» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
201 / 236
»»

modelno1 ::

Btw, če ti Speedtest kaže 10 Mbps, je 1 MBps v torrent odjemalcu normalno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Kezman91 ::

modelno1 je izjavil:

Btw, če ti Speedtest kaže 10 Mbps, je 1 MBps v torrent odjemalcu normalno.


Naročnina pa 100/10. Potem je še normalno?

nsa_ag3nt ::

1 bajt je 8 bitov, t2 ti prodaja hitrost do 100 mbit (mega bitov) oz 10 MB/s (mega bajtov).
Ni ok, če je govora v Speedtest rezultatu.
Torrenti so povsem druga zgodba.

https://www.akostest.net/sl/ javi enako hitrost ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Kezman91 ::

akostest ima enake rezultate.
Mi je jasno, koliko. je max. kar lahko dobim vn. Vem pa tudi, da je 1MB/s pri torrentu najmanj 3x premalo.
Je Mikrotik 951-2n dost zmogljiv za optiko 100/10?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kezman91 ()

modelno1 ::

Je, ampak to boš preko wifija standarda n dosegel le v neposredni bližini routerja.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

starfotr ::

Wi-Fi ni merilo za merjenje hitrosti internetnega priključka. Edino pametno je narediti speedtest preko kabla. Za uradni speedtest se uporablja akosov speedtest.

Nikakor ni merilo to, koliko ti vleče torrente preko wifija.

Tilen ::

AKOS Speed Test tudi ni ravno biser za merjenje visokih hitrosti.

Download speed 450 Mbps
Upload speed 240 Mbps

Download speed 510 Mbps
Upload speed 260 Mbps

Download speed 110 Mbps
Upload speed 530 Mbps

Download speed 330 Mbps
Upload speed 240 Mbps
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

barakus ::

Nekako ne najdem informacije, če vzamem Oranžni Diamant paket, koliko je potrebno doplačati, da imam v najemu skupno dva STBja? Trenutno imam T4 Tera in sta dva STBja že vključena v paket...

Veron ::

Prvi STB je že vključen v ceno naročnine, vsak nadaljnji pa stane 3,99eur/mesec.

barakus ::

Hvala.

jusv ::

ni šans T2... že pol leta pri Telemachu in dela TOP!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

6151 ::

barakus je izjavil:

Nekako ne najdem informacije, če vzamem Oranžni Diamant paket, koliko je potrebno doplačati, da imam v najemu skupno dva STBja? Trenutno imam T4 Tera in sta dva STBja že vključena v paket...


Morda ti je cenej da vzameš T4 Tera, imaš že 2 vključena v paket
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Malajlo ::

IPv6 na Telekomovem GPON ne dela za T2. Dobil odgovor.

SeMiNeSanja ::

Malajlo je izjavil:

IPv6 na Telekomovem GPON ne dela za T2. Dobil odgovor.

Jaz od 'Gostovanje@' nisem dobil nobenega odgovora. 'IPv6@' pa je tudi meni odgovoril, da na GPON ni ni IPv6 za T-2.

Skratka, zadeva je uganka.....

barakus ::

Ali kdo ve, če pridem v podnajemniško stanovanje, kjer je trenutno še T-2 oprema in naročim T-2 priključek na moje ime ampak isti naslov. Ali se to smatra kot nov naročnik ali ne?

MrStein ::

Če je prejšnji prekinil, potem gotovo.

Navsezadnje si (oziroma boš) podpisal pogodbo, katere prej nisi imel. Torej si nov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Veron ::

Pri Telekomu nebi bil nov, ker gledajo številko priključka (fizična lokacija) in ni dovolj da je samo novo ime.

Mare2 ::

Veron je izjavil:

Pri Telekomu nebi bil nov, ker gledajo številko priključka (fizična lokacija) in ni dovolj da je samo novo ime.


Tole je včasih veljalo, nimam pa podatka, ali še velja. :)

morosito ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Malajlo je izjavil:

IPv6 na Telekomovem GPON ne dela za T2. Dobil odgovor.

