» »

Novi švohnejši žmigovci na motorju ne delajo-Prosim pomoč

Novi švohnejši žmigovci na motorju ne delajo-Prosim pomoč

DimmniBurek ::

Zamenjal sem žmigovce iz 21W na 10W. Zato zdej tisti rele ki je v CDI enoti samo hitro štrka in ne svetijo, žarnice so neke čudne, na Petrolu jih nimajo takih...
Zanima me če bi dal samo en upor ali potenciometer vmes, a bi ga skurlo ker je 12V in 10W (0.833A), doma imam samo navadne, 1/4W....
Kolk Ohmov približno bi treba dat?

Hvala za odgovore:))
There Is No Stronger Drug Than Reality
  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

Zanimivo, da nimajo 21W žarnic, saj so standardne (no ja lahko sem pameten, ker jih imam še precej doma).

Uporček se bo fletno grel, rabil pa bi žični upor 15 Ω moči 10W. Sicer bi šlo tudi z šibkejšim ampak, če boš pozabil žmigovce...

BTW, dodal sem manjkajoč v v naslov.
Nekoč je bil Slo-tech.

stromar ::

Zakaj pa ne greš v kakšno avtotrgovino in kupiš 12V 21W žarnic, ki so čisto standardne in se nahajajo v vseh avtih za žmigavce, stop luči, zadnje meglenke in rikverc luči?

Lp

DimmniBurek ::

ker niso standardne očitno, sem jih hotel zamenjati iz tastarih žmigavcev pa so prevelike, bom povprašal nekje v LJ po žarnicah
There Is No Stronger Drug Than Reality

DimmniBurek ::

Ups, zajebal sem, žarnice so 21W, ta stari original pa so imeli 10W
There Is No Stronger Drug Than Reality

Azrael ::

Če te prav razumem, si dal noter 10W žarnice, čeprav je vse narejeno za 21W. Če je samo to, ne kompliciraj in raje kupi 21W žarnice. Če pa morajo biti 10W pa pač daš vse take (se dobijo, samo so malo bolj redke, kot 21W). Ali imaš ta problem na motorju ali mopedu?

Anyway, avtomati za žmigovc delajo pravilno samo takrat, ko so vse žarnice pravih vrednosti (namenoma kot opozorilo, če kakšna pregori ali je kaj drugega narobe).
Nekoč je bil Slo-tech.

DimmniBurek ::

Problem je sledeč: zamenjal sem cele žmigovce, iz original sem dal take jebačke, ti ta jebački imajo standardne 21W žarnce, motor pa je 99' letnik in takrat so stavli zgleda 10W žarnce!

Fora je pa še neki, spredej sm dal LED žmigovce, zraven je bil priložen nek upor, če ima motor isti avtomat za sprednje in zadnje žmigavce če odstranim tisti upor na sprednjih žmigavcih bo verjetno stvar delovala!

Da mal razložim:
-Original: spredaj10W+zadaj10W=20W
-Zdej:LED spredaj 1-2W+novi zadaj21W=22W

To bi pol moglo delat, utripanje bo mogoče mal hitrejše alpa počasnejše kar se dost ne bo opazlo....

Popravte me če nimam prou

Še slika motorina:
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Azrael ::

Če je tisti upor zato, da poveča porabo, bi brez njega verjetno štimalo. Če gre pa za predupor ledike pa bo brez njega ledika šla po gobe. Imaš še kakšno sliko tega tehničnega čuda, mislim tisti upor?

Drugače pa, lep motorček.
Nekoč je bil Slo-tech.

DimmniBurek ::


zraven piše LEISTUNGSWIDERSTAND KELLERMANN

Für den Anbau von KELLERMANN Blinkern LED-"Micro 1000

Eni so 8.2 OHm, eni pa 10Ohmov, zraven piše fast ihr blinker zu fast blinken, sm pa sprva probu brez nardit pa so sam svetili žmigavci, če zadnji niso priklopljeni tudi sam svetjo sprednji(ali obratno...)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Azrael ::

Drži to so upori za dodatno obremenitev avtomata.

