» »

utisanje sistema

utisanje sistema

Neo32 ::

En problem. Mam big tover kisto notri pa okoli 12 ventilatorjev (se spreminja iz dneva v dan) in hlajenje je odlicno saj ce jih laufa samo polovica temp kiste ne preseze sobne, temp proca pa ne 40°C (duron 950@1100). Zanima me ce imate kaksno idejo kako bi utisov kisto da se nebi tako slisalo ventov. Ce imate kaksno idejo, plis your welcome:)

gorenc ::

imam podoben problem, podobno stevilo ventilatorjev, razmisljam pa o nabavi zalman hladilnika. moti me samo se cena.

Neo32 ::

Hmmm ja cena, mas prov ta je kar velika, se malo dodas pa imas vodno hlajenje pa se tisje je.

chucki ::

duron 750@933 41C! Spire cpu cooler! AMD recommendet!
cena: 2590Sit prodaja chip d.o.o Žalec!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

IceIceBaby ::

Najprej pretuhti ce sploh nucas 12! ventov. Jaz mam v svojem 3 sistemske vente. Vsi so 80mm in 2 sta spredi in vleceta skozi blowhole eden pa je zadaj pod napajalnikom. Sprednja delata na 7V zadnji na 12V. Temp. je 2, 3 stopinje cez sobno. Tako da bos vec pridobil s pametno razporejenimi venti. Ampak men se tudi 3 venti zdijo prevec pa sem od znotraj na stranice in povsod kjer se je dalo nalimal 20mm debelo gumjasto peno (bauhaus 1m2 okol 1.5k sit). Temp. je na moje presenecenje ostala ista ker je pretok zraka ocitno dost dobr. Pri glasnosti pa se pozna nekaj. Preveri tudi vse vijake in dele ki bi lahko povzrocili hrup ob vibracijah in med diske in cdrome in ohisje zatlaci malo gume. Jaz sem lepo odrezal zracnico od kolesa. Na cooler za cpu namontiraj 80mm ali vecji vent in mu zmansaj napetost.
Jaz sem na ta nacin pridobil veliko na tihosti:) sistema. Zdej se da cist uredu gledat kak film zraven ali pa pocet kej v sobi brez cepkov za usesa.

Neo32 ::

Ja ventilatorji so po mojem kar ustrezno razporejeni samo res da jih je mal prevec, samo sem se prevec cajta matrov da bi jih zdaj kr stran vrgu tko da bojo ostali notr. Glede tele pene pa me zanima kam vse si jo namestil in koliko pomaga pri utisanju sistema, ker ce je ta razlika mejha je sploh ne mislim notri dat.

Chucki: ali imas specifikacije od tega coolerja, ali pa vsaj podatek koliko je glasen (dBA)?

tec ::

Prodas ene 10 venitlatorju in si uredis za ta denar vodno. vse skupaj te pride okrog 10.000 sit.

Neo32 ::

Am kaj pa naj neredim z luknjam v kisti??? :)

Binji ::

Zakrijes:D
Ce mas kasn 120x120 vent za prodat se priporocam drgac
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Neo32 ::

Hmmm mam ga ane, sam fora je da je pritrjen glih uspredi na kisto in jo notr zalit z plastiko in ce ga hocm vn spravt bi mogu kaksno zago al pa kej tacga imet. Sicer sem bil pa dons na sejmu elektronike in je bla ena razstavna polica samih ventilatorjev. Carsko! Najmansi je bil velik 2X2 cm res najmansi, uglavnem izbire ventilatorjev od oblik do moci in napetosti je blo ogromno. Binji se dons mas cajt da si gres to ogledat ce nisi se sel. Pa hostese so tud hudo dobre!!!>:D>:D>:D

kuglvinkl ::

Dej povej, katera firma je razstavljala te vente od A do Ž? (še zdej sem besen na Sunone!)
Your focus determines your reallity

Neo32 ::

Jah med njimi je bil tud Sunon, pa se eno zastopstvo za SLovenijo ki je zastopalo vente firme Kaimei, kar uredu ventilatorji mam 2 doma v kisti 10 cm pa se nista zatajila, dajal so jih v starejse AT napajalnike zej jih pa ne zasledim nc vec. Pol je bla pa se ena polica pa ne vem kera firma ventov je bla. Kua je pa narobe s Sunon-om???

kuglvinkl ::

Baje so prekleto glasni za ohladitev, ki jo dosežejo. Imam 80 mm vente iz Megahita, so skoraj neslišni, hladijo pa tako tako. Tako da iščem alternativo.
Your focus determines your reallity

Neo32 ::

Je tko jest mam doma en ventilator premera 12cm ne vem kere firme k je vgrajen uspredi v racunalnik pa se ne vid nalepke z firmo:D. Je pa tko men racunalni gori 24 ur na dan 7 dni na teden ta ventilator je skoz przgan in jedro je skoz mrzlo, navitje se sploh ne greje, se cist mejhen, ampak to je zanemarljivo pa najbolj hladi, res je odlicen pa se nobenga hrupa ne zganja.

Dice ::

gorenc: Zalman je vsekakor zelo tih, res pa da kaksnih posebnih hladilnih sposobnosti pac nima je pa prijeten za uho........
D.I.C.E.: Device Intended for Calculation and Exploration


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492690 (1815) profii
»

ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
844671 (3116) goku :)
»

temparatura XP 1700??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172361 (1743) bodom
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492332 (1355) Markoff
»

Ventilatorji v kišti full pomagajo, k padcu temp.! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
513001 (2299) migič

Več podobnih tem