» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
137 / 238
»»

Cokolesnik ::

Zanimivo bi bilo opazovati tudi naslednjo situacijo: xDSL ti dela brez težav, nakar sosed k hiši privleče nek nov elektromotor (ali pa kakšen rabljen iz odpada ali bolhe) in slednji več kot moti tvojo linijo. Ga lahko prisiliš na življenje brez njegovega mlinčka? :\ Pravno seveda. Ali pa stanje parice, ki zaradi modifikacij v smeri večje prepustnosti enake parice pravzaprav presega sama sebe. V vsakem primeru si pri motnjah iz okolice sprejet v klub začaranih krogov.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

HaHa keri serviserji/monterji...zdaj po mesecu k so tukaj popravljali sem našel u omari, kjer mam modem še en modem (črn, drugače uporabljam tistega sivega):D

To je tisto če greš v petek popoldan eweerju popravljat pa se ti mudi na čago domov ja:D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Senitel ::

Višje hitrosti, več je kritičnih situacij... Niti ni tolk važno ali imaš ADSL 2+, VDSL, VDSL 2. Dolker so bili vsi srečni z 1Mbps/256Kbps je takih problemov kot so sedaj praktično ni bilo (čeprav nekateri imajo/imamo probleme tudi s tem že leta). Ko se pa spraviš streamat še TV (ali 3 :\) in vse skup kombiniraš še z hitrejšim priključkom kot 1/256 se pa vse skup začne zapletat in postane dosti odvisno od relativno naključnih motenj.
Problemi pa tudi ne nastajajo na DSLAM-ih ali pa na uporabniških modemih ampak med modemom in DSLAM-om. Če hočeš maksimalno iztisnit iz xDSL potem rabiš tudi infrastrukturo, ki to omogoča. Pri nas se mi pa zdi da je vsem jasno, da je ravno ta del precej v riti.

ali3n ::

Pripravljam hišno inštalacijo... pa me zanima, kako (kam) se poveže Aminote v primeru, da je televizij več. Moram narediti vzporedno mrežo samo za TV, al se da povezat na "računalniško" mrežo.

---edit

po spodnjih navodilih sodeč, se da TV "signal" pošerat na lokalno mrežo, kamor kasneje priklopiš Aminote. A prav razumem?

---
1. Z UTP kablom povežite stikalo (priporočljivo LAN1) in modem (LAN 4).
2. Iz stikala se poveže UTP kabel do vsakega TV vmesnika na vhod za UTP (10/100 Mb BaseT).
3. SCART kabel se na TV sprejemniku vklopi v SCART vhod, na TV vmesniku pa v priključek Amino Audio Visual Out (Composite, RGB, S-Video).
4. Če namesto SCART kabla uporabljate RF/antenski kabel, ga TV vmesniku vklopite v izhod TV Out, na TV sprejemniku pa v antenski izhod.
5. TV vmesnik priklopite na električno napajanje (5V DC).
6. Če ste za priklop TV vmesnika uporabili RF/antenski kabel je potrebno na TV sprejemniku najti kanal C38 (UHF).
---
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

alienalien ::

VOIP telefon in internet gresta lahko po istem kablu pa še to pri Belcotih ni priporočljivo dostikrat izgubi sinhronizacijo za TV moraš imeti svoj UTP.

ali3n ::

;((

In kako se potem deli signal na npr. 3 televizije... kolikor vem, je TV izhod na modemu port 4.

Tole spodnje sem našel na www.t-2.net - gre tako al ne gre? :8)

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Sergio ::

ali3n: Mislim da brez locenih mrez ne bo slo. Oziroma, ce bi slo, se ne bi izognil kaksnemu loopu v mrezi, kar pa nekako ni priporocljivo.

Jaz sem se moral kar pomatrat, da sem iz kleti v 2. stuk napeljal se en kabel, pa speljal preko locenih switchev, ampak to je sto odstotna resitev.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ali3n ::

bemu... vertikale mam samo 16mm cevi... Lahko TV mrežo tudi delim s switchi? To bi bilo malo boljše, bi imel le dva kabla v vertikalah (en za netLan in en za TVlan).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SasoS ::

ja

MTm2H37rqt7B ::

Novi programi... jupi!

