» »

radiator za vodno hlajenje

radiator za vodno hlajenje

misso ::

No imam eno vprašanje
Domam imam vodni sistem pa ko sem preurejav ohišje (barval) mi je radijator po vsej verjetnosti dol iz mize padu, tako da zdej malo pušča in sem ga verjetno primoran zamenjati :8)

No zdej sem pa malo gledal in sem se ozru na Alpha-cool NexXxoS Xtreme II za okol 10k, je podobnih mer kot prejšni radiator od jugota tako da mi skorej paše v ohišje :D

No zdaj pa vprašanje:

Ali ta hladilnik Alpha-cool NexXxoS Xtreme II hladi podobno kot od yogota hladilni(tali za pečko) kakšna mnenja imate tem. Ali spet kupim radiator od yugota

Hladim pa cpu, nb, grafična pumpa l30

lp misso

Jan987 ::

pomoje je ta hladilnik boljši kot od jugota

Jackal ::

Kakšen radiator si pa imel? Je imel bakrena rebra? Bakren je kar dober za vodno hlajenje. Če pa je imel železna rebra, boš pa z zamenjavo šel na boljše - tale NexXxos ima namreč bakrena rebra, le da so pobarvana (eloksirana?)

Se pa da radiator tudi popravit. Odvisno kje ti spušča. Lahko daš kakemu majstru (ali pa se lotiš sam, če znaš in imaš opremo) zalotat. Druga možnost pa je dvokomponenten epoksi - lepo zalepiš na mestu spuščanja in daš vse skupaj v pečico do kakih 100°C (takrat se epoksi veliko bolj strdi in prime podlage).

misso ::

prejšni radiator je imel bakrena rebra. o popravilu sem tudi razmišljal ampak nevem če bo pol 100% tesnilo.

Jan987 ::

ja sej poskusi pa boš pa nekaj časa zunaj testiraj pa boš videl če spušča!

Jackal ::

Skoraj vsi Ladini radiatorji, ki sem jih nabral po odpadih so bili že kdaj lotani (zgleda so spustili v avtu, pa so jih nazaj zalotali), pa ni problemov z njimi.

Keyser Soze ::

Če je spustil na enem mestu lahko kaj hitro spusti še na kakšnem drugem. Pač zadeve imajo svojo življenjsko dobo. Nexxos so medeninasti radiatorji z bakrenimi rebri oz. satjem. Z njimi res nimaš kaj falit. Res da stane 10 tisočakov, ampak si vsaj brez skrbi kar se tiče puščanja. So dimenzionirani tako, da idealno izkoristijo 120mm ventilatorje (enega, dva ali tri) in se dokaj lahko montirajo.

Skratka za dobro lado daš tam 3 jurje recimo. Vendar jo je potrebno še ščistiti. Narediti prirobnice oz. nastavke, ker originalni niso vredni 1/2 organa in narediti še kletko ali pa nekako improvizirat z montažo ventilatorjev.

Black Ice radiatorji so morda res bili predragi in nevredni napram ladam, ipd. Ampak Nexxos so cenejši in imajo dokaj podobne hladilne sposobnosti kot Black Ice. In kar je najpomembnejše, so komorni in vsaj delno iz bakra, kar je velik - ostalih namenskih radiatorjev na trgu.

PrimozR ::

A pol Nexxosi so vredu? Ker Black ice Extreme so res čist predrgai, 20k za radiator napram Nexxosom, po 10k.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!!!

Oddelek: Kaj kupiti
171264 (995) BladE_
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51210 (1136) Eddy
»

Vodno hlajenje in vaši nasveti!!!???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382887 (2121) Eddy
»

Vodno hlajenje Pomoč

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61055 (957) Fonzy
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353015 (2426) MasterMiG

Več podobnih tem