» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
121 / 237
»»

NavadniNimda ::

Dela - je bil pa hud napad.:D
Posledica: SMTP avtentikacijo bo treba imeti vklopljeno za pošiljanje pošte. Lahko se že nastavi v klientih. Na webu bo sporočilo objavljeno malo kasneje...

Zgodovina sprememb…

softwar66 ::

brane2 hvala. Zoprno je samo, ko ne dobiš nikogar na telefon, na t-2 strani tudi ni nobenega obvestila. Okvara pa traja že ene 2 uri. Dopoldne pa je čas, ko se pošlje večina poslovne pošte.

softwar66 ::

Se mi je kar zdelo, da bo tole brez avtentifikacije samo na kratek rok v uporabi.

NavadniNimda ::

Pomembno je, da se je polovilo ene par "tičev"!>:D

Brane2 ::

Hja, kolega je že nekaj časa nazaj poslal vprašanje kaj hudiča je z Mirapoint CA in kako lahko njemu zaupa, pa od T-2 ni dobil nobenega odgovora.

Outlook je zahteval od njega naj kar tako "na lepe oči" prizna Mirapointu CA, sicer ne bo nič od pošiljanja maila...

Mogoče bi pri takih zadevah lahko bili kanček bolj ažurni.

Sicer sem pa malo prej poslal mail preko vašega smtpja brez avtentifikacije, brez pripomb strežnika.

Kako to, če je sedaj nujna ? Je tiho požrl mail ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Pomembno je, da se je polovilo ene par "tičev"!>:D



Kakšna domača vrsta ? :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

NavadniNimda ::

V interesu "uspešnih letalskih napadov" ne smem izdajat podrobnosti.>:D

SMPT avtentikacija ni še obvezna, bo sedaj v kratkem. Najprej se bo uporabnike obvestilo na webu, da ne bo kdo očital "neažurnosti".8-)

Brane2 ::

Hmmm. PICnik je kar naenkrat utihnil s pritožbami o portu 25... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

antonija ::

PICnik je kar naenkrat utihnil s pritožbami o portu 25...

This is just plain evil...>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Brane2 ::

This is just plain evil...>:D


Ne, samo moč perifernega vida, ki se je pri sesalcih razvijala celo večnost do sedanje perfekcije.

Če je opica na veji zraven tebe stalno glasna, nato pa kar naenkrat utihne, je čas za dretje "piton na veji!" in rapidno aplikacijo ustreznih varovalnih ukrepov... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

softwar66 ::

prošnja. naj si en frajer pošlje sam sebi email preko klienta in smtp t-2 strežnika in potrdi, če dela. Na t-2 mail in neki x mail. Meni ne dela, danes.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Dela, ampak s cca 15 min zakasnitvijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Malkec ::

Včeraj je klicala stranka, da je izgubila posel ker je mail hodil 1 uro na drugo stran >:D

Se zgodi.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Brane2 ::

ČE se je zanašala samo na email za tak posel, ga mogoče ni bila vredna ?

Sicer pa so zakasnitve na strežnikih ponavadi izpeljane iz precej dobrih vzrokov...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Malkec ::

Ja grešnega kozla morajo najt. In ponavadi je to t-2 |O

Gužva je gužva.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

;-) ::

Oj!

Pred 5 minutami dobil priklop T-2 1/1Mbit... Pride model priklopit...nič. Pokliče na telekom za neke meritve naj pridejo pogledat nekaj pa se odpelje.