Medica ::

ker sem potanovem v najemniškem stanovanju in ker so lastniki želeli t2 imet notr ker nima vezave sem rekla prav, samo da bo delovalo pa bo... in je en kurac internet in en še večji qurac televizija... non stop se slika zamika, zvoka ni, pa kockasto je vse....;(( ;(( ;(( ;(( kličem na helpdesk in tudi lastniki pa rečejo bomo to resetiral bomo ono resetiral... ja bomo odprti porte, zdj more pa sigurn delat:\ pa 800 m od centrale... |O zakaj sem že rekla lastnikom da lahko obdržijo t2 tukej :\ ;( ?!

flier ::

To ti je kazen za pljuvanje po T-2. >:D

alienalien ::

Medica zdaj saj vidiš v kakšni firmi delaš oziroma kakšno gnilo omrežje premorete:D

Zgodovina sprememb…

TgT ::

Medica zdaj saj vidiš v kakšni firmi delaš oziroma kakšno gnilo omrežje premorete

:))

Can`t agree more :D
Hit'N'Run

Medica ::

lol pa sevede...pa upravičeno sem pizdila nad njimi...:P ...vedela sem na so nespo..... ampak tako... hmm...>:D

Cokolesnik ::

Medica se lahko upravičeno jezi kolikor se hoče (vsak uporabnik lahko negoduje, vsak uporabnik lahko zapusti T-2, vsak uporabnik lahko sam poskuša odpravljati napake), a vendarle naj na T-2 odkrito povedo, kdo ima linijo/parico že v osnovi zanič (to bi lahko hitro ugotovili oz. potrdili z meritvami), ne pa da "odpirajo porte" in na tak način ljudi vodijo žejne čez vodo vedno znova in znova, saj nenazadnje zaradi neizpolnjenih obljub o delovanju oni izpadejo kot nedelujoč element v primeru težav, oni izgubljajo ugled.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Medica ::

ja seveda. telekom je vsega kriv :D dokaz da T2 nima hrbetnice

roscha ::

Ne boš verjela, do mene jo ima. In to celo optično.

Kako pri konkurenci kaj napredujete s tem? Bom mogoče prestopil >:D

Medica ::

jaz sem pr T2 pod prisilo, ker lastniki pač to hočejo... in zdaj zdaj bom vrgla ta ničvreden amino čez okn k mi je že požrl vse potrpljenje kar ga premorem;((


emm.. a to mene sprašuješ? jzt nič ne vem:D wait and see;)

alienalien ::

Še zdaj ne vem kako te lahko človek kateri ti oddaja stanovanje prisili, da plačuješ naročnino T2. Tale tvoj izgovor je bolj kot ne iz trte izvit. Medica raje priznaj, da na t2 lahko saj TV spremljaš med tem ko na Siolu dlje kot od Cigaletove ne dela:D

SasoS ::

Najbrž nimaš zrihtane interne napeljave...vprašaj pri vas, saj bodo kaj vedli o tem :D

Medica ::

ma sej sem omenila da bi mela siol.. pa niso bli glih za to.. prisilt jih pa tud ne morem ker morajo dat soglasje če hočem naročit trio paket... kaj je to kakor prisila?:\

St@jler ::

Sej jih čist razumem. Zakaj bi plačeval več za isto ali pa slabšo kvaliteto storitev? :D

roscha ::

Počakaš par dni. S 1.4. začne TeleKOM(A) tržit FTTH. Baje bo delalo kot ura. Pa do konca leta misli imeti že 50.000 uporabnikov, to bodo priklopi šibali tik-tak. Ker je do konca leta še dobrih 200 delovnih dni skoraj 300 ljudi/dan. Torej si lahko že v kakem tednu na vrsti:D Jeba je samo v tem, da se še ne ve za katero LETO Telekom(a) to obljublja>:D

Tačas pa najbolje, da iz protesta ne uporabljaš konkurenčne storitve. Sploh če si kaj človek načel. Ne morš takole konkurenci €€ dajat, noooo. >:D >:D

Ah, da ne pozabim. Ko bo stran metanje Aminota na programu pa povej. Ga pridem ujet. Mi bo prav prišel še četrti. Za v delavnico. Se mi ne bo treba "mučit" z VLCjem...

Brane2 ::

Ja, tale s TK FTTH je odpuljena. Najprej pravijo, da oni ne bodo ponujali FTTH.

Nato se rodijo neki dokumenti, kjer opisujejo optiko do razdelilih postaj in VDSL/VDSL-2 do doma.

Nato je več ko leto čista tišina, nato napovedo da pa oni sedaj po novem pa FTTH bodo imeli. kar tako, čez noč praktično.

In cena, pa paketi pa, časovni plan ? Ne ve se še točno kdaj in kako, ve pa se, da BO. Ve se tudi,d a pridejo ceniki ven februarja in da bodo začeli s polaganjem 1 aprila.

