» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
167 / 234
»»

stojko1 ::

stojko

Tilen ::

če ne bo šlo,pa čez 5 let še enkrat v prisilko
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Hevidi ::

Evo, osvežena ponudba T-2!
http://www.t-2.net/novice/2011/09/nizje...

Dodatne mobilne ugodneje pri T3 in T4:
http://www.t-2.net/ponudba/akcije-nagra...

Pa še nov "upokojenski" paket:
http://www.t-2.net/novice/2011/09/nov-p...
PER ASPERA AD ASTRA

l0g1t3ch ::

Naj mi kdo prosim pove razliko med paketi T4, T4 DECT in T4 Mobile. Zanima me verzija z 10/10 optiko
Če prav razumem je tkole.

V vseh paketih imaš v osnovi internet (moja izbira je optika 10/10), potem imaš en telefonski priključek, en "tv priključek" in pa eno sim kartico.

Rzlike pa so:
- T4, dobiš nek osnovni ip telefon ali vmesnik za priklop isdn oz. analognega telefona
- T4 DECT, dobiš en brezžični telefon in pa vezat se moreš za 12 mesecev
- T4 Mobile, dobiš nek osnovni ip telefon ali vmesnik za priklop isdn oz. analognega telefona, ter dobiš še mobitel po subvencionirani ceni. Vse to seveda ob vezavi za 24 mesecev

Je to prav oz. sem še kaj sfalil ?

ducky ::

Mene zanima, kaka je kaj kakovost slike in delovanje preko VDSL pri T-2?
Namreč, doma imamo kabelsko TV, kjer je slika za moje pojme dobra in se hitro preklaplja med programi. (TV je pa navaden CRT) Zanima, če oz. koliko slabša slika bi bila preko VDSL in če pride do velike upošasnitve pri preklapljanju med kanali, ker v preteklosti sem slišal veliko pritožb čez kakovost slike oz. samo delovanje.

Saj verjetno je blo že kaj napisanega o tem, sa je preveč strani, da bi šel vsega brat..


@ l0g1t3ch
mislim, da si zadel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ducky ()

Saso_C ::

Vse je zelo odvisno od linije.

Drugače pa meni na optiki zelo hitro menja programe, seveda preko STBja. Novi LCDji se zelo počasi premikajo po kanalih (no vsaj moj LG), tako da je preko STBja videti kot da leti.

kitl76 ::

Slika je boljša ali pa enaka kablski. Programi se preklapljajo tekoče tuki nima veze kakšno linijo imaš bolj je važno ker STB imaš. Motorola 1003HD je zakon. Tiste pritožbe iz preteklosti so laž ali pa rezultat slabe linije. Sam sem pri T2 že 6 let in dela vse BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

Vanadium ::

Pri t-2 od prvih dneh (stb sploh se niso meli nekega vmesnika), ko sem bil na VDSL je delalo z en ku**c ker je bila linija zanič do bloka in tu niso oni nič krivi, zdej smo pa na optiki ene 4-5 leto in dela vrhunsko. Niti ena težava od takrat naprej. nevem če je vse skup 2x padlo dol odkar smo na optiki. Amino pa zadovoljivo hitro preklapla tako, da ni nobene sile.

MrStein ::

Koliko je to "zadovoljivo hitro" v sekundah?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

marS ::

pr meni sekunda.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

MrStein ::

V sekundi ti T-2 preklopi, ali je sekunda zate dovolj hitro?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roCkY ::

Kdor to vpraša rabi vsaj 17 preklopov v sekundi.

trnvpeti ::

T-2 je/bo pa malo "podrazil". V oklepajih zato, ker se temu ne rece podrazitev, ampak , da so prevetrili programske sheme.
Pac sportnikom bodo iz M ukinili par programov, in bodo morali preiti na L.
To jih bo dodatno prislo 3eur.

marS ::

prej sem imel kabelsko in preklapljal v sekundi, zdej mam T2(mislim da 4 leta) in preklapljam v sekundi...ne vidim nobene razlike, razen da je slika na T2 bolj ostra kot s kabla (nisem pa imel na kablu digitalne slike, seveda...>)...no kakorkoli, pri preklapljanju ne vidim nobene razlike pri časovnem zaostanku...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

leiito ::

