» »

Procesor na 1/2 hitrosti

Procesor na 1/2 hitrosti

Igor0 ::

Živjo,

Srečno pa zdravo vsem ...

Težavo imam z serverjem. Namreč pri nastavitvah preko oddaljenega dostopa sem ugotovil zelo počasno odzivanje. Ugotovil sem, da proc dela na 1/2 hitrosti. Zadeve ne morem nikakor spraviti nazaj na pravo hitrost.

Kakršen koli nasvet bo dobrodošel.

Konfiguracija : PII 350, Plata QDI, 160 MB RAM.
LP Igor

nodes ::

preko odaljenega dostopa to ne boš uredil

bo treba fizični poseg, prvo preverit jumperje..da so nastavljeni na 100 bus

Igor0 ::

Fizično ni nihče dostopal in zato ni mogel premikati jumperjev. Še včeraj je deloval normalno. Oddaljen dostop pa zato, ker ni nanj priključene tipkovnice in miške. Torej fizično ni bilo posegov vanj, tudi softversko ne.
LP Igor

roscha ::

Preveri vent na CPU.
Intel ob pregrevanju začne nižat clock se mi zdi.

Igor0 ::

Vse možnosti v stilu slabi kontakti, slabo vtaknjena komponenta, previsoke temperature, napetosti, nedelujoči venti, napaka na ramu, HDD, virusi&stuff ... sem prekontroliral preden sem pisal prvi post. Torej - vse izgleda (mislim, da tudi deluje) normalno - proc pa ne makne z 175MHz.
LP Igor

Azrael ::

Kako veš, da je procesor na 175MHz ? Ti to izpiše plata, ali SW?
Mislim, da brez monitorja in tipkovnice ne boš ugotovil nič uporabnega ali pa vsaj zelo težko.

Mogoče bug v BIOSu ali pa je plata šla po gobe... ali pa slab mrežni kabel ali katera druga komponenta v omrežju.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Igor0 ::

Madonca fantje, a me imate res za takšnega idiota? Seveda sem comp priključil na monitor, tipkovnico in miš. Samo prva ugotovitev - počasno delovanje, je bila ugotovljena preko oddaljenega dostopa. Pa hitrost pokaže bios in sandra enako. Sicer pa, če ne odkrijem napake jutri dopoldan, se bom compu zahvalil za dobro sodelovanje in ga upokojil.
LP Igor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Igor0 ()

Azrael ::

Torej BIOS pravi 175MHz. Da ali ne ? Kadar je HW problem, se zelo splača, da se podrobno in natančno opiše komponente, da ne ugibamo, kot v tvojem primeru.

Če je plata Slot1 (škrt si s podatki), potegni procesor iz slota in ga postavi nazaj in to nekajkrat ponoviš. Slot1 ima ta problem, da s časom procesor malo zleze iz slota in potem so čudne stvari.

Potem lahko pregledaš ali so jumperji na svojih mestih (plata in Slot1/Socket 370 adapter, če je procesor Socket 370), včasih (zelo redko sicer) se zgodi, da kakšen jumper zleze s svojega mesta .

Prah, upam da si spihal.

Če nič ne pomaga je pa ali plata ali omenjeni adapter šel po gobe, zelo prav pa bi prišlo več podatkov, resno.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Igor0 ::

Rešeno !
Menjal napajalnik in spet je na 350MHz. Sem že včeraj testiral obremenjena izhoda na 12V in 5V, nisem pa testiral obremenjenega 3,3V. Zanimivo, da plata ni javila prenizke napetosti ob testu, niti je ni pokazal instrument. Izgleda da je preverjanje ob zagonu našlo kaj, pa vem kaj, in spustilo napajanje na procu z 2V na 1,7V, le-ta pa je spustil clock. Nisem niti opazil, da bi naj bilo na 2V, vse do danes, ko 1,7V ni bilo nikjer, bilo pa je 2V.

Azrael, ne zameri, ampak vse kar si napisal v zadnjem postu sem preveril že preden sem sploh pisal post (zgoraj napisano), tako, da ne bi pomagalo tudi popolnoma opisati sistema.
LP Igor

nodes ::

po bitki so vsi generali

>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plata fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71027 (921) Pyr0Beast
»

stara plata al drug problem....za guruje :-)

Oddelek: Strojna oprema
121437 (1236) Azrael
»

Kateri nabor za P3/celeron socket 370

Oddelek: Strojna oprema
161405 (1232) SkIDiver
»

Težave s procesorjem p3 500

Oddelek: Strojna oprema
331210 (909) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211716 (1503) Air_Borne

Več podobnih tem