» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
216 / 234
»»

jukoz ::

A ga še komu T-2 optika izpada zadnje 2 dni?

V LJ, FTTH. Nekaj sekundni izpadi vsakih 10(?) minut. Pri normalnem brskanju skoraj neopazno, za bolj resno uporabo pa ekstremno moteče. Njihov modem že bil resetiran...

roCkY ::

To je meni delal lani.
Kliči podporo - servis. So menjali modem in vmesnik med optičnim kablom in modemom. Je bil videti precej zažgan. Nimam pojma kako se kliče. Serviser je rekel, da je najverjetneje tisti mali vmesnik kriv a da nebi hodil še enkrat je zamenjal oboje...

borisperc ::

Ok ben zakaj T-2 na fiksnih IP blokira vse porte izven omrežja t2 npr. mobitel, itd... ne prideš na fiksni ip, tudi če posreduješ strežnik oz. port 80

http://89.212.137.96
http://perc.ddns.net

Usmerjevalnik posreduje Vrata 80 443 dalje ma T2 blokira navzven,

https://www.whatismyip.com/port-scanner/
89.212.137.96

OldSkul ::

jukoz je izjavil:

A ga še komu T-2 optika izpada zadnje 2 dni?

V LJ, FTTH. Nekaj sekundni izpadi vsakih 10(?) minut. Pri normalnem brskanju skoraj neopazno, za bolj resno uporabo pa ekstremno moteče. Njihov modem že bil resetiran...


To je problem pri tebi.

Mikrohard ::

Pri podpisu pogodbe dajo uporabniku možnost izbire "visoka, srednja ali nizka varnost". Če izbereš visoka ali srednja, ti že operater blokira porte.

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

s tem da če imaš statičen IP, imaš na statičnem IPju avtomatsko nizko varnost.

dominuspro ::

borisperc je izjavil:

Ok ben zakaj T-2 na fiksnih IP blokira vse porte izven omrežja t2 npr. mobitel, itd... ne prideš na fiksni ip, tudi če posreduješ strežnik oz. port 80


Meni nič ne blokira... Redno se povezujem na domače pc-je(na fiksnem T2 IP-ju) iz raznoraznih omrežij. Najverjetneje nimaš pravilno nastavljenega port forwardinga na routerju ali T2 modemu.

jukoz ::

OldSkul je izjavil:

jukoz je izjavil:

A ga še komu T-2 optika izpada zadnje 2 dni?

V LJ, FTTH. Nekaj sekundni izpadi vsakih 10(?) minut. Pri normalnem brskanju skoraj neopazno, za bolj resno uporabo pa ekstremno moteče. Njihov modem že bil resetiran...


To je problem pri tebi.


Hja, nazadnje je bil izpad včeraj ob 19:35. Bomo videli =)

T743 ::

A še kdo v Horizontu razdelek računi ne vidi realnega stanja? Ko so prenavljali bankanet v septembru so elegantno pozabili na e-račune, posledično so prihajali opomini(papirnata pošta). Tega za T2 sem plačal 4.10. no na naslednjem e-računu je bila ta postavka obračunana še enkrat z drobnim tiskom, da, če je že bila plačana da se bo uredilo samo, ker ni možno storiti drugega kot plačati sem to storil.
Ta mesec pa namesto dobropisa dobim lepo normalen račun. Hitro preverim v Horizontu zavihek računi, kjer pa sploh ne vidim preplačila niti plačila opomina, kličem na help desk oni seveda nič krivi, mi pa mojster mirno reče, da on pa preplačilo vidi. Kot rešitev mi reče naj pač tega računa ne plačam, ker pa bo ostalo euro in še nekaj centov, naj naslednji mesec pri plačilu računa ta znesek sam odštejem. Ker nisem verjel, da slišim prav sem ga povprašal po mentalnem stanju nakar mi je mirno odložil...Ni mi jasno kako naj sam nekaj računam in odštevam na e-računu ko pa to sploh ni možno, še manj mi je pa jasno, zakaj obstajata dva vpogleda v račune, eden za T2 in drug za stranke? Mogoče bo najbolje, da počakam na papirnat opomin, ampak kaj ko lahko pričakujem naslednji mesec isto zgodbo in bo vse skupaj obračunano še enkrat kot ta mesec?
Help desk pa postaja živa greznica...skoraj bi verjel, da tole z vpogledi ne štima načrtno po sistemu-ako prođe prođe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T743 ()

MrStein ::

Eh, kdaj se bo folk naučil pravilno plačevat račune?

