» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
202 / 236
»»

cen1 ::

Zakaj bi za redno ceno pisalo "že od"? To je ziher znižana akcijska cena z vezavo ipd.

100mib ::

Ne, to so končne cene. Ko je navedena cena akcijska oz. z vezavo je zraven zvezdica in spodaj zapisano pod kakšnimi pogoji velja ta cena.

Dami ::

cen1 je izjavil:

Zakaj bi za redno ceno pisalo "že od"? To je ziher znižana akcijska cena z vezavo ipd.

"Že od" piše kr je to samo fiber internet po taki ceni, zraven si pa lahko pol dodaš še ostale stvari iptv, telefonija...
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Veron ::

"že od" je zato, ker so cene različna glede na izbrano hitrost interneta. Osnovna hitrost je napisana cena "že od".

barakus ::

Vidim, da milan switch deluje do 100mbit in da potrebujem nov prehod za 300mbit. Ali morda kdo ve katero opremo daje t-2 za 300mbit?

Trenutno imam na milanu zapolnjenih 6 portov. En od teh gre naprej na drug switch v katerega je vklopljen TV in voip škatlica, ali bo ves ta setup lahko ostal enak?

Mikrohard ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

barakus ::

Se pravi rabim nabavit še dodaten switch, ne vem pa kako je s telefonom, če bo šibal prek lan porta al ne

Dami ::

barakus je izjavil:

Se pravi rabim nabavit še dodaten switch, ne vem pa kako je s telefonom, če bo šibal prek lan porta al ne

Dela bp prek lan porta tako kot imaš sedaj, torej preko voip vmesnika, če pa maš telefon v istem prostoru k modem ga lahko pa tudi direkt in brez vmesnika.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

barakus ::

Odlično, hvala za info, torej se topologija omrežja ne spremeni, če mi pa zmanjka kakšen port pa rabim še dodaten switch.

Mikrohard ::

Sicer ne vem, kako imaš sedaj skonfigurirano omrežje... ampak bistvena razlika med Milanom in Innboxom je ta, da je prvi switch, drugi pa router. Pri Milanu je IP na vsakem portu "zunanji" (bodisi interna IPTV mreža, ali pa internetni IP). Pri Innboxu so pa porti privzeto za NAT-om (izjema so porti, ki so namenjeni IPTV-ju... te so bridgani). Če se torej tvoja konfiguracija omrežja zanaša na to, da boš imel na vsakem portu zunanji IP, se boš moral zmeniti za dodaten bridge port (ali pa na obstoječega pripeti switch z dovolj porti).

Vanadium ::

Če ti uspe se probaj zmenit za level one ki ima 8x 1000mbit porte. Je pa zelo težko dobit ta switch, ker se jih baje špara za poslovne uporabnike.

Dami ::

Jaz nisem mogu dobit level1 pa mam veze :P Ma pa innbox 4 porte ki so lahko vsi bridgani enako kot na milanu. Če to ni dost, daš pa gor pač še kak svoj switch, po možnosti kak z vlani in maš lahk pol na switchu t2 zunanje porte ter svoje LAN. Jaz mam recimo t2 vlan speljan iz innboxa še pol preko 2 cisco switcha in šele tam pol gor voip ter iptv stb, vse poleg mojga LANa. Sem mel tud že t2 fiber direkt v switch, torej brez uporabe modema pa tud dela. Mam pa direkt t2 ftth in ne gpon.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Vanadium ::

No jaz sem dobil level one prek veze (tudi na t-2 optiki). Bi pa z veseljem kupil kaki tak switch za na lager če ta crkne. Drugače se da tudi mikrotike uporabit. Več o tem je na t-2 forumu.

barakus ::

Ali lahko vse 4 innbox porte sam nastavim na bridge mode?

morosito ::

Kako komplicirate...eni..ono ovo....kupi si dober router 5ghz...karkoli...dej naredi na nov router clone mac adress in vpises tistega od t-2 ki dobis in pol nov router direkt v pretvornik od optike...

broken/link ::

barakus je izjavil:

Ali lahko vse 4 innbox porte sam nastavim na bridge mode?

ne vem, zakaj bi ti sploh to hotel imet, če dobiš samo 2 dinamična IPja s strani t-2ja.

barakus ::

