» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
139 / 241
»»

ali3n ::

AD1: statični - imaš vedno enak IP; dinamični - načeloma ti ob vsaki "prijavi" dodelijo drugačnega
AD2: pri meni dela vse b.p.; tudi torrenti; glej da obkrožiš najnižjo varnost.
AD3: vse uredi T2 - tudi odjavo pri Trieri; čigav je modem ne vem - men je Siolov tehnik njihovega odnesel; sem pa bil na istem - plačujem 4000 sit manj za 2x večjo hitrost prej 2/512, sedaj 8/1
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Marc` ::

Hvala, samo ena stvar, sej vem kaj sta dinamični in statični ip, zanima me kaj je bolj primerno za nekega navadnega uporabnika (ali je vseeno).
Torej torrenti, surfanje, multiplayer igre..:8)

SasoS ::

če ti je vseeno pol je vseeno kaj imaš ;)

MrStein ::

1.) dinamicno.

A to imas kabelski internet pri Trieri ? Ce ja, potem ne odjavljaj, dokler ti T-2 preverjeno ne bo delal. Pol pa sam odjavi. (ali pa ga imej za rezervo ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Marc` ::

SasoS tam še manjka vprašaj, torej ok, bom vzel dinamičnega.

MrStein, in kako lahko imam oba na 1x? Kak je potem s plačilom na koncu meseca? Sej hujših problemov mislim, da ne bi smel imet.
Itak bo t-2 to uredil. Zanima me pa še nekaj stvari. Izpolnjujem poizvedbo in tam piše "Naročniška številka uporabnika pri operaterju:"
Nisem bil prepričan kaj to je in kje najdem, pa sem poklical tudi na Triero, kjer je gospa rekla, da tega pač ne more izdati itd.
Torej pustim prazno to polje? Ali najdem še kje drugje?
Kako pa to priklapljajo potem? Lahko ostanem brez interneta za nekaj časa? Se da sredi meseca prekinit pri trieri npr.?
In pa, zdaj sem videl, da sem narobe gledal...tam piše visoka,srednja,nizka varnost in pa "statičen ip-nizka varnost".
Ostali so pol dinamični ipji ali je kakšna druga razlika?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marc` ()

Hardstyle ::

Pozdravljeni!

Ta teden dobim PSTN vmesnik (sedaj uporabljam belcota) in me zanima, če bom sedaj lahko uporabljal dva telefona ali še zmeraj samo enega?

amigo_no1 ::

@Marc_

t-2 : dostop preko tel. oz optičnega kabla.
triera: ima svoje omrežje


Ko/če bo t-2 pri tebi delal vsaj 1 mesec brez problemov, potem odjavi Triero če jo imaš samo za net.

Pusti prazno tisto polje (je mišljeno če imaš net preko Siola ali podobno (preko tel. kabla ).

Izberi: nizka varnost

Cokolesnik ::

@Marc: česa pri Trieri nimaš, kar boš imel pri T-2? No, zanesljivost boš sigurno pogrešal - da ne bom preveč šlogal: obstaja velika verjetnost za to.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Marc` ::

@jeje997

Pri t-2 bi vzel samo internet, tv pa ostalo je pa itak kablska.
Kako bi potem lahko mel net? T-2 net 1 mesec, kaj bi pa blo s triero tačas? Vseeno bi dobil račun od njih? Ampak bi uporabljal t-2 net.
Sorry, verjetno si to ne znam predstavljat dobro. :8)

@Cokolesnik
Pri t-2 bom brez vezave, tako da ob hujsih problemih ni neke panike, dobim pa paket 8/1 za isto ceno kot pri trieri 4/512.
In to ni vredno? Zanesljivost pa zagovoto ni tako slaba in je različno od uporabnika do uporabnika, kdo se ti je tako hudo potožil? Če imajo toliko uporabnikov pol že ne more bit tako slabo, bom še pogledal kaka mnenja na kakšnem forumu da preberem mnenja samih uporabnikov. Sej bom videl sam konc koncev..

