» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
191 / 236
»»

matobeli ::

A-ha. OK, bom nekako pohendlal 1 dan brez tega ruterja.

Oziroma, kaj pa naj iščem v nastavitvah za release IPja? Router je TP-Link TL-WR1043ND v2.1

smacker ::

Na začetni strani ("status") imaš v WAN razdelku gumb "relese".

matobeli ::

;((

tnx.

SeMiNeSanja ::

Lahko tudi v novi router vpišeš MAC naslov starega, pa bo stvar ravno tako delovala.

matobeli ::

Eh, sem kar rešil z ip release, je takoj delovalo.

MrStein ::

Kako dolgo traja, da odgovorijo na reklamacijo?
Sem dobil le avtomatski odgovor "bomo preverili", traja pa že več tednov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

Dajte uporabniki T-2 povedat kako ste zadovoljni z storitvijo znotraj Slovenije in znotraj Evropske Unije recimo? Kako je soliden roaming, kaj je treba kaj vedeti?

Modri dirkač ::

Nič posebnega, meni je do zdaj vedno vse povsod delalo.
Everybody lies!

Egidij88 ::

Meni so tipsoni brez vedenja zbili iz 20/10 na 10/1, ko sem poštekal sem jih poklical. Pribije tip, da ja to je zato ker drugače prihaja do napak pri TV, kockira sliko itd...da lahko nastavi tudi nazaj na 20/10 bp... mislim kaj se gre ta folk, ob naslednji takšni fori bom jaz lepo povedal, da bom plačal toliko, kot dobim od njih.

scipascapa ::

ja modri dirkač, verjetno gostuješ na telekomu? moram na a1 prej plačati vezavo do konca, preden dam prenos na t-2?

Nov telefon si lahko kupite: 23.02.2018
če pa ga želite takoj, morate doplačati: 37,90 EUR

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

Če nimaš tole v sklopu kakšnega paketa, potem je bolje, da greš na hot.
Everybody lies!

scipascapa ::

ne tole je samo vezava zaradi telefona.

MrStein ::

scipascapa je izjavil:

moram na a1 prej plačati vezavo do konca, preden dam prenos na t-2?

Prenos številke lahko narediš kadarkoli.

scipascapa je izjavil:

Dajte uporabniki T-2 povedat kako ste zadovoljni z storitvijo znotraj Slovenije in znotraj Evropske Unije recimo? Kako je soliden roaming, kaj je treba kaj vedeti?

A to misliš mobilno telefonijo?
Meni je kar čudno delovalo.
Večkrat nedosegljiv, kljub signalu.
Večkrat se tudi dogaja, da ko kličem znanca (iz telekomove SIM), ki ima isto T-2, nekajkrat pozvoni (jaz slišim tuu-tuu, kaj on sliši ne vem), potem pa javi "oprostite, vašega klica ni mogoče izvesti".
To se pogaja kar pogosto, lahko bi rekel, redno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

konspirator ::

Egidij88 je izjavil:

Meni so tipsoni brez vedenja zbili iz 20/10 na 10/1, ko sem poštekal sem jih poklical. Pribije tip, da ja to je zato ker drugače prihaja do napak pri TV, kockira sliko itd...da lahko nastavi tudi nazaj na 20/10 bp... mislim kaj se gre ta folk, ob naslednji takšni fori bom jaz lepo povedal, da bom plačal toliko, kot dobim od njih.

To so naredili iz čiste zlobe in dolgočasja...

Ehhm.

Niso.

Si jih prej kaj klical, da tv kocka ?

Hitrosti so DO (če nisi ravno na ftth).
--

marS ::

V EU se mi večkrat pojavi težava da se mi T-2 sploh ne priklopi. Potem moram menjat roaming z 1 na dva in ročno reštartat tlf. Glede na to da mi to dela na vseh do sedajšnjih telefonih mislim da ni problem v tlf ampak v T-2. Ali pa v sim?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

DjTonic ::

Možno tudi, če imaš kakšno staro sim. Nove serije sim so precej boljše.

srus ::

marS je izjavil:

V EU se mi večkrat pojavi težava da se mi T-2 sploh ne priklopi. Potem moram menjat roaming z 1 na dva in ročno reštartat tlf. Glede na to da mi to dela na vseh do sedajšnjih telefonih mislim da ni problem v tlf ampak v T-2. Ali pa v sim?


