» »

Posodobabljanje BIOS IBM Thinkpada 390E brez baterije

Posodobabljanje BIOS IBM Thinkpada 390E brez baterije

Pentium ::

Mene pa zanima če se da posodobiti BIOS IBM Thinkpada 390E, v katerem ni baterije (oz. je mrtva).

Trenutno je naložen BIOS revizije R01_A7. Model računalnika pa je 2626D0G. Na laptopu je naložen Windows 2000 SP4 in Office XP Ang. To oboje deluje bolj počasi, ker laptopov BIOS še nima podpore za Windows 2000, kaj šele za Win XP. V najnovejši izdaji pa se nahaja ta podopra.

Zakaj sploh sprašujem?
Poskusil sem posodobiti bios na zadnjo revizijo, pa mi ni uspelo, ker mi je napisalo, da je potrebna polno napolnjena baterija (fully charged battery). To stvar pa moram nujno posodobiti.

BIOS se nahaja v datoteki, ki se jo naloži na disketo. Ta disketa postane avtomatsko zagonska. Potem ponovno zaženeš laptop z disketo notri. Posodabljanje BIOS-a bi se moralo začeti samodejno. Pa se ne, ker napiše zgoraj napisano stvar.

Vzemanje baterije iz drugega laptopa ne pride v poštev, ker je to moj domači laptop.

Ali se da obiti to preverjanje baterije in vseeno posodobiti BIOS?

Vnaprej se zahvaljujem za odgovore,

Pentium

zile ::


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

dr. Zgemba ::

To zaščito imajo vsi Thinkpadi. Vseeno pa lahko poskusiš takole in poročaš o rezultatih.

Pentium ::

Tole se mi zdi malo nevarno.... ali ima kdo še druge predloge?
Navsezadnje pa lahko poskusim, samo prenosnik je vreden 55.000 sit, ker ima 192MB rama.

Pentium ::

Sem probal posodobiti in mi je uspelo!:)) :))
Najprej sem ustvaril IBM bios service diskette in skopiral datoteke $0038000.fl1, platform.bin in phflash.exe na disk. Preimenoval sem datoteko v bios.rom, gor prekopiral še phlash.exe in platform.bin. Dolpotegnil sem bios-flash clean sliko diskete z www.bootdisk.com. To sliko sem potem zapisal na disketo in ji dodal potrebne datoteke. Laptop sem ponovno zagnal z tisto disketo, napisal phlash in kmalu se je bios posodobil. Pri tem je vsako sekundo glasno pisknilo, zakaj, to pa ne vem. Prenosnik sem zagnal ponovno in zdaj pišem tole s prenosnika.:D

Če bo še kdo hotel kakšen nasvet o flashanju biosa IBM thinkpada brez baterije, naj me kontaktira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z BIOS-on na matični plošči Gigabyte

Oddelek: Pomoč in nasveti
13987 (815) Mitch
»

Zaklenjen BIOS... Kako do kode?

Oddelek: Pomoč in nasveti
154049 (3284) Gutjerez
»

Pododobitev BIOS-a na DELL Latitude CPi brez baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
61073 (981) Pentium
»

Butast bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
242077 (1685) rock_girl_
»

Računalnik poln problemov!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
231450 (881) ZLOky

Več podobnih tem