» »

Mailserver, dva MX recorda in dosegljivost

Mailserver, dva MX recorda in dosegljivost

Djuro ::

Zdravo!

Imam en problemček. Naj opišem situacijo:

Router A (Cisco, forwardiran pop3, smtp na server, MX1)

Router B (MS ISA server, forwardiran pop3, smtp na server, MX2)

server za posto (gateway je router A, sprejema pop3 in smtp iz router A, naj bi v primeru da router A pade sprejemal tudi od router B)

Dostop preko routerja A deluje BP.

Ko želim dostopat do serverja preko router B (recimo testiram preko telnet wan-routerB 110) mi pokaže zgolj prazno okno in ne prijavnega (oz. pozdravnegA).


Če prav razmišljam, bi bilo treba neke statične route dodat na server? Al je treba, da ima server 2 IPja?

Kakšna pomoč!

Hvala!

rage ::

Glede na to, da imas dva 'usmerjevalnika' , sta verjetno povezana na dve loceni Internetni povezavi ? Dva ADSLa naprimer ? In se ti potem port 25 na vsakem od teh IPjev potem translira na notranji IP naslov mail streznika ?

To vse lepo in prav.. ta dva usmerjevalnika imata potem v tvojem notranjem omrezju razlicna IP naslova, ampak na tvojem postnem strezniku imas ti za privzeti prehod nastavljen le IP naslov prvega.. Ko se ti povem povezes na zunanji naslov drugega, ti streznik posilja odgovore na prvega in jih zato potem ne vidis.

Celoten point sekundarnih MX-ov je naceloma v tem, da so na locenih skatlah, na locenih omrezjih, tako da ce ti eno omrezje/server umre, hkrati ne izgubis tebi namenjene poste, tako da je tole zgoraj bolj indijanska varianta..:\

V tvojem primeru bi ti rabil imeti dve stvari:
- dva privzeta prehoda
- nacin detekcije izpada primarnega prehoda

.. da bi sploh imel moznost, da ti stvar deluje. Tako da, razmisli raje o tem, kam bos obesil drugi postni streznik in kako ga bos potem tam povezal.

Djuro ::

To mi je nekako jasno. Ampak denarja za sekundarni mailserver ni.
Torej me zanima, če se da narest vseeno tako kot želim. Magari z dvema mrežnima kartama?

Klenobo ::

Jaz bi na tvojem mestu postavil rezernega pri tvojem ISP-ju. Saj ni treba da imate svojo server pri njih. Lahko samo gostujete pri njih. Tako imamo tudi mi narejeno v firmi. Če že pri debi pride do izpada el. omrežja, ti nič ne pomagata 2 strežnika. Vedno je bolje imeti rezerve na različnih lokacijah.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klenobo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475943 (2926) OmegaBlue
»

Zaščita strežnika

Oddelek: Operacijski sistemi
242555 (1677) Blisk
»

Ne razumem teh naslovov IP :)

Oddelek: Omrežja in internet
4211339 (10007) SasoS
»

Spletna aplikacija - lasten SMTP strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
333189 (2639) Klenobo
»

2 mreže, 2dhcpja

Oddelek: Omrežja in internet
71257 (1041) Pyr0Beast

Več podobnih tem