» »

Komunikacija s še nerojenimi otroki

Komunikacija s še nerojenimi otroki

Gizmodo - Korejci so si izmislili še eno novost (norost?), s katero se lahko približate otroku, še preden se rodi; izum so poimenovali Daeyang’s new Baby IQ. Zadeva omogoča poslušanje in snemanje zvokov, ki jih otrok oddaja (srčni utrip, brce ...), lahko pa posnamete tudi sami sebe med govorjenjem ali petjem in potem posnetke predvajate še nerojenemu otroku. Podatki o ceni in možnostih nakupa izdelka še niso na voljo.



Bodoče mamice in njihovi partnerji bodo izdelka gotovo veseli.

48 komentarjev

MrStein ::

"novorojenčki"
"še preden se rodi"

Kaj zdaj? Pred porodom ali po ?
Ali deluje tako pred, kot po ?


He he : "...play music to them. I’d suggest staying away from Marilyn Manson"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

vrtnyka ::

Oboje :)
vrtnyka ma resota rada

tec ::

Moja zena je v sedmem mesecu in ce ji dam uses na trebuh, cist lepo vse slisim. Brcanje se pa itak tko cuti, da se cel trebuh zatrese. Glasbo pa predvajam na radiu in otrok cist dobro slisi. Ne vem no, meni brezvezna stvar

Romčy ::

Kupite Z-680 bo zagotovo vse slišal in uzival.

Thomas ::

Good. Good. Nice.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MrStein ::

tec, saj to ni mišljeno za inteligentne slovence, ampak neumne američane >:D

Hmm, Thomas me res spominja na kakega Yodo s svojimi izjavami ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Thomas ::

Na, pejt se igrat z Yodo!

Tole so resne reči. V skrajnem primeru, se lahko začnejo rojevati brihtnejši otroci. Ker bodo pač prej razvili več nevronskih povezav.

Maybe.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tec ::

Dokler ne bodo starsi postali bolj brihtni, se tudi na otrocih ne bo to poznalo. Kako pa naj se otrok razvija, ce vidim zensko v visoki nosecnosti z cikom v ustih.
Sicer se je pa v zadnjih letih zelo popravil pristop zdravnikov do nosecnic. Dosti manj konzervativni postajajo in so odprti za razne predloge in spremembe.

CaqKa ::

jaz ne vidim nikjer nobenega tehničnega opisa kak bi to sploh naj delalo... zato me thomas
>>> V skrajnem primeru, se lahko začnejo rojevati brihtnejši otroci. Ker bodo pač prej razvili več nevronskih povezav.
tole malo bolj zanima.
kuj nekaj skratka..

gzibret ::

In kam vtakneš dudo in ali ima tista duda tudi opcijo vibriranja >:D .
Vse je za neki dobr!

Saladin ::

klik
Verjetno je Thomas na tole mislil.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

CaqKa ::

mogoče.
samo tale naprava predvidevam da ojača še vsak šum. tak da nekega bistvenega efekta ni.. kvečjemu bo prišel kak pohabljenec vun.. s slabšimi ušesi.

Jeebs ::

Kdaj lahko pričakujemo to na Top Shop? :\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Saladin ::

@CaqKa:
A zdej so dojenčki že audiofili? 0:)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Looooooka ::

a je ze kdo opazu da so tisocletja vzgoje dan danes nicvredna...ker so se doloceni ljudje odlocili da je treba starsem prvo prodati 100 knjig...jih poslati na 20 tecajev...in jim prodati 15 elektronskih stvari,da bo njihov otrok zdrav in dobro razvit?
In pol k pridejo v vrtec zacnejo te high-tech pa low-tech otroke delit v skupine s tem da jim omogocajo v vrtcu dodatne programe(ki stanejo od 40-70 tisoc vec)...npr anglescina(V VRTCU?!?!?).
In pol te boge hormonsko nabite mame se prepricajo,da svojmu otroku sam skodijo ce vsega tega ne naredijo.
Jst bi jim take naprave vzel pa v rit zatlacu pa jih za 6 mescev poslal na antarktiko da vidjo kako se tm tem stvarem streze.
Sam cakam da kdo rece da je za otroka zdravo da si za trebuh zenske zavezejo 6 mobitelov pa wireless router in grejo skakat po internet kaficih,ker to blagodejno vpliva na razvoj otroka.

Jaffa ::

Kaj je pa narobe z angleščino v vrtcu ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Legend(SLO) ::

a je ze kdo opazu da so tisocletja vzgoje dan danes nicvredna...