T2 rules. Odkar gledam njih, se mi zdi, da so tudi novice nekako boljše (Real npr. je takoj izgubil). Kvantna mehanika na delu.

ducky ::

tak da pravite, da kakovost slika enaka kot na kablu ali celo boljša.. pol je kul to..

broken/link ::

sej če si kje blizu njihovih info točk, se lahko tam oglasiš, v vsaki info točki majo ogromno plazmo/LCD, pa se lahko na lastne oči prepričaš, kakšna je slika.

leiito ::

ja, samo na info točkah so vedno kakšne živali z veliko barvami in vse zgleda krasno, prideš pa domov je pa že nekaj o 2. svetovni vojni, ampak vseeno t2 rules.

marS ::

hja, ne vem no, jaz nisem nek profi da bi znal merit z instrumenti vse to. Pišem kar vidim. Je pa res da nisem videl npr. v isti sobi tudi ostale digitalneTV na enakem TVju da bi lahko tako primerjal.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

leiito ::

to ni slaba ideja. Če pa nimaš fensi aparata, bi lahko pa s pantone skalo zmeril kakšna je barva v štacuni, in če je potem ista doma.

l0g1t3ch ::

Če vzamem navadni T-4 paket, kakšen prenosni telefon rabim kupit, da ga bom lahko uporabljal namesto priloženega vrvičnega ?

Ali vzamem, nek SIP kompatibilen telefon pa bo delalo ali rajši vzamem kar nek isdn aparat in pa pretvornik pri t-2 ?

Trenutno imam siol in nek simensov prenosni aparat, ki je na silov modem povezan preko navadnega telefonskega kabla. Verjetno to pomeni da je trenutni telefon analogni oz. ISDN ?
Ga lahko uporabim na t-2 brez težav, če vzamem ustrezni prevornik ?

amigo_no1 ::

Za razjasnitev poglej na Telekomov račun, kjer ti piše kakšen paket telefonije imaš (pstn, isdn).

l0g1t3ch ::

Imam IP telefonijo, samo aparat pomoje ni IP telefon (glede na žico pač in tudi na modemu je vštekan v rj-11 vtičnico in ne v enega izmed štirih ethernet portov).

OmegaBlue ::

Pri t-2 imaš par možnosti, ali vzameš njihov IP telefon, svojega ne moreš imet (razen če ti kdo pove SIP username in pass), ali pa navaden PSTN/ISDN telefon in njihov pretvornik.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

OK, hvala.
Pa ima recimo telefon, ki je v DECT paketu kako prednost pred navadnim ISDN prenosnim telefonom za 30 do 40€ ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

OmegaBlue ::

Načeloma nobene, ne vem kateri točno model NEC IP telefona je a na koncu je to le telefon, tako kot ISDN aparat. Vmesnik se ti splača, če imaš doma že ISDN ali PSTN aparat (naprimer pri prehodu iz telekoma na T-2), drugače je popolnoma vseno če vzameš IP telefon.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Pri DECT se moraš vezat za 1 leto, plačuješ 3€/mesec več, potrebno bo potegnit utp kabel namesto sedanjega telefonskega,...

Torej očitno res ni nobene prednosti.

MrStein ::

Na PSTN ne moreš zavrniti klica.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Looooooka ::

Bolj hardwersko kot T-2 vprasanje...ampak ker sem ravno na T-2.Na PC-ju imam 2 mrezni...ena onboard ena PCI.
Mrezno imam povezano na switch...kamor imam povezani tudi 2 iptv prikljucka.Vse dela brez problema...dokler je racunalnik prizgan.
Ce ga ugasnem zacne tv freezat.Kot, da ne vem zgublja signal al pa da bi se vmes nek router vtaknu in mu dajal napacne dhcp informacije...v glavnem drek od dreka.Ko prizgem racunalnik nazaj TV spet dela brez problema.Tega problema NI ce je kabel vtaknjen v PCI mrezno.
Zdej pac ne uporabljam vec onboard mrezne ampak vseeno...se komu canja v cem bi bil catch?A bios kksne magic pakete posilja okol prek onboard mrezne ko je racunalnik ugasnjen al kaj? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Tr0n ::

Ima morda kdo tezave s povezavo na irc.arnes.si iz T2?

