» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
138 / 241
»»

Brane2 ::

- mesečno ti 100Mbit povezavo zaračunajo 500€ (Telekom oz. Siol vsaj 890€)


Cenik T-2 pravi tole:

100 Megabitov / sek. simetrično 99.930 SIT 417 €

Z DDV, seveda. :)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Medica ::

:D :D :D joj ti ti pajo..kako si me zdaj nasmeju.. 1800€ za priklop... ma kje pa ti živiš?

nekdo123 ::

Medica: pa spet ne vem, če imaš prav. Po mojem mnenju priklapljajo navadne ADSL uporabnike (fizične, hišne uporabnike) na optiko, tam kjer lahko. Teh je 20k odkar so objavil, da bodo priklaplal na optiko. Koliko je ostalih firm, ki plačujejo enormne zneske, pa seveda ne vem.

ToniT ::

V uradni ponudbi od Telekoma je priključitev na optiko 1502,25 EUR + 300,45 EUR DDV = skupaj 1802,70 EUR.

nekdo123 ::

Seveda, za tistega, ki hoče neke svoje storitve na optiki. Kot sem napisal, večina teh 20k uporabnikov niti ne ve, da so na optiki!

sznn ::

Medica, daj pojdi srat na kake druge forume, tu pa pusti ljudem, da se normalno menijo o informacijah glede T2.
In če misliš da bo pri Siolu delalo, pri T2 pa ne, ti naj podam svoj primer:
ko sem bil na siolu, sem samo prižgal računalnik, in preveril pošto, hkrati je bil prižgan TV (imel sem tudi Siol TV).
Pri preverjanju pošte, so se na televizorju vedno in konstantno vedno pojavljale kockice, včasih je tudi zablokiral. Na helpdesku mi tega 2 leti niso znali zrihtati. Na kabel nisem šel iz principa ker nisem hotel plačati 60 tisočakov za priklop.
Ko sem šel na T2, teh težav ni bilo več.

Ja Medica, tvoji problemi izvirajo izključno iz slabe interne inštalacije, pa če si to še tako težko priznaš. Drugače pa imaš vso pravico, da podpišeš aneks z lastniki, da naj naročijo Siol in da boš v primeru odpovedi najemne pogodbe ti plačala stroške odklopa. Mislim, da ti v tem primeru najemodajalci ne bodo komplicirali. Problem je le, ker boš opazila enake probleme pri siolu, pa se boš malo ugriznila, ko boš hotela stran od njih.

Tudi jaz sem dobil letak od telekoma, da bo prišel telekomov strokovnjak k meni in da bi potegnili optični kabel. Me zanima, kaj bodo rekli.

Pa lepo se imej

Medica ::

zanimivo da imam doma Siol TV in internet in telefonijo pa takih problemov ni... to je seveda pri mojih starših.. torej... tudi to so potem izjeme.. jaz osebno komaj čakam telekomovo optiko 8-)

MrStein ::

St@jler, Medica:
Ah, tu je kup folka, ki placuje tisocake za slabo oz. nedelujoce storitve ?

Super :
- telepatsko vam izboljsam delovanje DSL linije za 20-30 %
- cena 1500 SIT / mesec

Nakazujte (priporocam trajnik) na racun st. 0232-123865673.

Obogatel bom !!!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

perci ::

Kaj je pol Medica. Prej si nekej sral, da priklop na poslovno optiko ne stane 1800eur. A zdej, ko ti je toni dal cenik, si pa tiho al kako? Al ti zrihtaš popust?

sznn ::

Mimogrede, če ti T2 res ne dela, kot bi moral, reci lastniku, da pač ne boš plačevala slabe storitve in potem ti bo lastnik moral zamenjati internet ponudnika.

