» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
205 / 236
»»

Daliborg ::

Zdravo, najprej se opravičujem če je bilo že napisano.
V novo zgrajeni hiši sem pred kratkim naročil T2 kjer so mi nastavili INNBOX modem, vse lepo in prav ampak na računalniku mi pa playlist-a ne dela dočim v stanovanju imam star MILAN swithc kjer pa T2 playlista normalno dela preko wifi in kabla. Torej kako usposobiti ta INNBOX modem da lahko spremljam tudi na računalniku TV gledam preko playliste?
Hvala in lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

starfotr ::

Zahtevaj, da ti en port (od 1 do 4) dajo na bridge.

Matej_K ::

starfotr je izjavil:

Zahtevaj, da ti en port (od 1 do 4) dajo na bridge.


Ja to se sliši super, ko pa kličeš tja pa un na telefonu nič neve o tem...zadnjič sem rekel da naj mi drugega dajo. Pa spet..da oni tega ne omogočajo.
Verjetno kakršna sreča koga dobiš :-)
... .. .

Daliborg ::

Ja saj, točno Matej K , jaz imam tako srečo da dobim neko deklino na telefon, ki ni vešča in ji je najlažje rečt "tega ne omogočamo" .
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

starfotr ::

Poskusi uraden mail. Ali uraden facebook ali kako drugo omrežje.

Še vedno je opcija neuradni forum, kjer se take zadeve hitro uredijo.

Mikrohard ::

Najprej mora ugotoviti, ali sploh ima multicast na svojem priključku (na BRO in OŠO to ni garantirano). Šele potem lahko začne razmišljat o bridge portih.

cortez ::

3 in 4 port sta po default-u vedno v bridge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Mikrohard ::

Not true. Na BRO ni noben port bridgan. Če je multicast, so nekateri porti eksplicitno IPTV (brez bridga na WAN). Če ni multicasta, so vsi za NAT-om. Pa tudi ostalim sedaj privzeto nastavljajo porte na NAT (izjema so porti za STB-je, ki so bridgani).

Daliborg ::

Zdravo sem probal tudi direkt kabel priklopiti kamor je vtaknjen STB pa tudi ne dela.
Sem mislil da je kakšen workaround ampak se bom očitno malce zabaval z njihovimi operaterji...
lp.
Edit: a mislite če bi zahteval MILAN switch namesto tega INNBOX da bi šlo?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Mikrohard ::

Če ti direktno na portu od STB-ja ne deluje, potem obstaja zelo velika verjetnost, da nimaš multicasta (beri: TV na računalniku možen le preko tv2go). Verjetno si priklopljen preko Telekomove optike?

MrNighthawk ::

Arzen28 je izjavil:

Ce bi T-2 imel telefonijo na ravni telekoma ali a1, bi vzel takoj komplet paket ali ce bi a1 in telekom imela dobre tv, bi vzel pri njih komolet, tako moram pa v letu 2018 bit malo mesano ker noben ne nudi zadovoljivega celostnega paketa.


Kar se tega tiče je Telekom edini, ki lahko ponudi vse storitve.

cortez ::

T-2 bo vsem svojim obstoječim in novim strankam ponudil prenovljene pakete fiksnega interneta, telefonije in IP televizije. Obstoječi uporabniki bodo še naprej lahko uporabljali svoje pakete, novi pa bodo lahko izbirali med sedmimi.

Samostojni internet
Z novo ponudbo so poenotili cene za t.i. skupni razvezan dostop in polni razvezan dostop parice samostojne internetne ponudbe, 38 hitrostnih paketov na xDSL so zmanjšali na 3, prav tako pa vsi uporabniki sedaj dobijo modem Innbox V45 z Wi-Fi podporo. Na optičnem (FTTH) omrežju pa bo na voljo nov paket s hitrostjo 200/20 Mbps.

