» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
204 / 236
»»

lojz123 ::

Bil prej na T2 sedaj telekom pri običajni uporabi v SLO nisem občutil razlik
V tujini pa T2 katastrofa večino dneva telefona ni bilo mogoče uporabljati.
Da o brezičnem internetu ki ga tržijo pa ne bi izgubljav besed, da mi upajo priklopijo tako sr..je
kot oranžni dijamant za 50EUR na mesec !!!!

Veron ::

Zanimive težave imaš. Mama ima T2 mobilno in nikakršnih težav z dosegljivostjo. Ker njo internet niti ne zanima (ne uporablja), ji pomanjkanje LTE niti ne moti (ne loči vrste signala).

lojz123 ::

Ne vem če govoriva o isti zadevi T2 to trži kot brezžično optiko internet do 40M ter HD TV.

Veron ::

Ups, ni ista zadeva :)

Nisem vedel, da obstaja "brezžična optika"

lojz123 ::

Seveda to ni optika se pa lepo sliši. Da jim ni treba plačevat telekomu parice (predvidevam), postavijo anteno z kakšnimi 2km dosega (predvidevam) na streho pa dobiš majhno anteno. Stvar deluje dokler ni preveč uporabnikov ko pa jih je preveč kot mojem primeru pa ti HD TV po 14 dneh enostavno odklopijo,v večernih urah ko vsi prižgejo TV pa pade hitrost interneta tudi pod 1M običajna TV pa se zatika izgublja zvok itd. Servis povpravlja pa nima kaj popraviti edino položnica za paket oranžni diamant prispe vedno z polno hitrostjo.

MrStein ::

In tudi bo, če jo pridno plačuješ.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Veron je izjavil:

Zanimive težave imaš. Mama ima T2 mobilno in nikakršnih težav z dosegljivostjo. Ker njo internet niti ne zanima (ne uporablja), ji pomanjkanje LTE niti ne moti (ne loči vrste signala).


Tvoja mama ima najbrž samo 2G, torej je stalno v telekom omrežju in nima nekih težav.

Veron ::

Omrežje je nastavljeno na Auto. Ko je v službi (LJ) ima T2 3G, ko je doma ima Mobitel LTE. Ampak vseeno, interneta praktično ne uporablja (mesečna poraba je ponavadi okol 20mb).

starfotr ::

T-2 mobilna telefonija je za nezahtevne. In tvoja mama je prav to. Nezahtevna uporabnica, ki sploh ne opazi, da nekaj ne dela, ker skoraj nič ne rabi telefona.

Jaz v bistvu ne vidim neke res uporabne in tehtne razlage, da bi nekomu priporočal njihovo mobilno telefonijo. Ok, če jo že ima in če ni težav in če tako uporabniku ustreza, potem pač najbolje, da se pusti tako kot je.

Spajky ::

lojz123 je izjavil:

Seveda to ni optika se pa lepo sliši. ... edino položnica za paket oranžni diamant prispe vedno z polno hitrostjo.
:)) :)) :)) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

6151 ::

V Sloveniji deluje super, v tujini pa mi nikoli ni delal prenos podatkov. Za nezahtevne je pa super. Ampak je bob/izi še boljši.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Miha 333 ::

MrStein je izjavil:

In tudi bo, če jo pridno plačuješ.

Reklamacije, vezane na kakovost storitev, vse zavrnejo (lastne izkušnje). Imajo v splošnih pogojih klavzulo, da oglaševane hitrosti pomenijo najvišje možne hitrosti in da so dejanske hitrosti odvisne med drugim od tehničnih pogojev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

MrStein ::

Ja pol pa plačuj. Izbira je tvoja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

Miha 333 je izjavil:

MrStein je izjavil:

In tudi bo, če jo pridno plačuješ.

Reklamacije, vezane na kakovost storitev, vse zavrnejo (lastne izkušnje). Imajo v splošnih pogojih klavzulo, da oglaševane hitrosti pomenijo najvišje možne hitrosti in da so dejanske hitrosti odvisne med drugim od tehničnih pogojev.

Ampak se moraš tudi znati pritoževati oz. reklamirati.

Če je neka storitev prodajana kot 'v idealnem primeru 100Mbps', ti potem ne morejo v povprečju dostavljati 10Mbps. NO WAY - ne glede na klavzule. V takem primeru ti morajo dat v podpis, da se strinjaš, da boš imel samo 10Mbps (pod kakršnimi koli pogoji si se z njimi zmenil za to hitrost).
Zagotovo v pravu obstaja neka klasifikacija, do kakšne mere lahko dejanska storitev še odstopa od oglaševane. Bi bilo treba preveriti na AKOS-u.

