» »

Iskanje z googlom po korenu besede

Iskanje z googlom po korenu besede

ZaFo ::

Zanima me, kako se lahko recimo pri googlu isce s korenom, tak kot npr. na najdi.si??
Recimo, da iscem nekaj v zvezi s Pohorjem in pri najdi.si vpisem pohorj*, iskalnik pa mi bo nasel vse strani, kjer bodo besede, ki se zacnejo na pohorj (npr. Pohorje, Pohorju, Pohorjem...).

Sem iskal po slo techu, prebral oba vodica za googlanje, vendar tega nisem nasel.

urban99 ::

če se ne motim, zadeva pri google-u zaenkrat daluje samo znotraj narekovajev, princip je pa isti - torej z *

ZaFo ::

Ce prav razumem, moram vpisati koren besede med narekovaje in dodati *.

Ce npr. isce besede na gesl, potem vpisem "gesl*"?? Ker ta nacin namrec na deluje...

urban99 ::

Ma kako ne deluje?! Probaj še enkrat pa boš videl da deluje (pa poglej kaj več kot prvo stran izpisov zadetkov), če pa si mislil, da ti bo ven vrglo samo slovenske zadetke, si se pa zmočil... bo pa treba še kaj zraven dodat.

ZaFo ::

Evo ti link da bos videl da ne deluje.

"pohorj*"

"pohorje"

Pri prvem mi je naslo 96 zadetkov, pri drugem pa 60.800. Ce to drzi, kar si rekel, bi mi moral google najti vec 60.800 zadetkov (strani, ki vsebujejo pohorje, pohorju, pohorjem...), naslo mi je pa samo 96 in ti so enaki, kot ce bi vpisal samo "pohorj". Se pravi da med "pohorj*" in "pohorj" ni nobene razlike, saj dobim cisto isto stevilo in zaporedje linkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaFo ()

urban99 ::

Ups, sorry - vidim, da res nekaj ne štima. Jaz sem bil pozoren na "gesl*" in če pogledaš tukaj, boš na drugi strani videl, da je med zadetki recimo beseda "Gesl​aagd​". Zato sem narobe sklepal, da stvar deluje.

Sem za hec probal še par stvari in mi zadeva res ne klapa: torej, kolikor se spomnim, * v iskani frazi (narekovaji) nadomesti manjkajoči niz. In sem probal "kdo * kdo" in dobil vsega skupaj 3 zadetke. Če pa vpišem "kdo je kdo" pa jih je 617.000...

weird...

urban99 ::

Meni ni nič več jasno... evo, še uradno besedilo z Googla:

OPERATOR EXAMPLE red * blue FINDS PAGES CONTAINING... the words red and blue separated by one or more words.

Izgleda, so stvari spremenili - narekovaji namreč niso več potrebni, * ni več za preostanek besede, ampak za "vmesno besedilo" (ali računske operacije (multiplication 45 * 39)), ampak rezultat pri primeru, ki sme ga opisal zgoraj pa je isti. Nix verstehn...

ZaFo ::

Ocitno nihce ne ve..

Urban99, res hvala a pomoc. Sem nasel resitev, in sicer da pod napredno pomoc vpisem v okence "Najdi strani, ki vsebujejo vsaj eno izmed besed" vse variante.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaFo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IEE1394a

Oddelek: Strojna oprema
11896 (787) eti_
»

kako narediti spletno stran, kjer slika leti za kurzorjem, kamor ga premaknemo?

Oddelek: Izdelava spletišč
5898 (791) Tody
»

Windows 2000?????

Oddelek: Operacijski sistemi
8919 (836) darkolord
»

kako usposbim ssl

Oddelek: Izdelava spletišč
161837 (1566) pan
»

Spletna stran - pomoč :)

Oddelek: Izdelava spletišč
51061 (895) Baja

Več podobnih tem