Potem pa poročaj, kako ti deluje siol.

alienalien ::

Kot sem že rekel še nikjer nisem slišal, da ko najameš stanovanje ti lastnik uturi ponudnika za TV in internet. Če si lastnik želi T2 naj si ga plačuje sam, če tebi ni všeč, ali pa naj ti v nasprotnem primeru zniža najemnino. Medica a si ti mogoče naročena tudi na časopis Dnevnik, ker lastnik tako zahteva? Prosim ne prodajaj tople vode oziroma si preberi kakšen zakon več, da boš uvidela kaj lahko in pod kakšnimi pogoji lastnik tebi tretira na kaj boš naročena. Odjavi T2 saj če delaš na Telekomu imaš potem Siol storitve zastonj po insiderski strani pa še delovalo bo 100% Ti boš srečna mi bomo pa imeli mir:D

Senitel ::

nekdo123: Preklop iz xDSL na optiko niti približno ni tako transparenten, da bi uporabniki tega ne opazil... V vsakem primeru ti morajo vse do tvojega modema v tvojem stanovanju zamenjat bakren kabel z optičnim in zamenjat modem z media converterjem (al kar kol že pač talajo na optiki). Če se ti zdi da lahko to naredijo brez da bi kdo od stanovalcev opazil... >:D

St@jler ::

@MrStein: Nimam pojma, kaj si hotel povedati 8-)
Jaz sem hotel z mojim postom povedati, da ima moj kolega iste probleme z SiOL-om kot jih ima Medica z T2, stem da plačuje namesto 7k, precej več.

Sam nimam teh problemov, ampak vseeno mi gre na živce, da plačujem 9k več za slabšo storitev, kot jo dobim pri T2 za 3K sit.
No sicer pa pričakujem T2 optiko v maju.

janko771 ::

Jest pa čist nč ne pričakujem ker itak se ne dela nč na novih kolokacijah.
jest

MrStein ::

St@jler, ce oni talajo denar za slabe ali nedelujoce storitve, so si sami krivi.
Naj odpovejo. Ali reklamirajo racun.

Ce pa dejansko radi placujejo prevec, sem jim ponudil se moj racun, naj ga nafilajo.

Garantiram, da bo moja storitev tudi zanic ! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St@jler ::

Aha. Zdej pa štekam :D
Ja na žalost ne more it na kej druzga, ker je predaleč od centrale za kakršnkoli VDSL.

MrStein ::

Reklamirat tudi ne more ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roscha ::

20.000 naročnikov ima Tele-KOMA na optiki, oni pa sploh ne vedo za to? ja pa ne me jebat....

Kmetje so do par central potegnili optiko, in se skinili z ATMja, zdaj se pa derejo, da so uporabniki na optiki. Rajt ja.

FTTH je to kar imam doma in nič drugega. Optično vlakno (ali dva) v stanovanje. Vse ostalo je nateg za rajo. In telekom ne bo imel do konca tega leta niti 500 priklopov FTTH, ne pa 50.000.


Medica ne se delat budala in primerjat dveh različnih lokacij. Ena bajta je lahko skoraj V centrali, druga pa par km preč.
Recimo: Pri men doma je na bajti plin, pa kabelska, pa FTTH, pa parica do telekoma..., pri babici 5km proč pa je samo zeleni volk na Telekomovi parici, o vsem ostalem lahko sanja. In če pogledm samo internet... Pri meni doma 10/10Mbit, pri njej bi kakšen Pičikato komej živel. Pa se ne derem da je zaradi tega Shitol zanič. Saj v resnici je, ampak zaradi 100 drugih razlogov.

BigWhale ::

Ima kdo podatek, kako pri Gratelu odgovarjajo na vprasanja o tem, kdaj bo kabel potegnjen do hise? Namrec, Cevi za optiko so potegnili skupaj s plinom, plin je ze priklopljen, optike se ni. Na hisi je tudi ze montirana omarica s takim lepim T-2 logom na vratih. :)

Pri T-2 so povedali, da oni s tem nimajo nic, da je Gratel njihov izvajalec in, da ce imamo ze cevi, potem je samo se vprasanje casa kdaj bo notri tudi kabel, ko sem jim prijazno povedal, da imamo cev ze dva meseca, so me napotili na Gratel.

Tam so se pa bolj malo oglasali na telefone.

Lokacija je pa Slovenska Bistrica.

sznn ::

BigWhale, mislim, da Gratel res ne daje kaj dosti informacij, kje vlecejo, sem pa za Novo Mesto kamor se selim iz Postojne zasledil podatek kar na strani občine, katere ulice so že dokončali, mogoče ima tudi Slovenska Bistrica kaj podobnega.

roscha ::

BW: Dva meseca? Eh ne bodi živčen. Sam sem čakal dobre pol leta (kurc je bilovseeno treba nucat VIP) ostali sosedje pa šele sedaj (cca po enem letu) prihajajo na vrsto.