MrStein ::

Kabel, ki gre iz kabelskega modema v tvoj PC, boš iztaknil in pustil ležati na tleh.
Kabel iz T-2 modema (ki ga boš dobil od T-2), pa boš vtaknil v PC.


Kabelski modem ti bo ležal na tleh popolnoma enako, kot ti je ležal prejšnji mesec. Pa mesec pred tem. In pred tem. Kadarkoli lahko iztakneš T-2 kabel iz PC-ja in vtakneš Trierin kabel in ga uporabljaš. Uporabljaš ga seveda enako kot prejšnji mesec. Lahko tudi oba istočasno (recimo če imaš dva PC-ja).

To je tak, kot če bi vprašal : A če kupim pločevinko Uniona, bo stara pločevinka Laškega v hladilniku magično izginila ? A jo lahko vseeno spijem ? A se ji cena kaj spremeni ? Za nazaj ?
Odgovori so očitni ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

madmitch ::

Če imajo toliko uporabnikov pol že ne more bit tako slabo, bom še pogledal kaka mnenja na kakšnem forumu da preberem mnenja samih uporabnikov.

Že če boš prebral teh 139 strani, boš izvedel kar dosti.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Marc` ::

MrStein, ja ok smesno, ampak a pol dobim racun od t-2 in od triere, to je pravzaprav tisto kaj me zanima...|O

zavajon ::

@Franz
Jaz sem bil po odklopu s strani T2 brez telefona par mesecev, dokler nisem ponovno dobil T1 priključek.
Dokler sem še imel voljo klicariti na helpdesk od T2, so mi vedno trdili, da ne vedo nič o tem, da me je T1 odklopil.
Po pol leta sem imel končno zopet siol internet, T2 mi je po prijavi na Urad za varstvo potrošnikov (do tedaj so moj zahtevek ignorirali) vrnil denar za priključnino, stroškov za modem pa mi niso hoteli vrniti, češ da v prejšnji pogodbi s Siol modem ni bil moja last, zdaj pa je.
Njihova razlaga glede nepriklopa je bila enostavna: tehnične težave. (res da živim v "vukojebini", t.j. center Ljubljane)
No, zdaj sem že par mesecev zadovoljni uporabnik amis, s katerimi ni bilo nobenih težav glede priklopa, vse je potekalo v rokih.

lp

zavajon ::

Šit, sem zajebal, odgovoril sem nekomu na vprašanje izpred pol leta.:|
Ampak mislim, da vseeno ne škodi kakšna informacija glede T2.

MrStein ::

Marc_:
MrStein, ja ok smesno, ampak a pol dobim racun od t-2 in od triere, to je pravzaprav tisto kaj me zanima...

Dobiš račun za storitve, katere si naročil (podpisal pogodbo).
Dokler jih ne odpoveš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mitja_i ::

Jaz sem bil po odklopu s strani T2 brez telefona le par minut. Nikoli nisem klicaril na helpdesk od T2, ni bilo nobene potrebe. Po pol leta imam še vedno T-2 in sem zelo zadovoljen z njim. Moja razlaga glede priklopa je enostavna: NOBENIH težav. (res da živim v "vukojebini", t.j. center Ljubljane)
No, zdaj sem že pol leta zadovoljni uporabnik T-2, s katerimi ni bilo nobenih težav glede priklopa, vse je potekalo v rokih.
Pritožuje se samo zelo, zelo majhen procent števila uporabnikov T-2, ti pa so normalno najbolj glasni... Težave lahko povzroča slabo vzdrževano omrežje nacionalenga operaterja. Pač na večji razdalji več težav. Na optiki napak z omrežjem ni ali pa se takoj odpravijo. Večini, ki jim dela 100% se nimajo kaj oglašat...

zavajon ::