Grem pogledat modem, restartam, stvar deluje:D

pivmik ::

Sm še kle.
Zdej bojo pa še SMTP avtentikacijo vklopli.....
LP, Gregor GRE^

TESKAn ::

Mi tudi dobili T2. Zaenkrat ni bilo problemov, telekom prišel okrog 11h, T2 okrog 19h30, poštimal je vse, še router mi je nastavil. Je pa zgleda testiral max. hitrost in glede na loge na serverju je potegnilo 3D/4U. Je še rezerva>:D. Torej zaenkrat ni problemov (tok, tok!).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

;-) ::

Men celo popoldne ni delalo...zdaj pa spet;(( ;(

Malkec ::

EWEER: Pošlji mi ID na pm pa bom pogledal.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Franz ::

Fantje in dekleta! T2 je odkril funkcijo Echo cancellation na Vood-u!!! Po dveh tednih pritozb sogovornikov, da slisijo svoj odmev, ko me klicejo preko IP telefonije na analogni telefon in mojega gnjavljenja T2-jevega help deska in njihovega priporocanja znizanja glasnosti pri klicateljih ... Me je poklical prijazen T2-jevec, ki mi je sporocil, da so na Vood-u odkrili funkcijo, ki preprecuje odmev. Po mojem testiranju sem mu povedal, da o Echo efektu ni ne duha ne sluha, nakar mi je odvrnil, da bo to odkritje sedaj pomagalo resiti veliko problemov podobnih mojim!

Mimogrede od vsega zacetka sem helpdesku trdil, da echo cancellation na Vood-u ne deluje oziroma ne deluje dobro! Sam sem na internetu pogledal in ugotovil, da Vood to funkcijo podpira, seveda pa si niti slucajno nisem mislil, da T2 tega ne ve!

Skratka vse slabo je pozabljeno - bolje pozno kot nikoli! :-) Telefonija zdaj deluje odlicno, vsaj kar se kvalitete zvoka tice.

Na zalost se vedno ni mozno priklopiti svojega SIP telefona ali telefonske centrale! :-( Je mogoce komu uspelo dobiti SIP password?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Franz ()

Tear_DR0P ::

emmm pred 10 dnevi je prišel dečko s T2 in prinesl opremo, priklopil in povedal, da mormo počakat, da Telekom zamenja odvodnike, ta teden telekom še ni vedel nič o tem, da mora zamenjat kakšen odvodnik, jaz pa popizdevam, ker sem brez neta doma

kolk časa telekom rabi, da en oddelek dobi obvestilo, ki mu ga pošlje drug oddelek?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

SasoS ::

karkol pošleš mejla, nič ne pride do naslovnika;((
karkol pride maila, vse je označeno s spam...

tole je taka šlamastika da je ni večje...

Vanquish ::

danes so tudi mene priklopli. Moram pa rečt, da sem zelo razočaran in mi ni jasno kako je lahko tako slaba sinhronizacija za uplink.
Sinhronizacija je 12mbps/484kbit
zračna razdalja 900m, po kablu pa 1300m

razočaran pa sem toliko bolj, ker je frend 515m dalje po zračni od centrale imel povezavo 10/2, da je pa ironija še večja je v isti smeri kot jaz, le da toliko metrov dalje, kar pomeni verjetno velik del infrastrukture enak in mi ni jasno kako se lahko na1x linija tak oslabi.

Sploh pa mi ni jasno, zakaj se je upload tako oslabil.

Izgub doma praktično nebi smelo biti, saj imam modem na podstrešju pri vhodu paric - povezava pa je 1,5m telefonski kabl.


skratka tega res nisem pričakoval:(

bradek ::

Vanquish ::

bradek - pusti diagram, v praksi je kolega, ki je še 515m zračne linije dalje od centrale imel 2mbit uplink. To ni logično.

antonija ::

Cist mozno je da imas od omarice pa do hise zanic napeljavo, stukane kable, etc. Lahko so ti celo "pozabili" kaksne stvari v omarici. Vsekakor je mozno.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

NavadniNimda ::

Danes smo najdli enega, ki je bil po telekomovih podatkih 850 zračne, v praksi je bilo pa 1300 po kablu. Zračna, ki jo poda telekom je samo "orientacijska" vrednost, ampak po njej se ne smeš orientirati - sicer se lahko izgubiš!

