» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
213 / 236
»»

MrStein ::

morosito je izjavil:


ce si na telekomovi optiki in hoces t-2 te ne obvestijo da se nahajas na telekom, in da dolocene stvari ne delujejo.
to ti povejo sele po 2. mesecu...ko ne mores odstopiti od pogodbe.

Če kaj ne dela, potem je pogodba že defacto "odstopljena".
Če pa bi rad kaj, česar ni v pogodbi pa... kak pravijo? Nepoznavanje prava boli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

morosito ::

FoxKnox je izjavil:

morosito je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Stvar je taka : Na Telekomovi optiki si lahko izbereš katetegakoli operaterja, ki potem gostuje na TK optiki, ker Telekom mora kot prevladujoč operater to omogočiti vsem, seveda ob nadomestilu, ki ga plača operater.
Na T - 2 optiki si lahko izbereš le T - 2 operaterja, ker niso dolžni deliti optike z nikomer ker niso prevladujoč operater.


ja skratka nateg s strani t-2.
t-2 pa ima zakupljeno hitrost na telekomovi optiki 1 gigabit...omejujeo pa ji strankam na 100/10 in na noben nacin ne dviguje hitrosti na telekomovi optiki ces da je kriv telekom.

Si prepričan o tem?
Kajti jaz imam paket do 300/20 pri t - 2 na TK optiki, pa mi lani tudi Telekom ni ponudil več kot 100/10 na priključek. Je možno, da je to lokalno omejeno glede na tehnologijo?

starfotr je izjavil:

Ni res. Na telekomu lahko t2 zakupi tudi 1G hitrost, samo nočejo. Oni so si ozračunali, da 100/20 bo dovolj za njihove stranke.

Očitno, da dokler bo pri TK 100MB najnižja hitrost v ponudbi, bo za gostujoče operaterje najvišja hitrost




ne bom se spuscal v nadaljne pogovore kako in kaj.

SumTingWong ::

Še vedno, ne razumem kaj iščeš v tej temi, če si zadovoljen z ITA optiko in SKY programi in vse kar ti Italija ponuja za 20€ mesečno. Tvoji odgovori in mnenja se vsak mesec spreminjajo.

Bellzmet ::

Je kje seznam baznih postaj od T-2? Ima T-2 tudi svoje LTE postaje?

Gledam tukaj, pa je zadnjič posodobljeno marec 2017:
https://www.mobilna-telefonija.com/info...

Kakšen novejši zemljevid/seznam?

Besna Glista ::

"Ima T-2 tudi svoje LTE postaje?"

Ne.

Veron ::

morosito ::

SumTingWong je izjavil:

Še vedno, ne razumem kaj iščeš v tej temi, če si zadovoljen z ITA optiko in SKY programi in vse kar ti Italija ponuja za 20€ mesečno. Tvoji odgovori in mnenja se vsak mesec spreminjajo.


vedno najdes razlog za blatit...dej se sprijazni s tem da si celinc...hlapec...celo zdaj poleg RTV prispevka moras placat se mafiji...se sploh kdo upira?
vsaj italijani imajo jajca pa gredo na protest in terjajo svoje pravice.
rtv prispevke so znizali iz 85 letno na 80....v sloveniji pa dvigajo vsako sranje in vsi tiho....ne cudi me da se stvarjajo taki ki pol samo blatijo in skusajo vlect ljudje v svoj isti drek.

res mi delujes ena boga oseba ki po mojem nimas moznosti izbire...dejansko mi se zdi da ga dobivas vsak dan iz vse strani v rit....tako je moj obcutek...zdaj ce je res ne vem...

MrStein ::

Če za koga, ta opis velja zate. In nima kaj iskati na forumu s "tech" v URL.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bellzmet ::

Pri paketu Oranžni optimum. Kaj pomeni "Brezžični internet"? Pomeni, da lahko zahtevam/dobim zraven tudi router in da svojega ne rabim več? Linijo imam sedaj 100mbits, wireless router pa spusti čez samo 18mbits, zato moram zamenjati.

J.McLane ::

Dobiš wireless router, ampak vprašanje če ti bo kaj boljš vlekel kot ta.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Bellzmet ::

Tisti, ki imate router od T2. Koliko vam pokaze speedtest preko WiFi?

starfotr ::

Kupi svojega. Poglej v temi o routerjih,kaj izbrati.

