» »

Hoste!

Hoste!

Sodom ::

Slišal sem, da si nekje lahko for free napravimo statični IP. Oz. si ga registriramo pa si poženemo en program, ki nam to omogoči.

Kje to najdem?

Tnx
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Sodom ::

Eh jebal vas bog... sem že sam našel...
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Elemen_T ::

Dej povej naprej :D

ChiefThunder ::

dejte mi povedat, zakva je statični IP dobr... sem slišu da te pol ne morjo bannat... a je še kakšna druga uporaba... me zanima čist informativno... :)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Ales ::

Tle ste mal pomešali zadeve... Če imaš statični IP te katerikoli sysadmin zablokira brez težav.

Drugo pa je, da obstajajo spletne strani, na katerih si registriraš ime in downloadaš programček, ki nato strani stalno pošilja spremembe tvoje IP številke. Vsakič, ko se znova konektaš na net in maš nov IP, on pošlje tega na strežnik.

Tako imaš stalen naslov in si lahko postaviš ftp/web strežnik itd. In v tem primeru te nekoliko težje zablokirajo, ni pa to sploh noben problem... Samo drugače nastaviš konfiguracijo na strežniku in že nimaš več dostopa...

Drugače pa stalni IP ni potreben za, recimo, lasten virtualni strežnik, že od pradavnih verzij Apacheja dalje... Zdaj vsi že uporabljajo "name based hosting" namesto "IP based".

Rabiš pa ga za anonimni FTP, da imaš lahko svoj SSL certifikat (da lahko posluješ s kreditnimi karticami), za lastne DNS strežnike in podobno...

Aleš

Loki ::

immortal dej povej kera firma to ponuja.
I left my wallet in El Segundo

Sodom ::

I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

whatson ::

Immortal Immortal,... :D

Še itak neveš kaj je razlika med IPjem in DNSjem... z DNS2GOjem maš statični DNS ... dočim imaš IP dinamični... v tem je tudi fora tega programa;)
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

tomi77 ::

Imam vprašanje glede lastnega strežnika, odnosno postavitve web strani na lastnem računalniku. Tako v pogodbi za ADSL, kot za kabel piše, da to ni dovoljeno. Če to vseeno narediš. te lahko odkrijejo?
Lep pozdrav!

whatson ::

tomi77: SiOLovci so preveč lame da bi karkoli odkrili. Sicer je pa itak ADSL preslab da bi njem mel kak spodoben server. Pri serveru rabiš upload iz smeri serverja do uporabnika. To ma pa ADSL le 16 kilo na sekundo, kar pa je premalo.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzpostavitev strežnika (ubuntu)

Oddelek: Omrežja in internet
436493 (5694) s6c-gEL
»

DNS strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
227088 (6677) jype
»

Obvestilo za vse ki želite komfortni paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
574098 (2943) iration

Postavitev strežnika

Oddelek: Izdelava spletišč
242049 (1664) cahahopie
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353280 (2550) SubOrbit

Več podobnih tem