*10/2 Mbps xDSL - 24.99€
*20/5 Mbps xDSL - 34.99€
*60/25 Mbps xDSL - 44.99€
*200/20 Mbps FTTH - 39.99€

Paketi
Pri paketnih pa so ponudbo preoblikovali tako, da sedaj obsega 7 različnih paketov, in sicer so to: T2 TV+TEL, T2 NET+MOBIL, T3, T4 ter Oranžni Start, Oranžni Optimum, Oranžni Diamant/HBO.

*T2 TV+TEL za 24.99€ (prvo leto 18,74€ ob vezavi za 24 mesecev) vključuje IPTV priključek in fiksno VoIP telefonijo
*T2 NET+MOBIL za 38.99€ (prvo leto 29,24€ ob vezavi za 24 mesecev) vključuje do 50/10 Mbps na FTTH oz. do 20/10 Mbps na xDSL, modem z Wi-Fi, mobilni paket Brezčasni M ter 10GB prostora na storitvi Horizont
*T3 za 34.99€ (prvo leto 26,24€ ob vezavi za 24 mesecev) vključuje do 10/10 Mbps na FTTH oz. do 10/1 Mbps na xDSL, modem z Wi-Fi, IPTV priključek, fiksno VoIP telefonijo ter 10GB prostora na storitvi Horizont
*T4 ta 36.99€ (prvo leto 27,74€ ob vezavi za 24 mesecev) vključuje do 100/10 Mbps na FTTH oz. do 20/2 Mbps na xDSL, modem z Wi-Fi, IPTV priključek, fiksno VoIP telefonijo, mobilni paket Brezčasni Mini (možno je izbrati 2x Brezčasni Mini) ter 10GB prostora na storitvi Horizont
*Oranžni Start za 35.99€ (prvo leto 26,99€ ob vezavi za 24 mesecev) vključuje do 10/10 Mbps na FTTH oz. do 10/1 Mbps na xDSL, IPTV priključek s programsko shemo M, fiksno VoIP telefonijo, mobilni paket Brezčasni Mini
*Oranžni Optimum za 49.99€ (prvo leto 37,49€ ob vezavi za 24 mesecev) vključuje do 100/10 Mbps na FTTH oz. do 20/2 Mbps na xDSL, IPTV priključek s programsko shemo L, fiksno VoIP telefonijo, mobilni paket Brezčasni Midi, storitev tv2go ter 10GB prostora na storitvi Horizont
*Oranžni Diamant in Oranžni Diamant HBO za 66.99€ (prvo leto 39,99€ ob vezavi za 24 mesecev) vključuje do 500/100 Mbps na FTTH oz. do 40/20 Mbps na xDSL, IPTV priključek s programsko shemo XL HD in časovnimi funkcijami (7 dni), fiksno VoIP telefonijo, mobilni paket Brezčasni M, storitev tv2go ter 10GB prostora na storitvi Horizont. V ceno je vključen tudi dodatni paket. Uporabnik lahko izbere med paketom po izbiri (Pink, Yugo, Pickbox, BOX TV, Grand Slam X, Venus X in Amor X) ali HBO Premium paketom.

Kaj pa nadgradnje hitrosti?
Marsikdo bi osnovno internetno hitrost v paketih rad nadgradil in T-2 je iz obstoječih 70-ih različnih kombinacij nadgradenj hitrosti število teh zmanjšal na 14. Na xDSL omrežju je hitrost možno nadgraditi na do 60/25 Mbps, na FTTH pa na do 1000/100 Mbps. Cenik nadgradenj je sledeč:
*Nadgradnja do 20/5 Mbps na xDSL - 2,99 € (T3 in T4)
*Nadgradnja do 60/25 Mbpsna xDSL -11,99 € (T3 in T4)
*Nadgradnja do 100/10 Mbps na FTTH- 0,99 € (T3)
*Nadgradnja do 200/20 Mbps na FTTH - 1,99 € (T3 in T4)
*Nadgradnja do 100/100 Mbps na FTTH - 9,99 € (T3 in T4)
*Nadgradnja do 500/100 Mbps na FTTH - 14,99 € (T3 in T4)
*Nadgradnja do 1000/100 Mbps na FTTH - 29,99 € (T3 in T4), 19,99 € (Oranžni Diamant/HBO)


vir : https://bit.ly/2LHFfFi

CoolBits ::

In kaj je sploh tukaj drugače od obstoječega?

