» »

DL protect

DL protect

rc-car ::

Problem: imam stran, na kateri ponujam fajle za DL (in drago plačujem server >:D )
Potem pa so še druge strani, ki imajo iste stvari, samo, da jim link za DL fajle kaže na mojo stran, kako naj to preprečim?

Obstaja v PHPju kak ukaz za histori, da bi vidu prejšnjo stran, in bi pol pač primerjal z svojim naslovom? Al kako se to nardi?

Tnx!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

vuego ::

Obstaja 'konstanta' $HTTP_REFERER, ki podaja iz katere strani je bila trenutna stran klicana

LP

darh ::

ja, v $HTTP_REFERER je napisan s kot si prsu do tega fajla... pol pa lepo primerjas in spustis skoz al pa ne...

sam tolk ti povem, ce bo nekdo na usak nacin hotu do tvojga fajla, lahko tudi on skriptico napise, in sicer z uporabo cURL... mal si poglej v manualu od PHPja... se da marsikaj lepega narest... :)
Excuses are useless! Results are priceless!

rc-car ::

Sem naredu z $HTTP_REFERER
Če pač ni bil klik iz moje strani se izpiše obvestilo o tem in link na mojo stran od koder si lahko daš dol fajl.

Ker itak se mi ne gre za to, da nebi dajali dol fajlov, gre se mi za to, da človek vidi mojo stran, ne pa da mam jest obremenjen server, človek pa sploh ne vidi moje strani.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP: Kako ločiti bot od human obiskovalca

Oddelek: Izdelava spletišč
121308 (1038) HardFu
»

[apache2] onemogočen dostop do vsebine

Oddelek: Izdelava spletišč
81562 (1417) R33D3M33R
»

dolžina vnešenega teksta

Oddelek: Izdelava spletišč
331638 (1251) darh
»

php zadeva..

Oddelek: Programiranje
6773 (667) lordgreg
»

cgi

Oddelek: Programiranje
51367 (1287) Mr.Joker

Več podobnih tem