No, sedaj smo tik pred prvim aprilom, pa nimajo še niti paketov, še manj rokov itd.

Pa sem jim lepo reku, da nikar napovedovat karkoli 1 aprila, ker bo folk umru od smeha, če tega ne bo... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

nekdo123 ::

Interna Telekomova informacija: v Ljubljani jih je cca 20k že na optiki.

MrStein ::

Medica, ti je najemodajalec obljubil internet in/ali TV ? Ce ja, ga primi za jajca, err... besedo.
Ce ne, j*biga.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matheeew ::

@nekdo123
Interna T-2 informacija: Od teh 20k jih je 15k že prestopilo k T-2>:D

Vanadium ::

Interna informacija teh 20k je na t2 optiki :D :D :D :D :D

Malkec ::

Omg a nisem zasledil še enega posta da bi kdo omenil da je na Telekom optiki :\
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

SasoS ::

Seveda so ljudje na optiki...pa ne samo v Ljubljani. Koneckoncev Telekom ponuja optiko že več kot 10 let. Evo vam cenika http://www.telekom.si/poslovni_uporabniki/ceniki/?sid=250 :D

bradek ::

Upam da se hecas :D :D

ToniT ::

Telekom ponuja optiko!
Ponudba, datirana z 19.3.2007 je približno taka:
Priklop optike 1800 EUR,
Optika 10/10 (od tega 6/6 za VPN in 4/4 za izhod na internet) mesečno cca 920 EUR.

Vse cene so z DDV.

Brane2 ::

Interna Telekomova informacija: v Ljubljani jih je cca 20k že na optiki.


Ja, na "Optiki Krstič" že mogoče... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

ToniT:

Ti to resno ?

Sem ravno danes dobil od njih email za optiko, da me bo kontaktiral njihov stručko itd.

Pa sem napisal v odgovor pač neke osnovne zahteve, da bodo cene primerljive s T-2jevimi itd.

To bi pojasnilo, zakaj nisem dobil še odgovora... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matheeew ::

Ahhh ToniT: mešaš jabolka in hruške.:\
Tukaj čakamo na ponudbo za rezidente....

ToniT ::

@Matheeew
Saj ti te optike kot rezidentu nihče ne brani. Tudi vsi ostali, ki govorijo o optiki, govorijo o taki optiki pri Telekomu. Druge trenutno ni!

@Brane
Verjetno bodo vseeno prišli k tebi, ker je pri meni od prvega klica oz. emaila in do obiska stručkota trajalo 2 tedna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Ch4N93 ::

za ta denar imaš pri T2 dve liniji po 100/100 plus neomejeno TV-jev brez priključnine, pa še za pir ti ostane. Če je že nekdo hotel primerjati Telekom in T2 glede optike.

S tem da telekomova optika ni FTTH (edina prava optika, bi rekel Nimda :D )
Ni nam lahko...

PaJo ::

Takšne pač žal trenutno so cene pri Telekomu, pa še to moraš kar fajn včasih prosit da ti optiko potegnejo, no sedaj upam da se bo to spremenilo in da bo tudi vlakno cenejše, ampak koliko cenejše to je sedaj poglavitno vprašanje, bomo videli, mogoče izvemo kaj več že z 1. aprilom, komaj čakam:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

nekdo123 ::

20k so jih prestavil na optiko odkar so napovedal optiko po vsej Sloveniji (kdaj je blo to že, pred dvema mesecama??) ? In to navadnih uporabnikov.

Pametnih paketov pa še ni. Menda pride v četrtek nova akcija "Triglav" - pustmo se presenetit.

Medica ::

res je..poslovni uporabniki imajo že dlje časa dostop do optike... in plačujejo tudi pravo ceno za to.. :D to se imenujejo zakupljeni optični vodi, ki so trenutno le na voljo poslovnim uporabnikom aka ministrstvom, vladi ipd....:P

lahko si pink ponk žogce podajamo kdo ma več naročnikov in kdo je komu pristopil...raje naj štejemo tiste kjer internet, televizija delujejo;(( uff sem alergična ratala na ta T2 ...še bolj k prej ;(( :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Medica ()

Medica ::

ma sej se ne bi pritoževala če bi dejansko stvar delala..a kaj ko ne dela tako kot bi morala.. zakaj bi jaz morala plačevati dobrih sedem tisočakov za nekaj kar moram resetirat večkrat na dan in mi požira živce vsak kurčev dan... se opravičujem izrazu...:D baje je bla dana reklamacija.. pol bojo pa tak naredil d bo vse lepo in fajn delal k bojo oni tle..pol pa glih vse pomečem čez okn;((

Brane2 ::

Ja, O.K. Z a TV ne vem, ampak če bo cena optike TKja ostala "taprava", potem bo v kratkem celo mesto na "nepravi" optiki... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

DC- ::

Pri vsemu temu kreganju kok je telekom sran** in t-2 super duper pri optiki pozabljate na eno zelo pomembno dejstvo.

