...da bi gostoval sam. Sem se nekaj igral pa mi ne gre glih najbolj. V front pagu sem izdelal stran, pa mi vse da pod eno vlko mapo. Na serverju pa sem apache naštimal zdaj pa ne vem kk pa kam naj dam vse tisto kar mam od spletne strani. Prosim če mi lahko kdo pomaga... na forumu sem mal isku pa nisem najdu... se opravičujem če je že bla kaka taka tema.
Forg3t The World, The Music Is Now !!!

Futsal ::

pomoje je dober da nardiš index.htm in daš gor pa bš videl kaj bo nardilo, to kar si dal v mapo je dober in ni.....najprej to naredi
Janko in Metka

Kami ::

Ah apache config file je treba uredit pol pa daš tvojo stran v root dir katerega si nastavo v confu

l3ksy ::

Jah... ko bi jst le vedu kk pa kaj :) sem res ful lame o tem.. pa niam pojma... a ve kdo mogoce za kak howto al pa kaj... al pa ce je kdo na ircu zaj naj me klikne l3ksy- . am jah index.htm sem dal... ko pa se naprimer na moj ip povezem mi pa ne ofne strani...tk da morm http://ip/index.htm ane... ni mi pa jasn od kod bo bral index.htm .gif pa to... kam naj tisto dam...
Forg3t The World, The Music Is Now !!!

#000000 ::

Ja če imaš slike v svoji mapi daš celo mapo v isti direktorij kot index.htm če pa je vse index in slike v isti mapi pol pa jih daš tja ko index logika. Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

l3ksy ::

hm ja. sem si dal cel direktorij na ftp... kk pa naj zdaj wgetam direktorij ? pa ja moram taj vsako datoteko posebi... to je pa mal preveč dela...
Forg3t The World, The Music Is Now !!!

#000000 ::

Am zakaj bi to delu ??

l3ksy ::

ja kk pa naj dam vse slike pa to kar spada zravno index.htm tja ko se nahaja ?
Forg3t The World, The Music Is Now !!!

l3ksy ::

Pač v winsih sem naredo spletno stran... zaj pa je v enmu direktoriju.. pa bi rad vse skup dav v linux v en fajl... kk lahk to nardim ? a ve kdo :)
Forg3t The World, The Music Is Now !!!

#000000 ::

Ma če imaš server na svojem računalu si pač preneseš-skopiraš datoteke v tisto mapo kero si določil da bo root pr men je to C:/server/easy-php/www se prav da je root direktorij (mapa) WWW in vanjo lepo postaviš index.htm in če imaš slike kere bodo na tvoji strani ponavadi ima mapa ime img more bit v www dir.. tudi img mapa drugače ne bo delalo nič.

če pa imaš server drugje uporabiš kak ftp client recimo 30 dnevni cute FTP al pa kerga od free ftp programov kerih je kr neki.

edit. aja iz win v linux bi ti rad dal, prek ftp ja ali pa na cd posnam pa /ugibam/ Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

l3ksy ::

Heh... stari ne vem kk sem se naučil... pač dolgo dolgo nazaj ko sem jaz se zabaval v linuxu.. zaj pa sem si server postavu pa bi rad še spletno stran naredu gor...
Forg3t The World, The Music Is Now !!!

l3ksy ::

Ja iz winsov...am to je tut varianta ja :) bom s tem se zabaval :)
Forg3t The World, The Music Is Now !!!

#000000 ::

Aja pa kaj maš to win in linux na isti mašini če prav razumem ?

če je tko si dej res na cd

l3ksy ::

am ne.. 2 mrezni v linuxu pa povezan win gor...
Forg3t The World, The Music Is Now !!!

#000000 ::

Verjetno bo najmanj zajebancije če si daš na cd nism, glih rojen za linux tko da jaj. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inštalacija moodla na nek strežnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
9900 (840) bogi
»

Nova spletna stran se ne prikaže

Oddelek: Izdelava spletišč
161614 (1123) PIK@LO
»

Problemi pri postavitvi serverja!

Oddelek: Omrežja in internet
61741 (1656) Hair
»

Postavitev spletnega strežnika?!

Oddelek: Omrežja in internet
151687 (1492) Jackass
»

Vdor na strežnik

Oddelek: Loža
152020 (1735) poweroff

Več podobnih tem