Pri meni podobno. Roaming v Evropi mi deluje bp, v Severni Ameriki moram nastaviti roaming2 in ročno izbrati operaterja.

MrStein ::

konspirator je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Meni so tipsoni brez vedenja zbili iz 20/10 na 10/1, ko sem poštekal sem jih poklical. Pribije tip, da ja to je zato ker drugače prihaja do napak pri TV, kockira sliko itd...da lahko nastavi tudi nazaj na 20/10 bp... mislim kaj se gre ta folk, ob naslednji takšni fori bom jaz lepo povedal, da bom plačal toliko, kot dobim od njih.

To so naredili iz čiste zlobe in dolgočasja...

Ehhm.

Niso.

Si jih prej kaj klical, da tv kocka ?

Hitrosti so DO (če nisi ravno na ftth).

Meni so pred leti tudi zmanjšali hitrost (med neko "nadgradnjo").
Sem klical, so rekli, da je višja hitrost "manj stabilna", sem rekel, naj dajo vseeno nazaj, in od takrat je spet lepo vse delovalo kot prej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Še komu VDSL crknil?
(Maribor)

V obvestilih je le ironičen:
Nenapovedana prekinitev: od 7. 6. 2017 01:00 do 7. 6. 2017 04:00

Ah, samo ruter moj crknil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

anketar ::

sheeeeeeeeeeit, obstoječi uporabniki, kljub preteku vezave ne dobimo ugodnosti 25% prvo leto, če gremo na večji paket z nov 2-letno vezavo, schade

a se pr telesmehu dobi, kej več za 55-60 ojrov?

6151 ::

Če maš optiko raje pojdi na telekom oz ostani na t2, telesmeh je sranje
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

scipascapa ::

Anketar: piši jim na e-mail pa malo zatežiš. Jaz sem dobil.

Dami ::

Jaz sem šel lani na večji paket in se vezal za 2 leti in sem dobil 50% popust za 3 mesece.

Druga zadeva: imam tudi brezčasni mini paket in sem ugotovil, da ne dobim potrditvenega smsa za steam. Kup drugih stvari dela bp (google, microsoft...). Na drug telefon (telekom) pride takoj. In ni razlike ali sem na t2 omrezju ali roaming na telekomu, tudi blokirano nimam nič. Že tak mobilna telefonija ni konkurenčna ostalim, če pa še delat ne misli, pol pa res nima smisla vztrajat.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MrStein ::

Je še komu na novi SIM bila vklopljena preusmeritev na neko XY številko? (nedosegljivo, če jo kličeš)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Se v Mariboru polaga optika te dni?
Reklama je sicer od Telekoma, ampak vod bi naj bil na voljo tudi ostalim ponudnikom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bakunin ::

MrStein je izjavil:

Se v Mariboru polaga optika te dni?


naj bi po MB pobrezje - istrska ter veljka vlahovica..

fl0w ::

Celo Pobrezje od Ceste XIV. Divizije do Strazuna je polozeno z telekomovo optiko. ;)
V Mariboru je telekom optika polozena od Obcine Maribor do Ljudskega vrta. Se letos pa se bo gradilo od Ljudskega vrta do Kamnice.
Woop-woop! That's the sound of da police!

Sc0ut ::

Se kdo spomni ce je pri narocilu t2 optike podpisal da odjavlja telekom pptiko? Imam ze obe napelkavi ze od prej v stanovannju. Sem gledal to kaj sem podpisal zdaj pri t2 in nikjer nismo rekli nic na twmo odjave telekoma.