Še enkrat:
Plačaš, kar si dolžan. Pika. Nič več in nič manj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

T743 ::

Ok bilo bi bolje če bi jih kontaktiral preko maila ali chata, verbalno se prehitro razkurim in me jezik prehiteva.
Res ni krivda v T2, da bankanet ni delal in ni bilo e-računa in s tem možnosti plačila.

Vanadium ::

T743 je izjavil:

A še kdo v Horizontu razdelek računi ne vidi realnega stanja? Ko so prenavljali bankanet v septembru so elegantno pozabili na e-račune, posledično so prihajali opomini(papirnata pošta). Tega za T2 sem plačal 4.10. no na naslednjem e-računu je bila ta postavka obračunana še enkrat z drobnim tiskom, da, če je že bila plačana da se bo uredilo samo, ker ni možno storiti drugega kot plačati sem to storil.
Ta mesec pa namesto dobropisa dobim lepo normalen račun. Hitro preverim v Horizontu zavihek računi, kjer pa sploh ne vidim preplačila niti plačila opomina, kličem na help desk oni seveda nič krivi, mi pa mojster mirno reče, da on pa preplačilo vidi. Kot rešitev mi reče naj pač tega računa ne plačam, ker pa bo ostalo euro in še nekaj centov, naj naslednji mesec pri plačilu računa ta znesek sam odštejem. Ker nisem verjel, da slišim prav sem ga povprašal po mentalnem stanju nakar mi je mirno odložil...Ni mi jasno kako naj sam nekaj računam in odštevam na e-računu ko pa to sploh ni možno, še manj mi je pa jasno, zakaj obstajata dva vpogleda v račune, eden za T2 in drug za stranke? Mogoče bo najbolje, da počakam na papirnat opomin, ampak kaj ko lahko pričakujem naslednji mesec isto zgodbo in bo vse skupaj obračunano še enkrat kot ta mesec?
Help desk pa postaja živa greznica...skoraj bi verjel, da tole z vpogledi ne štima načrtno po sistemu-ako prođe prođe...


Raje kontaktiraj romano preko T-2 FB oziroma na neuradnem foromu. Nažalost edino tako kaj zrihtaš na T-2

mzakelj ::

"Raje kontaktiraj romano preko T-2 FB oziroma na neuradnem foromu. Nažalost edino tako kaj zrihtaš na T-2"


Pa kako čokolado ji nesi ob priliki. Ker kar ta bejba vse uredi je neverjetno 8-)

T743 ::

Rešeno v pol ure preko info@t-2.net...je pa plačilo opomina vidno ,le da čisto na dnu pregleda računov in ne tam, kot bi po logiki pričakoval(datum plačila), ter brez številke oz je tam 0.
Prav tako se v horizontu vidi postavka znesek računa xxxEur ter znesek plačila 0 Eur pri zadnjem računu.Pa še to le preko desktopa in ne preko aplikacije na telefonu.
Poleg tega je v e-dokumentih bank@net-a vidna samo postavka znesek računa xxEur in je samo možnost plačila ali zavrnitve.(zakaj hudiča račun vseeno pošljejo, če je dobropisa več?)
Skratka res bo počasi potrebno doktorirati iz plačevanja položnic, praktično pri vseh napakah, tudi sistemskih za katere nisi nič kriv, si sam tisti, ki mora dokazovati pomote.
Izdajatelji računov so pa zavarovani kot kočevski medvedi in odvezani vsakršne krivde, če se zmotijo.

d0rK ::

Ker je lepo pisati tudi pohvale...

Danes uradno po skoraj 10 letih prešaltal iz TM na T2. Malo dlje je trajalo ker je gratel pozabil dati v naš kanal optiko ampak se je uredilo. 2 prijazna tehnika 2 uri vlekla kable iz enega dela hiše na drugega in sedaj vse lepo dela. En klic na tehnično po opravljenem in sem zrihtal še statični, naročen ampak so nanj pozabili - ni problema, ter par drugih reči. Vse dela super, 100/10. Upam, da bo bolje kot šalabajzerija na TM, katere sem imel res dost po 10 letih. Pa še skoraj 300 evrov bom prišparal v dveh letih vezave napram TM.

Vm1999 ::

Tudi jaz lahko pohvalim izkušnje s T2 tehniki in podporo na splošno. V več kot 10 letih, večinoma pozitivne izkušnje. Sem imel opravka tudi s Telekomom in Telemachom pa so dosti težje dosegljivi in manj ustrežljivi (morda, ker so večji).

