» »

The Win16 Subsystem was enable to enter Protected Mode...

The Win16 Subsystem was enable to enter Protected Mode...

Nekdo111 ::

Pozdravljeni,

prosim ali mi kdo lahko pomaga pri naslednji težavi. Na prenosnik sem si instaliral WinXp, in sicer s formatiranje diska v NTFS. vse mi laufa odlično, razen programov kot so Debenjakov slovar, ipd. Pri slednjem se mi pojavi napis:
"The Win16 Subsystem was enable to enter Protected mode, DOSX.EXE must be in your AUTOEXEX.NT and present in your PATH".

Ali je kdo ze imel tako tezavo in kako se da sploh resit, ne da bi bila potrebna ponovna instalacija?
Hvala za pomoc,
D.
s.d.

Tomay ::

V autoexec.nt napiši:
path c:\"ime mape kjer je dosx"\
ali
path= c:\"ime mape kjer je dosx"\
Voodoo 4Ever

Nekdo111 ::

Najlepša hvala za pomoč,

a kot kaže nisem dovolj vešč pri urejanju tega kot sem si mislil. Naj ti opišem kaj sem poskusil.
Odprl sem AUTOEXEC.NT z notepadom in so se mi pojavile kot neka kao navodila kako in kaj. nisem pa vedel kam naj bi napisal to kar si mi pripročil.
a bi mi lahko nekoliko bolj podrobno napisal kaj je treba, ker drugače ne vem če si bom znal urediti. a ja, naj povem še, da ko sem dal "search" mi je našlo dva AUTOEXEC.NT file in sicer enega v sistem32 direktoriju Windowsa, in drugega v Repair folderju Winowsa. A je to kakšen problem. in ali se splača enega izbrisat, ali bolje ne tikat teh stvarih?
pogledal sem tudi properties DOSX.EXE fila, in videl da je noter navedeno v advanced properties neke vrste link na autoexec.nt, ki naj bi bil MS-DOS initialization files.

Če lahko mi daj še kakšen namig, drugače pa najlepša hvala vseeno.
Lep pozdrav,
s.d.

Tomay ::

Tisti v system32 je pravi. Tistega v repair pa pusti, za rezervo.

Ko v notepadu odpreš napiši
"path c:\mapa kjer je dosx"

Kjerkoli boš napisal bi moralo delovat.
Voodoo 4Ever

Nekdo111 ::

Na zalost zadeva se vedno ne dela,tako da sem zdaj ostal brez idej.
poskusil sem v autoexec.nt napisati v vec variantah, to kar si mi predlagal, in z navednicami, brez, vkljucno s filom na dosx.exe na koncu...a kljub temu ni delovalo; se vedno se je pojavil napis za sistem eror in potem tista klobasa. zgleda da bom moral kar brez tega delat z racunalnikom. hvala vseeno za trud.
ce pa imas se kaksen predlog bo zelo dobrodosel.

lep pozdrav,d
s.d.

Tomay ::

Kje imaš dosx?

Če je c:\program files\dosx je program files dolgo ime in ga zaradi tega ne pozna. Uporabi raje c:\dosx

Lahko poskusiš tudi dodat path v spremenljivkah okolja.

Desni klik na moj računalnik, lastnosti, zavihek dodatno, gumb spremenljivke okolja.
V sistemskih spremenljivka imaš že path, tam samo na koncu dodaj ; in c:\dosx
Voodoo 4Ever

Nekdo111 ::

pozdravljen,

se vedno ne dela, na zalost. Dosx, imam v Windows\system32. tako da v tem ni kakih pretiranih posebnosti. Poskusil sem vnesti spremenljivke okolje kot si mi svetoval, ampak zadeva noče steči.
zgleda da se je mašinca zatrmala.
hvala vseeno za pomoč.D.
s.d.

ToniT ::

Primer autoexec.nt:
REM Install network redirector (load before dosx.exe)
lh %SystemRoot%\system32\redir

REM Install DPMI support
lh %SystemRoot%\system32\dosx

Nekdo111 ::

To je vse navedeno v filu autoexec.nt. Prav zato se mi zdi se bolj cudno zakaj noce delati., ker na prvi pogled deluje kot da je povsem normalno stanje, brez kakih nepravilnosti.
imas se kaksno idejo...?
s.d.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem pri zagonu 16 bitnega programa v Windows XP !

Oddelek: Operacijski sistemi
6907 (802) Spc
»

windows 2000 in clipper

Oddelek: Operacijski sistemi
141859 (1683) primozb2005
»

16 bit Windows Subsystem???

Oddelek: Pomoč in nasveti
7926 (794) Rok Nemec
»

AUTOEXEC.NT problem

Oddelek: Operacijski sistemi
51177 (1079) ×Tristania×
»

Autoexec.bat

Oddelek: Operacijski sistemi
121744 (1526) alien-w

Več podobnih tem