» »

sej vem da sm cist bedna...ampak ne znam sformatirat diska

sej vem da sm cist bedna...ampak ne znam sformatirat diska

30JANA ::

Helow fantje.
Tegale formatiranja se lotevam vsake 2 let in vedno pozabim kako ze to gre.
Vem da naj bi zagnala cd z windowsi in tam dala formatirat, ampak meni enostavno noce zagnati cdja kot boot disk (sm nastimala v biosu, da najprej boota iz cdroma 100%)!!! Mam original cd z windows sp1, ki ga je dubu ati pr leptopu.
Mogoce je problem, da mam presvoh napajalnik? Ker vcasih mi kr resetira racunalnik,ce imam ob priklopu kaksen cd v cdromu odkar sem dala se en disk v racunalnik.

lahko mi pa kdo tud pove, kako naj se znebim preteklega nortona iz racunalnika, ker se ga ne morm nikakor. Ce ga hocem odinstalirat pise da nimam administratorskih pravic (halo, sej je to sam moj komp!!), pa tud fizicno se ne da filejev zbrisat iz diska, ker nimam dovoljenja. Drugega antivirusnega programa mi tud ne pusti dat gor, in mi seveda skoz pise sporocilo od symanteca, da mam nezasciten racunalnik. Tako da ga hocm v bistvu zaradi tega formatirat.

Ce bi kdo pomagu bi bla super hvalezna
  • spremenil: gkovac ()

gkovac ::

Če sem pravilno razumel tvoj problem je več možnih rešitev:

- si shranila nastavitve v BIOSu potem ko si nastavljala first boot device?
- si mogoče preverila če si dala CD v pravi CD pogon (pod pogojem če imaš dva seveda)
- po navadi CD, ki ga dobiš zraven laptopa (računalnika) ne vsebuje kompletnega operacijskega sistema tako da je tudi to lahk razlog (tvoj CD ni bootable)

to troje preveri in se še enkrat oglasi.

Kar se pa tiče odstranjevanja:

1) moraš biti administrator računalnika oziroma moraš imeti administratorske pravice
2) če si administrator greš v Control Panel - dodaj in odstrani programe in tam poiščeš nortona in ga odstraniš :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

fahrenGONE ::

Daj si windows xp na novo in tam te vprasa, ce hoces formatirat in potem to naredis pred instalacijo. Norton pa je kup dreka.

kingkong ::

da se nortona definitivno znebiš rabiš orodje imenovano symantec removal utility!
http://www.softpedia.com/get/Tweak/Unin...

30JANA ::

HVALA VSEM!!!

SuLc -> sem probala v obeh CDjih in na sigurno shranila nastavitve v biosu... ne vem, mogoce je res mozno, da noben od teh cdjev ni bootable disk, ceprav sem skoraj prepricana, da sem iz vsaj enega od njih ze uspesno bootala in instarila windowse. Moram se mal preverit naokol, ce mi lahko nekdo zrihta kaksen cd z windowsi, ki bo zihr delov.
Glede administratorstva pa sem administrator, samo ocitno bi morala neki nastimat v samem nortonu se preden mi je potekla licenca...
Skratka v zahvalo kingkongu sm uspesno odstranila nortona, tako da se s formatiranjem ne mudi tok zlo.
ful ste fajn

SavoS ::

samo razmišlajm....malo pozno ampak vseeno... preden ti bo bootalo z cd-ja te pa vseeno vpraša, če želiš boot z cd-roma ali ne in tam stisni vsaj eno tipko, recimo ENTER ali SPACE.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

TribesMan ::

Če imaš malo starejšo matično ploščo potem moraš CDROMe nastaviti tako, da jih BIOS avtomatsko prepozna (tam kjer nastavljaš diske... mislim da se imenuje Standard CMOS Features) na tistih kanalih kjer imas priklopljene CDROMe moras dat na Auto... Če ti to mogoče kaj pomaga...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Spajky ::

otidji na http://users.volja.net/image/Files/ResQ... pa dole na kraju imas za skinut moj "live" image micro W95b (4,3Mb) i zapeci CD.
/citaj readme fajlove/
Bootaj s tim CDom i sa xFdiskom promjeni tip diska/particije (nek particije ne budu vece od 127Mb i promjeni ih u Fat32 te restartaj komp ponovo i te particije formatiraj iz win! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIOS ne zazna CD za formatiranje XP-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
122304 (2170) dejanhb
»

WTF...problem z Xpjem in bootanjem

Oddelek: Operacijski sistemi
292493 (1848) astrofizik
»

inštalacija 2000??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523711 (3138) ToniT
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171624 (1351) @ljash
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452366 (1737) BlackHole

Več podobnih tem