Punci so namrec na telekomu ta teden rekli da bo odjavo paketa modri ze uredil t2 in da bomo mogli placat prekinitev. To razumem da bom placal tisti mali preostanek ker sem bil vezan pri telekomu, ni mi pa jasno zakaj bi t2 odjavljal telekom optiko in zakaj bi placal prekinitev pogodbe, saj bo telekom podrazil pakete in lahko odstopim brez stroska.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

predi ::

fl0w je izjavil:

Celo Pobrezje od Ceste XIV. Divizije do Strazuna je polozeno z telekomovo optiko. ;)


Meni ni jasna tale njihova logika izogibanja blokovskim naseljem. Če bi samo Greenwich pokrili, bi pridobili n-krat več uporabnikov. Te pa grejo raje v bajte vleč. Pa kaj je ta upraviteljska mafija res tako močna, da se nas tako ogibajo?

fl0w ::

Problem so predvsem stanovalci, ki ne dajo soglasij za izvedbo nadometnih kanalov po skupnem prostoru (hodnik in klet). Pac si Mariborcani ne zelijo napredka.
Woop-woop! That's the sound of da police!

...:TOMI:... ::

Po blokih ne delajo, ker je veliko vlaken neuporabljenih. Ljudem zadoatuje kabelska, VDSL ipd. Raje gredo delat na podeželje, ker je vsaj omrežje zasedeno skoraj 100 %, ker drugega ni.
Tomi

predi ::

fl0w je izjavil:

Problem so predvsem stanovalci, ki ne dajo soglasij za izvedbo nadometnih kanalov po skupnem prostoru (hodnik in klet). Pac si Mariborcani ne zelijo napredka.


To se da ljudem vse lepo razložit, samo čas si je treba vzet pa se osebno oglasit, kar je, glede na potencialni izkupiček, minimalen vložek. Če jim rečeš, da si bodo s soglasjem takoj dvignili ceno stanovanj, tudi omam in dedekom potegne. Samo kaj, ko bi se bilo treba komu pretegnit in naredit kaj več kot sprintat nek generičen tekst in ga razposlat okoli. Pri nas so imeli pred desetimi leti možnost dati soglasje, pa niso, ker jim pač ni nihče razložil za kaj se gre. Kaj sploh pričakujejo od ljudi, ki so jih že neštetokrat poprej nategnili zaradi nevednosti?

...:TOMI:... ::

Telekom enostavno ne jebe 5 %, če nekdo ne pusti prekopat ali noče imeti, gredo naprej. Tudi vse tiste, ki niso na telekomu, enostavno preskočijo, pa čeprav bi dobili več denarja, ker je najem optike dražji od bakra pa še namesto, da bi vse spravili dol z bakra in imeli za vzdrževanje samo 1 infrastrukturo, namesto dveh...
Tomi

SeMiNeSanja ::

Pozabljaš, da 'prepričevanje' tudi stane. Kogarkoli boš poslal na teren, da bo prepričeval ljudi, da naj za boga pustijo prekopati cel vrt, da bodo oni položili tiste steklene kocine v zemljo, to ne bo delal pro bono. Moraš mu dati za plačo, potne stroške,....

In ko končno uspeš nekoga prepričati, od njega nimaš čisto nič več dobička, kot od tisteg, ki je sam od sebe prišel do poslovalnice in na kolenih prosjačil, da naj mu za boga milega že enkrat napeljejo tisto opevano optiko.

Glede na to, da je slednjih več kot dovolj, se verjetno kot komercialno podjetje ne boš ukvarjal s tistimi, ki bi jih moral siliti v lastno srečo ampak s tistimi, ki te prosjačijo in s katerimi nimaš dodatnih stroškov.

...:TOMI:... ::

Prosjačenje ne pomaga. Dokler se nekomu ne dvigne, da bodo delali neko naselje...
Tomi

SeMiNeSanja ::

...:TOMI:... je izjavil:

Prosjačenje ne pomaga. Dokler se nekomu ne dvigne, da bodo delali neko naselje...