SumTingWong ::

Boljše imeti svojega ja. Meni sicer v stanovanju vleče do nekje 60 mbps (Innbox f60, gre za 2v1, modem + router), kar je vec kot zadovoljivo.

dominuspro ::

morosito je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Še vedno, ne razumem kaj iščeš v tej temi, če si zadovoljen z ITA optiko in SKY programi in vse kar ti Italija ponuja za 20€ mesečno. Tvoji odgovori in mnenja se vsak mesec spreminjajo.


vedno najdes razlog za blatit...dej se sprijazni s tem da si celinc...hlapec...celo zdaj poleg RTV prispevka moras placat se mafiji...se sploh kdo upira?
vsaj italijani imajo jajca pa gredo na protest in terjajo svoje pravice.
rtv prispevke so znizali iz 85 letno na 80....v sloveniji pa dvigajo vsako sranje in vsi tiho....ne cudi me da se stvarjajo taki ki pol samo blatijo in skusajo vlect ljudje v svoj isti drek.

res mi delujes ena boga oseba ki po mojem nimas moznosti izbire...dejansko mi se zdi da ga dobivas vsak dan iz vse strani v rit....tako je moj obcutek...zdaj ce je res ne vem...


Ti maš pa res rad tuljote... Sej to me ne moti, ampak ne prikazovat razmer boljših, kot pri nas, ker niso. Ravno protesti so znak tega. Pri njih je bede več, kot pri nas.
Pa te že od zadnjič ne jemljem resno, ko si hvalil nek paket optike v Trstu, ki sploh ni bil pokrit.
Pa nisem celinc in rad gledam tudi italijanske programe, imam bratranca v Sesljanu in službeno sem bil že večkrat, tudi letos po Italiji.
BTW si že bil v Trstu?
Podjebavam... ampak tam zmeraj tako smrdi, da tega tudi zastojn RAI in optika nebi odtehtali. V Sloveniji tako smogasto smrdljivega kraja ni, v Italiji se jih ne manjka.

Pa ostalim sorry za offtopic, jst sem s T-2 zadovoljen, bi pa lahko bilo boljše. Predvsem gsm storitve in kakih 20€ manj naročnine ;)

morosito ::

dominuspro je izjavil:

morosito je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Še vedno, ne razumem kaj iščeš v tej temi, če si zadovoljen z ITA optiko in SKY programi in vse kar ti Italija ponuja za 20€ mesečno. Tvoji odgovori in mnenja se vsak mesec spreminjajo.


vedno najdes razlog za blatit...dej se sprijazni s tem da si celinc...hlapec...celo zdaj poleg RTV prispevka moras placat se mafiji...se sploh kdo upira?
vsaj italijani imajo jajca pa gredo na protest in terjajo svoje pravice.
rtv prispevke so znizali iz 85 letno na 80....v sloveniji pa dvigajo vsako sranje in vsi tiho....ne cudi me da se stvarjajo taki ki pol samo blatijo in skusajo vlect ljudje v svoj isti drek.

res mi delujes ena boga oseba ki po mojem nimas moznosti izbire...dejansko mi se zdi da ga dobivas vsak dan iz vse strani v rit....tako je moj obcutek...zdaj ce je res ne vem...


Ti maš pa res rad tuljote... Sej to me ne moti, ampak ne prikazovat razmer boljših, kot pri nas, ker niso. Ravno protesti so znak tega. Pri njih je bede več, kot pri nas.
Pa te že od zadnjič ne jemljem resno, ko si hvalil nek paket optike v Trstu, ki sploh ni bil pokrit.
Pa nisem celinc in rad gledam tudi italijanske programe, imam bratranca v Sesljanu in službeno sem bil že večkrat, tudi letos po Italiji.
BTW si že bil v Trstu?
Podjebavam... ampak tam zmeraj tako smrdi, da tega tudi zastojn RAI in optika nebi odtehtali. V Sloveniji tako smogasto smrdljivega kraja ni, v Italiji se jih ne manjka.

Pa ostalim sorry za offtopic, jst sem s T-2 zadovoljen, bi pa lahko bilo boljše. Predvsem gsm storitve in kakih 20€ manj naročnine ;)


t-2 storitve so vredne prav nič. če ti primerjaš t-2 gsm storitve s TS in A1 in misliš da si na isti frekvenci se krepko motiš....kako pravijo? niso stvari za vsak žep in očitno mislim da tvoj žep je tak od kakega minmalca ki prebija v upanju da slučajno nebo kak euro porabil več..da ne bo kriza.

ko boš dejansko imel TS javi pa se bomo pogovarjali....

T-2 rešuje samo njihova optika ki že tako je v slabem stanju....in nimajo nobenega interesa "napredovati"....cene hitrosti pa so katastrofalne drage v primerjavo z razvitimi evropskimi državami...gledano po plačah...povprečna slovenska plača 650€ in optika 1 gb stane skoraj polovicne place...kaj se hecamo? totalno bolano...pa dej ne mi rect da nimam prav...