Matej_K ::

Meni tudi nič jasno kaj je drugače. Predvidevam da so nekatere pakete odstranili...ampak raje napišejo da je vse novo...se lepše bere
... .. .

CoolBits ::

To sploh ni napisal T-2 ampak "uporabnastran" :P

MrStein ::

Še ena kritika: zakaj ni možnosti nadgradnje hitrosti na T2 paketih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

slothec ::

Ponudbe 100/10 na optiki za 24€ še vedno niso uspeli premagati :)

modelno1 ::

Kje pa dobiš 100/10 za 24 € brez vezave?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

slothec ::

t-2 individualna akcijska ponudba za dolgoletne stranke. pred kratkom so ponudili. aja, ni brez vezave

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slothec ()

scipascapa ::

trenutno imam T4 giga optika....2 hd tv + xs + možnost še ene simke.....tv paket un ta hud.

+ doplačam 4,99€ časovni zamik....

ekvivalent novemu paketu?

morosito ::

Kot sem jaz pravil nekaj casa nazaj so oni kao zdaj odkrili toplo vodo glede FTTC (vdsl) ki lahko imas download 100 in upload 20. Govorili kao da to ne obstaja v slo...a obstaja in dela. Profil 35b deluje odlicno

MrNighthawk ::

scipascapa je izjavil:

trenutno imam T4 giga optika....2 hd tv + xs + možnost še ene simke.....tv paket un ta hud.

+ doplačam 4,99€ časovni zamik....

ekvivalent novemu paketu?


Oranžni Diamant? Tega sem jaz vzel :D

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

srus ::

MrStein je izjavil:

Telekom Slovenije bo v poravnavi družbi T2 plačal 50 milijonov evrov (rtvslo.si)

Kar je nekje toliko kot je T-2 dolžan Telekomu. Iz levega v desni źep.

Zanimivo koliko se v Sloveniji dogaja v času brezvladja.

CoolBits je izjavil:

In kaj je sploh tukaj drugače od obstoječega?


Sedaj imam 30 GB na Horizontu, po novem mi ponujajo 10 GB. Tu ti je razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: srus ()

Pero-san0 ::

Jaz bi pa prosil za pomoč.

V stanovanju sem imel stari črni modem (ne vem kako se imenuje), kjer so tv kanali preko VLC normalno delovali.

Po selitvi imam v stanovanju innbox modem na katerem pa z istim računalnikom in istimi nastavitvami v VLC stvar ne deluje. Kar je še bolj čudno, da vsake toliko časa kak kanal deluje (sklepam, da ko ga gleda kak sosed?). Je to možno, ali imam samo kake nastavitve narobe nastavljene glede na nov modem? Kakšne nastavitve multicasta v VLC?

Hvala za pomoč.

Daliborg ::

Pero-san0 je izjavil:

Jaz bi pa prosil za pomoč.

V stanovanju sem imel stari črni modem (ne vem kako se imenuje), kjer so tv kanali preko VLC normalno delovali.

Po selitvi imam v stanovanju innbox modem na katerem pa z istim računalnikom in istimi nastavitvami v VLC stvar ne deluje. Kar je še bolj čudno, da vsake toliko časa kak kanal deluje (sklepam, da ko ga gleda kak sosed?). Je to možno, ali imam samo kake nastavitve narobe nastavljene glede na nov modem? Kakšne nastavitve multicasta v VLC?

Hvala za pomoč.


