» »

win XP vs. win 2K

win XP vs. win 2K

grex ::

Glede na stabilnost in vse možne varijante, ki se lahko zgodijo z win XP in ki ste jih zvedeli do sedaj. Ali se splača win XP naložiti čez win 2000 (kaj bi pridobil, razen malo bolj risankastega namizja).

Imel sem sicer probleme z winXP, ampak zgleda da če bios downgradeam in potem inštaliram, bi verjetno delal tudi potem, ko bi bios (grafični) reupgrade-u (namreč eden je tu rekel, da je zamenjal grafično, inštaliral XPje in potem, dal svojo grafično in da je delal brez problema).

LP, Grex

g0Run7 ::

meni glih tok lepo laufajo kot win2000, sam dvakrat sem doživel memory dumping, ampak jst že vem zakaj:D

meni osebno so VSE ampak res vse FUL pospešili, zdi se mi da mam nov proc:D

pa tudi risankasto ozadje mi kdaj paše uzret...tako da kar se mene tiče sami plusi in upam da bo tako ostalo in šlo na še bolj...

morem pa priznat da sem pri kolegu, na novi amd platformi vidu tako zajebavat in to ista verzija(cd) xp-jev, da sem bil kar ponosen na svojega preverjenega Intel...

andrej ::

stabilnost je bla ze pri w2k zlo dobra, tak da tukaj nebi ravno dosti pridobil. ce pa jih ze instaliras je instaliras na novo in upgrade... fresh install je vedno boljsi on nadgradnje...

ali se ti splaca? Hm, odvisno kaj rabis. Dolocene novosti so v XP spica in brez njih vec ne morem. Recimo nov Start meni brez katerega vec ne gre:D

Tr0n ::

Yup, tile XPji so zelo sluzasti po domace povedano. Hitro se jih navadis, potem pa tezko brez njih shajas. F*ck that! :\

grex ::

Pravkar sem jih inštaliral in res zgledajo sluzasto srčkani in hitreje delajo kot win2000 (opazno). Stabilni so pa že tud 2000 bili to je res.

Nekaj pa je narobe, vedno ko poženem kak .exe file (al pa kaj drugega ko požene .exe file) mi napise da: DevLdr32 has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience (imam XP corp. version).
Zanimivo je da sistema sploh ne destabilizira (.exe se tud zažene) in me u bistvu le kozmetično moti. Ampak popravil bi pa le, pa sploh ne vem, kako se stvari lotit.

no, LP, GRega

ABX ::

Jaz jih imam na polici in jih ne bom inštaliral še najmanj eno leto.
Razlog: driverji ter podpora na splošno.

Trenutno imam dual-boot win98 in w2k, a kaj ko uporabljam 95% win98. Sicer so sranje a kaj ko vse dela.

P.S: Linux pa uporabljam približno 0.1 % časa :)

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tomi ::

Jaz imam pa dual boot Win98 in XP, pa sem zelo zadovoljen. Delajo b.p ( govorim za XP ), driverjev mi ne najde samo za modem, samo delalo tisti za W2k, tudi z voodoojem nimam težav.
Na novem računalniku, ki bo pa samo moj, bom imel pa verjetno samo XP.
metrodusa.blogspot.com

ToniT ::

Moje izkušnje z XP:

Z ne preveč eksotično strojno opremo je vse OK. So pa opazno hitrejši kot Win2000 in tudi raznih dodatnih programov ni treba več iskati po net-u... Aja, pa Remote Desktop...

Sedaj še samo počakam na SLO verzijo, da vidim kako so jo prevedli...

andrej ::

slo verzija nebo kot taka, ampak v obliki posebnega dodatka, ki ti bo dodal slovensko pomoc in slovenske minije, etc...

ToniT ::

A bo to nekaj podobnega, kot multilingual verzija win2k???

andrej ::

tocno tako!8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi podpori za Windows 2000 se počasi bliža konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
906947 (5396) Gandalfar
»

Igre in win 2000, xp

Oddelek: Operacijski sistemi
271485 (1192) Hux
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221788 (1402) daylight
»

win98 ali winME z novim sistemom???

Oddelek: Kaj kupiti
171144 (916) [t502]
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585024 (4166) andrej

Več podobnih tem