Za trst...lahko smrdi...tudi ljubljana smrdi in je grda za popizdit..pa dejmo v primerjavi...koper je 100x lepsi od ljubljane ki je v zadnjih 15 letih napredoval...ljubljana dobesedno degradira v svoj isti d***...sami cigani in siptari, stvabe ki propadajo, ceste hujše kot v ukrajini...in ti mi bos primerjal neko slovenijo ki zivi na minimalcu s trstom? haha

da imas v mislih...trst ni glavno mesto italije....in trst je v rangu med najslabsimi mesti v italijo pa se vedno bolj bogat kot neka ljubljana...

daj mi prosim najdi v slovenijo gsm storitev kot je recimo iliad v ita ki za 7,99€ nudi:
- 50 gb neta v omrežju 4g+ in 4 gb v gostovanju (tu me zanima če 4g+ sploh obstaja v slo?)
- neomejeni klici in sms v ita in eu
- neomejeni klici iz italije v druge drzave clanice eu

ali fiksne storitve FTTC če ni FTTH...vdsl2 na profil 35 100/20 ali 200/20
https://www.facile.it/adsl-internet-cas...

glej tim...15€ na mesec samo internet fttc 200...pa ne me hecat no.....

kaj so delali naši v tem času? gradili neko super deluxe optiko ki ponuja hitrosti max 100 download....? je iz cukra narejena se bo stopila ce dajo kaj vec al kako ze to gre v slo?

morosito ::

drugače facile.it je super stran...priporocam....ze dve leti imam avto z italijanskimi tablicami...isti kasko kot v slo placuje v ita 25% manj...in to prej imel neko savo in generali..a v ita imam allianz ki je top....

SeMiNeSanja ::

morosito je izjavil:

drugače facile.it je super stran...priporocam....ze dve leti imam avto z italijanskimi tablicami...isti kasko kot v slo placuje v ita 25% manj...in to prej imel neko savo in generali..a v ita imam allianz ki je top....

Ja in kaj bi zdaj rad? Naj vsi pridemo v Trst? Ali kaj?

Vse te ponudbe za internet zvenijo super in krasne...na koncu pa samo malo ven iz centra večjih mest lahko komuniciraš samo še z dimnimi signali? Očitno je tudi to neke vrste 'optika'. Samo glede hitrosti prenosa podatkov po tej dimni optiki si nisem prav siguren....

Sploh pa mi ni jasno, kaj se toliko razburjaš, če itak (kao?) uživaš v vseh dobrotak, ki jih ponuja italijanski telekomunikacijski trg napol zastonj.

mailer ::

Kakšne imate izkušnje z t-2 mobilnimi paketi v sklopu trojčka? Glede na to, da uporabljajo Mobitel omrežje, bi morala biti pokritost s signalom in prenosom podatkov zadovoljiva.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

MrStein ::

Saj je bilo že napisano večkrat.

Če si v Sloveniji in imaš (ročno) nastavljeno na Telekom omrežje, je skoraj isto kot "pravi" Telekom.
Če greš v tujino, pa je čisto druga pesem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

J.McLane ::

Kaj je narobe s tujino in T-2 telefonijo? Taščo bom prestavil it TS na T-2 ali lahko pričakujem kakšne pritožbe?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Bellzmet ::

Tudi, če samo rečeš, da si prestavil (pa dejansko nisi), bodo pritožbe, da na novo slabše dela :D

mailer ::

Tako kot pri drugih omrežjih so tudi tukaj nezadovoljni uporabniki. Pa če že lahko izkoristiš enega ali celo dva brezplačna uporabnika v paketu prišparaš na naročnini.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

MrStein ::

J.McLane je izjavil:

Kaj je narobe s tujino in T-2 telefonijo? Taščo bom prestavil it TS na T-2 ali lahko pričakujem kakšne pritožbe?

"Ne dela internet" je verjetno ena najpogostejših.
Zadnjič pa celo v Sloveniji ni delal (sploh, niti klici). Ker je roaming na Telekom omrežje in če si roaming nastavil v tujini za tuje omrežje, doma več ni delal.

V glavnem preveč problemov za tistih par evrov razlike. (je pa res da na Telekomu trenutno ni nobenih pametnih paketov, ampak hej, tu je konkurenca...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

J.McLane ::

Je potrebno nastavit APN, kot pri HOT? Tam je bil isti simptom, v slo delovalo, gostovanje ne.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

MrStein ::

Je veliko bolj komplicirano. Bo kaki navdušenec razložil.