Torej moraš narediti brez njih, če imaš zadaj 21W žarnice. Ampak, če je nek čuden avtomat, boš moral vseeno dati zadaj 10W brlivke in spredaj še te upore (10 Ω).
Nekoč je bil Slo-tech.

DimmniBurek ::

ma bo delal bo, čez neki časa grem probat, bom poročal!
There Is No Stronger Drug Than Reality

DimmniBurek ::

Ne dela, morm zdej očitno nove žarnce nabavit....

Zadeva pa tko dela, brez zadnjih žmigovcev priklopljenih utripa hitro, če priklopim gor začne rele hitreje štrkat in ne utripajo ampak že svetjo(hitro utripanje), če prklopm brez tistega upora sprednje žmigovce-brez zadnjih pa utripajo počasneje kot če so z uporom, se pravi da kukrkoli proklopim še zadnje začne rele hitro štrkat...
Deluje pa edino če je samo ena stran priklopljena, druga pa cela izklopljena, kadar črno priklopim zadaj (isti kabel ki se razdeli za oba zadnja žmigovca) začne štrkat...

nevem če bo kdo razumu:\
There Is No Stronger Drug Than Reality

balocom ::

Kako un avtomat sploh deluje?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Azrael ::

Izgleda, da je avtomat na tvojem konjiču res zelo občutljiv na moč žarnic.

Zanima me samo to ko praviš, da odklopiš zadnje žmigovce, ali to misliš, da vzameš žarnice ven ali samo odklopiš celotno vejo (kabel)?

Predlagam ti še, če seveda še nisi, da vzameš ven samo zadnje žarnice in ponovno poskusiš, ker je lahko tudi napaka v inštalaciji. Drugače pa ti res ne ostane drugega, kot nakup pravih žarnic, ali pa da še zadaj naštimaš tiste ledike in preizkusiš ali bolje dela z bremenskim uporom ali brez.
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

@balocom:

Če je stari bimetalni tip, deluje s pomočjo bimetala, ki ga ogreva tok žarnic.

Danes običajni elektronski avtomati tudi merijo tok žarnic na nekem bremenskem uporu in odvisno od toka spreminjajo frekvenco utripanja.

Vsakič je moč žarnic odločilna za pravilno delovanje.
Nekoč je bil Slo-tech.

DimmniBurek ::

Hja, sam pol morem spet kupit še ene žmigovce, to me mal moti, in te nekomu prodat...
Dans je brat nekje spraševal po žarncah pa so rekli da se bo verjetno težko dobilo, zaradi standarda-21W

Inštalacija ni zjebana ker sem jo moral zamenjat-prekratki kabli na novih žmigovcih, odklopu sm pa kable
There Is No Stronger Drug Than Reality

DimmniBurek ::

Hmmm, bil sm v Conradu in nimajo pa še v eni trgovini v BTCju...
Pa rekli so da bo to težko dobit...
je pa mel en tip 6W sicer mal drgačno,tisti lulčki ki štrlijo da jo not "zašravfaš" so bili drugače razporejeni kot pri originalu....

Če kupiim te 6W a navaden upor bi delal 1/4W al bi ga skurlo? Če se greje nej se greje, ga bom namestil da bo pihalo po njemu, ampak nočm da se mi skuri....


Še neki, sošolc mi je reku nej probam zamenjat samo podnožje (razbit stekelce in zamenjat) sam mozgam da je not kak plin da se wolfram ne prekuri prehitro...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Azrael ::

Tomos ATX ima 10W žarnice v žmigovcih. Pa tudi nekateri avtomobili , katrca za pozicijske spredaj, nisem ziher, če tudi Alfa75 za pozicijske zadaj.

Glede tiste menjave steklenih bučk.

Težka naloga. Steklena bučka ima 2 žici. Ena gre na spodnji kontakt, druga nekam na cilinder bajonetnega okova ali grla in boš moral to nekako odciniti. Da stvar ni preveč enostavna so te žičke precej lomljive. Potem je problem še v tem, da je steklo zalepljeno v okov. Lepilo velikokrat popusti pozneje kot steklo...

In če si se že prebil skozi vse te težave, boš moral zamenjano stekleno bučko spet zaciniti v drug okov (to bo enostavno), ampak obvezo boš moral bučko še dobro zalepiti z okovom, ker bo drugače zaradi vibracij žarnica razpadla ali hitro pregorela.

