» »

Obnovitev baze

Obnovitev baze

Tody ::

Hey!

Mam mejčken problemček... Mam nek portalček kjer je baza od portala in baza od foruma, ki je pa sicer integrirana. Problem je v tem da je samo baza od foruma "težka" 27 MB !! Torej izvožena tekstovna datoteka od phpbb 2 foruma. Kako naj jest zdej ta k** obnovim ?
ČE grem prek kontrolne plošče BB mi timeouta, če grem v phpadmin mi tut time outa. Kukr sem razmišljal obstajata še dva načina. Izvozit vsako tabelo posebej in potem nazaj uvozit. Ali pa po delčki copy/paste obstoječo bazo v phpadmin. Oba načina se mi zdita rahlo zajebana če ne že dolgo procesna...

ziher ::

Kaj pa če bi samo za ta čas spremenu timeout čas na neko večjo vrednost?

DC- ::

Razdeli ta file v več delov.

Verjetno imaš simple SQL komande in jih logično razdeli na več delov.


DC-

Tody ::

ziher, strežnik ni moj tako da vrjetno nebi mogu spreminjat kode phpadmina

dc-, ja vrjetno bo treba kaj takega naredit...

Brilko ::

Am... to je res shit...

ampak če maš Cpanel je svet lepši, ampak ga verjetno nimaš na voljo ane?

Tody ::

imam c panel... samo nevem kako naj si z njim pomagam... A misliš da ne bo timeoutal ?

Brilko ::

Naj nebi... oz. ne.

Tody ::

hmm, samo jest mam en c panel za 2 spletna mesta... če grem pod backup in restoremy SQL database, kaj bo on naredil ? Kero bazo bo obnovil jest jih mam ene 4 gor... Al je kak druga pot, ki jo mogoče sploh nimam vključeno ?

xpozed ::

Lej če imaš cpanel imaš lahko tudi ssh dostop (če ga je admin omogoču seveda) prej si pa preber tale vodič... zame je delovalo.

Tody ::

HVALA !!!;)

Tody ::

Okey še eno glupo vprašanje... Kje sploh je baza ? Vem da je to problem nas ljudi k sam klikajo amapk v katerem direktoriju je shranjena ta reč ? Kje se to pogleda oz kako ?

Brilko ::

Odvisn od OS ter od admina kam ga je dau...

Tody ::

Mnja ker drugače mi tale puty in shell dostop ne nucata kej dosti ker nimam pojma kam zaboga kopirat zadevo. Sem pa najdu en drug vodič ko lahko preh FTP kopiraš zadevo. Živeli pa videli pravjo ;)

Ziga Dolhar ::

Skopiraš lahko kamorkol. Nato pa uvoziš z ukazom "mysql [-u -p] tvojaBaza < tvojBackup.sql".

(Sintakso preveri, ker je že zlooooo dolg cajta nisem uporabljal.)
https://dolhar.si/

Tody ::

Hja vse lepo in prav stem da sem naletel na novo težavo. To je ta da bi rad selil integriran forum iz enga portala v drug. In imajo vse tabele in ukazi še runcms uspredi, to nebi bil problem če nebi bilo tega (po wordowo) 45.500 strani. Na taki številki se vsak editor zablokira in morem zadevo spet rezat in po koščkih obnavljat... potem pa šele zlepit skupaj in dat na strežnik.... Hmmm kaj mi je že tega treba ??:O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wordpress - negre odpreti wp-admin

Oddelek: Izdelava spletišč
141789 (1421) cosa nostra
»

Zaščita spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
92043 (1733) *ziga*
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315352 (10834) mmorph
»

phpmyadmin in obnovitev baze

Oddelek: Izdelava spletišč
151387 (1246) Tody
»

phpBB2 problem

Oddelek: Izdelava spletišč
51058 (961) Ales

Več podobnih tem