Potem pa bo razložil, zakaj vseeno ne deluje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrNighthawk ::

mailer je izjavil:

Kakšne imate izkušnje z t-2 mobilnimi paketi v sklopu trojčka? Glede na to, da uporabljajo Mobitel omrežje, bi morala biti pokritost s signalom in prenosom podatkov zadovoljiva.


Trenutno na hrvaškem, 4g+ od meje in nobenih problemov.

mailer ::

Hvala za informacijo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

starfotr ::

J.McLane je izjavil:

Je potrebno nastavit APN, kot pri HOT? Tam je bil isti simptom, v slo delovalo, gostovanje ne.


A1 ima tako nastavljeno (za moje pojme butasto), da se ti telefon poveže, tudi če nimaš vpisanih APN ali pa imaš napačne. Kar deluje v domačem omrežju, v tujini pa ne. S tem niso rešili problema, pač pa so ga odložili na prihodnost, saj ker ljudem ne dela v tujini, morajo pa takrat reševat probleme. Kar je še slabše, kot, če bi morali reševati to doma. Tako, da, potem prihajajo pa na forume nebuloze tipa "[iz rani operater] mi v tujini ne dela, prej na telekomu mi je pa vedno delalo brez težav".

MrStein ::

Butasto je to, da je potrebno sploh kaj nastavljati. Verjetno so to bili geniji tipa "uporabnik je kriv".

Butasto je tudi, da teh nastavitev ne nastavijo avtomatsko. Ali preko SIM, ali OTA.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

XS!D3 ::

MrStein je izjavil:

Butasto je to, da je potrebno sploh kaj nastavljati. Verjetno so to bili geniji tipa "uporabnik je kriv".

Butasto je tudi, da teh nastavitev ne nastavijo avtomatsko. Ali preko SIM, ali OTA.

Sej A1 ima predstavljeno (vsaj na večini telefonov), pri T-2 pa kolikor slišim, so APNji še najmanjši problem. To vsaj lahko nastaviš, ko ugotoviš, da ne dela. Vsaj včasih si moral pred dejanskim gostovanje še ročno preklapljat tist roaming 1/roaming 2....

MrNighthawk ::

MrStein je izjavil:

Butasto je to, da je potrebno sploh kaj nastavljati. Verjetno so to bili geniji tipa "uporabnik je kriv".

Butasto je tudi, da teh nastavitev ne nastavijo avtomatsko. Ali preko SIM, ali OTA.


XS!D3 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Butasto je to, da je potrebno sploh kaj nastavljati. Verjetno so to bili geniji tipa "uporabnik je kriv".

Butasto je tudi, da teh nastavitev ne nastavijo avtomatsko. Ali preko SIM, ali OTA.

Sej A1 ima predstavljeno (vsaj na večini telefonov), pri T-2 pa kolikor slišim, so APNji še najmanjši problem. To vsaj lahko nastaviš, ko ugotoviš, da ne dela. Vsaj včasih si moral pred dejanskim gostovanje še ročno preklapljat tist roaming 1/roaming 2....


Lahko, da so imeli včasih probleme,... letos sprobano v štirih ali petih EU državah brez problemov, brez ročnega preklapljanja itd.
http://www.blog.uporabnastran.si/tag/t-...

MrStein ::

Nazadnje probano marca letos. Ne dela nič, klic na podporo (z drugega telefona)... (sem na tem forumu napisal, tako da ne bom ponavljal)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrNighthawk ::

MrStein je izjavil:

Nazadnje probano marca letos. Ne dela nič, klic na podporo (z drugega telefona)... (sem na tem forumu napisal, tako da ne bom ponavljal)

Pebkac I guess. Meni dela vse, trenutno 4G+ iz kavča na Hrvaškem :)

MrStein ::

No, kot sem rekel:

MrStein je izjavil:

Butasto je to, da je potrebno sploh kaj nastavljati. Verjetno so to bili geniji tipa "uporabnik je kriv".


PS: Očitno pametni gremo k Telekomu in nimamo težav. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrNighthawk ::

MrStein je izjavil:

No, kot sem rekel:

MrStein je izjavil:

Butasto je to, da je potrebno sploh kaj nastavljati. Verjetno so to bili geniji tipa "uporabnik je kriv".


