» »

Kateri avtoradijo ima bolj čist zvok

Kateri avtoradijo ima bolj čist zvok

dulem ::

Kupujem nov avtoradio . Ogledane imam - pioneer 7700, JVC KD-G612 in Alpain 9843.
Zanimajo me vaše lastnje izkušnje. Predvsem me zanima kvaliteta zvoka, brez dodatnega ojačevalca. Gre se mi predvsem za čisti zvok CD-deja. Radijski sprejemnik me ne zanima, kajti v avtu imam sedaj avtoradio Beker, kateri ima zelo dober sprejemnik in bo še naprej ostal v avtu. Avto MB serije E z že original ugrajenimi 8 zvočniki, (ne vem znamke). Ne gre mi za "nabijanje" v avtu, ampak izključno za čis zvok.

Prosim za vaša mnenja.
Lahko je tudi kak drugi AR, ni nujno da so modeli navedeni zgoraj.

LP Dušan
Dule

sharp ::

Z Alpain-om sem bil zadovoljen,drugače sem pa opazil čist in dober zvok pri Blaupunktih.
Drive fast as your guardian angel can fly.

dulem ::

Za Blaupunkt sem slišal da je sprejemnik zelo dober, medtem ko cd ne iztopa-
Dule

AndrewSmith ::

Glas za Alpine.
So itak najjaci:D
Sploh novi modeli ki majo
izpopolnjene converterje
in sound zaziga.

Zgodovina sprememb…

Širajzl ::

Se mi zdi, da so za čist zvok bolj pomembni kvalitetni zvočniki!
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

Dead_Eye ::

Alpine all the way. Mogoče še kak Clarion, če hočeš cenejše pa JVC tudi niso slabi...
The one and only

Dead_Eye ::

Se mi zdi, da so za čist zvok bolj pomembni kvalitetni zvočniki!


Heh, ni čisto res, če stvari nima dovolj moči tudi dobri zvočniki hreščijo :D Res pa da tu velja, koliko denarja, toliko muzike...
The one and only

_Dejan_ ::

Ja sam z avtoradiom itak ne bo dubu ven ne vem kakšne moči. Je pa res če že radio ne da čistga zvoka ga tut če gor prklopiš nevem kakšne zvočnike ne boš dosegu čistosti zvoka. Jst si zdej lastim Alpine radio in tut naslednji avto radio bo alpine, kar sem mel od pionerja mi je še najboljš deloval mislim da je bil DEH1430, 5600, 3600 pa so mi full preskakovali.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

radiator ::

pioneer, JVC, sony to vse odpade...
Začne se pri Blaupunk. To mam sam + 6 blaupunkt zvočnikov in stvar špila.
Drugače pa kot je bilo že povedano Alpine, Clarion
Kaj je jutri že bilo?

Shark-357 ::

Meni Pioneer 7700 super špila Alpine pa tudi ni slaba izbira.

TOP ::

Se ukvarjam z avtoakustiko na kratko bom povedal če hočeš kvalitetn zvok potem na prvem mestu ALPINE na drugem pa Pioneer morda lahk tud JVC ampak novejši model.

eDDi ::

no če se že ukvarjaš z avtoakustiko, pa povej zakaj taki vrstni red? alpine je v nižjem cenovnem razredu popolni jajc.

LP; Edi

eDDi ::

pa mimo grede, CD mehanizem in laser, je pri velikih firmah enakega proizvajalca.. skoraj pri vseh...

_Dejan_ ::

Hm če je mehanizem enak zakaj pa mi je pri pioneer 3600, 5600,7600 ko sem malce bolj odpru wofer cd z mp3ji preskakoval na cca 4-8s normalen cd pa sploh ni blo možno poslušat ker je preskakovalo na cca 1-2s na alpine 9813 pa ne preskakuje? Montaža je popolnoma ista. CDji isti....
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

eDDi ::

zaradi različnih stabilizatorjev v katere so vpeti ti mehanizmi in to nima prav nič opravit za kvaliteto zvoka.

možno je pa tudi da ti je z pioneerjem igralo bolj naglas :)

13-tka je pa drgač itaq da hud radio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eDDi ()

_Dejan_ ::

no ja to je res sam je pa pol vezje naprej različno recimo pretvorniki drugih proizvajalcev...