Hiše so jeba. Veliko kablaže in dela, na koncu pa "malo učinka". Jasno da imajo bloki in podobno prednost. Sploh pa sedaj ko so še skoraj vsa večja mesta za pokrit.


Klicanje na Gratel pa ne bo prav zelo pospešilo zadeve. Več kot delat se enostavno ne da.


LP!

sznn ::

Evo tole sem dobil včeraj v nabiralnik (Postojna). Očitno se telekom res pospešeno pripravlja, da bo vlekel optiko.
Malo levega dela manjka ker nimam dovolj velik skaner.

roscha ::

Banda lažniva. Do sosesk bi se mogoče še našla obstoječa kanalizacija, ki bi jo lahko uporabili, kaj več pa zagotovo ne.

Brez kopanja my ass. Seveda je Telekom že pred 20 leti ko so palagali infrastrukturo mislil na FTTH in pustil dovolj praznega alkatena in jaškov.... NOT. Butci še ene usrane parice ne znajo ponudit, ker ni kapacitet.. Lažnivci gnili.


Pa tisti prvi stavek naj tudi raje spremenijo. Ni PRIHODNOST tisto kar jih cigane pokvarjene žuli, pač pa T-2. Če bi bila samo prihodnost faktor, bi smradi še naslednji 100 let zelenega volka prodajal po enormni ceni.


Uh!

BigWhale ::

A se ti je zobotrebec v zelodcu zataknil al kaj?

roscha ::

Ne zobotrebec.Prej grablje...

Imam tele cigane v želodcu še od ISDN "prank-a" naprej....
Fotr plačal celo premoženje za usran telefon. Čez našo bajto imajo ZASTONJ potegnjeno kablovje, potem so mene obrali za ISDN, pa še za ADSL, zdej se pa finisirajo kako so zastonj in kako so oh in sploh in to kao brez kopanja.

Bruh! Banda pokvarjena lažniva...

Nagi Bator ::

Glih kar bil offline od 00:00 do 02:44 in to ravno ko sem bil sredi nekega dela ;(
Na sajtu pa pogumno pise "omrezje brez posebnosti".
Lokacija: MB

Ch4N93 ::

jah, krajši izpadi očitno niso nič posebnega :D
Ni nam lahko...

Malkec ::

Telekom je delal vzdrževalna dela na optiki.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

nekdo123 ::

A so se neki programi pomešal? Na 134 mi piše Alsat, pokaže pa XXL Adult :)

flier ::

Verjetno je to posledica brisanja 21 programov.

nekdo123 ::

In so pozabl prestavit imena na nove številke. No, danes je zrihtan.

Kje je fora odstranitev teh 21 kanalov?

glinik ::

Negledanost?

Upam, da bodo kakšni novi sport kanali prišli :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

buhica1 ::

Sanja svinja kukuruz, prišli bodo programi tipa EWTN...:\

perci ::

Šport tv al kaj je že - kaj kaže, da bo v bližnji prihodnosti?

alienalien ::

TV shema je brez vezna ima Siol dosti boljšo vsaj vključuje Hallmark in Cartoon Network. Edin kanal, ki je svetla izjema je NASN ostalo je pa šrot od šrota. Pri nas se že menimo, da skenslamo T2 TV in vzamemo TV pri Lastovki, kjer je shema dosti boljša. Nova TV Reality TV Hallmark Cartoon Netwprk možnost HBO-ja in še in še.

Zgodovina sprememb…

podbevna ::

TV shema je stvar okusa... Meni je T-2 jeva dosti bolj všeč. Več dokumentarnih kanalov (NG + NG wild, 4 Discovery-ji) in Baby TV za mulca so sami po sebi razlog za T-2 TV. Siolu ni bil konkurenčen niti po programih, še manj pa po kvaliteti.

Avalonis ::

Ukinili so n-tv in še nekaj nemško govorečih kanalov ;(

Eden izmed kanalov (NDR) ni živel več kot 2 tedna preden so ga ukinili. Slaba gledanost my ass :\

Programska shema bi res lahko bila boljša. Dodali so Boomerang kjer vrtijo nekaj starih hannah-barbera risank in še to samo tiste, ki niso bile nikoli dobre (niti v zlatih 80ih). Pustili so en kup obskurnih kanalov npr. Performance channel in vse francoske kanale. V pripravi imajo samo lokalne kanale, od katerih nimam nobene koristi. Kje je sedaj HBO in Cartoon Network, ki sem ga imel že zastonj (CN) na satelitski?