Od vceraj naprej vec ne dela.

[12:48:26] * Connecting to irc.arnes.si (6667)
[12:48:47] * Unable to connect to server (Connection timed out)
[12:48:50] * Connect retry #1 irc.arnes.si (6667)
[12:49:11] * Unable to connect to server (Connection timed out)

Na Arnesu pravijo, da ni tezava na njihovi strani (ne blokirajo subneta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

broken/link ::

iz T-2ja test pred 2minutama
povezuje se RES počasi, ampak dela :)

* [15:08:17] Looking up irc.arnes.si
* [15:08:17] Connecting to irc.arnes.si (193.2.1.34) port 6667...
* [15:08:57] Connected. Now logging in...
* [15:08:57] Please wait while we process your connection.
* [15:08:57] Welcome to the Internet Relay Network nick!real_name@ip_naslov.static.t-2.net
* [15:08:57] Your host is irc.arnes.si, running version 2.11.2p2
* [15:08:57] This server was created Thu Jul 29 2010 at 10:17:36 CEST irc.arnes.si 2.11.2p2

Tr0n ::

Potem pa ali samo iz mojega IPja, ali iz Mariborskega T-2.

broken/link ::

verjetno bo kar mariborski del t-2, ker ravnokar sm prosu kolega, naj mi pinga arnesov irc strežnik in ni šlo skozi. Vsi paketki so se izgubili, medtem kot sam v Lj pingam BP.

Nagi Bator ::

broken/link je izjavil:

verjetno bo kar mariborski del t-2, ker ravnokar sm prosu kolega, naj mi pinga arnesov irc strežnik in ni šlo skozi. Vsi paketki so se izgubili, medtem kot sam v Lj pingam BP.

Lih probal. Enak rezultat. (MB)

Tr0n ::

Zdaj meni spet dela. Probajte.

MrStein ::

Ponoči so neka vzdrževalna dela imeli v Mariboru (in še kje drugje).
Mogoče je to rešilo zadevo.

Z http://www.t-2.net/podpora/sistemska-ob... :

Vzdrževalna dela
Objavljeno : 07.10.2011 09:03:15
V sredo 12.10.2011 bodo potekala vzdrževalna dela na naslednjih kolokacijah: Cerklje, Škofja Loka trata, Maribor Tabor, Cerkno, Hrastnik, Dragomer, Škofja Loka mesto, Logatec, Maribor Radvanje, Maribor Pobrežje, Duplek, Idrija, Cerknica, Ig, Maribor Rotovž, Komenda, Kokrica, Maribor Tezno in Maribor Studenci. Med 00:01 in 06:00 uro bo prišlo do 5 minutne prekinitve delovanja storitev pri določenih naročnikih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tr0n ::

Baje so napacno preusmerili promet, vsaj tako so mi rekli na T-2. :)

DjTonic ::

T4 Optika 100/10 odslej za 33 EUR. Tisti, ki so pa imeli T4 Optiko 10/10 pa imajo sedaj 100/10 za enako ceno.

http://www.t-2.net/ceniki/paketna-ponud...

Tr0n ::

Mi cisto nic ne koristi. :(

PrimozBo ::

Od T-2 sem dobil isdn vmesnik Patton, ki pa me malo bega. Priključek na njem zgleda kot ethernet, namesto klasičnega RJ-11.
Pa me zanima če sedaj lahko brez nevarnosti vanj vklopim svoj isdn telefon, ki ima seveda RJ-11 priklop ?