Jaz od 'Gostovanje@' nisem dobil nobenega odgovora. 'IPv6@' pa je tudi meni odgovoril, da na GPON ni ni IPv6 za T-2.

Skratka, zadeva je uganka.....


Sem pozabil povedat da sem na poslovni...so mi odpisali na gostovanje@t-2.net . Ocitno velja samo za poslovne uporabnike. Rekli so mi da ipv6 na bitni tok vklapljajo samo za poslovne. Za navadne uporabnike pa ne in da ne bodo nikoli uredili zadevo ker se jim zdi nesmiselno ulagat.

Malajlo ::

Jaz sem poslovni. Zdaj pa - komu nabijajo?

barakus ::

Če grem iz paketa T4 giga na T4 tera in se zavežem ta 24 mesecev ali veljajo vse ugodnosti kot za novega uporabnika ali ne?

modelno1 ::

Nope.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

barakus ::

Kaj potem hoče povedat ta text

*Akcija -25 % za eno leto velja za nove naročnike T-2, in hkrati nove naročnike naročniškega razmerja za pakete T2, T3 ali T4

Mare2 ::

Moraš biti čisto nov. Npr. pred tem si na Siolu ali nimaš nič. :)

SumTingWong ::

Imas na paketih GIGA/TERA isto akcijo, kot za nove. Torej 12m 25% off.

Ce nimas vezave in gres na T4 Tera, potem lahko vzames tole.

barakus ::

Kje pa to piše? Ali dobim tudi višjo/akcijsko hitrost?

SumTingWong ::

Samo drugače se imenuje. Novi pač prejmejo 12 mesecev 25% off, obstoječi pa lahko le na paketih GIGA/TERA koristijo 12 mesecev 25% off.

Hitrost je odvisna od tipa medija, preko katerega si priklopljen. Če si preko T-2 optike ali "standard" LLU Telekom optike, potem boš imel 300/50 Mbps.

barakus ::

Če se zavežeš za dve leti in potem se en dan T-2 odloči zvišat naročnino, ali imaš pravico prekiniti pogovbo/vezavo brez penalov?

modelno1 ::

Ja, brez kazni, ampak moraš vrniti že koriščeno ugodnost, torej tistih 25% popusta.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

MrStein ::

Ne, ne rabiš.

Pa kje to jemljete vedno znova?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SumTingWong ::

Rabiš rabiš. Ob morebitnem preklicu v času meseca dni pred podražitvijo, moraš poravnati vse prejete popusta z naslova vezave. Ni ti pa potrebno poravnati stroška preklica (20 €).

MrStein ::

Tudi če samovoljno prekineš pogodbo (torej ni nobene podražitve), se "vrača" samo sorazmerni delež popusta.
Torej popust na meseca naročnine v preteklosti ti "pripadajo" in ti nič ni treba vrniti.

Še enkrat: Kje jemljete take bedarije?

(primer velja, če je popust za celotno trajanje vezave, sicer pa "sorazmerni delež")

Še "podlaga:

SPLOŠNI POGOJI POSLOVANJA DRUŽBE T-2 :
23a. člen
...
Višina izgube posebnih ugodnosti se za odstop od pogodbe pred potekom akcijskega obdobja določi sorazmerno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SumTingWong ::

Kot rečeno, poravnaš vse prejete popuste. Isto misliva, drugače se izražava :)

Lonsarg ::

Vse prejete popuste bi pomenilo, da po 18 mesecih vrneš 18/24 popusta, če nisi tega mislil si res povsem napačne besede izbral. Vrniti sorazmernostni delež preostalih mesecev (torej tako kot trenutno vsi zaračunavajo zaradi zakona) pa pomeni po 18 mesecih vrniti 6/24 popusta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SumTingWong ::

Pa dajmo na primeru povedat. Vzel si T4 GIGA (recimo 1.1.2018), prejel 12 mesecev 25% popust ob 24-mesečni vezavi. 1.3.2019 se odločiš preklicat naročnino, ker bodo podražili. Plačal boš 12x 10,25 €, toliko kot si prejel popusta v času vezave. Praviš, da temu ni tako?

