» »

laptop za grafiko

laptop za grafiko

lucif3rka ::

pozdravljeni :)

malo sem gledla po forumu in opazla, da ste večini znali svetovat, in upam, da boste znali tudi meni 8-)

sem (bom čez nekaj dni no:)) brucka na fakulteti za arhitekturo. ugotavljam, da bom rabla nov računalnik, problem pa je, da se sploh ne spoznam na računalništvo :8) po eni strani se nagibam k prenosniku (študirala bom v lj, med vikendi pa hodila domov:\), a ne vem ali bi bil boljši namizniali prenosni glede namembnosti (autocad, photoshop in podobno:))

pa upoštevajte, da sm (bodoča) študentka (keš...)

hvala za vse nasvete v naprej:)

LapD ::

Ja pomojm se bos mogla sama odlocit a bi prenosnika al pcja. Glede na to da boš hodila domov bi seveda takoj pomislil na prenosnika sam se zna zgodit da te bo vikend zadrzal u lj :D Zdj še prbližn povej kok dnarja prblizn lahko porabs ker je za 150k prenosnikov ne glej dobiš pa za ta dnar zelo solidnega pcja..its all about cash

lucif3rka ::

v bistvu me zanima, če se mi sploh splača gledat prenosnike glede na to, za kaj ga bom rabla? že sedanji računalnik se mi je pregrevau ob photoshopu in autocadu.. kako je s tem pri prenosnikih? pa tudi cenovno se najbrž bolj splača hardware za namiznega kot pa za prenosnika?

recimo pa da mi je cenovni okvir 200k oz. 250k

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: lucif3rka ()

lucif3rka ::

nihče ni pripravljen nič svetovat..?

vuki ::

Lep pozdrav lucif3rka :D . Prvo čestitam na vpisu na arhitekturo :P !
Sam sem tudi študent arhitekture!:D

Notebook ali PC to je sedaj vprašanje. Če imaš doma že soliden PC in imaš oz. boš imela dovolj prostora v študentski sobi, potem lahko razmišljaš tudi o PC-ju. Vendar boš s tem izgubila mobilnost, razne delavnice na faxu, terensko delo (recimo delavnica v tujini)..... tu se pojavijo prve težave PC-ja. Sam ti svetujem nakup prenosnika, tudi sam ga imam! Zdaj lahko za manj denarja dobiš že soliden notebook (poglej avstrija, nemčija), kar se pa tiče pregrevanja in švicanja računala pa ti povem, da pri prenosniku ni problema, če imaš centrino ali turion procesor. Obvezno je vsaj 1Gb rama, procesor centrino ali turion (turiona dobiš zelo ugodno), pa zaslon čimvečje resolucije če se le da.
Seveda lahko nanj priključiš navadno tipkovnico pa kakšno 19-ko pol pa spoh ni več problema in imaš najboljši način pri delu (dual screen), pa še mobilna si!
Lahk me kontaktiraš na ZS al mail, če želiš vedeti kaj več!
LP!

XaNti ::

Tak koje vuki reku samo ne kupovati kake z integrerano grafično...Zdaj nevem kak je stemi programi kakor jst vem da autocad vzame dosti rame dosti procesoraj in grafična more biti tudi solidna. Če se ne motim in autocad zahteva res taki hardwar potem namizni pc obvezno... tam okol 190k dobiš solidni pc in imaš mir za nejkaj časa kar se tiče monitorja je pr autocad pomebna resolucija tak da čim višja tak da če nisi pripravlenda dati veliko za ekran LCD z visko resolucijo potem si kupi navadnega 19" ki stanejo 50k Samsung in so zelo uredu (IN tudi veliki:O ) Če se odločiš za namzni pride kišta 200k monitor pa 50k in si na 250k.In imaš vredu rač (pogledaj si tega Zamenjaj samo Grafično 6600 na 6600GT ter dokupi 512 rama)Če pa ni takih zatev ti pa priporčam noteboke tale!in je vreden svojega denraj in daš se 16k za rame in imaš 1 giga in te pride okol 265-270k. Upam da ti kej pomaga.

Lp XaNti
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

vuki ::

AvtoCAD - nepožrešen program, vsak prenosnik z procom 1,5 ali več in giga rama prebavi vse gladko
ArchiCad, Allplan... - giga rama in proc nad 1,5 dela vse gladko
Corel, Photoshop..... - tu pride do izraza RAM, več ga imaš hitreje dela (giga rama bo zadovoljilo tvoje potrebe)
3DMax, Maya, Rhinoceros.... - ram,proc,grafa......načeloma nebi smelo biti nobenih težav pri renderjih kakega objekta, ureditve prostora.....

Prej sem imel 2500+ mobility navitega na 3200+, 1 gb rama, 6600gt, zdaj pa sem zamenjal za notebooka 1,8 turion, 1 gb rama, x700 pa ni nobene razlike v performansah pri zgoraj omenjenih programih. Idino kjer se pozna so to igre (samo tudi to fino prebavlja, HL2, wow, San Andreas... :D), pa v hitrosti diska. Ni panike sploh :D
Po testih je bil prejšnji proc (@3200+) malenkost (res malenkost) hitrejši od turiona 1,8!!! To ti pove vse..... današnji prenosniki z novimi proci so res hitre mašine.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527400 (5884) Jan987
»

Prenosnik -malo bolj podrobno

Oddelek: Kaj kupiti
191556 (1178) Valuk1
»

kaksn laptop?

Oddelek: Kaj kupiti
382072 (1457) Simon123
»

Kako bi se obnesu ta prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
382348 (1760) samo112
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212135 (1766) nurmaln

Več podobnih tem