Menda je ja normalno, da se pritožujejo tisti, ki so nezadovoljni!
Sicer me veseli, da je pri tebi vse OK, vendar se to, kar se je zgodilo meni, ne bi smelo zgoditi NIKOMUR. V mojem primeru ni bilo krivo nobeno vzdrževanje omrežja, ampak izključno T2, ki je naročil odklop, čeprav ni bil možen priklop v njihovo omrežje. Pa tudi, če se kaj takega zgodi, bi morala spodobna firma v tem primeru čimprej urediti povrnitev stanja, ne pa da človeka nategujejo z "nimamo podatkov, da so vas odklopili". Povrhu vsega pa ti na koncu povrnejo stroške vzpostavitve prejšnjega stanja šele po posredovanju neke inštitucije, pa še to ne v celoti, kot so dolžni po ZOR.
Če se komu taka firma zdi v redu, pa naj bo...

lp

Matheeew ::

Jaz sem bil po odklopu s strani T2 brez telefona le par minut. Nikoli nisem klicaril na helpdesk od T2, ni bilo nobene potrebe...

Seveda ni billo potrebe, če pa delaš na help desku T-2. :))

glinik ::

Kdo ma veze ima veze, to ni samo pri T2 :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

mitja_i ::

ok, samo res ni bilo nič narobe z mojim priklopom in do zdaj ni bilo niti ene težavice. Modem je povezan od 2.1.07, ko smo ga zadnjič nastavljali. In tako je z veliko večino uporabnikov. Vsekakor mnogo večjo kot tiste s težavami. S tistimi se pa delamo vse kar lahko, da bi se čimrej uredilo.

MTm2H37rqt7B ::

Yeeey, dodali so Cartoon Network. Hvala;)

alienalien ::

In Hallmark tudi. Povezava pa deluje že 1 leto brez problemov.

bosta92 ::

nehajte že pravit da t-2 ni zanesljiv!!!;((
od oktobra mi je samo 1x crknilo vse skupaj in še to po 2 tednih uporabe

madog ::

Nova paketa


1 Mbps / 256 Kbps 3.355 SIT 14 €
1 Mbps / 1 Mbps 3.834 SIT 16 €
2 Mbps / 2 Mbps 5.512 SIT 23 €
4 Mbps / 512 Kbps 5.272 SIT 22 €
4 Mbps / 1 Mbps 5.991 SIT 25 €
8 Mbps / 1 Mbps 6.470 SIT 27 €
5 Mbps / 5 Mbps 6.950 SIT 29 €
10 Mbps / 2 Mbps 8.387 SIT 35 €
10 Mbps / 4 Mbps 10.305 SIT 43 €
10 Mbps / 10 Mbps 12.461 SIT 52 €
20 Mbps / 1 Mbps 10.305 SIT 43 €
20 Mbps / 4 Mbps 13.420 SIT 56 €
20 Mbps / 10 Mbps 16.296 SIT 68 €
40 Mbps / 8 Mbps 23.485 SIT 98 €
40 Mbps / 15 Mbps 27.319 SIT 114 €
60 Mbps / 25 Mbps 29.715 SIT 124 €

Cene za SRD

robbe ::

Je že kaj informacij s tam, kdaj bo t-2 začel ponujati mobilne storitve?

ali3n ::

:D 5/5 here i come!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Ziga Dolhar ::

Kul.

Sam še zmer mi je škoda dajat 7 evorv za dodaten megadol/megagor :).
https://dolhar.si/

ELEKTROLJUB ::

Ali je bil paket 60 Mbps / 25 ze prej na ceniku?
LED svetloba je prihodnost...

mitja_i ::

ne! ;)

ELEKTROLJUB ::

A vam tale paket 60 Mbps / 25 .... kaj na VDSL2?
LED svetloba je prihodnost...

Tomaz27 ::

UU 5/5, super. To smo cakali.

Brane2 ::

Saj res, kako je sedaj z VDSL-2 na T-2 ?

Se kaj ve, kdaj naj bi to bilo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

NavadniNimda ::

Brane2 - to bo Junija. Do takrat se montira centrale in pa poservisira tiste uporabnike, ki imajo težave s prekinjanjem (zeleni volk, razpadajoče parice, škartasti ISDN splitterji, you name it,...). Potrebno je najprej poštimati obstoječe uporabnike s težavami, šele potem se gre lahko v širitev!:|

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Bom zrihtu zeleni volk na svojem koncu parice, ni problema.

