» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
215 / 234
»»

SumTingWong ::

A1 je vseeno "večja žival" in imajo pomoje kakšno boljšo pogodbo sklenjeno s Telekomom, da dovoli višje hitrosti na GPON.

starfotr ::

Nekako je vseeno.

https://www.telekom.si/operaterji/bro/B...

Pogledaš tafrišno akcijo in vidiš, da so cene nižje, kot iz rednega cenika. Čeprav so cene nizke, ima T-2 po moje neke akcijske cene od prej in tega se drži kot klop. Lahko pa ima samo nesposobne ljudi, ki ne gledajo akcij in potem imamo to kar je tu. Prodajo ti 500, dobiš 100.

Problem, ki je pri Telekomu: GPON se jim lahko hitro zabije, glede na to, da imajo 2,4 down, 1,2 up. Malo preveč visoke hitrosti dajo na neko geografsko območje in so v riti. Tega se bojijo.

Mikrohard ::

starfotr je izjavil:

Prodajo ti 500, dobiš 100.

A to pomeni, da so meni prodali 500, dobil sem pa 40? Že od nekdaj so hitrosti v paketih odvisne od tehnologije in lokacije.

starfotr ::

Glej, če prodajaš paket in nikjer ne piše na veliko, da to velja samo za LLU in ne BRO, ter ostale tehnologije, pač pa piše samo v pogodbi, je to nateg.

Na primer, A1 ima povsod iste cene in hitrosti, ne glede na tehnologijo, govorimo o LLU in BRO in ne FTTH vs. xDSL. Kar je edino pravilno.

Mikrohard ::

Brez skrbi, da vsak uporabnik pred podpisom pogodbe izve, kakšno hitrost bo imel. Če je to zate nateg pa tudi prav. V drobnem tisku lepo piše "Hitrost do 500/100 Mbit/s velja samo na optičnem omrežju T-2.".

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Moje vprašanje glede OŠO omrežja in njihov odgovor:

Spoštovani,

s stranki T-2 d.o.o. s priklopom paketa nimate nobenih stroškov, prav tako na optičnem omrežju ni posebnih tehničnih omejitev, kar zadeva hitrost interneta.


Jaz sem že v naprej vedel da je omejitev 100/20, ampak druge opcije enostavno nimam, ker je omejitev pri vseh ponudnikih, pač omejitev OŠO. Ne vem ali se je vredno kaj pritožit glede tega?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

OmegaBlue ::

Well, po eni strani je res. Tehnične omejitve ni, v inbox in v centralo dobiš 1Gbit SFP. So pa seveda pogodbene omejitve med T-2 in telekomom.

Ravno zaradi takih bizarnih OŠO omejitev (ni v6 na BRO kar je sramota za 2019, če imaš več IP naslovov telovadba na routerju, ker jih seveda lahko dobiš sam preko DHCP) sem enostavno šel na A1. Sicer takrat še ni bilo telekomovega poslovnega NEO kjer bi zdaj lahko dobil 300/300 (jebiga delo od doma) za normalno ceno.

Škoda da se T-2 očitno ne izplača ponujati enakega nivoja storitev na OŠO/BRO, svetla stran tega da imamo vsaj več izbire med ponudniki.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Bellzmet ::

No zame je nateg to, da oglašujejo, da dobiš zraven paketa "brezžični internet". In potem ti dajo tisti predpotopni router od Iskre Innbox, kjer wireless ne vleče več kot 50 Mbit/s. Še vedno b/g/n protokol samo.

Gregor P ::

Za naju je to morda res premalo, ampak večino prebivalstva pa s tem najbrž pokrijejo8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

OmegaBlue ::

In again čar marketinga, rekli so kaj dobiš in to dostavijo. Nihče ni rekel da je hitro/dobro/pokrije celo bajto.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Bellzmet ::

Ja vem. Leti na to, da bi lahko v teh časih pri takšnih hitrih paketih zraven dali router s 5GHz/AC standardom. Če že oglašujejo "brezžični internet".

Gregor P je izjavil:

Za naju je to morda res premalo, ampak večino prebivalstva pa s tem najbrž pokrijejo8-)


Ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Bakunin ::

korenje3 je izjavil:

Tudi to da je ipv6 hitrejši ni res saj je struktura paketa ista.


ne bi rad bil "picajzl", ampak nimaš prav - ipv6 ima fiksno velikost glave (ip header) in zato hitrejše "procesiranje" le-tega. ipv4 ima variabilno.
pri ipv4 je PMTU "optional" (prilagajanje MTU paketa glede na pot), pri ipv6 je "mandatory" in zato je velikost data bolj optimalen.... itd.

ampak ja - Layer3 nima veze z L2 (IP poslan po CMTSali po pppoe je še vedno "samo" IP*).