Arzen28 ::

Kdo pa zadovolji zahtevne uporabnike? Razmisljam o menjavi operaterja in sicer komplet vse (net, tv, ter 2 mobilni vse na enega. Trenutno imamo T2, en mobi na a1 (super vse), drug mobi na telekom (nismo zadovoljni).

Mikrohard ::

Odvisno od tega, kaj ti je najbolj pomembno. Zakaj na Telekom mobilni niste zadovoljni? Iz tehničnega vidika? To bo na T-2 kvečjem slabše. Ali samo zaradi podražitev? Koliko ti je pomemben TV? Ta bo na A1 slabši od T-2. Itd itd... popolnega operaterja ni.

lojz123 ::

Na parici kjer sem trenutno (Telekom) je v pogodbi definirana najvišja in najnižja hitrost
Pri T2 pa je bila samo najvišja, po pritožbah pa so mi postavili ultimat naj se strinjam z obstoječim
stanjem lahko me preklopijo na paket Start če se mi zdi predrago ali pa spokam k drugemu ponudniku nič kaj poslovno od njih.

MrStein ::

Če kabel ne nese več, potem ne morejo nič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lojz123 ::

Kakšen kabel?? prenos podatkov je po zraku!!!

MrStein ::

V prejšnjem sporočilu si omenjal parico.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrNighthawk ::

Kakšna je kaj pokritost LTE signala in izkušnje z Brezčasnimi paketi?

Arzen28 ::

Mikrohard je izjavil:

Odvisno od tega, kaj ti je najbolj pomembno. Zakaj na Telekom mobilni niste zadovoljni? Iz tehničnega vidika? To bo na T-2 kvečjem slabše. Ali samo zaradi podražitev? Koliko ti je pomemben TV? Ta bo na A1 slabši od T-2. Itd itd... popolnega operaterja ni.

Ja saj to je tisto, T-2 še zdaj nima urejeno dober mobilni paket. Nisem zadovoljen zato, ker pokritost ni takšna kot je bila prej na simobil. Veliko sem na internetu in LTE mi veliko pomeni. Menjal bi operaterja, recimo A1 zaradi dobre mobilne pokritosti, a kot si že sam povedal - TV je pri njih baje slab. Bo treba še malce gledati kaj vzeti. :)

dominuspro ::

Arzen28 je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

Odvisno od tega, kaj ti je najbolj pomembno. Zakaj na Telekom mobilni niste zadovoljni? Iz tehničnega vidika? To bo na T-2 kvečjem slabše. Ali samo zaradi podražitev? Koliko ti je pomemben TV? Ta bo na A1 slabši od T-2. Itd itd... popolnega operaterja ni.

Ja saj to je tisto, T-2 še zdaj nima urejeno dober mobilni paket. Nisem zadovoljen zato, ker pokritost ni takšna kot je bila prej na simobil. Veliko sem na internetu in LTE mi veliko pomeni. Menjal bi operaterja, recimo A1 zaradi dobre mobilne pokritosti, a kot si že sam povedal - TV je pri njih baje slab. Bo treba še malce gledati kaj vzeti. :)


Jst imam ročno izbrano mobitel omrežje. Hitrost LTE je sicer s tem omejena(sem pozabil na koliko), je pa dovolj dobro zame. Sitnosti imam edino v tujini, ko je treba preklopiti izbiro omrežja iz ročno na samodejno in včasih tudi roaming mode iz 2 na 1.

cortez ::

T-2 s 01/09/2018 dviguje hitrost paketov....T4 Start na optiki iz 5MB/5MB na 10MB/10MB itd....

MrStein ::

Vir?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrNighthawk ::

cortez je izjavil:

T-2 s 01/09/2018 dviguje hitrost paketov....T4 Start na optiki iz 5MB/5MB na 10MB/10MB itd....


Si ravno ogledujem ponudbo. Ampak cenovno ne pridejo blizu Telemachu npr. za moje pojme jih samo še optika "rešuje".

modelno1 ::

Edini vir, ki sem ga našel je t-2.rula.net. Očitno gre za akcijo na Oranžnih paketih, glede na screenshote višajo hitrosti samo na paketu Oranžni start (na 10/10), ostali že sedaj ponujajo enake hitrosti.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

cortez ::

scipascapa ::

recimo želiš ta novi paket, pa ti vsiljujejo navadno telefonijo.

telemacha pa v kranju takorekoč ni, vsaj na planini....ali pa jaz kaj ne vem?

