» »

getElementById () problem [JavaScript+XMLHttpRequest]

getElementById () problem [JavaScript+XMLHttpRequest]

rokpok ::

Imam problem z getElementById () funkcijo in responseXML objektom, ki ga vrne XMLHttpRequest. Namreč ko hočem nad responseXML izvršiti funkcijo getElementById (), ta vedno vrne null.

Prebral sem, da če ima element atribut z imenom id, to še ne pomeni, da je ta atribut tipa ID in ga funkcija getElementById () ne registrira. Kljub vsemu, nimam pojma, kako naj stvar rešim.
Rad bi bil pingvin.

64202 ::

Uporabi XML DOM metode: stran na www.w3schools.com
I am NaN, I am a free man!

rokpok ::

Nimam pojma, kaj bi mi rad povedal zdaj s tem. Če tudi uporabim loadXML in podobno druščino se ID-ji ne registrirajo. No in dejansko nisem na spletu našel nobenega primera, kjer bi se prebrala eksterna xml datoteka v javascript in bi jo potem v javascriptu obdelal z getElementById funkcijo - vsepovsod uporabljajo getElementsByTagName.
Rad bi bil pingvin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokpok ()

64202 ::

Moras ponucat funkcije getElementsByTagName ipd.
I am NaN, I am a free man!

rokpok ::

Ne pride v poštev. Nujno rabim delujoče ID-je. Ker kasneje, ko vstavim ta XML dokument v html kodo, mi prav tako ne zazna ID atributov in posledično ne delujejo CSS # selektorji. Da pa bi se skozi cel XML dokument sprehajal in delal duplikate elementov pa se mi zdi :\.
Rad bi bil pingvin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokpok ()

64202 ::

Ok, tega pa ne vem :). Moram podpirat browserje za nazaj, pa XML itak ne deluje...
I am NaN, I am a free man!

rokpok ::

Eh sem nor. Čeprav je responseXML dom struktura, je očitno ne moreš kar tak v HTML zraven pripopat. Kot kaže bom le moral delati duplikate. :8)

getElementByID pa bi še vseeno moral delovati :)
Rad bi bil pingvin.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Javascript validacija web-to-lead forme

Oddelek: Programiranje
19994 (801) Gandalfar
»

Javascript gumb za "mute"

Oddelek: Izdelava spletišč
71343 (1233) technolog
»

Definiranje spremenjivke - javascript

Oddelek: Programiranje
51135 (1058) a-ptuj
»

Avtomatično prepoznati POST spremenljivke

Oddelek: Programiranje
121459 (1252) AnonimkeOP
»

[Ajax in Java] v IE6 dela, v Firefoxu ne

Oddelek: Programiranje
241801 (1555) krho

Več podobnih tem