TV uporabniški vmesnik in aplikacije so tudi daleč, daleč pred omenjenima...

Glede cene pa se ne strinjam - T2 ni nič cenejši. Vsi dražijo vsako leto.

Verjetno ste ugotovili, da ste prej preplačevali tisti konkretni paket, kar se hitro zgodi, če ne spremljaš cen. Še najbolj bi se splačalo vsake 2 leti menjat operaterja in koristiti popuste za nove naročnike.

d0rK ::

Dobil sem toliko ugodnosti da je paket toliko cenejši. Pa cel kup HD kanalov ki jih nisem imel na Telemach. Edino racionalno je menjava operaterja na 2 leti. Stare uporabnike se itak tretira kot drek. Vse ugodnosti poberejo novi.

MrNighthawk ::

d0rK je izjavil:

Dobil sem toliko ugodnosti da je paket toliko cenejši. Pa cel kup HD kanalov ki jih nisem imel na Telemach. Edino racionalno je menjava operaterja na 2 leti. Stare uporabnike se itak tretira kot drek. Vse ugodnosti poberejo novi.

Edini problem je, če imaš na naslovu samo enega ponudnika optike in je ta T2. Hitrosti interneta so bizarno počasne.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Jaz ne morem menjati operaterja, tako, da T-2 only.

roCkY ::

MrNighthawk je izjavil:

d0rK je izjavil:

Dobil sem toliko ugodnosti da je paket toliko cenejši. Pa cel kup HD kanalov ki jih nisem imel na Telemach. Edino racionalno je menjava operaterja na 2 leti. Stare uporabnike se itak tretira kot drek. Vse ugodnosti poberejo novi.

Edini problem je, če imaš na naslovu samo enega ponudnika optike in je ta T2. Hitrosti interneta so bizarno počasne.

Kaj je zate bizarna hitrost interneta?
Če vas je več pašnih millenijcev na priključku itak nikoli ne bo zadost dokler fotr časti.

d0rK ::

Meni tudi malo niha hitrost. Zdaj ko naj bi imel 100/10 skos čekiram čist iz firbca ker nisem vajen teh hitrosti in danes imam kar cca 50/12..

Bom jutri poklical da pogledajo.

MrNighthawk ::

roCkY je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

d0rK je izjavil:

Dobil sem toliko ugodnosti da je paket toliko cenejši. Pa cel kup HD kanalov ki jih nisem imel na Telemach. Edino racionalno je menjava operaterja na 2 leti. Stare uporabnike se itak tretira kot drek. Vse ugodnosti poberejo novi.

Edini problem je, če imaš na naslovu samo enega ponudnika optike in je ta T2. Hitrosti interneta so bizarno počasne.

Kaj je zate bizarna hitrost interneta?
Če vas je več pašnih millenijcev na priključku itak nikoli ne bo zadost dokler fotr časti.

Pravio, da sem prestar za milenijca. In nihče mi ničesar ne časti. Že vsaj 20 let ne.
Bizarna 5/1, 10/5. To je za moje pojme bizarno počasno.
Odkar je na voljo optika imam minimalno hitrost 100/10. Ampak pod 50 se mi pa zdi švoh za 21 stoletje.

Zgodovina sprememb…

balluf ::

Imam t-2 internet na bakru, razmišljam ,da bi vzel še tv ker mi pride cena (z popustom)skoraj enako ( 1€ razlike) kot sam internet.
Sedaj me zanima ali na bakru to spoh laufa (TV+net), vaše izkušnje?

roCkY ::

Seveda gre. Le nekoliko slabša kakovost slike je, ker se za baker bolj stiska podatke kot za optiko. Je pa odvisno kolk daleč od centrale si in od tega kako se ti modem sinhronizira. Pokliči klicni center pa ti bodo povedali.

balluf ::

Centrala je enih 300m oddaljena, ko so mi priklapljali internet pred 10-imi leti, je priklopil neko napravo ,ki mu je pokazala hitrot(?) 20 ???.
Ali se da vzeti najprej na test ,recimo za 1 mesec in se potem odločiti ,kdo ve?4

roCkY ::

Na 300m samo naroči...

SeMiNeSanja ::

balluf je izjavil:

Centrala je enih 300m oddaljena, ko so mi priklapljali internet pred 10-imi leti, je priklopil neko napravo ,ki mu je pokazala hitrot(?) 20 ???.
Ali se da vzeti najprej na test ,recimo za 1 mesec in se potem odločiti ,kdo ve?4

Zakaj sprašuješ tukaj, če imajo na T-2 informacije, katere lahko brezplačno nadleguješ 24/7 točno s takimi vprašanji in neposredno z vira dobiš inforemacije, ki jih želiš?

