» »

Verjeti v čudež ali pavzirati ?

Verjeti v čudež ali pavzirati ?

Srachko ::

Pozdravljeni !

Tare me sledeč problem. Pred aktualnimi roki za vpis v višji letnik oz. za oddajo prošnje za pogojni vpis/ponavljanje letnika, nisem oddal prošnje za ponavljanje letnika, saj do tedaj nisem imel dovolj izpitov, da bi lahko ponavljal letnik. Bil sem prijavljen tudi na še en izpit, ki sem ga včeraj opravil z oceno o kateri se mi je prej samo lahko sanjalo (9/9).

Sedaj me pa zanima, če se še lahko vpišem za ponavljanje letnika, ali pa bom mogel vseeno pavzirati ? (Gre se mi namreč zato, da bi ponavljal in tako finančno dosti lažje opravljal študij.)

LP
srachko
I can see clearly now, the brain has gone...

STASI ::

Oddaj prošnjo. Vse je odvisno kdaj ima študijska komisija ponoven sestanek. Če ne boš vložil prošnje ne boš nič dosegel.
BTW kateri faks pa obiskuješ, bomo lažje pomagali saj je za vsak fax malce drugačen postopek.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Srachko ::

Hodim na feri. Rok za oddajo prošenj je bil 16.9., sam je takrat nisem oddal, ker sem močno dvomil v to, da bom opravil še en izpit, ki bi ga rabil za ponavljanje letnika.
I can see clearly now, the brain has gone...

whatever ::

Sej za ponavljanje ne rabiš dajat prošnje. Prošnjo za ponavljanje daš le v primeru, če nimaš narejenih vsaj treh izpitov iz letnika, ki ga želiš ponavljati. Ti pa ker si naredu še en izpit, si te pogoje izpolnil, če te prav zastopim. Za ponavljanje rabiš pa le in samo narejene 3 izpite iz tekočega letnika (torej letnika ki ga želiš ponavljati) in popolnoma nič drugega, niti podpisov, ništa! Edino 2400 sit rabiš in vplačat položnico za vpisne stroške. Torej naredi takole:
jutri se prijavi na AIPS in poklikaj povezavo e-vpis. Tam izbereš "ponavljanje letnika". Napisalo ti bo, da so osnovni pogoji vpisa izpoljnjeni. Če ti tega ne napiše, pomeni, da ti prfox še ni vpisal ocene zadnjega izpita v bazo ->pojdi se zmenit v referat in jim v dokaz pomoli pod nos index z vpisano oceno. Pol daš referatu še index (še prej moraš vpisati not predmetnik letnika ki ga ponavljaš), študentsko izkaznico, plačano položnico vpisnih stroškov, plačano položnico nezgodnega zavarovanja (optional), izpolnjena potrdila o vpisu (optional), izpolnjeno potrdilo o opravljenih izpitih (optional). Vse dokumente prideš iskat na referat naslednji dan ali 2 dni kasneje, oziroma takrat, ko ti bo na AIPSu pod e-vpis pisalo "vpis je bil izveden", kar pomeni da so tvojo dokumentacijo na referatu pregledali in poštemplali. Voila.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Srachko ::

@whatever: Storil bom tako, vendar če mi lahko garantiraš, da si s FERI (Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko) in če mi lahko 100% garantiraš, da je postopek tak, kot si ga opisal.

p.s.: My mum always said "Wonders happen every day. Some people do not believe it, but it is so..." (Forest Gump)

:))
I can see clearly now, the brain has gone...

root987 ::

Zakaj pa nebi za 100% zagotovilo vprašal direktno na faks? Boš vsaj lahko rekel, da ti je gospa Jožica iz tretjega štuka rekla, da je vse v redu in da se lahko vpišeš v naslednji letnik.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

whatever ::

Ja, sem s FERI. Letos sem vpisal ponavljanje po zgoraj opisanem postopku. Najbrž ne bo ravno čudež, če bo ta podvig uspel tudi tebi.:D Garantirat ti pa jaz nič ne morem, poklič na referat pa vpraši če ne verjameš.

@root: mislim da hoče model ponavljat letnik in ne napredovati v visji letnik.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Srachko ::

Naš faks je pač tak, da če pošlješ mail v referat, boš na odgovor čakal vsaj 72 ur. (In ob vsem tem se še upa bahati z imenom Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko. :D ) c c c
I can see clearly now, the brain has gone...

whatever ::

No ja, jst sem poslal mail na referat in dobil odgovor ze naslednji dan. Mogoče sem imel pa srečo. Poslal sem pa na naslednji naslov: marlenka.dolsak@uni-mb.si
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Srachko ::

Ja js sem isto naredil, sam to bi že sam mogel vedet, da če so dve babi na kupu, ne bodo nič delale, ampak sam lapale :)
I can see clearly now, the brain has gone...

Srachko ::

No, listine sem oddal, tak, da bom sedaj videl kaj bo. Upam, da bodo čimprej uredili, saj sem živčen ko satan. Dans sem že trtjo škatlo cigaret ofnal...
I can see clearly now, the brain has gone...

whatever ::

Pardon. Upam, da si, ko si se na AIPSu prijavil za ponavljanje preko povezave e-vpis, potem sprintal in podpisal vpisni list. To sem prej pozabil povedat, namreč da moraš po elektronski prijavi še vpisni list sprintat in podpisat in nest na referat skupaj z ostalimi dokumenti, ki sem jih navedel zgoraj.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Srachko ::

Saj sem se podpisal in nesel vso to papirnato šaro na referat... :))
I can see clearly now, the brain has gone...

Srachko ::

... in se brez problemov ponovno vpisal v prvi letnik. :D :D :D :D
I can see clearly now, the brain has gone...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis v drugi letnik.

Oddelek: Šola
142417 (2233) kolek
»

Ponavljanje letnika na fakulteti

Oddelek: Šola
409456 (5958) A110
»

Pogojno napredovanje v višji letnik - FE

Oddelek: Šola
256197 (5695) AmaranthK
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134417 (29499) bluefish
»

FE Prestop iz UNI na VSŠ

Oddelek: Šola
325621 (4704) stalker

Več podobnih tem