Racunalnik ::

Ce bi lahko kdo malo na kratko povedal kaj se sedaj najbolj splaca v ljubljani imet?
Optika se ni napeljana,potem je samo t2 zanimiv z 8ksit/mesec za 10MB prenosa,kaj pa pomeni selektivno,je to kaj drugace kot recimo pri amisu preko kabla,al to samo mislijo UP in DL?

Se splaca potem t2,jest bi samo internet,a se to priklopi preko telefonskega prikljucka brezproblema?

mitja_i ::

T-2, ja, kje si pa ti videl selektivno?
Ja, ja, ja. OK?

TRIROG ::

ha ha ... malo na kratko ... ;)

amigo_no1 ::

Nekaj vprašanj za vse, ki že imate t-2:

1.)
smartcom SVM-104 - gre za vdsl modem ali je to hkrati tudi router ?
(Dokumentacije nekako ne najdem :\)

2.) Obstaja še kakšen drug model vdsl modema/routerja ?


3.)
Kaj za vraga je mišljeno "pod Stikala (CPE naprave)"
http://www.t-2.net/?AUID=0C176501163762...

Switch ?

Pri prvem (Tilgin Vood-142) omenjajo v pdju "NAT traversal" - gre za router ? Kaj pa za ostala dva ?

Zgodovina sprememb…

alienalien ::

To je modem in ne router.

Klemzz ::

Lep pozdrav!!!

Danes sem končno dobil T-2 :)) sedaj pa me muči njihov modem (SVM-104), nikakor ne morem usposobit drug PC...če dam auto ip config, dodeli obema pcjema, samo potem nikakor ne pridem na internet...kako se pride notr v modem (IP addresa)?

mitja_i ::

Ne pride se! :D Ni nobenega razloga!

;-) ::

pm kdaj bo vdsl2? al kaj je to?

kličem tja decembra rečejo pomladi
jih vprašam zaj osebno monterja reče poleti...ko bom vprašal poleti bo pozimi al kaj? to je drsna obljuba al kak pm

Klemzz ::

kaj pol moram router kupt? kr neki... :|

AntiFriz ::

Če imaš naročen statični ip naslov in želiš z dvema pcjema ali več brkljati po spletu vsekakor.
Če ti dodeli ip ranga 84.xxx, 89.xxx na obeh pcjih ne meči denarja stran po nepotrebnem in si raje nastavi nastavitve na računalniku.

EWEER, kaj ni najbolje da ga ponudijo takrat, ko bi zares na to pripravljen? Že vedo kaj delajo, vsaj jaz srčno upam :)
edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AntiFriz ()

MrStein ::

Ja, res. A ponujajo dostop za več "postaj" ("host-ov" oz. PC-jev) ?

To itak rabi le del strank, tak da je izgovor "premalo naslovov" res le izgovor.
Ali pa naj IPv6 uvedejo. V Visti je že itak po defoltu vklopljeno. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AntiFriz ::

Vse se da. Je še zmeraj tako? :D

Marc` ::

Jaz tudi imam nekaj vprašanj v zvezi s t-2.

1.)Na splošno vem kaj sta dinamični in statični ip, zanima me katerega ste izbrali in zakaj? (prednosti, slabosti)
Ker sta na voljo statični in dinamični, uporabljal pa bi router.
2.)Kako ste zadovoljni s hitrostmi? Deluje vse ok? Torrenti itd.?:8)
3.)Sedaj mi je potekla vezava pri trieri? Kako naj sedaj najlažje preklopim na t-2? Na trieri javim, da bi končal razmerje, pošljem poizvedbo na t-2, kaj pa je z modemom? Mislim, da je trierin v moji lasti sedaj, dobim pa novega pri t-2 ane?

So pa kar ugodni napram trieri, sedaj bom za isto ceno dobil 8/1 (prej 4/512) :D.

Hvala.

EDIT: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marc` ()
««
138 / 241
»»