Drugače pa, če tehnično ocenjujejo, da ne bo šlo, se niti lotili ne bodo.
Če ocenijo da bi moralo delovati, pa se vendarle izkaže, da ne deluje, ti ne računajo nič, ker ti pač niso nudili/omogočili storitve, ki si jo naročil.

Pri razdalji 300m od centrale bi morala zadeva delovati.

Zdaj pa presneto že vzem telefon v roke......
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

balluf ::

Presneto, sedaj se mi ne da že na plo spim, jutri....:))

MrStein ::

roCkY je izjavil:

Seveda gre. Le nekoliko slabša kakovost slike je, ker se za baker bolj stiska podatke kot za optiko. Je pa odvisno kolk daleč od centrale si in od tega kako se ti modem sinhronizira. Pokliči klicni center pa ti bodo povedali.

Hitrost piše na moj T-2 oziroma Horizont. Torej niti klicati ne rabiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roCkY ::

Ima T-2 samo eno xDSL tehnologijo v uporabi? Nisem čisto nič na tekočem.
xDSL čase sem preživel na Telekomu a je bilo vsakih nekaj let kar nekaj nove muzike na 2km.

Začeli smo z okoli 6 Mbps končali pa na 24 Mbps dokler me T-2 na dan prve uvedbe steačaja ni razvadil z optiko...

Ker je na enem starem nezahtevnem paketu ima verjetno kako mal starejšo opremo, ki ne da toliko prek kot da druga novejša. Zato sem napisal naj pokliče za vsak slučaj saj ne vemo, če ni slučajno na kakih 50+ let starih kablih. Ni pa razdalje omenil v prvem postu. 300m je itak razdalja ki špila. ? je edino kaj vzeti. Ampak, ker se kot je razumeti gleda na € bo verjetno osnovni paket interneta + TV.

Vanadium ::

Kolikor jaz vem ima T-2 sledeče xDSL:
- ADSL
- ADSL2
- VDSL
- VDSL2

Kaj ti pa periklopijo pa nebi vedu povedat.

MrStein ::

Naj pove, kaki modem ima.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sloxl8 ::

Imam Innbox G68 komunikator in nanj imam priključen router za domače omrežje, ki je na drugem subnetu kot Innboxov LAN. Ker bi rad IoT naprave ločil od domačega omrežja, sem pomislil, da bi jih lahko povezal na Innboxov WiFi. Na katerem subnetu je Innboxov WiFi? Se lahko zgodi, da bi IoT "videl" domače omrežje za routerjem?

Se opravičujem za morebitna neumna vprašanja, ampak na področju omrežij nimam prav veliko izkušenj.

balluf ::

MrStein je izjavil:

Naj pove, kaki modem ima.


Innbox v45

CrustyDOD ::

Kako je sedaj s tem, da imaš T2 preko telekom optike? So še doplačila ali kakšni posebni pogoji?

Telekom bo danes skopal in pripeljal optiko do parcele. Tistim, ki so na Telekomu bodo potegnili v hišo, kar že delajo. Jest bi pa rad na T2 ostal. Po praceli pa po fasadi bom že sam položil cevi to ni problema.. Ali je še kaj več potrebno narediti? Če ima kdo kakšen info glede tega bi lepo prosil, da napiše.

SeMiNeSanja ::

CrustyDOD je izjavil:

Kako je sedaj s tem, da imaš T2 preko telekom optike? So še doplačila ali kakšni posebni pogoji?

Telekom bo danes skopal in pripeljal optiko do parcele. Tistim, ki so na Telekomu bodo potegnili v hišo, kar že delajo. Jest bi pa rad na T2 ostal. Po praceli pa po fasadi bom že sam položil cevi to ni problema.. Ali je še kaj več potrebno narediti? Če ima kdo kakšen info glede tega bi lepo prosil, da napiše.

Pokliči na T-2 informacije in se pozanimaj, če že sprejemajo naročila za priklop na optiko na tvoji lokaciji.