Ja in? Tisočletja so trdil tut, da je Zemlja ploščata kt pica. No pa pač ni a ne? A so tisočletja znanja nlčvredna? JAAAAAAAA. A je treba bit tolk konzervativen. Sam ne rečm pa da v polovici al pa več od tistih knig ne prodajajo buč. Sam kej pa zihr vejo bolš tut kt tisočletna tradicija, ker sam s tradicijo ni napredka.
krneki

Nejc Pintar ::

sej, sam men gre tut na kurac to, prej je blo normalno če nisi neki delu, zej pa če tega ne delaš je nevarno za otroka pa še miljon drugih stvari:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Thomas ::

> Verjetno je Thomas na tole mislil.

Ja, sem. Pa ne gre samo za klasično glasbo - takoimenovano scagano musko - ampak za dražljaje nasploh, ki utegnejo biti stimulativni še pred rojstvom in po njem seveda tudi.

Ampak ja, Saladinov link je bil ustrezen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Otrok v vrtcu se precej lazje nauci jezika, kot otrok, ki je ze v soli. Se vec, otroci dvojezicnih starsev se v bistvu naucijo obeh jezikov in lahko enako dobro govorijo dva jezika.

64202 ::

> npr anglescina(V VRTCU?!?!?)

Na sreco so moji starsi dovolj "high-tech", da so me v vrtcu dali na anglescino. Edino skoda, da ne se prej :)
I am NaN, I am a free man!

kokos ::

Naš malček, ki je zdaj star dve leti in 4 mesece, obvlada nekaj 100 angleških besed, pa nebroj pesmic... Zanima ga vsaka nova beseda, ki jo sliši in si jo tud najkasneje v 2. poskusu zapomni in zna uporabit. Tiho pa itak ni niti med tem ko je... (je pa res da verjetno ne bo fuzbaler, ker če dobi žogo v roke, se lepo usede u travo in ji pove kakšno pesmico ali pa malo pofilozofira... ;) da bi jo brcal...:\ zakaj že?)
Tako da angleščina v vrtcu.... imejte no malo bolj odprte glave. Saj se da angleščino učit tudi drugače, kot jo zna kakšen plesniv prfoks kje v kakšni zakotni šoli, ki ima domišljijo na ravni difenbahije.

Nejc Pintar ::

tole je že malo zaskrbljujoče, skrbi me namreč da bo tak otrok razmišljal v angleščini:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Jaffa ::

Ah daj... Jaz mislim, da je to lahko samo dobro.

Tud sam poznam enga, mislim da je star okol 6 let zdaj, ki tekoče govori zraven materinega jezika še francoščino, ker pač živijo v Švici. Zraven tega se uči še angleščino.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Nejc Pintar ::

dobro je da otrok zna slovenščino kot materni jezik, ne pa angleščino
dragi moji Slovenci, ste slišali kaj bo leta 2050 rekel poslednji izmed nas?


Hlapci ste!:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Globalizacija nas bo pahnila v to, da bomo govorili samo se nekaj jezikov po celem svetu. Nic blazno narobe s tem, zakaj bi bili hlapci?

Jaffa ::

Bolj težko bo v okolju, kjer živi, prevzel kateri drugi jezik, kot materni. Tak da tega se ni za bat. Dodatno znanje kvečjemu koristi in bodo hlapci prej tisti, ki ga ne bodo imeli.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

McHusch ::

O hlapčevstvu bi imel marsikaj povedati, vsekakor pa ni hlapčevstvo, če se čim prej otrok začne učiti tujega jezika. Saj okolica in starši z njim govorijo slovensko, lepo vas prosim! Nejc Pintar, verjemi, da s tistima dvema urama angleščine, ali koliko že imajo v vrtcu, nihče ni sposoben razmišljati v angleščini. Dobri pa dobro bazo, če seveda to ni muha enodnevnica, ampak načrtno in daljše učenje, za nadaljnje učenje jezikov.

Si mi pa zdi (to je čisto osebni pogled) hlapčevstvo jezik, ki ga slišim med ljubljansko mladino, ko v enem stavku povejo pet angleških besed in dve slovenski. V Celju tega ni (okej, raztrgajte me ;>).

Thomas ::

> V Celju tega ni (okej, raztrgajte me ;>).

Samo en "okej"?

Okej, če ti tako rečeš. Jap!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

moj_nick ::

Servus, McHusch ;)
110111001001010001010000

strictom ::

Kolikor mi je znano je koroška različica "servus"-a, serbus... :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

gzibret ::

Nič ni narobe, če ti že 6 letni otrok zna dva jezika.

Pa tudi ni nič narobe, če daš že fetusu malo dražljajev.

Cele Cele šampion!
Vse je za neki dobr!

MrStein ::

Če veš, nisi hlapec. Hlapec je oni, ki nič ne ve.