MrStein ::

Že drugič napačno račun poslali (obračunali so več kot potrebno).
Sicer takoj še SMS pošljejo, kjer povedo kaj se je zgodilo, ampak v enem mesecu pa bi že lahko računovodstvo porihtali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

korenje3 ::

Bakunin je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Tudi to da je ipv6 hitrejši ni res saj je struktura paketa ista.


ne bi rad bil "picajzl", ampak nimaš prav - ipv6 ima fiksno velikost glave (ip header) in zato hitrejše "procesiranje" le-tega. ipv4 ima variabilno.
pri ipv4 je PMTU "optional" (prilagajanje MTU paketa glede na pot), pri ipv6 je "mandatory" in zato je velikost data bolj optimalen.... itd.

ampak ja - Layer3 nima veze z L2 (IP poslan po CMTSali po pppoe je še vedno "samo" IP*).


hardware že lep čas ni več bottleneck.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

scipascapa ::

saj kaj pa imajo še poleg te bele iskre inbox?

Kodrnusa ::

A mi kdo pove kako je možno, da na hrvaskem pri enih znancih v apartmaju dela t2 box? Ne poznam jih dobro, pa jim ne mislim tezit s tem. V glavnem, dela mu tukaj na slovensko narocnino, ima hbo hd in vse ostale kanale z zamikom.. Vidim samo arris box za televizijo in kabel povezan v tp ruter v steni. Ce kdo ve kako je to speljal? Tip je oddja informatike v eni veliki firmi, zgleda da obvlada.. Bi mogoce jaz si to omislil jer imajo starsi t2 jaz pa sem na kabelski se. Ce kdo ve. Hvala

MadMen ::

Zelo verjetno preko lastnega VPNja, ni ravno "rocket science", če to misliš...

Kodrnusa ::

Deleted

mzakelj ::

Kodrnusa : VPN ali preko EOiP tunela multicast speljan na Hrvaško. Če imaš v Slo dovolj uplink se da.

starfotr ::

L2 tunel narediš, pa ti dela kjerkoli. 2 mikrotika pa gas.

mailer ::

Kakšen IP ima innbox u68 modem, če sploh lahko dotopam do njega? Up ime in geslo je menda user. Preveriti moram ali je omogečena telefonija. Na horizontu se sicer vidi ampak telefon ne deluje, je pa Siemens, ki smo ga imeli preko isdn, model ne vem kateri je. Potrebujem še kakšen vmesnik?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

nsa_ag3nt ::

Samo preko horizonta lahko dostopaš do njega.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

gregor_m ::

mailer je izjavil:

Kakšen IP ima innbox u68 modem, če sploh lahko dotopam do njega? Up ime in geslo je menda user. Preveriti moram ali je omogečena telefonija. Na horizontu se sicer vidi ampak telefon ne deluje, je pa Siemens, ki smo ga imeli preko isdn, model ne vem kateri je. Potrebujem še kakšen vmesnik?


ISDN telefon ne moreš prikljuciti direktno na modem, ker innboxi podpirajo samo analogne telefone. Javi na tehnicno podporo da imas ISDN telefon in ti bodo dostavili IDSN vmesnik.

miko22 ::

Od žene oče je na T2 mobilni telefoniji, ker imajo T4 in ima pač tam vključeno. Problem je v tem, da tam kjer ima vikend nima signala T2, ker je pa starejši mu brezveze razlagam kako preklopi med omrežji.
Zanima me ali mu lahko iskanje omrežij nastavim na "ročno" in ga pustim v telekomovem omrežju?
Da ne bi čez čas zadeva nehala delat, ker bo nonstop v roaming omrežju.

MrNighthawk ::

miko22 je izjavil:

Od žene oče je na T2 mobilni telefoniji, ker imajo T4 in ima pač tam vključeno. Problem je v tem, da tam kjer ima vikend nima signala T2, ker je pa starejši mu brezveze razlagam kako preklopi med omrežji.
Zanima me ali mu lahko iskanje omrežij nastavim na "ročno" in ga pustim v telekomovem omrežju?
Da ne bi čez čas zadeva nehala delat, ker bo nonstop v roaming omrežju.

Več al manj je to kr default nastavitev, ki ti jo povejo pri T2 :D in mislim, da imamo vsi tako nastavljen :)
Mal se včasih potem loviš, ko greš čez mejo ampak zadnje čase s tem ni problemov.

miko22 ::

Aha, torej ne bo problema.