Jaz uporabljam 1 staticni ip in 2 dinamicna + 3 televizije + voip naprava. Vse to imam napeljano direkt v milan switch na eni slabo dostopni lokaciji. Sedaj iscem resitev, da mi ni treba tikat ne kablov ne naprav in vse dela tako kot je.

morosito ::

A ni boljse imet subneto ipv6 pa vsaka naprava ima svoj ip in adijo

morosito ::

danes sem uspesno uspel nalozit novi profil na huawei pretvorniku....in sem odstranil DNS server od t-2 in dal da forsira od google...
na bitnem toku (TS) maximalno hitrost ki sem dosegu ravnokar je: 960/350.
posljem slikico kmalu...ker gre za pasivno omrezje je stvar vse v huawei pretvorniku ki zal....ni zasciten kot je treba.

zdaj ne mi govorit neke zakupljene kolicine hitrosti in podatkov in ne vem kaj...nic od tega ne drzi....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

broken/link ::

Zakupljene hitrosti so kot maximalna omejitev na SLO avtocesti. Avto gre z lahkoto 200kmh, ampak pač ne sme.
in če ima t-2 zakupljene max hitosti kot jih ima, je to pač max kar lahko ponudijo. Drugače kršijo pogodbo. Res ne razumem, v čem je tu problem, ker nisem nikjer zasledil, da T-2 trdi, da je to max hitrost preko opreme. Kako imajo to rešeno je pa druga zadeva.

modelno1 ::

Ugh, dražijo mobilne pakete za 1 €.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

nsa_ag3nt ::

morosito
Zna se zgoditi, da bo zdolgočasen t2 admin poiskal (za začetek) vse fritze (4040) in ti nastavil omejitev, ki velja v sklenjeni pogodbi.
Ali primerjal hitrosti vseh na optiki z onimi v pogodbi z dejanskimi ter ustrezno nastavil omejitve za pametnjakoviče s svojo opremo.Vsaj na TS centralah.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

SeMiNeSanja ::

nsa_ag3nt je izjavil:

morosito
Zna se zgoditi, da bo zdolgočasen t2 admin poiskal (za začetek) vse fritze (4040) in ti nastavil omejitev, ki velja v sklenjeni pogodbi.
Ali primerjal hitrosti vseh na optiki z onimi v pogodbi z dejanskimi ter ustrezno nastavil omejitve za pametnjakoviče s svojo opremo.Vsaj na TS centralah.

Ne samo T-2 admin.... lahko se tudi kdo na Telekomu spravi pobrskati, kdo od priključenih T-2 uporabnikov krši določila pogodbe, ki jo ima s T-2 in take uporabnike kratko malo odklopi. Potem se pa zgovarjaj, da kao 'nisi vedel'...

Lonsarg ::

ISP se gre client side bandtwidth limiter, kot bi živeli še v 20. stoletju lol.

Drgač določila pogodbe krši bodisi T-2, če po pogodbi zagotavlja bandwidth limit. Če pa po pogodbi to zagotavlja TS sam, pa jih ne krši noben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mikrohard ::

Huawei oprema je od Telekoma, ne od T-2. Torej je "heknil" Telekomovo opremo na Telekomovem omrežju... tukaj T-2 nič ne more. Bodo šli pa najkasneje takrat raziskovat težave, ko bodo sosedje na istem GPON splitterju zajamrali, da nekaj ne dela tako kot bi bilo treba.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Krši vsak, ki je sklenil pogodbo za določeno hitrost in se je zavestno in namerno ne drži.

Če je to z namenom protipravnega pridobivanja materialne ali nematerialne koristi, pa se načeloma lahko kdo tudi obregne ob pojem "KRAJA". Ta pa nima za posledico le odklop ampak potencialno tudi kakšen pogovor z tožilstvom.

Pismu, pa kako ste naivni? Če se 'da', to ne pomeni, da to tudi smeš. Če se priklopiš "na divje" na elektriko, točno veš, da kradeš.
Tudi točno veš, da ne smeš kar vdret v omarico in zamenjat glavne varovalke z 'ustreznimi' po lastni presoji.

Ko se gre pa za internet, pa tega ne veš?

Me spominja na tistega, ki ga policaj ustavi ker je vozil 180 po avtocesti in trdi, da ni naredil nič narobe, saj nikjer ni bilo table za omejitev 130km/h.

