» »

Ohladiti P4

Ohladiti P4

Starter ::

Imam P4, ki dela na 3,0 GHz in se pri NFSU 2 segreje na neverjetnih 68 stopinj celzija. Obupno razmisljam o nakupu novega hladilnika saj trenutno uporabljam serijskega:(
Kateri hladilnik od 10 do 15k na zracno hlajenje (aktivno) bi bil najboljši
Kaj menite o Thermaltake Big Typhoone.

Ze vnaprej hvala

LP Dejan
If you have a problem and no one else can help then take hammer and smash all of them

jurre ::

bigtyphoon je super. In predvsem tih, saj laufa na 1300rpm in ohladi na par stopinj manj od box coolerja, ki se dere na 5k rpm.

mzidy ::

TA je dober;)

a13misko ::

Sam uporabljam za p4 3.0 zalmana 7700cu in je super idle mam 40-45 stopinj max je bilo 55 stopinj

Starter ::

pa je ta zalman 7700 cu drag. Na kuk stopinj ohladi P4 s pomočjo big typhoona. k obstaja se kak tak hladilnik???

LP dejan
If you have a problem and no one else can help then take hammer and smash all of them

jurre ::

bigtyphoon okoli 43,44° v idle, brez kateregakoli dodatnega ventilatorja v ohisju.

slo-man ::

TA se mi zdi po mojem zelo v redu saj naj bi ohladil to temperature vodnega hlajenja.

lp

Starter ::

Po moje je tut problem v urejenosti ohisja k bi kabli mogli bit zrihtani skor po predalckih da ma zrak prosto pot. Pr men je problem ful premejhnu ohisje. Zatu se po moje taku ubijalsko segreva. po mojem bi kupnja novega ohisja pomagala (večjega). Pa ene par dodatnih ventilatorjev nebi skodilo sam OHIŠJE. K bi lahk kje dubu dokej pocen ohisje za comp (ALU). Po moje me bo odresilo skoraj vseh problemov pa ce pridem na ene 20 stopinj bi se mal razmislu o overclocku.
If you have a problem and no one else can help then take hammer and smash all of them

Starter ::

Kaj pa
https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...
na kuk bi ga talele ohladu
sploh ne morm primerjave narest ker vsi hvaljo enga in druzga pa nobene temperature :'(
If you have a problem and no one else can help then take hammer and smash all of them

mzidy ::

Starter ::

ja ta je res dobra stran. Za 10k torej lahk nabavm bigtyphoona pa ga bo ohladu na 21 stopinj. Mogoce se mi nasmiha mali overclock8-O 8-O 8-O 8-O 8-O
VapoChill podjetje prodaja ohisje ki katerikoli procesor ohladi na -4 stopnje. Za ekstremni overclock. Je pa problem v tem ker je stvar >200k. P4 bi s tem delal na 3,8-4,0 ghz sigurno pol pa se graficna .......:P

LP Dejan
If you have a problem and no one else can help then take hammer and smash all of them

danijels ::

Moje mnenje je podobno kot ga ima Starter!
Ohišje nima zračnega pretoka in dvomim, da ti bo boljši hladilnik, ventilator kaj pomagal! Predlagam, da preurediš kable, kolikor se pač da in dodaš par ventilatorjev, ki ti bodo skrbeli za pretok zraka preko CPU in po možnosti odvajali toploto tudi z napajanika! Vso srečo!

Starter ::

Fora je v tem da mam ful premejhno ohisje. Za mal boljse ohisje v katerem bi lahku kuker tuk uredu kable je pa potrebno tut 20k (ki jih pa jz nimam). Nacrtujem dat 20k za vse skupaj (ohišje in hladilnik). Za zdej razmisljam o BigTyphoonu (okrog 10k) in ohisju ( ATX MidiTower PR313RS 430W na http://www.in-put.com/shopping/product_... in SCORPIO 732 na http://www.in-put.com/shopping/product_...

Skupej pride glih 20k. Za kar pa mislim da bom odstranu vse tezaves hlajenjem. Dodam se par ventilatorjev, ki jih v sedanjem ohisju ne moem imetiin mislim da je to to!!!

Dilema je samo se okrog ohisja:\ :\ :\
If you have a problem and no one else can help then take hammer and smash all of them

MasterMiG ::

Ne vem zakaj se vsem Prescotti tok grejejo. Moj je precej bl hladen. Še ko sm meu stock cooler mi temperatura tut pod polno obremenitvijo ni šla nikol čez 45 C. Res je da sm meu urejene kable in dober pretok zraka. Zdej pa z AIW vodnim od Eddyja nikol ne preseže 40 C, pa dela popolnoma stabilno pr 3.8 frekvenci. Očitno sm meu srečo pri nakupu proca:)
There is nothing to fear but the fear itself.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622927 (18824) svetetko
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579720 (7855) Jst
»

Hlajenje z 0dB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191996 (1339) Brvar
»

Pentium D nad 60°C ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131739 (1468) diso32
»

Ker hladilnik za P4 socket 775

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91693 (1611) odfukanc

Več podobnih tem