» »

Polirna pasta za steklo?

Polirna pasta za steklo?

kewo ::

Ali obstaja kakšna pasta, ki bi se lahko uporabljala za odstranitev prask na steklu (npr. televizijski ekran)? Poznate kakšno drugo metodo za odstranitev?

vres.ales ::

na steklu ne

mescaline9 ::

HF:) v zelo nizki koncentraciji, zelo točno na prasko nanešena, hitro spirana pa seveda z debelimi gumijastimi rokavicami delat z njo, veliko veliko sreče in mrbit še kej rata. Če veliko veliko sreče nimaš, pa lahko postane mat vsa površina, ki je bila v stiku s kislino. To je tudi najbolj verjeten scenarij, ker če bi se steklo dalo tko na izi polirat, bi imel polirne paste že v trgovini.

Obstaja še varianta z ognjem. Pač zatopiš tisto prasko, sam res ne vem kako bi se obnašalo potem. Moraš probat na nekem kosu stekla za katerega ti ni preveč mar, preden greš z gorilnikom (ali HF) nad TV.

:)

ČIP 008 ::

Vem da se dobi pasta za poliranje ekrana na mobitelih. Če je učinkovita za televizijske ekrane in drugo pa nisem siguren.

kewo ::

Rabil bi za TV.

Tomay ::

Pojdi vprašat na kak avtoservis, kjer popravljajo tudi vetrobranska stekla. Obstaja neke vrste lepilo ali nekaj podobnega.
Voodoo 4Ever

vres.ales ::

nikjer ne popravljajo vetrobranskih stekel

Saladin ::

Moraš le najti zelo fino polirno pasto.

Tukaj ti je kratko navodilo kako očistit vetrobansko steklo (isti postopek bi verjetno deloval na TVju)

klik
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

dejansan ::

pasta za ekrane obstaja, sem ze pozabu na zalost kje sem jo dobil, samo potem komplet zadeva postane precej svetla

pozanimaj se na kaksnem TV servisu, mislim da so mi tam povedali kje dobis pasto
dejansan

Tomay ::

@vres.ales
Od kod ti pa ta informacija?
Voodoo 4Ever

kewo ::

@dejansan

Ti imaš pasto, ki odstranjuje praske na steklu? Npr. televizijski ekran? Kako se imenuje pasta???????8-O 8-O 8-O

Azrael ::

Če ni nič drugega na voljo se lahko uporabi polir za avto, seveda tisti bolj blag in mehko cunjo. Gre bolj počasi in globokih prask ne izbriše.

Vendar pazi, da na rokah nimaš ure ali kakšnega nakita, ker boš naredil z njim še več novih prask.
Nekoč je bil Slo-tech.

madmitch ::

Dobi se nek prah, vprašaj kakšnega steklarja. Vem da ima to ISO steklarstvo v Stegnah (Lj). Jaz sem jo dobil pri njemu za vetrobransko steklo. Vedi pa, da je postopek umazan, dolgotrajen in mučen.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Highlag ::

Čisto možno je tudi, da ima steklo antistatično/protirefleksno prevleko, ki bi jo z takšnim brušenjem prav lepo odstranil.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poliranje vetrobranskega stekla

Oddelek: Na cesti
4724480 (10278) Smartydug
»

Poliranje stekel na žarometih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7725498 (19984) RED_line
»

LCD tv podrsan ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
73734 (3554) TribesMan
»

Čudna PRASKA na ekranu !!!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344257 (3107) Michaelosz
»

Praske na CD-romu

Oddelek: Pomoč in nasveti
172491 (2255) Jeebs

Več podobnih tem