Zdravo, Malo zgoraj sem opisal identični problem. Sem pa pozabil povedati kako sem rešil.
Innbox-i so tako nastavljeni da žal ne moremo gledati preko VLC-ja tv-kanalov na računaliku. Tako da boš moral nazaj na T2 poslovalnico in jim povej da želiš stari "Milan" switch ki je samo 100/100Mbit . Če ti to ne predstavlja omejitve da mreža ni gigabit-na.
Vrneš Innbox in vzameš Milan swithc + wifi router. Vse to boš opravil najhitreje direktno v poslovalnici.
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Dpool ::

Wow. Dejansko so izgleda umaknili paket NET + TV?? Uh, pa sem mislil da bom res ostal na T-2, ker mi je naceloma dosedaj bilo vsec.
Ampak se mi zdi totalno neumno da bom sedaj PRIMORAM vzet nek paket, kjer ob zraven se nekea TELEFONIJA. Mobitele imam drugje pakete, stacionarnega telefona pa sploh nimam - torej telefonija zagotovo ne potrebujem. Pred 2 leti so se imeli NET + TV paket, kar je super ustrezalo nasim potrebam.

To je neverjetno slaba odlocitev za odstranitev takega paketa. Bom pa kontaktiral malo T-2, ce to dejansko drzi.

MrNighthawk ::

Dpool je izjavil:

Wow. Dejansko so izgleda umaknili paket NET + TV?? Uh, pa sem mislil da bom res ostal na T-2, ker mi je naceloma dosedaj bilo vsec.
Ampak se mi zdi totalno neumno da bom sedaj PRIMORAM vzet nek paket, kjer ob zraven se nekea TELEFONIJA. Mobitele imam drugje pakete, stacionarnega telefona pa sploh nimam - torej telefonija zagotovo ne potrebujem. Pred 2 leti so se imeli NET + TV paket, kar je super ustrezalo nasim potrebam.

To je neverjetno slaba odlocitev za odstranitev takega paketa. Bom pa kontaktiral malo T-2, ce to dejansko drzi.


T-2 ma včasih smešno ponudbo. Ponudijo ti paket, ki ima več kot paket ki si ga želiš in ima nižjo ceno :))

dominuspro ::

Daliborg je izjavil:

Pero-san0 je izjavil:

Jaz bi pa prosil za pomoč.

V stanovanju sem imel stari črni modem (ne vem kako se imenuje), kjer so tv kanali preko VLC normalno delovali.

Po selitvi imam v stanovanju innbox modem na katerem pa z istim računalnikom in istimi nastavitvami v VLC stvar ne deluje. Kar je še bolj čudno, da vsake toliko časa kak kanal deluje (sklepam, da ko ga gleda kak sosed?). Je to možno, ali imam samo kake nastavitve narobe nastavljene glede na nov modem? Kakšne nastavitve multicasta v VLC?

Hvala za pomoč.


Zdravo, Malo zgoraj sem opisal identični problem. Sem pa pozabil povedati kako sem rešil.
Innbox-i so tako nastavljeni da žal ne moremo gledati preko VLC-ja tv-kanalov na računaliku. Tako da boš moral nazaj na T2 poslovalnico in jim povej da želiš stari "Milan" switch ki je samo 100/100Mbit . Če ti to ne predstavlja omejitve da mreža ni gigabit-na.
Vrneš Innbox in vzameš Milan swithc + wifi router. Vse to boš opravil najhitreje direktno v poslovalnici.
Lp


Ta nasvet je seveda za preskočiti.
Probaj se priklopiti na različne LAN porte, ker niso enaki. Tam kjer dela tv, mora delati tudi vlc. Ti pa t-2 lahko konfigurira lan porte na Innboxu tako ali drugače...

buttcrack ::

Prva dva porta sta namenjena za tv, če ni drugače konfigurirano...

gregor_m ::

Pero-san0 je izjavil:

Jaz bi pa prosil za pomoč.

V stanovanju sem imel stari črni modem (ne vem kako se imenuje), kjer so tv kanali preko VLC normalno delovali.

Po selitvi imam v stanovanju innbox modem na katerem pa z istim računalnikom in istimi nastavitvami v VLC stvar ne deluje. Kar je še bolj čudno, da vsake toliko časa kak kanal deluje (sklepam, da ko ga gleda kak sosed?). Je to možno, ali imam samo kake nastavitve narobe nastavljene glede na nov modem? Kakšne nastavitve multicasta v VLC?