MrStein ::

Čez mejo se loviš ne glede na to nastavitev, žal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mikrohard ::

MrStein je izjavil:

Čez mejo se loviš ne glede na to nastavitev, žal.

Pretiravat ni treba. Foter ima T-2 mobilno (ker je pač vključeno v fiksni paket) in mu je še povsod v tujini delovalo.

MrStein ::

Potem je imel srečo, ker za ene države je potrebo spremeniti roaming na tip 2. S katerim pa Telekom ne dela, ko se vrneš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vanadium ::

To samo na T-2 vejo zakaj imajo roaming 1 in roaming 2 ;(( in če kdo ve kako zakomplicirat preprosto zadevo kot je uporaba mobilnega telefona so to oni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

scipascapa ::

evo dobil račun s popustom za 62€....brez popusta bi bil 69€

T4 GIGA 200/20 - lahko grem na manj
2 sprejemnika
XL HD - želim obdržati.
1 mobilna telefonska
zamik

kaj lahko spremenim, da bo 55€ max?

Ponudili so mi Oranžni Diamant HBO za 69,99 - 10% za 2 leti....in to po 12 letih...novi pa dobijo za 30€...zgrešeno z vso logiko.

darkolord ::

Ponudili so mi Oranžni Diamant HBO za 69,99 - 10% za 2 leti....in to po 12 letih...novi pa dobijo za 30€...zgrešeno z vso logiko.
Logika je čisto solidna - privabiti želijo nove stranke.

Vm1999 ::

Nimaš kaj, če pa dražijo vsi operaterji vsako leto...
Odjavi en sprejemnik in ga nadomesti s cast-anjem preko mobilnega na TV.

Ali pa vzemi A1 net za dobrih 20 eur in se dogovori z nekom, da uporablješ njegov račun za mobilno TV na svojem Wi-Fi.

Če ti pa kdo zaupa skrivnost, kako dobiti paket "vreden" 70 eur za dobrih 50 pa sporoči še meni :)

Steinkauz ::

Lahko na 2 leti menjaš operaterja.
Meni je T-2 ponudil precej dober deal sicer, ko sem omenil, da bom presedlal k konkurenci, če ne dobim primerljivega paketa za primerljivo ceno.
Res pa da jaz nucam zgolj internet + fiksni telefon za starše.

scipascapa ::

V Kranju nimamo kaj veliko izbire, od optike je samo T-2....potem pa še arhivska ADSL/VDSL.

MrNighthawk ::

darkolord je izjavil:

Ponudili so mi Oranžni Diamant HBO za 69,99 - 10% za 2 leti....in to po 12 letih...novi pa dobijo za 30€...zgrešeno z vso logiko.
Logika je čisto solidna - privabiti želijo nove stranke.

Kaj pa brez HBO? Tako mam jaz pa plačujem cca 55€

J.McLane ::

55 je akcijska cena za T4 za prvih 12 mesecev, če želiš XL HD programsko shemo ne vem kako bi prišel na 55€.
Če imaš prilagodljiv paket lahko koristiš klubske točke za časovni zamik.

Jaz imam Oranžni diamant HBO, bol kot ne samo zato ker je prvih 12 mesece 40€, ko bosta dve leti mimo, pa ne vem če ne bom šel na T4 + XL HD, kar bo naneslo tistih 63 €, pa še stacionarno cifro lahko nadomestiš z GSM, mi itak že več let ne uporabljamo stacionarca.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

SumTingWong ::

T4 + shema xl hd je 57€. Casovni je 5€, s tockami pa 1,25€, tako da se da priblizat.

mzakelj ::

Če živite v bloku ali v strnjenem naselju si lahko enostavno delite net in tv.

Vm1999 ::

SumTingWong je izjavil:

T4 + shema xl hd je 57€. Casovni je 5€, s tockami pa 1,25€, tako da se da priblizat.


Dodaš še en sprejemnik, ki ga očitno želi/potrebuje pa si hitro na 66-67 eur. S točkami privarčuješ cca. 15 eur na pol leta, še to ne vem če...

krneki ::

Da se dobiti XL HD za ceno M paketa za 2 leti, če sklepaš pogodbo na začetku meseca, ko nimajo agenti kvot zafilanih. Jaz sem ga tako dobil. Pa tako kot so rekli, točke koristit za časovni zamik vsake 3 mesece.

