» »

Rabim pomoč pri disku

Rabim pomoč pri disku

Andy18 ::

problem je sledeč

najprej sem formatiral rač. nato ga razdelil na particije. naložil sem Winse XP, ko pa sem vse naložil sem ponovno zagnal rač. in sledil je šok. ne pride mi več v Winse.

problem je tudi ta, da ne borem priti v dos preko CD (win 98) in še enkrat naložiti XP-je

poskušal sem že vse mogoče.

PS:prej je vse delalo OK

za odgovore se že v naprej zahvaljujem
Plata 7VT600L,Athlon 2600+,512 MB,GF 6600 128 MB,LC 550W,160 GB,LCD Samsung 913N

florjan ::

Moraš narediti obratno: najprej razdeliti disk na particije nato pa particije (logične diske) formatirati.
Pa v DOS ti tudi ne treba. V BIOS nastavi boot s CD ROM, pa se bodo Windows naložili. Kaj pa omenjaš W98?

Andy18 ::

ja OK

samo problem je ta da ne morem preko CD-ja naložiti Winsov, v BIOSU sem vse tako naredu kot si opisal.

CD vstavim notr nato ga zažene, a potem resetira računalnik, to je največji problem,

upam da nisem pokvaril diska.

LP
Plata 7VT600L,Athlon 2600+,512 MB,GF 6600 128 MB,LC 550W,160 GB,LCD Samsung 913N

Andy18 ::

Ali kdo ve odgovor na moj problem?
Plata 7VT600L,Athlon 2600+,512 MB,GF 6600 128 MB,LC 550W,160 GB,LCD Samsung 913N

Azrael ::

Samo vprašanje, ali ti tudi s kakšno live Linux distribucijo ne dela? Ko že praviš, da ni uspeha z WinXP in Win98.

Sumim zanič optično enoto ali medije od Win OS, lahko pa je pokvarjen tudi RAM, uporabi Memtest86 ali Memtest+
Nekoč je bil Slo-tech.

Highlag ::

Okna XP lahko ponovno namestiš tudi če so že nameščena. Računalnikk zbootaš z windows cd-ja, da se zažene setup, potem imaš možnost za popravit inštalacijo, lahko pa zbrišeš vse particije in začneš znova.

Napisal si tako malo podatkov kaj je narobe... Kaj sploh piše na ekranu, da ne pride v "winse"? Ze okna pričnejo nalagati pa je potem kaj narobe ali napiše insert system disk? ... Kaj tako s črkam šparaš?:\
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenske nastavitve v MS Dosu

Oddelek: Pomoč in nasveti
302770 (1911) boogie_xlr
»

Instalacija XP brez disketarja

Oddelek: Pomoč in nasveti
281603 (1193) Easy D
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171620 (1347) @ljash
»

dodal se en disk, instalacija xp spodletela kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161590 (1352) amater
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452358 (1729) BlackHole

Več podobnih tem