Zgodovina sprememb…

Nikonja ::

stara balkanska logika, če lahko, zakaj pa ne, sej bi vsi tega naredili če bi lahko, ane, tudi banditski politiki kradejo, nesramneži, zakaj nama ne povejo kako in kaj, pol pa lahko skupaj zjebemo vse !!!

Zato smo še vedno zafukani balkanci in bomo še dolg...

morosito ::

jaz ne razumem zakaj v nemcijo, avstrijo, svico, italijo, francijo itd....ne vsiljujejo to optiko (mislim ni tista logika "ali optika ali ne bo nic").

v teh drzavah nadgrajujejo bakre...fttc...uporabljajo se novi moduli supervectoring 35

pa se vsi...imajo moznost izbrat da ali ne napravo. Zelis napravo od ISP? ja..+3EUR. Ne, pol -3EUR.
Naročnine od 14 do 17EUR mesečno z ddv.

Pa jaz imam FTTC v stanovanju v italijo, oddaljen od glavnega mesta cca 70 km....wind vdsl...placujem 17EUR na mesec imam pa hitrost 200/20 na supervectoring profil 35 fttc.
meni je wind dal skatlico (modem) ki podpira supervectoring 35b in gor priklopim moj router na dolocen ip in masko in dela spica (ne rabi odpirat porte, nastavljat port forward). Avtomatsko imas dinamicni ipv4 in native ipv6 ::/80.

isto velja v avstrijo....pri kolegu ima isto FTTC in 180/15...pa placuje kakih 18EUR na mesec.

a v slovenijo imam GPON (žal max hitrost 100/20 na omrežju)...kaj pol to postavljajo če si omejen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

XS!D3 ::

LOL super je ta ponudnik, ki ti da /80 IPv6 :)

morosito ::

Jah...matematika pac...ce racunas drzavo ki ima 65 milionov prebivalcev...lahko v slovenijo ki je 2 miliona...lahko komot dodelijo 64 subnete...

Glej avstrijo tudi oni dodelijo ::/80 ali oa poljsko...

barakus ::

Ali bo podražitev mobilnih paketov vplivala na ceno paketa T4 tera?

SeMiNeSanja ::

in ::/80 za domačo rabo nimaš dovolj?

Večina domačih uporabnikov še z /120 nima kaj početi!

Mikrohard ::

@morosito: Daj prilimaj kakšen link teh super ponudb iz Italije in Avstrije tukaj. Pa naj bo to seveda redna cena za celotno obdobje naročnine (ne samo za vezavo ali omejen čas).

PS: Jaz bi 100x raje videl, da mi do hiše/stanovanja potegnejo GPON optiko kot pa FTTC + VDSL. Saj sam vidiš, kakšne hitrosti lahko dosega GPON... takih na VDSL nikoli ne boš videl.

XS!D3 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

in ::/80 za domačo rabo nimaš dovolj?

Večina domačih uporabnikov še z /120 nima kaj početi!


Ne, ker s tem nimaš niti enga uporabnega subneta, kjer bi se znala večina naprav autoconfigat. Če moraš pa potem vse naprave (beri Android telefone), ki ne podpirajo DHCPv6, ročno konfigurirat oziroma jim IPv6 ne bo deloval, je pa nekako pointless. Še če dobiš zgolj /64 je to bolj semi uporabno, rabiš vsaj povezovalni segment + /64, da imaš lahko vsaj en subent za svojim usmerjevalnikom.

Zato pa operaterji v Slo kot tudi drugi resni operaterji v bistveno večjih državah dajejo rezidenčnim uporabnikom /56 oziroma poslovnim /48 ali pa kar za obojim /48, seveda skupaj s povezovalnim segmentom.

morosito je izjavil:

Jah...matematika pac...ce racunas drzavo ki ima 65 milionov prebivalcev...lahko v slovenijo ki je 2 miliona...lahko komot dodelijo 64 subnete...

Glej avstrijo tudi oni dodelijo ::/80 ali oa poljsko...


Že Telekom Slo ima recimo dva /29 bloka, kar je dovolj za več kot 250 mio+ /56 (ok nekaj rabijo za sebe, pa za kak summmarization hitro več porabiš, samo je še precej lufta), pa je samo eden od operaterjev v 2 miljonski državi. O /64 ali manjše za končne uporabnike sploh nima smisla govorit dokler IPv6 funkcionira tako kot funkcionira.