MrStein ::

mzakelj je izjavil:

Če živite v bloku ali v strnjenem naselju si lahko enostavno delite net in tv.

Deljenje TV bi znalo biti nezakonito (avtorske in podobne pravice).

Kdor ne deli interneta pa je, če uporabim sloteško izrazoslovje, neandertalec.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

trstenjak ::

MrStein je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Če živite v bloku ali v strnjenem naselju si lahko enostavno delite net in tv.

Deljenje TV bi znalo biti nezakonito (avtorske in podobne pravice).

Kdor ne deli interneta pa je, če uporabim sloteško izrazoslovje, neandertalec.


... dokler ti nekdo na deljeni povezavi ne vleče dol prepovedanih zadev, zaradi katerih lahko imaš opravka s sodno vejo oblasti.

scipascapa ::

V našem bloku je delitev karkoli misija IMPOSSIBLE.

mzakelj ::

MrStein je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Če živite v bloku ali v strnjenem naselju si lahko enostavno delite net in tv.

Deljenje TV bi znalo biti nezakonito (avtorske in podobne pravice).

Kdor ne deli interneta pa je, če uporabim sloteško izrazoslovje, neandertalec.


Deljenje tv-ja ni nezakonito, dokler plačuješ dodaten komunikator. V bistvu so vsi na istem omrežju za WAN-om. Saj s vsakim dodatnim komunikatorjem plačaš operaterju. Pri nas se tak način kar na parih koncih uporablja in ni še noben nič rekel. Kar se pa tiče neta, pa če vas je več postaviš torrent server in se zmeniš s ostalimi da se držijo par pravil. Sam plačujem 30€ na mesec za tv in net ( Orange diamant paket + 1Giga/100mega). Ostali 3 pa dajo po 20€. Sam plačujem več ker je moja kaprica da je giga linija ( najprej vzel za test, sedaj pa ne morem brez. ). Je pa res da skoraj noben ne vleče torrentov dol. Jaz včasih kak software, pa še to izredno redko. Bolj je za fileserver na katerem imam cloud in da dostopam od kjerkoli in da backupiram par računalnikov ( bratov, očetov, mamim ...) S Urbackup. Zihr je zihr. Me pa ima da bi dal eno anteno na streho bloka in preko enega Vlana odajal malo net v okolje okrog sebe.Kake 10/10 ne bi pogrešal.

scipascapa ::

Dobro to, da se zmenite......

MrStein ::

mzakelj je izjavil:


Deljenje tv-ja ni nezakonito, dokler plačuješ dodaten komunikator. V bistvu so vsi na istem omrežju za WAN-om. Saj s vsakim dodatnim komunikatorjem plačaš operaterju.

Saj zaradi mene lahko. Operater pa bo proti. Že mreže kao naj ne bi delil (je zgoraj že en prilepil člene pogojev).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mzakelj ::

Ne vem no, glede na to da živim na 60 kvadratih in imam naročene 4 tv-je pa še na drugi lokaciji podobno shemo, samo na bakru mislim da ne bo nič rekel. Dobi od mene okrog 200€ na mesec. Dvomim da mi bodo kaj težili. Že za to da sem modem dal stran in priklopil svoj Mikrotik router je vse tiho. Ne vem če jih kaj dosti zanima dokler letijo novci noter. Sploh pa na razmere imam še mikro mrežo. Poznam dva primera kjer imajo priklopljenih preko 40 stanovanj na en priključek. Sicer kako se zmenijo med seboj ne vem, vem da pa imajo tako že leta. Kar pa nekako ni v mojem namenu. Je pa naš primer tak da smo nekako vsi 4 v sorodu, tako da nekako "ostane v familiji" vse skupaj. Drugače ti sploh ne bi imeli neta in tv-ja preko IP. pravijo da se jim ne splača. In tako ima operater nekaj denarja not, pa oni in jaz tv ter net. Drugače pa je par omrežji po SLO kjer preko WIFI lahko dobiš tv in net. In to so privat podjetja. In mislim da isto kot pri nas samo plačujejo komunikatorje ter paket. Dvomim da je za vsako stranko na koncu WIFI svoj paket in modem priklopljen na net.Pa je vse legalno.

MrStein ::

mzakelj je izjavil:

Dvomim da mi bodo kaj težili.

To sta tudi dve stvari:
- piše v pogojih
- dejansko nekaj naredijo glede tega
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mzakelj ::

Več kot odklopit ne morejo. Greš pa drugam. Dvomim de se gredo take stvari. Če pa je pa itak še Siol, A1...
Se ne sekiram :))
««
215 / 234
»»