» »

Mobitelova zanesljivost

Mobitelova zanesljivost

Tomi ::

No, kot ste včeraj zvečer in danes dolgo zjutraj videli, je imel Mobitel "malo" tažav s svojim omrežjem. Ok, vem, da je včeraj folk klicaril kot nor, ampak to so lahko pričakovali. Me res zanima, kakšne izgovore bodo imeli?
metrodusa.blogspot.com

Sergio ::

odgovor je enostaven: preobremenjenost central.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MRB0rYS ::

Sramota za Mobitel tega si za zdajšnjo konkurenco nebi smela privoščit nobena firma:D:D:D:D
b0rys

Dax ::

Lejte, milijon ljudi, 1e6 ljudi, vsak od njih hoče malo čez polnoč poklicati vsaj eno osebo ali pa ji poslati SMS. A ni rahlo logično, da je nemogoče se pripraviti na tak udar, ki po mojem presega standardne pogoje za čez 1000%.

V tem primeru jst popolnoma razumem Mobitel.

Elemen_T ::

Problemi so bili da da.
Samo meni pa je vseeno vse normalno delalo. Kljub temu da sem med 12 in 1. uro poklical ducat ljudi.:D

kockish ::

Mimogrede, tudi si-mobilovci niso mogli klicati, iz enakega razloga... Dvomim, da bi katerikoli operater povecal zmogljivost central samo za par dni v letu.

Justy ::

Jap, to jim ne gre zamerit, saj je itaq vsak vedu kaj bo med 00 in 1 h zjutraj:D

Milko ::

To je res ja. Omrezje je blo cist zasedeno in ni blo mozno klicat nikamor. Ampak sej se to zgodi sam 1 dan v letu..bomo ze potrpel....drgac pa je Mobitel cist ql.

alien-w ::

hmm ne vem no, jest sm ucer (in danes zjutraj) klical povsem normalno. Sem poklical nekaj ljudi, pa se drugim sem moblna posoju, ker drugim ni delal. Je pa sramota, da je mobitel obljubljal omrežje, ki bi lahko sprejelo 1.500.000 ljudi naenkrat, pa tega se vedno ni.

Sergio ::

alien-w... ja sej 1.500.000 ze, ampak ne 100.000 iz enga sprejemnika :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

alien-w ::

you've got the point Sergio. f00ck that my bitch! =)

msmiha ::

Lahko si samo predstavljate kakšno je bilo v Ameriki:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Sergio ::

alien-w: f00ck j00 2 u bitchy bitch :D

msmiha: v ZDA mobilna telefonija se zdalec ni razvita tako kot v Evropi.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

sleby ::

Sej lani je blo isto ..

KamikazA ::

Dejte jokat! A ste mel nujne pogvore, ali se mogoče na poslovni sestank zamujal. Mogoče vam je blo pa na žuru tko bedno da ste mogli telefonirat. Za preobremenjenost se je pa že itak vedlo. Boste mogli na 1800MHz počakat pa bo.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Sergio ::

KamikazA: jah ob 0:05 me je hotu fotr poklicat da bi mi voscu... a ni to lepo?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

whatson ::

Meni se zdi da pozabljamo na osebne kontakte in navadne telefone :D

Thomas ::

Ja whatson ... osebnih kontaktov je kvečjemu več. Samo so mogoče malo krajši. Včasih - se pa tudi nekaj samote prileže. Mar ne?

Preveč resno jemlješ Šifrerja in Domicelja in druge take poete, ki nas prepričujejo, "da včasih smo pa imeli ogromno časa za soljudi" - "za vogalom pa ni stal (hudobni) avtomat - bankomat". Slišati je kot (slaba) šala - ampak nekateri se navzamejo.

Navaden telefon ... a je to kakšna vrednota? Da je na štrik privezan? Da ga suvereno obvladuje Nacionalni Operater Telekomunikacij?
;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

KamikazA ::

Jaz sem mojim že predno sem šel od doma povedal, da se bo verjetno omrežje sesulo! Pa smo se malo kasneje slišali pa je blo vse ok. Ob 00.05 sem si pa še itak bacile izmenjeval z okoliškimi damami tko da itak ni blo sajta za telefon! :8)
Sergio drugace majo pa v Sostru tut telefonsko govorilnico, tm na končni postaji naše ljube trinajstice!8-O Sam hec, ne zamerit!
Lansko leto sem bil v avstriji (namenoma z malo začetnico) pa se jim je glihtko omrežje obesu. Pa to se je zgodilo tudi drugje po svetu. Kaj čma!
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

ahac ::