SumTingWong ::

Preberi še enkrat. Lahko stacionarno in mobilno ali 2x SIM kartica. ČE se ti pa gre samo za internet, vzameš 10/10 Mbps za 23,99 €. Zakaj tako intenzivno iščeš probleme? Tudi v Gearbest temi in drugje.

Matej_K ::

Pri T-2 imam paket T2 NET+MOBIL kjer za 29€ dobim internet (FTTH do 50/10 Mbit/s) in eno mobilno številko (neomejene klice v vsa slovenska mobilna in stacionarna omrežja, neomejeno število SMS in MMS sporočil ter kar 10 GB prenosa podatkov.)

Paket mi je super, vendar mi je sedaj poteklo 24 mesečno obdobje. Nevem kakšno ceno mi bodo sedaj ponudli? Kakšen popust ob sokratni vezavi?

Je kdo zasledil kaj podobno ugodnega pri konkurenci.
Sam ne najdem. Hvala za pomoč
... .. .

MrNighthawk ::

Matej_K je izjavil:

Pri T-2 imam paket T2 NET+MOBIL kjer za 29€ dobim internet (FTTH do 50/10 Mbit/s) in eno mobilno številko (neomejene klice v vsa slovenska mobilna in stacionarna omrežja, neomejeno število SMS in MMS sporočil ter kar 10 GB prenosa podatkov.)

Paket mi je super, vendar mi je sedaj poteklo 24 mesečno obdobje. Nevem kakšno ceno mi bodo sedaj ponudli? Kakšen popust ob sokratni vezavi?

Je kdo zasledil kaj podobno ugodnega pri konkurenci.
Sam ne najdem. Hvala za pomoč


Kako je bilo z LTE signalom?
Telemach ima ugodno ponudbo (vsaj za prvo leto) ampak je internet upload bolj švoh. 150/5

Matej_K ::

Sem konstantno na mobitel omrežju (se mi zdi)...Imam pa od treh mescov nazaj - do danes probleme, dostikrat kjub povezavi internet ne dela.
Imam pa Xiaomi Redmi 3S, brez B20 banda...po večih lokacijah po LJ, včasih letalski način on/off pomaga. Pa ne vedno.

Nevem ali naj sumim ta B2O signal, ali so kaj spreminjali??
Ko dela, mi je LTE dovolj hiter in stabilen. Nemorem oceniti, kaj imam sedaj problem. Ali je T2 ali Xiaomi.
... .. .

cortez ::

@Matej_K

A si jim poslal kakšen mejl, kaj ti ponujajo naprej, glede da si pri njih že XY let itd. ?

Mogoče sprememba naročnika (če je to mogoče) in spet vezava...
#

Matej_K ::

Sem dve leti pri njih..prvič bom podaljšal...sem prvo tu povprašal, da vidim če se je kdo isto spraševal. Danes grem drugače v poslovalnico.

Imajo ob podaljšanju individualne popuste? Ali velja naprimer: za vezavo 24 mescov mi bodo za 3 mesce dali -25%?
... .. .

greatdrakon ::

Matej_K je izjavil:

Sem dve leti pri njih..prvič bom podaljšal...sem prvo tu povprašal, da vidim če se je kdo isto spraševal. Danes grem drugače v poslovalnico.

Imajo ob podaljšanju individualne popuste? Ali velja naprimer: za vezavo 24 mescov mi bodo za 3 mesce dali -25%?


meni so ponudili "akcijskih" 20% za prvo leto (novi naročniki dobijo pa 25%)...govorim za paket mobitel + net za novo vezavo 24 mesecev (kjer lahko oni spreminjajo pogoje, lih kakor se jim zljubi).

sem rekel hvala lepa in zamenjal ponudnika mobilne telefonije. v kratkem bom verjetno zamenjal tudi internet (paket pri skyline 50/50 je 27 evrov, pri t2 pa 42 evrov)... sploh na individualnih paketih interneta niso konkurenčni - kaj mi bo 100/10, nekateri imamo več vpn povezav in rabimo tudi upload...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Matej_K je izjavil:


Paket mi je super, vendar mi je sedaj poteklo 24 mesečno obdobje. Nevem kakšno ceno mi bodo sedaj ponudli? Kakšen popust ob sokratni vezavi?