Kar se tiče napeljave - predvidevam, da nimaš doma naprave za varjenje optičnega kabla. Zato tudi bolj teško sam kaj dosti 'napeljuješ'.
V principu ti izvajalec napelje optiko do prve/najbližje sobe. Včasih se z njimi da kaj več dogovoriti, včasih se moraš tudi malo skregat, da ti napeljejo optiko tja, kjer jo dejansko potrebuješ, ne pa tam, kjer je monterju najbolj komot napeljevati.
Seveda bo dobrodošlo, če boš predpripravil kanale ali cevi, da potem samo še potegnejo kabel skozi. Ne pa računati na to, da ti bodo napeljali do hiše, pa da boš potem sam nekaj naprej pentljal z optičnim kablom.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Egidij88 ::

Pokličeš na T2 in poveš, da imaš po novem optiko v bajti. Nobenega problema ne bo menjati.

CrustyDOD ::

Ni bilo govora o varjenju optičnega kabla ;) To mi je jasno, samo zanimal me je, če je kaj posebnega potrebno razen tega, da sam kanale potegnem, kjer želim kabel.. Pa če kakšna dodatna cena, ker bi bila optika od telekoma, ker včasih je bil nek dodatek.

mzakelj ::

Ti si spelji kanal kamor bi hotel. Notranji del optike ti bo prišel narediti privatnik kateri dela za TS. Če mu skuhaš kavo ti bo naredil še kako uslugo. Najprej je nekaj nergal da se ne bo dalo tja in samo bo šlo do tja ... No ko sem mu skuhal kavo in postregel s piškoti kot se za gosta spodobi sve v miru popila in potem se je pa dalo vse zmeniti. In ker je lepo uredil sem mu stisnil še za eno kavo v roke. Nasledji dan je pozvonil še enkrat in sam od sebe namestil kanale kateri mi sicer niso pripadali. Z lepo besedo se da marsikaj doseči. Tudi ti izvajalci so le delavci kot mi vsi ....

Vm1999 ::

Ne morejo te prisilit, da greš k Telekomu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Vanadium ::

Vse se da zmenit z monterjem... vsaj z mano je bilo vedno tako (tut 10 AB sten smo prevrtali pri eni stranki), ampak je problem vse montere se preganja da je treba čim več naredit v enem dnevu (bil na GVO-ju) in se hiti in dela šlampasto. Če imaš opcijo si sam napelji cev od omarice do lokacije kjer hočeš met dozo (vsaj fi 16mm), ker če bo kdaj treba menjat kabel je najlažje novega v cev porint. Pazi samo na krivine da niso preveč ostre in to je to.

Bakunin ::

mzakelj je izjavil:

Z lepo besedo se da marsikaj doseči. Tudi ti izvajalci so le delavci kot mi vsi ....


lepo povedano. +1

balluf ::

Je še komu izpadla Tv. Priklicati jih ne morem na 064064064 , nobena njihova spletna stran ne dela.
Ima še kdo težave?

roCkY ::

Pri nas danes ne dela časovni zamik na enem komunikatorju.? Drugi in TV z aplikacijo je OK! Prek PC mi delajo vsi stremi (THJMCTV). WWW tv2go pa tudi zgleda OK tako live kot zamik.

J.McLane ::

Tudi Android TV app ima danes že cel dan probleme, okrog 21h pa ni delalo sploh. STB prav tako nedela.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

balluf ::

Ravnokar probal, trenutno zopet dela.

Egidij88 ::

Hočem nastaviti en Asus router (mislim da je RT-AC53) kot repeater. Zadeva štima, samo do neta ne morem... mi morajo kakšen port odpreti pri T2?

SeMiNeSanja ::

Egidij88 je izjavil:

Hočem nastaviti en Asus router (mislim da je RT-AC53) kot repeater. Zadeva štima, samo do neta ne morem... mi morajo kakšen port odpreti pri T2?

NE

Nekaj si 'zamočil' v nastavitvah/postavitvi....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Matej_K ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Nekaj si 'zamočil' v nastavitvah/postavitvi....


Je kje kakšen guide kako to nastavit pravilno. Sam se matram, pa mi je zad jic wifi na drugem ornk "dol padal"
... .. .

SeMiNeSanja ::

Matej_K je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Nekaj si 'zamočil' v nastavitvah/postavitvi....


Je kje kakšen guide kako to nastavit pravilno. Sam se matram, pa mi je zad jic wifi na drugem ornk "dol padal"

Preveri navodila svojega routerja.

Koneckoncev konfiguracija kot repeater ni nekaj kunštnega, če to router podpira.

Pa si prepričan, da se routerja 'slišita'? Da nista slučajno predaleč narazen in se že tu zatika....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)
««
216 / 234
»»