D-PaX ::

pozdravljeni
V torek so me priklopli na T-2 :)
Prvi problem v torek in sredo mi je net delal samo 5min telefon pa mi ni delal 2dni, :( klical sem najmajn 15x dal 10prijav :D na t-2, ful sem zagnjavo in glej ga v četrtek in danes dela net brezhibno :) zgleda, da so popravli. :D Drug mesec naročim še TV. :)
Paxy

Mrjasec ::

Samo na hitro.

Se pri optiki priklopi ISDN telefon preko Pattona na Milan-a al gre direktno.
Sprašujem zaradi razpoložljivega prostora, ki ga imam doma.

Tnx

NavadniNimda ::

ISDN naprave gredo na Pattona, le-ta pa v MILAN stikalo.

Hardstyle ::

Ali bo pri T2 možna uporaba dveh PSTN telefonov brez dodatne številke? Namreč zdaj 1x dobim PSTN Vmesnik in bi rad uporabljal vsaj dva telefona.

r5r ::

PSTN telefone je mogoče vezati vzporedno, tako da zvonita oba hkrati, in prisluškovanje je mogoče. >:D
And it makes me wonder.

grex ::

bemtiš. Vsake 2 meseca pogledam, koliko imajo težav ljudje s priklopom iz ADSL v T2.
Dokler se tako vsi na druge izgovarjajo, nočem iti na T2. Nimam živcev za to, raje več plačam.

alienalien ::

grex potem pa ti, kar mastno plačuj za manjše hitrosti pa ne boš imel nič težav:D

grex ::

če bi imal vsaj 80% zagotovilo, da brez interneta ne bom več kot 2 dni, grem sedaj naročit. Vse! polno razvezan dostop. Da bi pa bil 3 ali celo več tednov brez interneta,... raje plačujem več. Vsake 2 dni praktično se en tle pritožuje nad tem.

shock ::

grex: Se vidi da si premalo informiran glede teh stvari. Apek je določil da ob prehodu iz enega operaterja v druzga (iz enga xdsl v druzga xdsl) ne smeš ostat brez interneta nekaj ur.

antonija ::

Jaz sem bil brez neta 3 ure (mogoce pol ure dlje, nisem stopal). Pomojem je vecina na istem kot jaz, so pa seveda tud outlayerji v minus in plus...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ali3n ::

Jaz sem bil brez neta pol ure;
pomaga, če kak dan prej pokličeš oba - telekom in T2... in jih "spomniš"...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Cokolesnik ::

Grex: problemi, ki jih imajo ljudje s T-2 izvirajo iz 2 razlogov: ali imajo težave z interno inštalacijo (torej je odvisno od tebe, koliko težav boš imel) ali pa imajo slabo vzdrževano linijo od centrale do hišne omarice (tukaj se ljudje res prerekajo s Telekomom a težave žal ni mogoče odkriti vse dokler nisi priklopljen na T-2). Storitve na nivoju T-2 (če nimaš zgoraj omenjenih vrst problemov) praktično delujejo nemoteno.

Se pa strinjam, da se lahko zgodi, da se tvoja pogodba ali naročilo kje "založi" (čeprav se to ne bi smelo zgoditi!), zato moraš v takšnih primerih takoj odločno pritisniti na ažurnost vseh vpletenih. Lahko se torej zgodi da boš za cenejše in boljše storitve pač moral pokuriti nekaj časa in živcev, a trud se tako ali drugače zagotovo izplača.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Ja, to kar je ali3n napisal: Jaz sem vmes dvakrat klical na T2 kdaj bo kaj priklop ko sem od telekoma dobil datum "instalacije vmesnika". Telekom jim ziher pozabi povedat tocne datume ali se pa zmoti...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

grex ::

No ste me nekako prepričali.
Če sem prav razumel se brezhibno delovanje ADSL skoraj enolično preslika v ne_predolgo čakanje na VDSL,..MAR NE???
Sem že oddal naročilo, sedaj pa lahko pričenjam z budističnimi/krščanskimi/muslimanskim/satanističnimi molitvami in upam na najboljše.