Ko poteče akcija, začne veljati redna cena, ki 38,99 EUR/mesec.
Za novi aneks pa ne vem, če ponujajo starim uporabnikom.

Je kdo zasledil kaj podobno ugodnega pri konkurenci.

Iščem že več let, pa ne najdem. Verjetno ni. Če pa, se priporočam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SumTingWong ::

Dobil boš 12 mesecev 20% popust ob 2-letni vezavi.

Matej_K ::

Ok potem imam v dveh letih povprečno račun cca 35€. Ok vzamem Bob 8€... Dobim kje podoben net za 27€.
Telekom, telemach, daleč dražji...

Kot kaže bo kar T2 tudi naprej. Je še vedno bolj ugoden.
... .. .

MrNighthawk ::

Matej_K je izjavil:

Ok potem imam v dveh letih povprečno račun cca 35€. Ok vzamem Bob 8€... Dobim kje podoben net za 27€.
Telekom, telemach, daleč dražji...

Kot kaže bo kar T2 tudi naprej. Je še vedno bolj ugoden.


Se strinjam. Poleg tega ima dobro hitrost interneta. Sem prešaltal na Oranžni Diamant. Mogoče v pol leta še mobilno tja preselim.

Arzen28 ::

MrNighthawk je izjavil:

Matej_K je izjavil:

Ok potem imam v dveh letih povprečno račun cca 35€. Ok vzamem Bob 8€... Dobim kje podoben net za 27€.
Telekom, telemach, daleč dražji...

Kot kaže bo kar T2 tudi naprej. Je še vedno bolj ugoden.


Se strinjam. Poleg tega ima dobro hitrost interneta. Sem prešaltal na Oranžni Diamant. Mogoče v pol leta še mobilno tja preselim.

Ne priporočam, se da veliko še prebrat o tem da so nezadovoljni z mobilno pri t2, predvsem ce uporabljas LTE.

morosito ::

zakaj na vdsl mi je recimo do danes g.inp delal in je bil na "on" in sem imel 80/15 hitrost....zdaj pa je na "off" in padla hitrost na 30/5 ? ma kako si lahko drznejo mi tikat tako mojo povezavo?

MrStein ::

Arzen28 je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:


Se strinjam. Poleg tega ima dobro hitrost interneta. Sem prešaltal na Oranžni Diamant. Mogoče v pol leta še mobilno tja preselim.

Ne priporočam, se da veliko še prebrat o tem da so nezadovoljni z mobilno pri t2, predvsem ce uporabljas LTE.

Pa v tujini ful nagaja.
Ravno te dni znanec v EU pojamra, da telefon ne dela. Na blef svetujem, da prestavi iz Roaming 1 v Roaming 2 in , čudež, začne delovati.
Pred meseci tudi po EU ni delal (ali je dela na pol, le SMS, ali le klici, ali le prejeti klici , odhajajoči pa ne, se ne spomnim več, v glavnem skoz problemi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kalorijagr ::

Punci enako ni delalo, dokler ni uporabila te zadeve Roaming 1 in Roaming 2. Kaj je sploh fora tega, zakaj drugje to ni potrebno delati?

MrStein ::

Sumim, da je eno za pogodbe s T-2, drugo pa za pogodbe (tujih operaterjev) s Telekomom.

Da se uporabnik leta 2018 mora s tem ukvarjati, pa res...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Veron ::

Sej lahko nastaviš Roaming Auto

MrStein ::

Če ti ponudi to opcijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

quadro933 ::

leta 2018 se res ne bi smel ukvarjati s tem.

Arzen28 ::

Ce bi T-2 imel telefonijo na ravni telekoma ali a1, bi vzel takoj komplet paket ali ce bi a1 in telekom imela dobre tv, bi vzel pri njih komolet, tako moram pa v letu 2018 bit malo mesano ker noben ne nudi zadovoljivega celostnega paketa.

lojz123 ::

Arzen28 je izjavil:

Ce bi T-2 imel telefonijo na ravni telekoma ali a1, bi vzel takoj komplet paket ali ce bi a1 in telekom imela dobre tv, bi vzel pri njih komolet, tako moram pa v letu 2018 bit malo mesano ker noben ne nudi zadovoljivega celostnega paketa.

Bi lahko to trditev malo bolj definiral Arzen28. Bil prej na T2 kar nekaj let, sedaj sem pri telekomu pa kakšne razlike v TV ponudbi in kvaliteti ne opažam razen mogoče da so cene malekost višje, da vidim kaj sem spregledal.
««
204 / 236
»»