» »

Jamie Oliver kuha šolarjem

Jamie Oliver kuha šolarjem

TESKAn ::

Je kdo gledal? Jaz sem bil samo 8-O, kakšen je tipičen jedilnik angleške mularije. Fish & Chips, s tono olja čez, pa hamburgerji in podobna navlaka. Sadja se pa izogibajo, ko hudič križa. Sem se vprašal - čez koliko let bo ves london na bolniški zaradi težav z prebavo?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

vrtnyka ::

Kaj si pa pricakoval ? Je pa dobra ideja, da jim pokaze, kaj je normalna hrana;)
vrtnyka ma resota rada

dela ::

Potem pa pride Jamie in vse polije z limoninim sokom in olivnim oljem :D Škoda, da je oddaja posneta kot dokumentarec- na momente se mi zdi preveč dramatizirana. Naked chef mi je bil bolj všeč.

Moonman ::

Je pa tip žal hitro zabredel v probleme zaradi stroškov. In spet so pri fish & chips.:|


TESKAn ::

No, nikoli nisem pričakoval, da en mulc ne bo hotel niti pokusit ene maline.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Moonman ::

A ga povabimo na turnejo po slo šolah? Meni bi prijalo.:))


Nejc Pintar ::

IMO v Sloveniji glede priprave hrane nismo nič na boljšem
Lahko je biti prvi, če si edini!

vrtnyka ::

Hm, ne vem no.....mi smo meli na zdravstveni soli bozanska kosila ;) Od pireja in cuft do zrezkov....+ solata in sadje ;)
vrtnyka ma resota rada

krho ::

Danes je v Nedelu kar fin članek na to temo. 2 strani.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Nejc Pintar ::

Če ste bli na zdravstveni :D
Na Srednjih šolah niti ni tak problem, ker ponavadi je zraven šole še kakšna burekarna in morajo biti konkurenčni:\

Na osnovnih šolah pa je problem ker je malica tako da če nimaš naročene je tudi kupiti ne moreš, tako imajo skoraj vsi naročeno malico. Poleg tega je ogromno malice subvencionirane in se pač "špara"
Lahko je biti prvi, če si edini!

Matek ::

Nejc Pintar, ne blebetaj neumnosti - subvencioniranje malice nima nobene zveze s šparanjem. Subvencija pomeni zgolj, da nek socialno manj sposoben osebek plača za malico delno vsoto, ostalo pa krije država. Tisti, ki malico pripravi, dobi v končni fazi popolnoma enako plačilo, kot bi ga dobil od nekoga, ki plača polno, nesubvencionirano malico.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

siegmund ::

Na gimb so kul malce. Sam kosila pa nažalost ni. :D
And now for something completely different...

frenk ::

mi smo mel v osnovni šoli zlo vredu malco in kosilo...a se je to zdej kej spremenil?

Nejc Pintar ::

@MMM: Država v OŠ omejuje najvišjo ceno malice, s tem špara država in ne tisti ki prodaja malico:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Nejc Pintar ::

@frenk: Mi smo meli v OŠ ponavadi za pit en čaj ki je bil nesladkan pa skoraj brez okusa, ali pa jogurt, za jest so ble pa razne paštete pa kumarce pa tak, sploh kombinacije so ble ponavadi neobičajne, včasih so bli kaki sendviči kar je blo kr kul, kruh je bil dostikrat star, ...

Da ne omenjam higienskega minimuma, profesor za tehniko je bil ves čas v kuhinji in se tam nažiral, občasno pa je prišel zraven še hišnik:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zeberdee ::

Sam tiho bodi čez Kreka, ker je car.

Nejc Pintar ::

Pa še vedno ni kulturno da se u kuhinji nažira:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

vrtnyka ::

Nah pomoje je kr isto, ne vem nisem ze dolg tam jedla kosila ,))))
vrtnyka ma resota rada

BigWhale ::

Ahhh, solske malice... Kos kruha, zdenka sir in skodelica caja...

;>

Nejc Pintar ::

s tem da mora biti čaj obvezno v kovinskih šalicah:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Jeebs ::

V šoli skor še nism dobro jedu. V OŠ je itaq skoz bil kos kruha + pašteta (ali drug namaz, edino res užiten mi je bil nek mesno-zelenjavni namaz, k mislm, da je kr pogost po šolah), al so ble pa kake zanič hrenovke... Zraven paštet so ponavadi zraven dali še kislo zelje, k je potem dobesedno po celi šoli ležalo. Na SŠ je bila scena mal boljša, v bistvu je pri vsaki malici ostalo še tono hrane in če si bil lačen si brez problema vzel kar si hotel. Predvsem so bile dobre občasne tople jedi (makaroni z mesom, rižota), ki pa so na žalost bili redko na jedilniku.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

cholt45 ::

@ MadManMato

Saj je nejc trufil bistvo subvencionirane hrane: Tisti ki ma keš na ta račun špara, zato za onega brez keša nič ne ostane!

SkIDiver ::

MMM je pravilno povedal. Subvencija je del zneska, ki ga prispeva država upravičencem do subvencije. Ostalo pa plačajo starši/skrbniki otroka. Kako je z doplačilom pa je po moje kr stvar šole.

Na naši osnovni šoli vem, da so starši zmeri neki plačal in smo mel odlične malce. Vedno je bilo na izbiro mleko ali čaj (z okusom in lepo aromo, sladkan v pravi meri z limono):D in svež kruh. Bili pa so razni namazi(sveže pripravljeni), kuhane hrenovke, maslo in marmelada/med, .... Skratka ni pritožb.

Kovinske šalice pa zaradi tega, ker se pač ne razbijejo.

PS: Kosila so bila tudi odlična:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj jeste?/kuhate doma?

Oddelek: Loža
466916 (5073) FTad
»

podari malico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528974 (7313) jebiveter2
»

Topla malica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1209883 (7223) Pyr0Beast
»

Šola v naravi ali taborišče (v2)

Oddelek: Šola
332850 (1918) strictom
»

zajtrk

Oddelek: Loža
391563 (1563) DOOM_er

Več podobnih tem