Samo pridte mi poservisirat linijo. Upload ne gre čez 700 K. Rabim Vdsl-2 ( če optike še ni).

Tudi kot betatester, če je treba. :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

CCfly ::

Tudi jaz se javljam. Če bo delalo pri meni bo delalo povsod ;)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

NavadniNimda ::

Vidva sta pol planirana za majski upgrade. Kot rečeno, imajo tisti s težavami prednost. Malo bolje pa bo delalo, v vsakem primeru.

PS. Zelenega volka ni treba prinašati s Cigaletove (al kje majo že skladišče te dragocene snovi). Dosti je že, da se ne dosega naročenega uploada...

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

Eni že imamo t2 vdsl2:D

danielka84 ::

eni pa ze telekom vdsl3

jao jao

roscha ::

Ste pa še za časom, vsak čas bom začel testirat FTTH2 :D


Otroci. Koga briga kaj imate. Važno da deluje in da ste zadovoljni. Napenjanje v smislu moj je daljši kot tvoj je povsem brezveze, saj sami k temu niste nič prispevali. Imate pač srečo da je storitev na vaši lokaciji možna, pri enih pač ni.
Nekateri imajo smolo in drgnejo še kak dial-up, nekateri pa se lahko zmišljujemo med ponudniki in celo načinom priklopa (Coax, parica, optika).

Raje napišite kaj konstruktivnega. Dela? / ne dela?, bolše kot prej?, zakaj?, vtisi itd.

Tiger ::

FTTH2 = Gratelova (T2) optika FTTH + Telekomova FTTH optika ? :D

tx-z ::

Prej sm naroču T-2(VDSL), kr pomen da sploh še ni nujn da ga bom doživeu :)) Me pa že zdej zanima kko to sploh deluje? Kko se povežš na net?

Trenutne nastavitve:
/sbin/modprobe 3c59x
/sbin/ifconfig eth0 10.10.10.10 broadcast 255.255.255.255
/usr/sbin/adsl-start



Kko bom pa pol mogu narest?:\ ;)
tx-z

ender ::

Če imaš dinamični IP,
/sbin/dhcpcd eth0

Če imaš statični IP,
/sbin/ifconfig eth0 <tvoj_ip> broadcast <broadcast> netmask <netmask> up
/sbin/route add default gw <gateway> dev eth0
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

wifi4all ::

madpanther: blagor tebi, kot pravis za VDSL2.... jst pa dobim FTTH cez mesec dni...
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

Vanadium ::

@ wifi4all: ah sej jaz bi tudi moral že imeti optiko. Pa serjejo nekaj v bloku. Sam se baje stvari premikajo naprej tako, da bo kmalu optika. Mi je pa vdsl2 izredno popravil kakovost storitev tako, da tv redko kocka sedaj. Zdej sem pač miren dokler se gratel ne spravi naredit napeljave po bloku.0:)

Da pa še povem, da nikakor ni bila moja izjava, da imam t2 vdsl2 doma merjenje dolžine nekega organa :D ampak sam izjava, da je stvar končno začela delovati tudi za uporabnike0:)

L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Senitel ::

Se bo z VDSL2 tudi razdalja priključevanja uporabnikov kaj podaljšala oziroma sprostila? :)

alienalien ::

Baje, da za začetek do 2000m potem pa še naprej.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

kdaj?

pišem, kličem, pišem kličem...vedno drugačne info.:|

Malkec ::

EWEER v začetku junija. Sicer pa ti mislim da imaš problematično linijo, kliči pa gnjavi (če si na 18. profilu komaj povezan).
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

;-) ::

Jah problematično gor al dol...sam do več uploada (vsaj malo več bi rad prišo). :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Shark100 ::

T-2 vdsl imam že dobro leto dni. Imam linijo 1/1. Lokacija je Slovenska Bistrica bloki (~1500m od centrale). Dogaja se mi da ko vlečem dol mi vleče 120k uploda pa mi nena nič oz do 10k. Ko ustavim prenašanje mi pa uploda do 120k. Zaj me zanima če mislite da bi mi lahko zagotavljali povezavo 4/512?
Shark
««
139 / 241
»»