Hvala za pomoč.


Torej najlažje je da pokličeš na T2 in prosiš, če ti nastavijo dodatni port na bridge.
Če dobiš tečnega operaterja ti ostaja možnost, da kupiš lastni switch (cca 10€) in ga priključiš na port, kjer imaš priključen TV. Nato pa na lastni switch priključiš računalnik in TV komunikator stvar je rešena.

nsa_ag3nt ::

Milani so po besedah t2 tehnika zelo občutljivi na el. izpade oz nihanja, takrat crkujejo v99%, tako sedaj raje delijo innboxe.
Če ga boš imel, priklopi na kvaliteten ups.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

mzakelj ::

Sam sem šel na bro in imel podoben problem kako pa kaj s iptv. Pa sem rešil z mikrotikom. Namig : ustvari EOip tunel in gasa čez lokalno mrežo. Enga pr inboxu, drugzga pri tebi pr kompu in še eno mrežno pa dela.

morosito ::

Ce si na gpon, odstranis innbox in priklopis router direkt na pretvornik, das clone mac adress in napises mac adress od innbox-a in dela vse ko urca...jaz imam fritza 7590 in iptv, vlc vse dela...

morosito ::

Zasledil sem pogovor z gvo tehnikom pri montazi telekomove optike v sosednji vasi pravi da uporabljajo novejsi nacin priklapljanja, nova doza, nov stroj za postavitev opticnega kabla. Pravi nove hitrosti (do 500/200), novosti na vse protokole kar do zdaj ni bilo mozno.

Kaj kdo ve vec o teh novih spremembah?

fl0w ::

Doza je samo eden od nacinov zakljucevanja opticnega kabla in nima veze s hitrostjo, prav tako sam kabel. Hitrost lahko samo zvisajo, ce zamenjajo aktivno opremo v centrali in pri uporabniku. Npr. Gpon --> nadgradnja v 10g-pon.
Woop-woop! That's the sound of da police!

starfotr ::

Jap. Prej, ko so delali P2P optiko, ni bilo omejitev oziorma so omejitve bile na strani uporabnikove opreme in opreme v centrali, sedaj z "novo, boljšo tehnologijo" so omejitve tudi na kablih, ker so vmes pasivni delilniki, ki so ozko grlo. Prej je imel vsak svoje vlakno, do centrale, sedaj si eno vlakno deli med 16 in 128 uporabnikov, omejitev prenosa je 2,5 G down in 1,2 G up, katero se deli med vse.

Logike ne razumem. Optika je v zadnjih letih zelo poceni, govorimo o centih na meter, ne v eur na meter, oni pa so si odločili prihranit teh nekaj centov, s tem, da so narediki invalidno omrežje z omejitvami.

Torej, ja, z novo tehnologijo imaš lahko 500/200, s staro si imeli lahko že 15 let nazaj 1 G/ 1 G brez težav.

fl0w ::

Sama izgradnja G-pon omrezja je cenejša kot izgradnja P2P omrezja, predvsem iz vidika montaznih del in delno gradbenih del. Ne potrebuješ cevi fi 110 za 864 vlakenski kabel, ni toliko varjenja vlaken, kabli so manjše kapacitete (vecinoma 1x12, 2x12), razcepniki so poceni... Dražja pa je aktivna oprema v centrali in na koncu si na istem, ce bi gradil P2P mrežo. Samo pač operater vedno gleda, kako bi poceni skoz prišel z izgradnjo pasivne opreme, namesto da bi videl celoto in v prihodnost, kjer je gradnja P2P mreze boljsa opcija.
Woop-woop! That's the sound of da police!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fl0w ()

starfotr ::

Poglej, cevi so poceni. Vlakna so poceni. Drag je izkop, zapore, dovoljenja in ponovna vzpostavitev originalnega stanja. Poleg tega lahko dajo v obstoječe cevi, če je premalo prostora, potem baker ven in to je to.