Poleg tega si nisem predstavljal, da je isdn pretvornik tako velika škatla, ker se mi zdi, da pstn prevornik je pa že kar vgrajen v optičnem switchu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozBo ()

OmegaBlue ::

Ni vgrajen, in kar uštekaj. En priključek gre v optični switch, ga vidiš zadaj je izpostavljen, ostali so telefonski.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

PrimozBo ::

Ja ima 2 priključka eth in pa bri. Oba pa izgledata enako in imata 8 pinov.
Nevem zakaj ne morejo za telefon dat normalnega priklopa.

Valvoline ::

Men pa zanima ali ima T-2 in podobni operaterji kšno varijanto tv komunikatorja ki bi dekodiral vseh programov hkrati,tak da ima koaksijalni izhod kot ga ima kabelska tv?
Zelo mikavna tale ponudba trojček 100/10 za 33e,vendar me moti predvsem dejstvo uporaba tv komunikatorjev oz da ne moreš šaltat tv programov direkt na tvju. Na KTV mamo priklopljene 4 tvje,kar bi pr t2 pomenilo 4x komunikatorja. Če bi le bila varijanta tv komunikator z standardnim ktv izhodom še jutri takoj vzamem paket pr T2. Zdele mam predpotopnih 1mb pri amisu,za srfanje zadost,vendar će hočeš kšno HD vsebino dol potegnit pravi zajeb.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Siol na optiki in Telemach, reče se pa temu digitalna kabelska.

O.

Valvoline ::

Okapi je izjavil:

Siol na optiki in Telemach, reče se pa temu digitalna kabelska.

O.

In to dela kak? Al se uporablja komunikator ki ima analogni KTV singal na izhodu?

Okapi ::

Če nimaš televizorjev z DVB-C tunerjem, moraš imeti ravno tako "komunikator" za vsak tv, ampak za razliko od iptv imaš vedno vse kanale naenkrat na voljo.

O.

Valvoline ::

Zadeva bi bila precej enostavna,ponudnik kodira celotni KTV signal-spekter(celotni programski paket),uporabnik pa z pomočjo komunikatorja pa KTV signal dekodira,ter na izhodu dobiš celotni analogni KTV mux. Ne vem zakaj ni takšne opcije pri ponudnikih.Saj za optično povezavo je tole mala malica.
Fuck*em settop boxes.
xD
p.s. Od 4rih tvjev mislim da le en ima dvb-c

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

Zadeva bi bila precej enostavna,ponudnik kodira celotni KTV signal-spekter(celotni programski paket),uporabnik pa z pomočjo komunikatorja pa KTV signal dekodira,ter na izhodu dobiš celotni analogni KTV mux. Ne vem zakaj ni takšne opcije pri ponudnikih.

Seveda je. Telekom to ponuja pod imenom "kabelska TV", kar konec koncev to tudi je. S to razliko, da nimaš dekoderja za cel blok, ampak individualno iz optike v coax. To je poanta druge optične vrvice, ki jo dobiš v bivališče.

Okapi ::

Telekom to ponuja pod imenom "kabelska TV",
Samo nima nobenega "komunikatorja", ki bi vse digitalne kanale naenkrat pretvoril v analogne (če je to sploh mogoče). Na optični kabelski ima Siol 48 analognih in 100 digitalnih kanalov. Za digitalne potrebuješ DVB-C tuner.

O.

BlueRunner ::

Samo nima nobenega "komunikatorja", ki bi vse digitalne kanale naenkrat pretvoril v analogne (če je to sploh mogoče). Na optični kabelski ima Siol 48 analognih in 100 digitalnih kanalov. Za digitalne potrebuješ DVB-C tuner.

Huh? Zakaj bi pa pretvarjal DVB-C v analogno? Kje bi sploh dobil dovolj frekvenčnega prostora, da bi to zagotovil za vse potencialne kanale za DVB-C? Ko kupuješ TV, kupiš takšnega, ki ima nalepko DVB-C in je stvar rešena. Analogni kanali imajo svoje frekvence DVB imajo svoje in oboji skupaj lepo bivajo še naprej, tako kot se to od kabelske pričakuje. Ali misliš, da imajo kablaši kaj drugače narejeno?
««
167 / 234
»»