MrStein ::

Ja, temu ni tako.

Če si prekinil pogodbo na polovici, potem tudi vrneš le polovico ugodnosti. Torej 6x10,25 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SumTingWong ::

OK razumem, kje smo se zgubili. Povedal sem primer po koncu vseh prejetih popustih. Če prekineš po 45 dneh pa poravnaš 1,5x10,25€.

Ampak ne razumem, se ne reče temu "poravnati vse prejete popuste/ugodnosti"?

MrStein ::

SumTingWong je izjavil:

OK razumem, kje smo se zgubili. Povedal sem primer po koncu vseh prejetih popustih. Če prekineš po 45 dneh pa poravnaš 1,5x10,25€.

Ne, ne poravnaš. Tisto 1,5 ti pripada.

Poravnal bi, če bi na začetku dobil 120 EUR za nakup telefona ali podobno (za vezavo 12 mesecev).
Potem bi vrnil 15 EUR (1,5 kratni delež prejetega, torej 1,5 x 120 / 12)

Pardon, napaka. Zadržal bi 15 EUR, vrnil pa ostalo, torej 105 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SumTingWong ::

Že, popusta nisi dobil ob sklenitvi vezave, si pa tekom uporabe. Prejel si 10,25€ popusta po mesecu dni in teh 10,25€ moraš vrniti/poravnati, če prekineš vezavo.

Mislim pa da barakus ni to spraševal. najbrž je mislil, da tudi popustov ni potrebno poravnati.

lojz123 ::

Se zgodi da jih ni treba, kot v mojem primeru če ti sami predlagajo da lahko prekineš vezavo.

MrStein ::

SumTingWong je izjavil:

Že, popusta nisi dobil ob sklenitvi vezave, si pa tekom uporabe. Prejel si 10,25€ popusta po mesecu dni in teh 10,25€ moraš vrniti/poravnati, če prekineš vezavo.

Ne, ne moraš.
Če odpoveš po enem mesecu. Potem popust za prvi mesec ne rabiš vračati.
En mesec popusta je namreč 1/24* delež , in prav 1/delež vezave si ti tudi "oddelal". Torej ni kaj za vračati.

Izjema je, če je popust za 12 mesecev, vezava pa za 24.
Potem vrneš polovico popusta. (ker si prejel 1/12=2/24 popusta, svoje prispevek (vezava) pa si izpolnil le pol manj, 1/24)

* ali 1/12, odvisno od točne pogodbe


Mislim pa da barakus ni to spraševal. najbrž je mislil, da tudi popustov ni potrebno poravnati.

Popust ali subvencija, vseeno. To je nek znesek, ki si ga dobil (prejel).

barakus je izjavil:

Če se zavežeš za dve leti in potem se en dan T-2 odloči zvišat naročnino, ali imaš pravico prekiniti pogovbo/vezavo brez penalov?


modelno1 je izjavil:

Ja, brez kazni, ampak moraš vrniti že koriščeno ugodnost, torej tistih 25% popusta.


SumTingWong je izjavil:


Mislim pa da barakus ni to spraševal. najbrž je mislil, da tudi popustov ni potrebno poravnati.


Mora vrniti sorazmerni delež. Če je imel popust za ves čas vezave, je že na nuli. Če je imel popust 12 mesecev pri dvoletni vezavi, pa vrne polovico zneska popustov, ki so se že zgodili (torej plačani meseci).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SumTingWong ::

Okej, zadnje vprašanje. Dne 1.1.2018 sem kot nov naročnik sklenil vezavo pri T-2, kjer sem prejel 12 mesecev 25% popust na paket ob 24-mesečni vezavi. Jutri grem preklicat naročnino, koliko bom poravnal. Mi daš izračun?

barakus ::

Hvala, sem razumel vse napisano, je pa res tezko razlozit to brez napisat esej oz. nekaj konkretnih primerov.