(problem bo, če bo otrok razmišljal v amerikanščini >:D)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

metalc ::

Samo to je problem, do takrat ko bo sedaj predšolska mladina odrasla, utegne biti "in" kakšna od kitajščin

Matek ::

sej, sam men gre tut na kurac to, prej je blo normalno če nisi neki delu, zej pa če tega ne delaš je nevarno za otroka pa še miljon drugih stvari

sej, men gre tut na kurac to, prej je blo normalno, da kirurgi sploh niso posebej pucali instrumentov, zej pa če jih ne razkužiš in še ne vem kaj vse je nevarno za bolnika pa še miljon drugih stvari


Aja, to o hlapčevanju mi je šlo tut zmeraj na živce, pa kaj, četudi otrok razmišlja v angleščini. A je zato kaj manj? Eni pretiravate s tem domoljubjem, saj ne rečem, da ni treba bit ponosen na svojo domovino, ampak da pa se braniš vsega drugega, je pa že nacionalizem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

nevone ::

>Aja, to o hlapčevanju mi je šlo tut zmeraj na živce, pa kaj, četudi otrok razmišlja v angleščini. A je zato kaj manj? Eni pretiravate s tem domoljubjem, saj ne rečem, da ni treba bit ponosen na svojo domovino, ampak da pa se braniš vsega drugega, je pa že nacionalizem.

Ja, to je tak nacionalizem v lastno škodo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

saj ne rečem, da ni treba bit ponosen na svojo domovino, ampak da pa se braniš vsega drugega, je pa že nacionalizem.


Čisto iz gušta me zanima, koliko poslancev SLS obvlada angleščino ali nemščino:)
Sarkazem off...
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Alexius Heristalski ::

V srednji šoli smo se učili o prednatalni vzgoji. Je to to, o čemer govori novica?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Nejc Pintar ::

To ni grob nacionalizem, to je blag nacionalizem. Verjemite, imam bratranca ki se 1/2 pogovarjata v angleščini, in mi grest pošteno na živce, na Slovenskem naj Slovenci uporabljajo Slovenščino:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Jaffa ::

Vprašanje kak boš ti komu na razgovoru za delo to razložil. Recimo...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

nevone ::

>Verjemite, imam bratranca ki se 1/2 pogovarjata v angleščini, in mi grest pošteno na živce, na Slovenskem naj Slovenci uporabljajo Slovenščino.

Angleščino naj pa trenira v tajnosti ali kaj? Slovensko itak zna. Zakaj ne bi treniral še malo angleščine? A je mogoče škodljiva?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Nejc Pintar ::

Ma naj jo trenira doma, samo jaz ne bom treniral angleščine na pivu...

Jaffa: Na razgovor ne bom šel direktno iz vrtca!

Niste me razumeli. Podpiram znanje angleščine, samo nočem da nadomesti slovenščino!
Lahko je biti prvi, če si edini!

Jeebs ::

Se čist strinjam s tabo, samo upam pa, da slovenci ne bomo nikol tko kot recimo Italjani. Joj, pa te ljudje (vsaj večina) ne znajo rečt po angleško druzga k ''sex'', ''pussy'' pa ''fuck''. :( Da o kakih drugih jezikih sploh ne govorimo. |O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jaffa ::

Pa ne moreš ti začet razmišljat v drugem jeziku kr tak no... Sploh pa ne v domačem okolju.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Nejc Pintar ::

z globalizacijo je strah upravičen:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Thomas ::

V 100 letih bi Slovenščina izginila. Še nemščina, ne samo slovenščina!

Razen seveda če bo Singularnost. Kar pa bo. Potem boš lahko tekoče govoril vseh pol milijona jezikov, ki so kdaj obstajali - in razmišljal v njih. Pisal poezijo ali romane v vsakem od teh.

Če (ti) ne bo - presežena zadeva.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

McHregec ::

A ne morete devet mesecev počakat?
Destroyer Of The Worlds.

Nejc Pintar ::

@Thomas: Vem da nas čaka singularnost, vendar nisem tako trdno prepričan da tako kmalu:\
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup 3000 plasticnih zogic, premer 5-8cm

Oddelek: Loža
91461 (866) jest10
»

varuška na mobitelu

Oddelek: Mobilne tehnologije
144252 (3340) GTX970
»

Baby Center v Ljubljani, njihovi boni in vracilo denarja

Oddelek: Loža
213307 (2702) BigWhale
»

Telebajski (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214367 (13028) DjJuvan
»

Chiare Corbella, 28 letnice iz Rima, zgodba junaške matere

Oddelek: Problemi človeštva
303210 (2274) vorantz

Več podobnih tem