Apek izgleda bolj deluje na višjem nivoju od uporabnika. Ko imaš kot uporabnik probleme, ti ne koristi prav veliko.

NavadniNimda ::

Sej ni treba vedno na Apek čakati - če bodo težave, vprašanja ali pripombe, je tu tudi Slo-tech forum.;)

AntiFriz ::

Dons so pa ericssona prpelal :)

Ma kdo vec informacij kaj nej bi s tem pocel?
Vem da je bazna postaja za UMTS samo ... bodo ponujal inet al T-2 mobile:P

NavadniNimda ::

Nima veze s T-2. Ericsson baje postavlja reklamne panoje za telefonijo. December pač.:|

shock ::

NavadniNimda: Reklamne panoje na vašem parkirišču + 3 sektorska antena + tovornjak ki je prišel direktno iz švedske? Bi rekel da je malo več kot reklamni jumbo plakat na kontejnerju s klimo :D.

NavadniNimda ::

Aja, jaz sem mislu, da je tista oprema narisana na plakat.:\ :D

shock ::

NavadniNimda:
le kako si lahko spregledal tisti kontejner >:D. Pa še iz moje firme se lepo vidi kakšne vragolije dela T-2. No kar uspešno naprej.

grex ::

Pravkar sem izvedel za še eno težavo s t-2/siol navezo.

6 mesecev nazaj, oddaljenost centrale baje 1200 metrov (Ižanska cesta).

Se odklopi od Siolovega ADSL, gre zaradi obljubljenih boljših prenosov na T2. T2 operater pride 1h po odklopu iz Siola. Naredi vso inštalacijo, dela pa ne nič - operater T2 reče, da je problem s Siolom/Telekomom, ki nekaj ni naredu v omarici (whatever). Zahteva, da napiše na nek list, da ne dela nič, česar noče, kasneje pa vseeno napiše.

Po 1 mesecu internet ne dela, poslana 2 dopisa in veliko veliko klicev (vsak dan po eden). Javlja napake, vse kar T2 reče, da vidijo da res nekaj ni in da je poslano naprej.
Po 1 mesecu (mesec dni nazaj) je internet pričel delati z prejšnjo ADSL hitrostjo (1/0.25) vendar z mnogimi problemi, zatikanji in izpadi. Telefon pa ni bil uporaben (slaba kvaliteta prenosa). Računi so prihajali za 8/1 paket, ki je bil naročen, kasneje povedo (5 mesecev po nakupu) da zaradi razdalje tega sploh ne morejo zagotavljati.
Do danes poslani 4 dopisi, klici nekaj časa vsak dan, potem dvig rok in sedaj spet klici vsak dan.

Odgovori na reklamacije, da ne dela so bili dveh tipov: a) Kriv Telekom/Siol, ker neki ni naredu (whatever), b) Vidimo, da je neka napaka res, smo dali naprej v intervencijo. Enkrat je bil odgovor takšen c) Operater (, ki ni videl hiše/omarice nikoli) je rekel, da z napeljavo ni vse ok.

Iz T2 v 6 mesecih 2 klica, po tem, ko se je začelo zavračati račune (nazadnje mesec dni nazaj).

In sedaj scary part: Klic na pomoč na Siol je bil neuslišan, ker ni prostih mest za ADSL, ki je prej delal brez problemov - na prosto mesto čaka 3 mesece.

In tu imam jaz problem s tem. Čisto neprofesionalen odnos in res me zanima, kaj so stvari, ki jih kdorkoli ni naredu - to ni moj problem.

antonija ::

A pa ves kaj je bil vzrok nedelovanja, kdo je bil kriv? Ker infrastruktura je in bo v lasti telekoma, tukaj drugi ne smejo nic delat...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
««
121 / 237
»»