Ne z pionerjevim ni igralo bolj naglas ker sem takrat mel 2x10" in na vsakmu 160W rms
in na alpinu isto pol pa sem menjal za 1x12" in gor 2,5kW rms.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Han ::

Nakamichi. :)

_Dejan_ ::

Han pustmo extreme:D Sicer pa ne vem če ker nakamici podpira mp3je:D oz. če jih mora bit precej drag...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Cross ::

zakaj govorite sam o firmah. kle so pomembne specifikacije, in tisti ki govorta o kvaliteti zvoka je thd in signal-to-noise ratio, sam slednji se zlo redko uporabla, glavni za čistost je thd. alpine ima ponavad okol 0.008% thd kar je zlo uredu. za res lep zvok thd naj nebi bil nad 0.010%. preden kupš primerji vse specifikacije in boš tko najbolš vidu kva se ti najbl splača kupt.
entering the subspace

Han ::

Nakamichi ekstrem? Mogoče v kvaliteti. Nova modela CD-300 in CD-500 predvajata tudi MP3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

jRk0 ::

Alpine 9853 9855 so v enem srednjem razredu stoposto najboljsi:)
pr tem pa tud ziher Alpine ma boljsi zvok, vendar ma manj pritiklin...
You fuck up once, you loose two teeth.

_Dejan_ ::

jah včasih so bli nakamichiji zelo dragi zato sm mislu extrem :D zdej pa sm vidu da dobiš CD-500 že za cca 400$ sam če se splača dat tok za radio ki ima zelo malo funkcij...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Han ::

Hvala bogu, da ima malo funkcij. Drugega kot 18+ FM radijskih postaj, prometnih poročil in odličnega predvajanja plošč tako ne rabiš.

So pa poleg dobrega avtoradia zelo pomembni tudi kvalitetni zvočniki. Nakamichi se prek Infinity zvočnikov prav fino sliši. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

AndrewSmith ::

Sem mel Alpine-a top class ki sem ga menjal za Nakamichi-ja in dodal se 200eur.
Razocaranje na polni crti.Sej zvok je bil (20bit converter,pa to).Ampak so
obcutljivi na tresljaje za popizdit(tej za 400eur).
Ce kupis Nakamichi-ja ne sme bit cenejsi od 1000eur ker cenejsi so k...c!!!!
Placas ime in nic vec.
ALPINE all the way.Clarion so tudi spica.
Ostalo je pa komercjala.
Ce isces sound izbiraj mad tema dvema in ne bos razocaran :D

Han ::

Kateri model to? Jaz imam še starega Nakamichija CD-40z, pa nič ne preskakuje na še tako slabi cesti. CD-35z je še manj občutljiv. Pogoj seveda je, da je enota brezhibna (svojega sem moral zamenjat, ker ni predvajal niti originalnih plat v redu).

Skratka, pred nakupom zadevo obvezno stestirat (s seboj imej originalne in skopirane CD-je ter takšne z zaščito pred kopiranjem)...

jRk0 ::

HN, a za fazne zamike pa aktivne kretnice bos pa se zraven placeval, ne?=) ni nakamichi vse:) s 9855 lahko za 120k dobis super zvok ven.
You fuck up once, you loose two teeth.

Vanquish ::

povprašaj raje tukaj: http://www.avtoakustika.com/


razlog - več al majn ti same bedarije pišejo na podlagi subjektivnega prepričanja oziroma prepričanosti v svojega "AMD/INTEL"-a

načeloma ne zgrešiš z Alpine niti z Pioneer, Alpine morda v končni fazi nudi čistejši zvok, katerega sploh nisi sposoben aznat, če nimaš vse ostalo top class, pioneer, pa ti v svojem razredu nudi več za ceno kot Alpine.

JVC/clarion/kenwood etc so pa jajca v večji meri.

Vanquish ::

glede preskakovanja v pioneeru - jaz ne vem kaj je zgoraj omenjeni delal z njimi da so preskakovali, ampak to vsekakor ni tipično za pioneer-e.

Imam že več generacij pioneerov in ko/če mi je keri preskočil me je bol srce zabolelo za avto, v kako luknjo sem zapelo, kot pa to, da je preskočo - ruker je namreč moral bit konkreten, radijo je dobesedno predvajo vse kaj sem mu dal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Avtoradia

Oddelek: Zvok in slika
483300 (962) Twixz
»

avtoradio pioneer ali alpine (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
505860 (3614) ProGo
»

[Avtoakustika] Soliden zvok v avtu. Kako se lotiti?

Oddelek: Kaj kupiti
409580 (8993) sirotka
»

Pioneer DEH-P6000UB vs Alpine CDE-9882Ri

Oddelek: Zvok in slika
71708 (1588) gt55gre
»

MP3 Avtoradio Sony CDX-M9900 ?

Oddelek: Na cesti
181839 (1663) tony10

Več podobnih tem