Prosjačenje posameznika zagotovo ne. Če pa prosjači 90%+ ljudi v naselju, pa zadeva že čisto drugače izgleda.

dunda ::

Tudi v Kamniku je podobno, kot ste napisali ... so predeli, kjer so pred desetletji telefonski kabel porinili v tla in do sedaj je bilo to to.
Sedaj pa bi za optiko morali zamenjati kabel, pa ga ni junaka, ki bi imel voljo zbirati soglasja in se prepirati z ljudmi. Mnogim je povsem mar za optiko, ima lepo urejeno dvorišče ali sadovnjak in mu na misel ne pride, da bi podiral drevo. V sosednji ulici pa recimo optika je.
Pri nas na vasi zraven je malo drugače - omrežje je bilo polno obremenjeno, zamenjali so kablovje, ki je po zraku (v ceveh je samo iz Kamnika do vasi) in vse je bilo urejeno res hitro. Še aprila so zbirali soglasja, sedajle uporabljam optiko. Hvala Telekom.
https://www.kacnje.eu

miko22 ::

Meni ni jasno zakaj rabijo soglasja?!
Naj pač zamenjajo baker z optiko. Napredek. Nimajo tu kaj soglašat. Kot da bi elektro prosil za soglasje zamenjave dotrajanih kablov. Pridejo in naredijo. Ponavadi še ne obvestijo.

donvito ::

Ko boš imel svojo hišo in bo nekdo hotel prekopati čez tvoje dvorišče ali vrt, boš pa hitro vedel, da je potrebno soglasje. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

konspirator ::

miko22 je izjavil:

Meni ni jasno zakaj rabijo soglasja?!
Naj pač zamenjajo baker z optiko. Napredek. Nimajo tu kaj soglašat. Kot da bi elektro prosil za soglasje zamenjave dotrajanih kablov. Pridejo in naredijo. Ponavadi še ne obvestijo.

Soglasje/služnost [1] zato, ker so v starih časih (ex sfrj) ljudje sami izkopali po svoji parceli jarek za baker telefonijo, PTT (Telekom) ga je samo položil in takrat se [1] sploh ni delalo.
--

Zgodovina sprememb…

Koko007 ::

Kako je z tem mobilnim paketom brezčasni l? Kaj pa če nimam t2 mobilnega signala doma? A morem plačat gostovanje pri telekomu slovenije? A lahko koristim tudi neomejen prenos podatkov ko(če lahko) v omrežju telekoma slo brez doplačila?

MrStein ::

Če ni T-2 signala se poveže na Telekomov.
Ni razlike za uporabnika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Koko007 ::

Kaj pa omjitev hitrosti?

MrStein ::

To pa ne bi vedel.
Ima T-2 sploh kake omejitve hitrosti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Koko007 ::

Ne mislim ko gostuješ pri ts? Telemach ima recimo takrat 4/1

Mare2 ::

Npr pri paketu Brezčasni L imaš 20 DL / 5 UL v enem ali drugem omrežju. Sem ravnokar preveril na T-2. Torej gre za enake možnosti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Koko007 ::

"1Do mesečne porabe 10 GB v T-2 omrežju oziroma omrežju ponudnika nacionalnega gostovanja se hitrost prenosa podatkov ne omejuje. V primeru, da naročnik v obračunskem obdobju doseže porabo 10 GB, bo T-2 naročnika obvestil o doseženi količini in mu zmanjšal hitrost prenosa podatkov na 64/64 Kbit/s. V naslednjem obračunskem obdobju se ponovno vzpostavi običajna hitrost prenosa podatkov"

Mare2 ::

IQ veverička dobro si to skopiral. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Koko007 ::

Torej je v praksi med paketom brezčasni m in l razlika samo v tem da ko presežež 10gb prim enem plačaš, pri drugem pa maš zastonj na 64kbit/s... torej praktično isto sranje.

Sem že mislil da sem našel nekaj ki ima več kot 15 gb na polni hitrosti pa sem se zmotil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

MrStein ::

Presežek se računa po 10 centov na MB, če prav vidim?

A1 ima 1 cent na MB! (vsaj v nekaterih paketih)

V tujini celo 2 centa (v večini držav, ne vseh) !!! Aha, to sicer velja le za paket Tripster.

Še Telekom ima po 2 centa na MB. (vsaj v paketu "Brezskrbni B")

Hmm.. hmm...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
191 / 236
»»