PS: Očitno pametni gremo k Telekomu in nimamo težav. ;)


Res nevem zakaj bi šel drugam, če vse dela :))

gendale2018 ::

morosito sej na t-2 optiki nimaš 1gbps paketa (simetričnega)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Malajlo ::

APMji... Simobil je v tujini mrtvo hladno uporabljal podatke, čeprav sem imel izklopljen roaming IN izbrisano geslo. Dejansko je telefon mislil, da je v domačem omrežju. Ampak ne na vseh baznih 8-O.
Račun je priletel za slabih sto eur. Sem se pritožil, so potrdili tako obnašanje omrežja, (ampak potem je itak šla firma v stečaj, jaz sem pobral pila in kopita, tako da nimam pojma, kak je bil rezultat).

starfotr ::

gendale2018 je izjavil:

morosito sej na t-2 optiki nimaš 1gbps paketa (simetričnega)


Včasih je bil. Stal je 1 M SIT.

Vanadium ::

A ni bilo 1000/1000 1000EUR v začetnih cajtih edine prave optike? Takrat ko je 10/10 blo še 14EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

MrStein ::

Ja, je bila.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

scipascapa ::

takrat je bilo 10/10 prepoceni, tam so zgubljali denar.

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

@scipascaba: če mene vprašaš je to realna cena za omenjeno hitrost ozirmoa 10/10 nebi smelo bit več kot 10€, dejstvo pa je, da zaradi takratne gradnje optike podjetje s temi cenami ni bilo finančno vzdržno... kar se je vidlo potem, ko se je bančna pipica zaprla in je blo treba poravnat račun za šankom. Kaj se je pa potem dogajalo pa smo itak videli oz. še videvamo.

Tilen ::

Zakaj bi ti nekdo nekaj prodajal po nabavni ceni in ne po tržni ceni?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vanadium ::

@tilen: Fiberlink za cca 9€ toliko o tržnih cenah...

gregor_m ::

Vanadium je izjavil:

@scipascaba: če mene vprašaš je to realna cena za omenjeno hitrost ozirmoa 10/10 nebi smelo bit več kot 10€, dejstvo pa je, da zaradi takratne gradnje optike podjetje s temi cenami ni bilo finančno vzdržno... kar se je vidlo potem, ko se je bančna pipica zaprla in je blo treba poravnat račun za šankom. Kaj se je pa potem dogajalo pa smo itak videli oz. še videvamo.


Za 10€ bi verjetno šlo. Pri tem ti bi operater zaračunal:
- napeljavo optike in vključitev (administrativno in fizično)
- CPE oprema bi bila na prodajo in ne najem
- vsak obisk serviserja (strele, napake za katere ni odgovoren operater) bi bil plačljiv

Vanadium ::

Kakor vem t-2 je začel računat prvo alinejo, cpe opremo težko prodajo, ker je prilagojena njihovem omrežju, pod alinejo tri se pa takoj podpišem, jaz ko sem podpisal reverz opreme sem se zavezal da bom z njo ravnal kot dober gospodar, ignoranca naj se plača. Ko sem bil še zaposlen na GVO sem dobro videl kako ljudje delajo z opremo tako, da bi jim lepo dal tak plačiln nalog, da bi se hitro zbrihtali in lepše delali z opremo, ki jo da operater.

Mikrohard ::

Zakaj CPE opremo težko prodajo? Telekom je to že počel... tako z modemi kot s STB-ji. T-2 je postavko sicer dodal v cenik... ampak zaenkrat tega še ne zaračunavajo.

Vanadium ::

Zato ker imaš gor custom firmware in si ga potem, ko greš stran lahko načeloma nekam zatlačiš ane? Če mi prodajo innbox zahtevam potem polni dostop ne preko ku*čevega horizonta ane? Poleg tega pa uporabnik načeloma nima kaj srat po nastavitvah kako se modem povezuje, to mora imet operater nadzor, zato so men navadni modemi ala smartcom bili všeč vsak si pa naj pol svoj router gor obesi. Pa še kaj bi se našlo... Sej če bi vsi imeli isto opremo z istim firmware gor nebi bilo panike tko pa... Glede telekoma pa nebom izgubljal besed, sej veš isdn+adsl časi, pač oni so si lahko takrat to privoščili da so računal opremo, ker so bili velikan na trgu. Dokler jim ni t-2 zjebal sistem. Malo nostalgično pogrešam te čase, ker takrat se je res ogromno dogajalo na trgu telekomunikacij, v današnjih časih je edina vsakoletna novost v prvem četrtletju podražitev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

gregor_m ::

Priklop na optiko se plača samo, če predčasno prekineš vezavo, mislim da ima nekaj podobnega tudi telemach.

PunkDude ::

10/10 dobil dva tedna nazaj. Par speedtestov (na wifi omrežju) kaže, da hitrost le s težka preseže 5/5.
Najverjetneje bo potreben drug router. Ima kdo podobno izkušnjo?
««
213 / 236
»»