Mislim, da bo manj komplikacij, če je na "napačni" žarnici en trn na pravilni višini, da odpiliš trn, ki je na napačni višini in potisneš noter tako sfrizirano žarnico.
Nekoč je bil Slo-tech.

DimmniBurek ::

Glede tistih ATXov in onih avtov-iso problem 10W žarnce, problem je podnožje, žarnce so čudne, une druge so pa prevelike in ne pašejo v žmigovc...
Menjava je res zadnja šansa, sam če bi se fejst potrudu bi šlo...
Glede tistih 6W, je nekako najlažja rešitev, sam kako bo pol s upori?
Nevem če bi kupoval tiste 10W upore k so dragi k svinja...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Azrael ::

Ne, upori niso nujni, sicer pa 10 Ω pokuri 14.4W, 8.2 Ω pa 17.6W , tako da ti 8.2 Ω nič ne nuca, ker kuri skoraj toliko kot je normalna poraba za avtomat.

Sedaj ne vem ali že imaš gor tiste upore ali ne?

Če jih nimaš in ti dela avtomat počasi če so samo ledike, poskusi zmontirati zadaj 6W žarnice in bo najbrž v redu. Če pa že imaš upore, jih poberi stran in poskusi tako, da bodo zadaj 21W žarnice, mogoče bo utripanje malo prehitro, ne vem poskusi, čim več kombinacij.
Nekoč je bil Slo-tech.

DimmniBurek ::

Sem ti raje narisal da veš prbližn kako to deluje, možno je da je tista črna žica ista za vse 4 žmigovce, to ne vem ker ni videt kablov


S tistimi upori sm mislu da bi treba dat dodatne za zadej ker bojo namest 10W 6W žarnice
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Azrael ::

Napisal si:

Zadeva pa tko dela, brez zadnjih žmigovcev priklopljenih utripa hitro, če priklopim gor začne rele hitreje štrkat in ne utripajo ampak že svetjo(hitro utripanje), če prklopm brez tistega upora sprednje žmigovce-brez zadnjih pa utripajo počasneje kot če so z uporom, se pravi da kukrkoli proklopim še zadnje začne rele hitro štrkat...
Deluje pa edino če je samo ena stran priklopljena, druga pa cela izklopljena, kadar črno priklopim zadaj (isti kabel ki se razdeli za oba zadnja žmigovca) začne štrkat...

Napisano razumem takole:

Samo prednje lučke = prepočasi (premajhna poraba ~2W)
Prednje lučke + upor = prepočasi (premajhna poraba, ~16W)*
Prednje lučke + 21W žarnica = prehitro (prevelika poraba ~23W)
Prednje lučke + upor + 21W žarnica = prehitro (prevelika poraba ~37W)*

*Če je upor 10 Ω

Torej poskusi s 6W žarnicami in najprej brez uporov, potem pa jih dodaj. Če imaš tudi 8.2 Ω upora jih veži zaporedno z 10 Ω in boš tako spremenil porabo teh uporov na na ~8W

Slika pa:

Črna je masa in je skupna vsem žarnicam.

Rdeča pa gre samo na levo ali desno stran in sta žarnici spredaj in zadaj na isti strani spojeni po tem kablu skupaj ali ne? Če je skupna, potem ne rabiš nobenih dodatnih uporov. Samo porabo boš moral nekako zbalansirati, da bo frekvenca utripanja prava. Poglej še ZS.
Nekoč je bil Slo-tech.

DimmniBurek ::

Žmigovce sm čudežno zrihtal, LED, zadaj 21W, brez tistih uporov...
Trik je bil v tem da se žmigovci(ohišje) ne sme dotikati ogrodja motorja-vem ja krneki, vmes sm dal dihtinge za plin:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nočna lučka in crknjena žarnica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102128 (1878) lithium
»

grelec za temperaturni senzor LM35

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92238 (2039) pr2501
»

Omejitev napetosti pri dinamu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223813 (3517) Azrael
»

utripanje ledice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
154979 (4537) Azrael
»

LED diode na skuterju

Oddelek: Na cesti
235686 (4998) Sadida

Več podobnih tem