» »

Pisarniska Konfiguracija

Pisarniska Konfiguracija

d0rK ::

Kupujem 2 enaka kompa za pisarnisko delo torej tipkanje in browsanje po netu.

Na hitr sm skup spravu sledeco kombinacijo.

INTEL Celeron 326 2533 BOX LGA 533 64bit
Corsair 512 MB PC3200
Asus P5GL-MX
HITACHI 7K250 80GB
LC Power LC6350 350W (1x120mm)

Mnenja? In cena je pomembna.


Lep pozdrav,

d0rK

a13misko ::

Raje nabavi kakega amd64 ker bo svoje delo opravil "hladneje" in posledićno tišje!

billy ::

Glede na to, da ti je važno samo, da dela word pa excel pa te pizdarije, je najboljše vzet čim cenejši proc, ki ga dobiš (sempron 2400) 512 rama, 80G disk, plato z onboard grafo, zovcno, mrezno in je to to.

Kaj takega se da dobit ze za 60k

d0rK ::

Jao, ma kaksn AMD64 ffs?! Tajnica mi ne bo spilala igrc.


Use kar me zanima je, ce se use napisane komponente klapajo. So kompatibilne?

billy ::

Če se klapajo pa se boš že sam potrudil, saj vse lepo piše.

A zdaj bomo že začeli dajat poste če mi paše trifazen vtikač v navadno vtičnico?

mtosev ::

A zdaj bomo že začeli dajat poste če mi paše trifazen vtikač v navadno vtičnico?

LOL

Corsair za ram? :\

Kup najbolj poceni noname ram.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

ASUS ohišje, ASUS K8V-MX matična, AMD Sempron 2600+, 256B ddram, MAXTOR 80GB 7200rpm hdd, DVDRW NEC4550 pogon, disketnik, mrežna 10/100, zvočna AC97 na plošči, miška, tipkovnica

84.900 click
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

billy ::

Če hoče met tisto...64 bitni celeron ?!?

eni pa so res...

iskra ::

Podobno zadevo kot je predlagal mtosev sem kakega pol leta nazaj spravil v delovanje. Kolega je za firmo nabavil Asus Pundit ali nekaj podobneka računalnik. Dejansko gre za barebone mašinco v zelo majhnem ohišju. Še plošča ima en vogal odrezan, da gre napajalnik v škatlo :) Stoji pokonci in zavzema minimalno prostora, hrup je odvisen od temperature CPUja in vsake toliko malce "zatuli", sicer pa zelo tih sistem. Ima še CD/DVD combo enoto, čitalec kartic in več ali manj vse on-board. Z 256MB RAM, 2600 celeron CPU in 80GB disk se iz hibernacije prižge kot TV - dobesedno, v petih sekundah. Nasploh je sistem neverjetno hiter dokler se dela v pisarniških programih. Za kaj resnejšega pač na firmi nimajo licenc :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

fahrenGONE ::

ASUS ima tudi Sempron barebone, TA-210 ampak je Socket-A (nakupi.net), ne 754. Meni se zdi boljsa varianta kaksna poceni plosca, na primer Epox + Sempron 754. Potem das gor kaksen tih ventilator in tih napajalnik in je. Grafika je lahko vgrajena ali pa si omislis kaksno poceni kartico, ki bo imela boljso kvaliteto slike. Sempron 754 lahko zdaj dobis tudi 64bit, kar je en plus.

d0rK ::

Jao, mene glava boli od teh racunalnikov. Zato sem Vas prosil, ce mi lahko pomagate.

Rabim racunalnik, ki bo namenjen samo pisarniski uporabi. Moje zahteve so naslednje:

-Licno ohisje (in to ne v stilu vesoljskih posasti), po moznosti podoben barebone ohisjem.
-Procesor naj ima recimo 2.5 Ghz

Vse ostalo bom izbral po vasih predlogih.

Ram imam jaz ze doma, in ker se mi ga ne splaca prodajat ga bom ponucal za ta dva racunalnika.

iskra ::

Podjetje Mlacom ima oz. je imelo nekaj časa nazaj precej Epoxovih barebone sistemov. Prav tako je imel Comtron precej Asusovih rešitev (o tem sem prej govoril). Kam so izginile te naprave pa ne bi vedel.

Poglej še v Merkurju - zadnje čase opažam tam tudi mini-ITX oz. mATX sisteme ali pa najdi zastopnika za Shuttle ampak so kar precej dražje take škatlice.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Daedalus ::

Kupi Dell, HP, al pa karkol podobnega. Najbolj elegantna rešitev, ni lih najbolj poceni, je pa najboljš za podjetje. Windowz included, komponente preverjene, pa z garancijo ti ne bojo komplicirali.

Aja, ram že maš...no odloči se, kakorkoli pač češ.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sestavljam kišto - mATX

Oddelek: Kaj kupiti
101464 (1099) DJ MartiNi
»

Iščem namizni računalnik z majhnim ohišjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13312581 (9888) krneki0001
»

Fanless napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
181548 (1208) kuglvinkl
»

Računalnik za računovodske storitve - tih ?

Oddelek: Kaj kupiti
111210 (1044) Jan987
»

barebone in podobne zadeve

Oddelek: Strojna oprema
161246 (1015) Caligula

Več podobnih tem