Pri optičnih vodih za poslovne uporabnike (trenutne cene pri telekomu) imaš SLA pogodbo, ki zagotavlja določeno (95%-99%) dosegljivost in garantirano pasovno širino.
Medtem pa ko se pri privatnih uporabnikih (Predvidevam tako telekom in t-2) ne zagotavlja nobene dosegljivost (beri po pogojh lahko net pade dol za 3 dni pa si še vedno dolžn plačat) in tako imenovani Contention ratio ali koliko ljudi si deli pipco naprej. Če jaz prou vem, je pri nas običaj 1:20, torej 20 uporabnikov z 1Mbs povezavo si iz centrale deli ENO 1Mbs povezavo.

Aja pa predno me napadete nisem "telekomovec" in nisem "t-2jevec".

Brane2 ::

Že _mogoče_ , ampak tega navadni smrtniki ne rabijo in pri TK doslej ničesar drugega niti dobiti niso mogli.

Kar se "contention ratia" tiče, je pa glede tega isto kot prej. verjetno se lahko zdilaš s svojim ISP tudi za kaj boljšega, če to rabiš.

Enako je z garantirano hitrostjo in izpadi. Že sedaj na navadnih linijah ne plačaš za kak omembe vreden downtime, hitrost pa je veliko večino časa enaka maksimalno deklarirani. Če pa hočeš _garancijo_ da bo VEDNO tako, potem pa jasno plačaj zanjo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

St@jler ::

ma sej se ne bi pritoževala če bi dejansko stvar delala..a kaj ko ne dela tako kot bi morala.. zakaj bi jaz morala plačevati dobrih sedem tisočakov za nekaj kar moram resetirat večkrat na dan in mi požira živce vsak kurčev dan... se opravičujem izrazu...:D baje je bla dana reklamacija.. pol bojo pa tak naredil d bo vse lepo in fajn delal k bojo oni tle..pol pa glih vse pomečem čez okn;((


Kako pa misliš, da se šele počutijo ljudje ki plačujejo 12.000 SIT za iste težave. Ko jim meče dol linijo vsakih 20 minut, pa noben od tehnikov ne ve, kaj je narobe? :D
Aja a sem povedal, da so te ljudje na Siol-u? :P

pizdindim ::

Naj Medici že kdo pove, da je problem v hišni ali pa Telekomovi napeljavi in bi bilo na SiOl isto sranje. Počasi mi je že dovolj tega jamranja.

Vanich ::

Naši firmi na Jesenicah ta teden priklopi Telekom 10/10 optiko. (sicer sem mislil da so jo že kakšen mesec nazaj, vendar so bili takrat samo na ogledu:D )
Sem jih probal malo zajebavat glede FTTH, pa so ostali nemi. Jih bom pa zato konec tedna, ko pridejo vlečt kabel bolj voreng prtisnu z neugodnimi vprašanji.>:D
Poročam.

PaJo ::

Okoli zagotavljanja storitve s strani Telekoma na njihovi optiki, vam moram povedat da ni vse tako rožnato, kakor nekateri govorite. Imamo to njihovo optiko v firmi že več kakor 3 leta in vem o čem govorim. V glavnem ni tako zelo zanesljiva, kakor bi naj bila in tudi njihova storitev ni 1A, sploh ne za to ceno, za katero vso zadevo prodajajo.
Zato zelo navijam za T2 optiko, katero ti:
- priklopijo zastonj (Telekom zaračuna vsaj 1800€)
- mesečno ti 100Mbit povezavo zaračunajo 500€ (Telekom oz. Siol vsaj 890€)
- nobene vezave
- fleksibilnost VPN povezav in možnost ugodnejšega telefoniranja
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Medica ::

ti pepca in ostali k tak radi zajebavate glede FTTH monterje, je brezveze ker nobene informacije ne boste dobil .... :P nima smisla tak da morate ravno počakati na uradne informacije ki bodo sledile po 1.aprilu...

pa qurac je isto na Siolu... in ali si ti moj sosed da mi govoriš da je problem v hišni napeljavi... :\
««
137 / 238
»»