Kar se pa GPONa tiče, pa v Slo pri Telemachu BP laufa 220/220 na GPONu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

morosito ::

od 1.7 v italijo bo standardni paket optike na ftth mozno samo 1000/100 po evropski direktivi. Startna cena 29,90€.

Bo tudi pri nas v slo to isto veljalo?

darkolord ::

Po kateri direktivi?

morosito ::

Kaj pa jaz vem....sem dobil po posti obvestilo da ftth bo od 1.7 po novem osnova 1000/100 na vse prikljucke...po evropski direktivi za razvoj in finansiranje siritev ftth po eu...
Predvidevam da slovenija dobiva tudi ta ista sredstva iz evropske unije tako da po vsej verjetnosti bodo morali tudi v slo povecati hitrost? Ker fttc po celi evropi trenutno osnova je 200/20....ne razumem zakaj je optika zablokirana na 100/20 ce nas je tako malo....

ziga1990 ::

Ker smo se doma odločili za T-2 optiko imam za ostoječe uporabnike par vprašanj:
-Kako ste zadovoljni z T-2 optiko?
-Ali je kdo povezal to TV škatlico z Samsung Daljincem ki ga dobiš zraven novejših pametnih televizij?
-Kako ste zadovoljni z Televizijo ali kaj šteka?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Veron ::

Sicer nimam optike, ampak T2 TV nam je bistveno bolj všeč kot Telekom (SiOL) TV.

dominuspro ::

ziga1990 je izjavil:

Ker smo se doma odločili za T-2 optiko imam za ostoječe uporabnike par vprašanj:
-Kako ste zadovoljni z T-2 optiko?
-Ali je kdo povezal to TV škatlico z Samsung Daljincem ki ga dobiš zraven novejših pametnih televizij?
-Kako ste zadovoljni z Televizijo ali kaj šteka?


Jst sem ful zadovoljen. Motnje na tv so pri meni zelo redke. Minusi mi ne padejo na pamet, razen tega da bi počasi morali biti vsi programi v full HD resoluciji. Kar je manj, me moti. Sploh kak sportklub pri tenisu je negledljiv.

Povezava z daljincem je pri meni obratna. Z daljincem od T2 se tudi Samsung tv prižiga in ugaša.

ziga1990 ::

^^ potem ima TV box od t-2 Univerzalni daljinec?

jaz trenutno z Samsungovim daljincem prižgem TV in hišni kino ampak od Amis(zdaj A1) box se noče povezati z Samsungovim daljincem
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

dominuspro ::

ziga1990 je izjavil:

^^ potem ima TV box od t-2 Univerzalni daljinec?

jaz trenutno z Samsungovim daljincem prižgem TV in hišni kino ampak od Amis(zdaj A1) box se noče povezati z Samsungovim daljincem


Ni ravno univerzalen... Samo prižiganje in glasnost lahko prevzame.

mzakelj ::

Ste pa res smešni. Če nimate res dvajset uporabnikov kateri vlačijo torrente dol, je še 100 preveč. Boljš bi sicer bilo da bi bla linija 100/100 ali 50/50. Če ste v bloku se lepo zmenite s sosedi in vzemite skupaj en priključek. Tv in net se da speljati po enem kablu. Samo malo igranja je potrebno. Mikrotik pa je tud zmerom bolj pocen .....

Veron ::

dominuspro je izjavil:

Ni ravno univerzalen... Samo prižiganje in glasnost lahko prevzame.

Lahko razložiš malo bolj natančno kako si to nastavil?

starfotr ::

Odvisno od daljinca. Beri stran 35 in dalje. https://www.dropbox.com/s/ub146q79gw9lo...

dominuspro ::

Veron je izjavil:

dominuspro je izjavil:

Ni ravno univerzalen... Samo prižiganje in glasnost lahko prevzame.

Lahko razložiš malo bolj natančno kako si to nastavil?


http://www.btccom.net/video/Amino-Remot...

ziga1990 ::

mene pa rov zanima ker TV box bomo dobili vzeli smo T4 TERA+programska shema M ali kdo ve?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

mzakelj ::

Verjetno novega Kamai-a kateri podpira 4k , ima pa obupen čas preklapljanja. Upaj na Arris.

ziga1990 ::

^^preklapljanje?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Veron ::

dominuspro je izjavil:


http://www.btccom.net/video/Amino-Remot...

Aha, ti imaš Amino. Pri nas imamo Arrisa. Verjetno ne gre z Arrisom.
««
202 / 236
»»