Sicer pa je vedno treba pri omrežjih imeti rezervo, celo z zakonom imajo predpisano, če imam prav v glavi. Tako, da ne bi smeli imeti problema z obstoječimo cevmi, da kaj ne bi šlo noter. In optika ima mnogo manjši diameter kot baker.

Vzpostavitev gpona je posledica prodaje bitnega toka, namesto najema vlaken. To je glavni vzrok. In s tem povezano zajebavanje s cenami.

fl0w ::

Kjer se gradi optika, ni skoraj nič obstojecih cevi, vsi obst. bakreni kabli so bili večinoma položeni direktno v zemljo ali pa potekajo zračno po privatni parcelah. Vlakna in cevi so res poceni, pozabljaš pa na stroške montažnih del, spojke (864, 432, 288 spojke vecinoma odpadejo pri gradnji gpona) in kable večjih kapacitet (288vl, 432vl 864vl kabli na gponu odpadejo) ki so neprimerno dražji pri gradnji P2P mreže.
Tud Telemach gradi samo se g-pon mrežo pa nikomur ne prodajajo bitnega toka. Le zakaj? Ker je gradnja poceni.
Woop-woop! That's the sound of da police!

starfotr ::

Pri nas je bilo mešano. Nekaj je bilo betonskih cevi, nekaj direktno zakopano v zemljo, nekaj po zraku.

Sedaj so dali "kislo zeljnato rumene" 110 mm cevi in nato še 2x50 v zemljo, do hiš je pa 50 mm cev z jaškom in omarico.

Optika gre sedaj nekaj po zemlji, nekaj po zraku, predvsem tam gre po zraku, kjer je državna cesta. Pač, šalabajzerji niso plačali, da bi prekopali to cesto, raje so naredili drog in šli po zraku.

Bitni tok se prodaja ostalim operaterjem. In zato omejitve in čudno hvatanje krivin pri alternativnih operaterjih.

Če je na koncu skoraj isto, je to brca v temo. Ta omrežja se delajo za 50+ let. Morajo biti future proof. Nadgradnja na 10GPON bo seveda zastonj, ravno tako menjava vse opreme pri strankah za 10 GPON. Medtem, ko, če bi naredili P2P, bi seveda žr danes lahkp prodajali višje hitrosti. In ne moreš nadgraditi samo pri enem uporabniku, pač pa jr treba povsod.

T-2 je imel v začetku grasnje svojega omrežja najbolje zastavljeno. 2 vlakni do uporabnika, in to je to. Telekom je pa nekaj mutil s hibridno optiko, 1 vlakno za net, iptv, voip, drugo za catv, katero bodo po moje ukiniki v roku parih let.

Spojke z veliko vlakni so seveda drage. Kot so tudi drage bakrene spojke, ki ji imajo vse povsod. Vendar, nič jih ni izučilo, da so imeli v preteklosti že težave, ko so imeli dvojčke.

Na koncu PON omrežja požrejo več elektrike (skupno), kot P2P.

Mikrohard ::

Gpon ni cenejsi v izgradnji, prav tako ni cenejsi v nabavi opreme. Cenejsi je v tekocih stroskih (za operaterja). Vecji strosek elektrike se namrec prestavi na uporabnika. Operater porabi manj elektrike, manj portov, manj prostora, ... na dolgi rok se jim izplaca.

Vanadium ::

starfotr je izjavil:

Optika gre sedaj nekaj po zemlji, nekaj po zraku, predvsem tam gre po zraku, kjer je državna cesta. Pač, šalabajzerji niso plačali, da bi prekopali to cesto, raje so naredili drog in šli po zraku.