V vecjih mestih, kjer se je nabralo veliko folka je jasno da je omrezje probremenjeno.
btw. Mobitel v svojem GSM omrezju NIMA miljon uporabnikov: 900.000 Mobitel narocniki + Mobi in 60.000 Debitel.
Ostalih 40.000 je v NMT omrezju.
Pri Si.mobilu nas je pa 130.000.:))

jetam ::

Thomas: mislim da je mobitel tudi ena od firm Nacionalnega Operaterja Telekomunikacij. A to pa ni sramota? Še zmeri je najbolje klicat na "štrik". Vsaj vedno dobiš zvezo.
Sploh pa zakaj bi mobitel sprostil omrezje za eno noč v letu. Boli njih kurac itak so monopolist in se moramo mi prilagajati njim ne pa oni nam. Če jih slučajno opomniš da so oni tu zato da služijo tebi ti lepo povejo da njih boli za tebe. Mi smo tu zaradi njih, da si pol oni lohka privoščijo vsko pizdarijo ki si jo izmislijo. Mobitel pa Telekom je treba sfukat oz. pripeljat enega pravega konkurenta pa bo. Kljub temu da je Evropa en kurac mislim da je pozitivno vsaj to da bodo morali telekomunikacijsko zakonodajo prilagoditi evropi. Pol bomo pa videli kdo bo ADSL pogojeval z ISDN... ADSL laufa tut na navadni digitalni liniji ne pa da je treba dvakrat placat za eno tehnologijo. Tukaj se kaže odnos Telekoma do nas navadnih smrtnikov in klele bi jih blo treba najbolj zajebavat. Jest jih... pa vi??

ahac ::

Telekom pac dela tako, da ima cim vecji dobicek. In vlada ga podpira, namesto da bi cim prej omogocila konkurenco. Mobitel je imel 3 leta prednosti pred Si.mobilom. A je bilo kaj takega še kje drugje na svetu?
Celo Vietnam in Lesoto sta imela GSM omrezje prej kot Slovenija!!! Takrat je Mobitel še prodajal NMT kot višek tehnologije, isto kot Telekom dela z ISDN.
Vsaj pri UMTS omrezjih bodo imeli vsi operaterji enakovredne pogoje. Upam.

jetam ::

Ja ja, komi čakajo...še mal pa bojo uporabniku prijazni...bojo kurac. Lesoto še mal pa te bomo ujeli. Pri takšni vladi še naslednjih deset let ne. Samo še analogne centrale morjo nazaj priklopit pa bo. 22800 linija here we come.

bluehacker ::

Meni se zdi da bi lahko ob 1000000 narocnikih zasluzili dovolj kesa , da bi mreza bila dovolj mocna za vec uporabnikov hkrati.

;((;((;((;((;((;((;((;((:'(
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

jetam ::

Heh sej mreža je dovolj zmogljiva ampak ni pa v njihovem interesu sprostiti vse zmogljivosti. Zakaj le saj so itak edini pri nas ki ima toliko uporabnikov in če se eden ali dva malo razburjata to sigurno ni razlog da bi oni kaj spremenili. Sploh pa če bi res sprostili zmogljivosti bi potem manj zaslužili ker bi sistem zahteval vzdrževanje...o to pa ne... manj zaslužka pa ne

bluehacker ::

Hujse pa je se s SIMOBILOM katerega mreza ne pokriva niti 75 povrsine, naj jih koklja brcne!!!
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

ahac ::

Jaz uporabljam Si.mobil, pa se mi še ni zgodilo, da ne bi imel signala tam kjer ga Mobitel ima. Se mi je pa že zgodilo, da frend ni imel Mobitelovega signala jaz sem pa Si.mobilovega imel.
Si.mobil ima samo nekaj % manj pokritega prebivalstva kot Mobitel.
Si.mobil je rabil 1 leto, da je dosegel tako pokritost kot Mobitel v 3 letih!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Si mobil in napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7920259 (16845) Mitja358
»

Mmobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
504955 (3102) Jan987
»

GSM operater

Oddelek: Loža
322390 (2050) Medved
»

mobitel

Oddelek: Loža
442272 (1813) MadMax
»

mobitelove majčke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
504013 (3531) R0K

Več podobnih tem