V tem primeru bi jaz raje prejemal 12,5% popust 24 mesecev, ali je to mozno? Na ta nacin nisem ob morebitni prekinitvi zaradi podrazitve nic dolzen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

MrStein ::

SumTingWong je izjavil:

Okej, zadnje vprašanje. Dne 1.1.2018 sem kot nov naročnik sklenil vezavo pri T-2, kjer sem prejel 12 mesecev 25% popust na paket ob 24-mesečni vezavi. Jutri grem preklicat naročnino, koliko bom poravnal. Mi daš izračun?

Če štejemo, da je razmerje trajajo 5 mesecev, potem vrneš (24-5)/24 prejetih ugodnosti.
Prejel si 5 x 25% popust (preostalih popustov do 12 še nisi "prejel"), torej skupaj: 5 x 25% x 19/24 = 3,96 x 25%

Torej vrneš malo manj kot 4 "popuste" (koliko je pač tisti 25% popusta od naročnine, katere nisi navedel).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Ja sorazmernostna formula je precej enostavna, če ves "popust" dobiš na začetku(ala telefon, prvi mesec zastonj,...), ker enostavno daš x/24 * popust.

V primeru sprotnega dobivanja popusta moraš dodatno še najprej izračunati koliko popusta si dobil in nato še to vstaviti v formulo. Ni sicer nujno da čisto vsa podjetja uporabljajo točno to formulo, lahko uporabijo tudi kako drugo bolj ugodno če hočejo, ampak iz mojih izkušenj zaenkrat so jo še vedno vsi.

Kezman91 ::

SumTingWong je izjavil:

Preko WiFi ti toliko vleče ali preko kabla? Si probal računalnik povezat direktno na modem? Tako lahko potem ugotavljaš, če je router kriv.


Preko kabla dobim hitrost torrenta 10. Tako, da povezava je ok. Preko WiFija pa samo 1. Je kriv zdaj router ali nastavitve?

Invictus ::

Normalno, ker je najbrž gor več klientov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

ISPji se s temi prijemi štihajo v glavo. Rekli bi, da tisti, ki pri njih zdrži 2 leti, dobi po 2 letih x mesecev gratis. Ali pa bi rekli, naročnina je toliko eur, nič popustov, nič ugodnosti, vzemi ali pusti. Valda, bi bila naročnina x eur cenejša, kot je sedaj. Odpade marketing, odpade x zaposlenih, ko samo kucajo anekse in odgovarjajo ljudem na help desku z bedastimi vprašanji glede akcij.

Za potrebe ISPja rabiš dobro tehnično ekipo, ki poskrbi, da zadeve delajo, da so dobro načrtovane. Trg je že razdelejen x let. Nič kaj dosti se ne spreminja delež posameznih operaterjev. Tisti, ki cenimo dobro storitev, vemo, kaj uporabljamo, tisti, ki glesajo samo na ceno, pa tudi imajo ozbiro. Nasičenost je visoka. Čemu potem vse to? Ne razumem teh zadev.

cen1 ::

Naj mi en razloži kje najdem dejansko polno redno ceno optike na T2. -> https://www.t-2.net/optika-ftth

Nočem "že od" ampak dejansko ceno. Gledam po celi strani in ne najdem. Gumb "Začni z naročilom" ne razkrije nič ampak vpraša že za podatke, naslednji obrazec je pa že zaključek naročila (kjer že piše kot da si v bistvu že vse naročil, ampak nisem kliknil na zadnji gumb "Zaključi" tako da zdaj ne vem če sem ali ne LOL).

Tile T2 nateguni so zreli za prijavo na inšpekcijo zaradi zavajanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

SumTingWong ::

Ne razumem. To so redne cene, kar piše "že od".
««
201 / 236
»»