Sej ti veš da DRSC ne dovoli prekopavanja ceste in ni fora v kešu ali šalabajzarstvu? Že za izvedbo podbijanja je cela kolobocija s pridobitvijo soglasja pol pa še ali se tudi splača za par ljudi pripeljat vrtalno garnituro...

morosito ::

kaj mi kdo razlozi kako lahko recimo v nevihti udarila strela pri sosedu in se sesula cela optika...da so morali iz gvo nekaterim zamenjat kable.
vsi ki so imeli iskra modem je crknil...mi ki imamo nase routerje pa delajo....?
ni gpon pasiven in po njemu ne krozi nobena napetost?

Mikrohard ::

Po optiki ni vsekalo nič... če je skurilo modem, je vsekalo preko elektrike. Če je bil pa direktni udar strele, lahko skuri pa marsikaj (tudi celo hišo)... tam ti pa nobena zaščita ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

starfotr ::

Vanadium je izjavil:

starfotr je izjavil:

Optika gre sedaj nekaj po zemlji, nekaj po zraku, predvsem tam gre po zraku, kjer je državna cesta. Pač, šalabajzerji niso plačali, da bi prekopali to cesto, raje so naredili drog in šli po zraku.


Sej ti veš da DRSC ne dovoli prekopavanja ceste in ni fora v kešu ali šalabajzarstvu? Že za izvedbo podbijanja je cela kolobocija s pridobitvijo soglasja pol pa še ali se tudi splača za par ljudi pripeljat vrtalno garnituro...


No, da ti povem. Sem se pozanimal o tem, med drugim tudi na DRSC. Oni so imeli naročeno zaporo državne ceste, katero so tudi plačali. Skopali so pol ceste, naredili jašek. Potem so pa ugotovili, da jim ne bo zneslo v enem dnevu, so cesto zakrpali, jašek je ostal prazen in so postavili štango.

Morali bi plačati še en dan, da bi vse naredili, pa niso. Linija najmanjšega odpora, čim ceneje. Tudi po občinskih cestah niso šli, kjer so imeli vsa dovoljenja, so raje šli po travi/makedamu, zadaj, za bajtami, ne pa po obstoječi trasi bakra. Kvadrati asfvalta stanejo. Ne vem, meni logika ni jasna.

Da ne omenjam, da se niso držali enega roba ceste, pač pa so švigali levo in desno, da so privarčevali na metrih in na odcepih. Medtem potrgali vodo, javno razsvetljavo in tudi bakrene parice.

Če to ni šlabajz in škrtarjenje do daske, ter iti po liniji najmanjšega odpora, potem ne vem kaj je.

Izdelava priključkov je šele zanimiva. Delajo tam, kjer dobijo naročilnico. Začnejo pri hišni številki 3,gredo na 12,nato na 56,se vrnejo na 4,odidejo na 77... Selitve stojev, ekipe, materiala, gradbišča... Vsak pameten gre od 1 do n, oziroma od začetka do konca. Vendar tako je. Živo sranje,očitno ne prenorejo pametnega človeka, niti ne nekoga z zdravim razumom. Pa da ne omenjam, zasipali so z izkopanim meterialom, sedaj se vse poseda in pogreza. Nobenega osnovnega upoštevanja dobre gradbene in inženirske prakse.

ziga1990 ::

evo in dobili smo optiko od T-2 in že imamo problem jih bom poklical:

namesto 300/50 imamo samo 100/50
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

6151 ::

če imaš prek telekomovega gpona več ne pričakuj.

kalorijagr ::

ziga1990 je izjavil:

evo in dobili smo optiko od T-2 in že imamo problem jih bom poklical:

namesto 300/50 imamo samo 100/50



Najprej preveri na kablu in z napravo, ki ima 1gbps mrežno kartico. Če si na gponu pa je tvoja hitrost DO 300/50.

ziga1990 ::

kalorijagr je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

evo in dobili smo optiko od T-2 in že imamo problem jih bom poklical:

namesto 300/50 imamo samo 100/50



Najprej preveri na kablu in z napravo, ki ima 1gbps mrežno kartico. Če si na gponu pa je tvoja hitrost DO 300/50.


smo rešili je bil defekten utp kabel
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
««
205 / 236
»»