» »

Problemi z DMA

Problemi z DMA

BendeR ::

Problem je naslednji:

Če imam DMA bilo ki vkloplen (disk,cd-rom) in imam comp navit se mi po prvem ponovnem zagonu Winsi vedno zrušijo in jih morem ponovno namestit:(.Definitivno pa je kriv DMA,saj če je ta iskloplen mi stvar deluje brez problema. Aja zadeva se tiče bilo katerih winsov od 98 do XP.Kak bi se dal ta problem rešit?:D

konfiguracija pa je naslednja:
Duron 800
Abit KT7A
256Mb
Seagate 3.2Gb
CD- ROM LITEON 40X
:=)

miranpozar ::

Po inštalaciji Windowsov in pred vklopom DMA moraš obvezno inštalirati VIA 4in1 gonilnike!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

BendeR ::

Ok vse lepo in prav toda kaj pa naj naredim,če imam windows ze en lep čas po tem gor.Ker ko sem sprobo tvoj nasvet in inštaliro nove via gonilnike je bila edina pozitivna stvar da se sistem ni popolno zrušo,ampak je samo zmrzno pri nalaganju.Ma se mogoče kdo drugi kakšen predlog?
Bil bi mu zelo zvaležen.

Boky ::

Nic, treba bo "odnaviti" proc ali zamenjati disk, ker tvoj disk ne prenese ferkvence na katero si navil vodilo.(na koliko imas nastavljeno vodilo- FSB ?). Se ena moznost je, da povecas delitelj, ce ga imas to moznost.
Sam sem imel enake probleme pri sebi in kolegu.
Ko sem kolegu na novo nalozil windowse (k6 sistem z 2.5Gb Fujitsu diskom) in se zacel malce igrati z navijanjem sem ugotovil, da disk ne prebavi 83 mhz na vodilu in vklopljeni DMA.
Takoj ko sem vklopil DMA se je disk sesul do te mere da je pomagal le foramt in reinstall windowsev.
Sam sem imel enako plato le diskje bil IBM 6Gb. Ta je 83 +DMA malce bolje prenesel ampak vseeno sistem ni bil stabilen Z Quantumom 13Gb nisem imel tezav na 83 Mhz.
Torej priporocam ti da znizas fsb toliko, da bo sistem stabilen. Vec zgubis na performansah sistema, ce imas sistem maximalno navit in potem DMA isklopljen.

BendeR ::

Ok problem je rešen.Bios sem mel neki sfukan gor.Dal sem spet orginalniega gor in zdaj dela :) :):):)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1GB ram-a in windowsi XP??? Gre to sploh skupaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
382365 (1615) R33D3M33R
»

Teac Počasna peka??!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182053 (1649) bf4ed
»

DMA enable ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
181260 (976) Modri dirkač
»

overclock & DMA mode & stekanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
61339 (1216) Boky
»

Overclocking C500->....?

Oddelek: Navijanje
81162 (1049) Muflon1

Več podobnih tem